Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (13η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Νέα Ιωνία 72-64

Καλαμάτα ’80 – Ένωση Ιλίου 42-65

Γλαύκος – ΕΑ Πατρών 66-42

ΚΑΠ – Κεραυνός Αιγίου 84-60

Ακράτα – Απόλλων Σμύρνης 90-87 (76-76 κ.α.)

Έσπερος Πατρών – Αχαγιά ’82 50-52

ΚΑΟ Μελισσίων – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 101-59

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – Νέα Ιωνία 72-64

Δεκάλεπτα: 15-23, 31-41, 52-52, 72-64

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Χουγιάζος

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 15 (1), Μπούσι 1, Μπουρής 5, Πελεκάνος 14 (2), Παπαντωνίου 14 (3), Τσούκλης, Γεωργιάδης 9, Φρουσκλιάς 1, Ευστρατίου, Μπουρτσουκλής, Ψάλτου 12.

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 18 (4), Καραθανασόπουλος Θ., Ηλιόπουλος, Καραθανασόπουλος Αλ., Γεωργίου, Μαυρίδης 1, Λαμπρόπουλος 2, Λίτσιος 13 (1), Σιούτης 13 (2), Κανελλόπουλος 3, Καλασούντας 5 (1), Γεωργίου Γ. 9 (1).

 

Ακράτα – Απόλλων Σμύρνης 90-87 (76-76 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 26-22, 40-45, 56-58, 76-76, 90-87

Διαιτητές: Μαντήλας, Καββαδάς

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Κατωπόδης 21(2), Λάφης 4, Βεσκούκης 24(5), Τσότσος 19, Λυμπέρης 11(3), Μάλλης 11(3), Καλεμτζάκης.

Απόλλων Σμύρνης (Καράμπελας): Οικονομόπουλος 26(1), Ανδρεόπουλος 3, Καραμπάς 13(1), Πρισκομάτης 6, Μπασδέκης 24 (3), Μπιτσίκας 15(3), Οικονομάκης, Δρόσος.

 

Γλαύκος – ΕΑ Πατρών 66-42

Δεκάλεπτα: 24-8, 40-21, 50-33, 66-42

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Ασλανίδης

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 14 (2), Εφέπουλος, Λαμπρόπουλος 22 (2), Γιαννικόπουλος, Σακελλαρόπουλος 3, Σταυράκης, Δίπλαρος, Κάλλης 15 (3), Πελεκούδας 4, Τσεκλένης 3 (1), Σπυράκος 6

ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Σαρικάς 6, Δούρος 8, Κυριακίδης, Καλπάκης 1, Φωτιάδης 2, Καραϊσκάκης 6, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 14, Καντάς 1, Τσουλέας, Χουλιάρας 4

 

Καλαμάτα ’80 – Ένωση Ιλίου 42-65

Δεκάλεπτα: 11-23, 24-32, 31-47, 42-65

Διαιτητές: Κοτσίρης, Λάμπος

Καλαμάτα ’80 (Κορογωνάς): Πέτρου 3, Σκοπέτος 4, Μπάζιος 14, Κοντόπουλος 3 (1), Βούλγαρης 11, Μεντής 2, Κατσαρέας 5, Φραγγέας, Παπαγεωργίου, Πετρόπουλος, Πατικόπουλος, Αρώνης.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 11, Μπέλλας Γ. 6 (1), Σκαλωμένος 6, Φουντάς 2, Πανουσόπουλος Θ. 2, Μπολάτογλου 5, Μαγιντόμπε 9 (1), Μπέλλας Οδ. 3 (1), Μανταλβάνος 8, Βαρσαμούλης 10, Χαραλάμπους 3 (1), Πανουσόπουλος Κ.

 

Έσπερος Πατρών – Αχαγιά ’82 50-52

Δεκάλεπτα: 17-22, 28-31, 34-43, 50-52

Διαιτητές: Δημόπουλος, Κανελλόπουλος

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής, Φρανζτής 7 (1), Σερέτης 1, Λαμπρόπουλος 5, Ροκανάς 2, Καλογιάννης, Βύρλας 13 (9 ρ.), Σκόνδρας 7 (1), Αγγελόπουλος 15 (1), Παπανικολόπουλος.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (1), Βανδώρος, Σταμόπουλος 10 (8 ριμπάουντ), Νικολάου 2, Γατσούλης 2, Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 13 (3), Δαβάνης 13, Οικονομόπουλος.

