Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (14η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα ’80 – Οίαξ Ναυπλίου 44-65

Γλαύκος – Νέα Ιωνία 53-46

ΚΑΠ – ΕΑ Πατρών 83-62

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 89-68

Έσπερος Πατρών – Απόλλων Σμύρνης 70-61

ΚΑΟ Μελισσίων – Αχαγιά ’82 64-73

Ένωση Ιλίου – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 95-59

 

Φύλλα αγώνα

Ένωση Ιλίου – Ολυμπιάδα Άσσου/Λέχαιου 95-59

Δεκάλεπτα: 20-16, 52-27, 75-43, 95-59

Διαιτητές: Κιουλαφάς, Καραμπιτσάκος

Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Γ. 18(3), Σκαλωμένος 4, Φουντάς 2, Πανουσόπουλος Θ. 2, Μπολάτογλου 16(1), Μαγιντόμπε 7(1), Μπέλλας Οδ. 4, Πανουσόπουλος Κ. 5, Μανταλβάνος 8, Χαραλάμπους 3, Τσιουμπρής 19.

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 6, Καραμάνη 2, Λύκος 13(4), Κρασαδάκης 28(4), Βασιλείου 2, Πανούσης 2, Λενάκος 2, Ραπανάκης 4, Πετρίδης, Ηλιού, Γεωργαρής Αν., Γεωργαρής Απ..

 

ΚΑΠ – ΕΑ Πατρών 82-63

Δεκάλεπτα: 15-14, 40-27, 64-43, 82-63

Διαιτητές: Χριστινάκης, Μαραγκάκης

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Ίβκοβιτς 4, Ανδρικόπουλος 5(1), Κορρές 12(1), Ετζιάκα 2, Θεοδωράκης 2, Ζαχαράκης 6(2), Πρίτσος 5, Περδικάρης 16, Παπουλίδης 10, Ροδοστόγλου 14, Σακελλαρόπουλος 3(1), Τζίμης 3(1).

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Σαρικάς 21(3), Δούρος 11(3), Κυριακίδης, Καλπάκης, Φωτιάδης 9, Ζαβέρδας, Καραϊσκάκης 9(1), Λαμπρόπουλος, Παπαδόπουλος 11, Καντάς, Τσουλέας 2, Χουλιάρας.

 

Γλαύκος – Νέα Ιωνία  53-46

Δεκάλεπτα: 15-9, 28-19, 39-31, 53-46

Διαιτητές: Ασημακάκη, Καββαδάς

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 4, Χονδρογιάννης 8(1), Λαμπρόπουλος 17(4), Γιαννικόπουλος 1, Σακελλαρόπουλος, Σταυράκης, Κάλλης 3(1), Τσεκλένης 11(3), Σπυράκος 9.

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 3(1), Καραθανασόπουλος 6(2), Ηλιόπουλος 2, Γεωργίου, Μαυρίδης, Λαμπρόπουλος 4, Λίτσιος 8, Σιούτης 11(2), Κανελλόπουλος 4, Καλασούντας, Γεωργίου 8.

 

Έσπερος Πατρών – Απόλλωνας Σμύρνης 70-61

Δεκάλεπτα: 18-17, 33-33, 52-44, 70-61

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Λεκατσάς

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής, Φρατζής 18(2), Λαμπρόπουλος 11(2), Ροκανάς 6, Βύρλας 11, Παπανικολόπουλος 4(1), Σερέτης, Σκόνδρας 8, Αγγελόπουλος 12(2).

Απόλλων Σμύρνης (Καράμπελας): Οικονομάκης 7(2), Μπίτσικας 2, Πρισκομάτης 13(1), Μπασδέκης 3, Γεωργιάδης, Καραμπάς 12(1), Οικονομόπουλος 13(1), Ανδρεόπουλος 8, Δρόσος 3(1).

