Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση, Α’ Όμιλος, 3η αγωνιστική)

Αήττητοι παρέμειναν στην τρίτη μέρα των προκριματικών Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων που διεξάγονται στο ΕΑΚ Νεάπολης, ο ΑΓΣ Ιωαννίνων και η Ελευθερούπολη που επιβλήθηκαν των Νέων Μουδανιών και του Αιολικού Βόλου αντίστοιχα και θα παλέψουν αύριο στο μεταξύ τους παιχνίδι για την πρόκριση στο Πανελλήνιο εφήβων. Στο άλλο ματς ο Πιερικός Αρχέλαος πέτυχε την πρώτη του νίκη στη διοργάνωση. Αναλυτικά:

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ν. Μουδανιά 63-41

Δεκάλεπτα 22-12, 35-21, 54-30, 63-41

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Βάσσης 10(2), Κολόκας 2, Τζουβάρας 6, Βάτσιος 4, Ανθόπουλος-Νικολάτος, Διβάρης 5(1), Μπρέχας 2, Παπανικολάου, Καρρας 13, Τσίγκας 18(2), Γκουντουβάς 3.

Νέα Μουδανιά (Τσοπουριδης) : Ευγενίου, Σούρλας Α. 2, Παπαγιάννης, Τσιφτης 9, Γκέκας, Νικολοπουλος 3(1), Δερλαμπας 2, Τορουνιδης 12, Σούρλας Ε, Μαναβάκης 4, Τσουρέκου.

 

Πιερικός Αρχέλαος-Διόσκουροι Κοζάνης  68-47

Δεκάλεπτα: 17-13, 29-27, 43-35, 68-47

Διαιτητές: Φουτζήλας, Σελεβός

Πιερικός Αρχέλαος (Γκογκίδης): Μπόζογλου 8 (1), Ταβαντζής 5, Τζιοβάρας Κ., Καρυπίδης 6, Κουκουλιάτας, Τζιοβάρας Σ. 6 (2), Ζησόπουλος 4, Τσιρογιάννης 22 (3), Καλλιφατίδης 15 (4), Ζαρκανέλας 2.

Διόσκουροι Κοζάνης (Μπαρτζώκας): Χατζηιωάννου, Στραβού 8, Ρήνος, Λαμπριανίδης 2, Κουρού, Γατόπουλος 6, Μανακίτσας 4, Τσιώρας 15, Βασιλόπουλος 3 (1), Στολτίδης 5, Μαλούτας 3, Μπαλτζής 1.

 

Αιολικός Βόλου-Ελευθερούπολη 50-73

Δεκάλεπτα: 10-19, 27-37, 38-58, 50-73

Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Λουλουδιάδης

Αιολικός Βόλου (Σαμαράς): Αντωνίου, Ζαρνακούπης 10(2), Καραγιώργος, Λογοδότης 2, Σούλης 10, Γεωργατζής 8(1), Μπακίρης, Παρισάκης 6, Οικονόμου, Βαϊόπουλος, Σπανόπουλος 14(2), Δαρτιώτης.

Ελευθερούπολη (Λογοθέτης): Καγιόγλου, Μπάτσος, Κελαϊδάκης, Μασάδης 14(2), Κουκουλίδης, Καραγιαννίδης 11(3), Απαζίδης 18(2), Γεωργούδης, Κωνσταντάρας, Λογοθέτης 22, Σταυρίδης, Σφουγκάρης 8.

 

Βαθμολογία

Ελευθερούπολη  3-0  6

ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0  6

Αιολικός Βόλου  1-2  4

Ν. Μουδανιά  1-2  4

Πιερικός Αρχέλαος  1-2   4

Διόσκουροι Κοζάνης  0-3   3

 

Το αυριανό πρόγραμμα

12:00 Ν. Μουδανιά-Πιερικός Αρχέλαος

14:00 Ελευθερούπολη-ΑΓΣ Ιωαννίνων

16:00 Διόσκουροι Κοζάνης-Αιολικός Βόλου