  

Βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 24

2. Οίαξ Ναυπλίου 24

3. Γλαύκος 24

4. ΚΑΟ Μελισσίων 23

5. Αχαγιά ’82 22

6. Ακράτα 21

7. Νέα Ιωνία 20

8. Έσπερος Πατρών 19

9. Κεραυνός Αιγίου 19

10. ΚΑΠ 18

11. Απόλλων Σμύρνης 17

12. ΕΑ Πατρών 15

13. Καλαμάτα ’80 14

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 13

 

Επόμενη  αγωνιστική (14η, 28/1)

Καλαμάτα ’80 – Οίαξ Ναυπλίου

Γλαύκος – Νέα Ιωνία

ΚΑΠ – ΕΑ Πατρών

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου

Έσπερος Πατρών – Απόλλων Σμύρνης

ΚΑΟ Μελισσίων – Αχαγιά ’82

Ένωση Ιλίου – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

 

 

2ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Λαμίας – ΟΦΗ 61-56

Έσπερος Καλλιθέας – ΑΟΚ Χανιά 68-52

Άρης Νίκαιας – ΒΑΟΛ Χίου 70-66

Λοκρός Αταλάντης – Πεντέλη 72-69

Ερμής Σχηματαρίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 68-56

Άρης Πετρούπολης – Νίκη Αμαρουσίου 86-93

Ρεπό: ΑΕΕ Παναγίτσας

 

Φύλλα αγώνα

Έσπερος Καλλιθέας – ΑΟΚ Χανιά 68-52

Δεκάλεπτα: 20-9, 43-21, 56-39, 68-52

Διαιτητές: Μαρίγλη, Μπακετέα

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 6(1), Καραγιαννίδης 7(1), Χατζηκίδης 5(1), Καρλάφτης 3, Χαρούνι 6(1), Κατσούρης 13, Κρητικός, Βλασόπουλος 7, Κ.Χαρούνι 11, Κακαβούλας, Βάρσος 10(1).

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Αράπης 3(1), Κουτσαβδής, Αλεξίου, Υφαντόπουλος 11(3), Σαράντης 14(2), Μπαγάκης, Πούρος 2, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης 2, Αδοντάκης 4, Τασιούδης 10, Παπαδάκης.

 

Έσπερος Λαμίας – ΟΦΗ 61-56

Δεκάλεπτα: 12-21, 30-36, 46-44, 61-56

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Δολγυράς

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 20(1), Πάππος, Ρουμελιώτης 10, Μαντζούκας, Φύκας 2, Παπαργυρόπουλος 4, Φούντας 1, Δαχρετζής 6(1), Κατράνας 18(3), Παπανικολάου.

ΟΦΗ (Ράλλης, Καρλαύτης): Μητρόπαππας 2, Κριθινάκης 6, Μαϊστρέλης 1, Ισερκίτζογλου, Καμπάκας, Καρλαύτης 2, Αγαπιάδης 10, Βασιλειάδης 3, Κάραλης 18(4), Σταθάκης, Ισίλογλου, Πάλλης 14.

 

Άρης Πετρούπολης – Νίκη Αμαρουσίου 86-93

Δεκάλεπτα: 18-23, 40-54, 64-77, 86-93

Διαιτητές: Σκαλτζής, Καλόγριας

Άρης Πετρούπολης (Γαλέος): Μόκκας 15(1), Βενιτουράκης 10(2), Χάνιας-Πανταζής, Κουλούρης 13, Μακρυγιάννης 14(3), Μπούτρης 18(1), Γιατράκος 4, Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλη 12.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Δανάς 10(2), Ταφίλι, Σταμάτης 21(6), Κοντογιάννης 15(1), Κυπριτζόγλου 11, Λιούλης, Σιδέρης, Κουκάκης 31, Τσέκενης Α. 1, Κανύχης 4, Ευαγγελούλης.

 

Λοκρός Αταλάντης – Πεντέλη 72-69

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-35, 55-47, 72-69

Διαιτητές: Λογοθέτης, Μαρινάκης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 10(1), Μπολμάτης, Μπουλαντζάς, Παναγιωτίδης 6(1), Σάκοτα 22, Μάτος Αν. 12, Μάτος Αγγ. 15(1), Ρετσινάς 4.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 17(1), Νάσσης, Γεωργακόπουλος 5(1), Λίτσο 8(1), Αποστολόπουλος 5(1), Νιφόρας, Ντάλλης 4, Πορτελάνος, Μουλάς 11(1), Μπίγγος 5(1), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 14.

