Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Εξ αναβολής αγώνες

Σε εξ αναβολής αγώνες για τη Γ΄ Εθνική Ανδρών σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Έσπερος ΑΟΠΑ – ΝΕΟ Ληξουρίου 67-74

Δεκάλεπτα : 15-21, 32-35, 52-59, 67-74

Διαιτητές : Τσολάκος, Σκαλτσής

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Λ. Καλογιάννης, Φραντζής 20(1), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 14(3), Ροκανάς 9(1), Σερέτης, Τόμπρος 5(1), Κατσαβόπουλος, Δούβος 11(1), Μπαρδάκας, Βύρλας 6.

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος) : Αντωνάτος 6, Σαρίκας 9, Ανδρικόπουλος 5(1), Συνοδινός, Λαμπρόπουλος 11(1), Μαρούλης 16, Τρυφωνόπουλος 11, Αναστασάκης 16.

 

Βαθμολογία (19 αγώνες)

1. Αιγάλεω 37

2. Ιωνικός ΝΦ 36

3. Μεγαρίδα 34

4. Αχαγιά 33

5. Ηλυσιακός 28

6.  Άρης Νικαίας 28

7. Πέρα 28

8. Κηφισιά 27

9. Ληξούρι 27

10. Ακράτα 26

11. Καλαμάτα 25

12. Κεραυνός Αιγίου 24

13. Έσπερος Πατρών 24

14. Λέοντας 21

 

 

2ος Όμιλος

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Δειλινό 81-68

Δεκάλεπτα: 26-16, 44-32, 69-50, 81-68

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Τσακιράκη

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης 10(1), Σταμάτης 22(6), Γιαννακόδημος , Μόσορας 8(2), Μιχαλόπουλος 5, Διαμαντόπουλος 16(1), Αντωνούσος 11(1), Μπάζιος 9, Κολοβέρος, Μακρυνιώτης, Καρούτας, Μπούκας.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 7, Αντωνογιαννάκης 5, Γαϊτανάκης 7(1), Στέβοβιτς 4(1), Λεφής 10(2), Γρύλλης 14(2), Εκίζογλου 12(2), Κυρίτση 5, Σπηλιόπουλος , Γκουτσίδης 4.

 

Βαθμολογία (19 αγώνες)

1. ΟΦΗ 35

2. Λοκρός Αταλάντης 34

3. Μελίσσια 34

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 34

5. ΕΦΑΟΖ 32

6. Κορωπί 30

7. Άρης Θήβας 29

8. Ερμής Σχηματαρίου 27

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 27

10. ΒΑΟΛ Χίου 27

11. ΚΑΠ 26

12. Καλλιθέα 23

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 21

14. Δειλινό 19

 

4ος Όμιλος 

Μακαμπή – ΒΑΟ 63-62 

Δεκάλεπτα: 13-14, 35-31, 49-40, 63-62

Διαιτητές: Γραικός-Βασιλόπουλος

Μακαμπή (Κοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης, Θεολόγης 13(2), Κουντζός 8(1), Σκουφέζης, Σαμαράς 6(1), Πετράκης 10(2), Mπαδής 9(1), Aρούχ 14, Mυζίου, Σαραφίδης.

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 17(1), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 6, Τζουβάρας, Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 9, Χότζα 4, Μαδεμλής 11, Πισιώτης, Βουνάκης 8(2), Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 3(1).

 

Βαθμολογία

  1. ΠΣ Ευκαρπίας    36
  2. ΑΟ Πολυγύρου     32    
  3. ΓΑΣ Κομοτηνή 32    
  4. Ζέφυρος 31    
  5. Λεύκιππος Ξάνθης 30    
  6. Αίας Ευόσμου 30
  7. ΜΕΝΤ    30    
  8. ΔΕΚΑ    28    
  9. Ασπίδα Ξάνθης    28    
  10. Αστέρας Σίνδου    27    
  11. ΒΑΟ    26   
  12. Απόλλων Καλαμαριάς    26    
  13. Μακαμπή    24
  14. ΠΟ Νέων Μουδανιών    19