 

Μελίσσια – Αχαγιά ’82 64-73

Δεκάλεπτα: 9-20, 36-39, 52-56, 64-73

Διαιτητές: Φάκαρος, Τσιμπούρης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 22(5), Κυπαρίσσης 2, Σταμέλος, Βούλγαρης 2, Κοντός 7(1), Καλογερόπουλος 7(1), Τζέμης, Ζήρος 2, Παλλάντζας 3(1), Βαθρακοκοίλης 3, Καραχάλιος 14.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 7(2), Σταμόπουλος 3, Νικολάου 14(2), Γατσούλης 11(2), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 13(4), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 15, Τάρναρης, Οικονομόπουλος 10.

 

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 89-68

Δεκάλεπτα: 24-15, 46-28, 65-47, 89-68

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Τσακιράκη

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιοβάς 3(1), Λάφης 13, Κατωπόδης 7, Καλεμτζάκης 10, Τσότσος 9, Οικονομόπουλος, Μαλλής 12(2), Λυμπέρης 14(4), Βεσκούκης 21(3), Βασιλάτος.

Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Αναστασόπουλος 13(3), Πολυδωρόπουλος, Φωτίου 8(1), Ζυγάς, Μαναβόπουλος 16, Οικονομόπουλος, Γκόβας 18(2), Καραγιάννης 7, Γκιζόγιαννης 6.

 

Καλαμάτα ’80 – Οίαξ Ναυπλίου 44-65

Διαιτητές: Λύρας, Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα: 13-9, 25-18, 35-44, 44-65

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου 4, Σκοπέτος 3(1), Φραγγέας 2, Παπαγεωργίου, Μπουγάς, Μπάζιος 10, Κοντόπουλος 7, Βούλγαρης 13, Πατικόπουλος, Μέντης 2, Κατσαρέας 3, Αρώνης.

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 5(1), Μπούσι 2, Μπουρής 3(1), Πελεκάνος 12(1), Παπαντωνίου 11(3), Τσουχλής, Γεωργιάδης 9, Φρουσκλιάς 5, Ευστρατίου 2, Μπουρτσουκλής 8(1), Ψάλτου 8.

 

Βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 26

2. Οίαξ Ναυπλίου 26

3. Γλαύκος 26

4. Αχαγιά ’82 24

5. Μελίσσια 24

6. Ακράτα 23

7. Έσπερος Πατρών 21

8. Νέα Ιωνία 21

9. ΚΑΠ 20

10. Κεραυνός Αιγίου 20

11. Απόλλων Σμύρνης 18

12. ΕΑ Πατρών 16

13. Καλαμάτα ’80 15

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 14

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 4/2)

Οίαξ Ναυπλίου – Γλαύκος

Νέα Ιωνία – ΚΑΠ

ΕΑ Πατρών – Ακράτα

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος Πατρών

Απόλλων Σμύρνης – Μελίσσια

Αχαγιά ’82 – Ένωση Ιλίου

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Καλαμάτα ’80

 

 

2ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Άρης Νικαίας – ΑΟΚ Χανιά 75-80 (παρ.)

Λοκρός Αταλάντης – ΒΑΟΛ Χίου 79-65

Ερμής Σχηματαρίου – Πεντέλη 67-60

Έσπερος Λαμίας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 85-79

Άρης Πετρούπολης – ΟΦΗ 59-64

ΑΕΕ Παναγίτσας – Νίκη Αμαρουσίου 83-73

Ρεπό: Έσπερος Καλλιθέας

 

Φύλλα αγώνα

Ερμής Σχηματαρίου – Πεντέλη 67-60

Δεκάλεπτα: 27-14, 34-30, 49-40, 67-60

Διαιτητές: Καμήτσος, Λαμπίρης

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Πανταζής 3, Κοσμετάτος, Γκρινιάρης 20(1), Κολοβός 2, Κώνστας, Αγγελέτος 2, Τσιριμώκος 5(1), Γυφτονικολός 9, Σπηλιόπουλος 10(2), Μαρμαρινός 16.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης, Κιτσούλης): Παπανδρέου 12(2), Νιφόρας 2, Λίτσος 4, Αποστολόπουλος 10(3), Κωνσταντάκος 3(1), Ντάλλης 10, Μουλάς 1, Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 16.

 

Λοκρός Αταλάντης – ΒΑΟΛ Χίου 79-65

Δεκάλεπτα: 22-11, 50-29, 66-43, 79-65

Διαιτητές: Χριστίδης, Σκαλτσής

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος, Μπολμάτης Μ. 7(1), Μπολμάτης Η. 2, Νικολάου, Παναγιωτίδης 5(1), Κανακάρης 3(1), Σάκοτα 12, Αντ. Μάτος 18(1), Αγγ. Μάτος 30(4), Ρετσινάς 2.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Μπούμπαρης 18, Σαμιώτης 9(2), Ανδρουλάκης 7(1), Σουλίκας 8, Βούτας, Αγγελίδης 8, Καραφαντής, Κωνσαντινάκος Δ., Τσουρής 7(1), Νακόπουλος 4, Τροβάς 4.

 

ΑΕΕ Παναγίτσας – Νίκη Αμαρουσίου 83-73

Δεκάλεπτα: 24-19, 44-33, 57-52, 83-73

Διαιτητές: Καρανικόλα Α., Μαρινάκης

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 4, Καρβούνης 20(4), Μούντριχας, Θεοδωράκος 14(3), Αδαμόπουλος, Περσίδης, Μπέλλος, Γκιζογιάννης 21, Χοτζάλι, Δρακάκης 16, Σβορώνος 8.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσεκένης Γ., Λάνας 7(1), Μιχαλάκης 2, Σταμάτης 9(3), Κοντογιάννης 17, Κυπριτζόγλου 15(2), Ταφίλης, Σκούταρης, Κουκάκης 19, Τσεκένης Α. 2, Κανύχης, Σίδερης.

 

Άρης Νικαίας – ΑΟΚ Χανίων 75-80 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-17, 44-42, 59-58, 70-70 (κ.α.), 75-80

Διαιτητές: Τσάτσης, Χουγιάζος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 10(1), Στογιάνοβιτς 9(1), Καννάς 13, Κοροπούλης 5(1), Θαλασσινός 7(1), Αλσαντζής, Κόλλιας 16, Καπετάνιος, Δρίβας 9(3), Βλάμης 6.

ΑΟΚ Χανίων (Θεοδωράκης): Αράπης 9(1), Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 11(1), Σαράντης 5(1), Μπαγάκης, Σκαμνάκης 9, Κολαρετάκης 3, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 28(1), Παπαδάκης 3(1).

 

Έσπερος Λαμίας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 85-79

Δεκάλεπτα: 15-14, 37-36, 58-55, 85-79

Διαιτητές: Φακίτσας, Κοντογιάννης

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 3(1), Μπερτσιμάς, Σέττος 11(3), Πάππος 3(1), Ρουμελιώτης 9(1), Παπαργυρόπουλος 31(1), Φούντας 9, Μαντζούκας, Φούντας 4, Δαχρετζής 6(2), Κατράνας 9, Παπανικολάου.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 17 (1), Στραγανώτης 24 (3), Νάτσος 4, Σκούρας 10 (2), Χρονόπουλος 5 (1), Κακαργιάς 6, Κόης 4, Κοσμετάτος, Σολομός 8, Κουρναράς, Πετράκος 2, Ανδρεάτος.

 

Άρης Πετρούπολης – ΟΦΗ 59-64

Δεκάλεπτα: 17-18, 30-30, 45-47, 59-64

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

Άρης Πετρούπολης (Γαλέος): Μόκκας 14(2), Βενιτουράκης 13(3), Χανιάς, Κουλούρης 1, Μακρυγιάννης 3(1), Μπούτρης 9(1), Γιατράκος 11(1), Μπέλλης 8.

ΟΦΗ (Ράλλης): Κριθινάκης 2, Μαϊστρέλλης 6(2), Καραλής 15(2), Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 15, Βασιλειάδης 9, Σταράκης, Φιλόγλου, Πάλλης 15.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Λαμίας 23

2. Έσπερος Καλλιθέας 22

3. Ερμής Σχηματαρίου 22

4. Πεντέλη 22

5. Λοκρός Αταλάντης 21

6. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20

7. ΟΦΗ 20

8. ΒΑΟΛ Χίου 19

9. ΑΕΕ Παναγίτσας 17

10. Άρης Νικαίας 17

11. Νίκη Αμαρουσίου 17

12. ΑΟΚ Χανιά 17

13. Άρης Πετρούπολης 15

* Έχει πάρει ρεπό ο Έσπερος Καλλιθέας

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 4/2)

Έσπερος Καλλιθέας – Άρης Νικαίας

ΑΟΚ Χανιά – Λοκρός Αταλάντης

ΒΑΟΛ Χίου – Ερμής Σχηματαρίου

Πεντέλη – Έσπερος Λαμίας

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Άρης Πετρούπολης

ΟΦΗ – ΑΕΕ Παναγίτσας

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου

 

 

3ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών-Φαίακας Κέρκυρας 86-95 (παρ.)

Ιωνικός-Φίλιππος Βέροιας  76-82

Ζέφυρος-Νίκη Βόλου  77-53

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων  69-56

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Εύαθλος Πολυκάστρου 66-85

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου 102-61

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

 

Φύλλα αγώνα

Ιωνικός-Φίλιππος Βέροιας 76-82

Δεκάλεπτα: 19-27, 30-37, 49-64, 76-82

Διαιτητές : Δημάδης, Εκιζόγλου

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης, Γεωργιάδης 11(2), Μαδέμλης 11, Χαρίστος 13, Γιαννούλης 3(1), Σιδηροηλίας 16, Παουλεάνου, Αναστασιάδης 14(1), Αντωνιάδης, Βαρύτης 8(1).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Μόρας 4, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 22, Τσιακλαγκάνος 8(2), Μαρκόπουλος, Καβαργύρης, Κόθρας 15(2), Παραπούρας 12(2), Σουτζόπουλος 15(1), Κάνταρκος 6.

 

Πρωτέας Γρεβενών-Φαίακας Κέρκυρας 86-95 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 24-20, 46-48, 66-69, 82-82 (κ.α.), 86-95

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 2, Τακίδης 2, Γράβας 5, Μιχαηλίδης 16(5), Ρίγκος 5(1), Κολοβός, Συλλάκος, Κλωνάρας 14(1), Μπόζιαρης 15(1), Καλογεράτος 20(4), Τζήμας 7(1), Χατζόγλου.   

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης, Αργαλιάς): Αγάθος, Κατέχης, Ματενίδης 16(1), Νεδέλκος 12, Χατζόπουλος 11, Σπιτιέρης 10(2), Περούλης 23(4), Σκούρτης, Βογιατζής 23(4), Μαγκανάς, Πάλλης, Ούστογλου.

 

Ζέφυρος-Νίκη Βόλου 77-53       

Δεκάλεπτα: 20-11, 39-24, 60-39, 77-53

Διαιτητές: Μπακάλης, Χρυσάφης

Ζέφυρος (Τσολάκης): Αλεξανδρίδης 3 (1), Ματενίδης 11 (1), Ουρκέρογλου 3, Κανάρας 7 (1), Μαυροματίδης 11 (1), Τσιόγκας 15, Μυστιλιάδης 12 (2), Ζελενίτσας 3, Μάρκου 12 (1).

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 6 (1), Παπαζήσης, Γεωργίου 8 (1), Αναγνωστόπουλος 3 (1), Καφάσης 4, Κουτίνας 15, Τσαβές 3, Βλήτσιος, Λωρίτης, Τσώλης 12 (1), Παπακώστας, Τοκατκλίδης 2.

 

ΑΟΚ Βέροιας-Ίκαροι Τρικάλων 69-56

Δεκάλεπτα: 22-23, 37-33, 56-41, 69-56

Διαιτητές: Γραικός, Κουκουλεκίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 15(3), Βλάχος 16, Μαυρίδης 9(1), Ορφανίδης, Ντουλαβέρης, Τρομπούκης 6, Λέφας 3, Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 11(1).

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου, Φούντας Γ. 14(2), Φούντας Σ., Χαντζής, Μέξης 8, Μπαρμπαρούσης, Ντούρβας 4, Αργύρης Σ. 11(1), Στάνκοβιτς 6, Αργύρης Κ. 13(3).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου 102-61

Δεκάλεπτα: 22-15, 45-31, 77-45, 102-61

Διαιτητές: Παριανόπουλος, Γκέκας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 36, Ζαμπέτης 11, Τσίγκας 2, Καλφαλίδης 3, Αντωνίου 2, Βάτσιος 1, Μπαρτζώκας 6, Μάκης 17, Καννής 12 Τσιλιγγαρίδης, Θώδης 6, Εξαρχόπουλος 6.

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλας, Ανυφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 6, Μπεκατώρος 6, Μπαρούχας 24, Σαπλαούρας, Τσώλος 3, Μποσμος 3, Δάρλας 5, Βασιλείου 12, Βούλγαρης 2.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας  24

2. Φαίακας Κέρκυρας  23

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 21

4. Νίκη Βόλου 21   

5. Πρωτέας Γρεβενών  20

6. Ζέφυρος 20          

7. Νικόπολη Πρέβεζας  19

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 19

9. ΑΟΚ Βέροιας 18   

10. Ικαροι Τρικάλων  18

11. Ιωνικός 17         

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 16

13. ΓΕ Αγρινίου 16          

*Η Νικόπολη Πρέβεζας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 4/2)

Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών

Φαίακας Κέρκυρας-Ιωνικός

Φίλιππος Βέροιας-Ζέφυρος

Νίκη Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: ΓΕ Αγρινίου           

 

 

4ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΑΣ Κομοτηνή-Κένταυρος Καλλικράτειας 76-46

ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ 78-74

ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου 82-65

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου 86-95 (παρ.)

Ορφέας Νέου Σκοπού-Μακεδονικός 49-97

Μαντουλίδης-Ελευθερούπολη 65-73

Αίας Ευόσμου-ΑΕ Κομοτηνής  79-56

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου-ΑΕ Κομοτηνής 79-56

Δεκάλεπτα: 18-11, 38-24, 63-39, 79-56

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας) Βαρδής 12 (3), Δοξάκης 4 (1), Μπαλτζόπουλος 5 (1), Νικολούδης 19 (4), Μαλολάρι 4, Περιστεράκης 2, Νησιώτης 14, Σίσιου 1, Σεκαδάκης Γ 6, Νέσης 9, Λίσελης, Σεκαδάκης Δ 3.

ΑΕ Κομοτηνής (Μουράτ Μεχ): Καραμανλής 3, Καραμπίνης 2, Βακρινός 3, Δάτσης 11 (1), Κυφωνίδης 18 (5), Βαχαρίδης 7 (2), Σπέντσος 12 (3), Φωτακάκης.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-Κένταυρος Καλλικράτειας 76-46

Δεκάλεπτα: 25-12, 43-26, 60-39, 76-46

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Νέδογλου

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 7, Μαρκογιαννάκης 1, Σκέμπη 5 (1), Αθανασίου 7 (2), Λεχούδης 11, Σιμάκης 15 (3), Γιωτόπουλος 17 (4), Γκουτσίδης 2, Μπορμπίδης 2, Παλάσκας, Μπίτατζης, Χαλίλ 6.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 6, Γκώνος , Παρασκευάς 13 (1), Χανιωτάκης, Ρέμπελος 9, Δέτσικας 4, Δασκαλάκης 3, Ζωγράφος 8, Πιτσούλης, Κωνσταντινίδης 3.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ 78-74

Δεκάλεπτα: 21-14, 41-42, 64-55, 78-74

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Καρκαλέτσης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 16 (4), Πούλιος, Θεοδωρόπουλος 1, Χολέβας 10, Πρεδάρης, Κολλώτσιος 2, Ουλουσίδης 22 (1), Κόκκουρας 2, Κιούρκας 6, Γκαβέζος 19 (2).

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3, Ακεψιμαϊδης 18 (1), Ζιάκας 10 (1), Θωμαϊδης 4, Γεωργάκης 21 (1), Πέτροβιτς 9, Ζαμπάκης 5 (1), Κωστίκας 2, Δραγκώγιας 2.

 

Μαντουλίδης-Ελευθερούπολη  65-73

Δεκάλεπτα: 12-23, 30-34, 47-55, 65-73

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος, Καραμανώλης): Γκαντίδης 11, Γκύζης 9(1), Καλόγηρος 7(1), Τσιριλάκης 8, Ρόπουτης 5, Γραβάνης 10, Κουτουξίδης 2, Νικολαΐδης, Ρεφατλάρι 6(2),Τάκης 7(1).

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκος 9(3), Απαζίδης 12(1),Βοϊβατόπουλος 11, Ιωάννου 6, Στυλίδης 24(3), Μανάκας 7(1), Μασάδης 4, Γαϊτανίδης.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού-Μακεδονικός 49-97

Δεκάλεπτα: 17-27, 29-49, 40-78, 49-97

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Ταϊρής, Γεωργόπουλος 5 (1), Παρίσης 2, Δροσινός 10 (1), Χατζής 5, Καντσουρίδης, Θεοδωρόπουλος 2, Καρακάσης 5 (1), Γάτος 7, Δρουμαλιάς 2, Φραντσέσκος, Χαβαλές 11.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου 2, Κοντσές 19, Ντισλής 18 (2), Κουντουρατζόγλου 13, Βούλγαρης, Μπαρζού 10 (1), Χαλάτσης 3, Κομμάτας 4, Πηλακούτας 9 (1), Λυχριδάς 2, Μαργαρίτης 17.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου 86-95 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-17, 33-24, 52-45, 77-77(κ.α.), 86-95

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χατζηκώστας

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Χαρτόπουλος 2, Αποστόλου 11 (1), Μησιλού 12 (1), Σταματέλος 17 (2) Κουκουλίδης 10 (2) Σπυρόπουλος 10, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 7, Στυλιανίδης 17 (4), Ανδρεάδης.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 26 (4), Τσιούντος 28 (3), Ντέγος 15 (2), Παυλέας 12 (1), Καραγιαννάκης, Νικολόπουλος 2, Νουκάρης 12 (2), Αποστολίδης.

 

ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου 82-65

Δεκάλεπτα: 20-17, 39-35, 56-47, 82-65

Διαιτητές: Γραικός, Μαλτέσιος

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 1, Παπαδόπουλος Π. 18, Μιχαηλίδης 16, Μπουραζάνης, Καρανώτας 9(1), Παπαδόπουλος Α. 13(1), Κάππος, Ακσεχέρογλου 2, Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 18, Κούρκουλας, Βελέντζας 3(1).

Αστέρας Σίνδου (Μπαλλογιάνης): Λεπτοκαρύδης 23(4), Παπαπασχάλης 8, Ιωαννίδης 8, Πετρίδης 4, Μπίλιος, Ιατρίδης 4, Αγραφιώτης 16(2), Ακριτίδης 2, Μυσιρλόγλου, Σπουργίτης.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 27

2. Μακεδονικός  26

3. ΑΟ Πολυγύρου 25

4. ΜΕΝΤ 23 

5. Αίας Ευόσμου 23

6. ΓΑΣ Κομοτηνή  23

7. ΧΑΝΘ  22

8. ΠΣ Ευκαρπίας 21

9. Απόλλων Καλαμαριάς  20

10. Μαντουλίδης 19 

11. Αστέρας Σίνδου  18

12. ΑΕ Κομοτηνής 18

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  15

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 14

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 4/2)

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΠΣ Ευκαρπίας

ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ

Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΟ Πολυγύρου-Ορφέας Νέου Σκοπού

Μακεδονικός-Μαντουλίδης

Ελευθερούπολη-Αίας Ευόσμου

ΑΕ Κομοτηνής-ΓΑΣ Κομοτηνή