 

Άρης Νικαίας – ΒΑΟΛ Χιου 70-66

Δεκάλεπτα: 18-15, 35-27, 48-44, 70-66

Διαιτητές: Φάκαρος, Καρανικόλα Ελ.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 25(2), Στογιάνοβιτς 2, Καννάς 4, Κοροπούλης, Θαλασσινός 3(1), Κόλλιας 17, Καπετάνιος, Δρίβας 15(2), Βλάμης 4

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης, Γεωργαντάς 3, Ανδρουλάκης 12(2), Σουλίκας 4, Βούτας, Αγγελίδης 11(1), Καραφάντης, Τσουρής 13(2), Νακόπουλος, Τροβάς, Μπούμπαρης 14, Κωνσταντινάκος 9(2)

 

Ερμής Σχηματαρίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 58-56

Δεκάλεπτα: 17-23, 29-32, 44-44, 58-56

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαγκαφάς

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Κοσμετάτος, Πανταζής 8, Θωμάς 1, Γκρινιάρης 18(1), Κολοβός 7(1), Κώνστας, Λούκας, Σπηλιόπουλος 4, Αγγελέτος, Τσιριμώκος 3(1), Γυφτονικολός 8, Μαρμαρινός 9.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 9, Στραγανιώτης 6, Νάτσος 2, Τσιούρας 6(2), Χρονόπουλος 5(1), Κακαριάς 3(1), Κόης 12(1), Πουρνάρας, Σολομός 11, Πετράκος 2, Ανδρεάτος.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 22

2. Έσπερος Λαμίας 21

3. Πεντέλη 21

4. Ερμής Σχηματαρίου 20

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 19

6. Λοκρός Αταλάντης 19

7. ΒΑΟΛ Χίου 18

8. ΟΦΗ 18

9. Άρης Νικαίας 16

10. Νίκη Αμαρουσίου 16

11. ΑΕΕ Παναγίτσας 15

12. ΑΟΚ Χανιά 15

13. Άρης Πετρούπολης 14

* Έχουν κάνει όλοι ρεπό

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)

Άρης Νικαίας – ΑΟΚ Χανιά

Λοκρός Αταλάντης – ΒΑΟΛ Χίου

Ερμής Σχηματαρίου – Πεντέλη

Έσπερος Λαμίας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Άρης Πετρούπολης – ΟΦΗ

ΑΕΕ Παναγίτσας – Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: Έσπερος Καλλιθέας

 

 

3ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-Φαίακας Κέρκυρας 60-58

Πρωτέας Γρεβενών-Φίλιππος Βέροιας  68-80

Ιωνικός-Νίκη Βόλου 61-81

Ζέφυρος-Ικαροι Τρικάλων 67-52

ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου 62-63

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-ΓΕ Αγρινίου 73-74 (παρ.)

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου  62-63

Δεκάλεπτα: 17-23, 41-44, 49-49, 62-63

Διαιτητές: Γραικός, Αγραφιώτης Γρ.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Σισμάνης 16(3), Βλάχος 9(1), Μαυρίδης 23(1), Χατζηλαμπρινός 2, Γιαννουζάκος 12(1).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 3 (1), Ημερίδης 18, Τσινόπουλος 14(1), Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 16(4), Κούτουλας 8(2), Τασούδης.

 

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-ΓΕ Αγρινίου 73-74 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-23, 31-39, 54-51, 65-65 (κ.α.), 73-74

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Τζιοπάνος Γ.

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Κυράτζης): Κλασίδης 13(2), Σέντης, Καλομενίδης 9(1), Μαστοδημήτρης 2, Νεοφυτίδης 1, Τσολάκης 5(1), Σαχπατζίδης 12(2), Πανίδης 3, Πουτούκης, Αθανασιάδης 10, Σαρρής 18, Ναϊπλής.

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλας, Αυφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 21(4), Μπεκατώρος 7(1), Μπαρούχα 19(2), Σαπλαούρας, Μπόσμος 11, Δάρλας 8(2), Βασιλείου 8, Βούλγαρης.

 

Πρωτέας Γρεβενών-Φίλιππος Βέροιας 68-80

Δεκάλεπτα: 12-20, 30-42, 54-57, 68-80

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Αγραφιώτης Ι.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 7(1), Τζήμου 9(2), Τακίδης 6, Μιχαηλίδης 10(2), Γραβάς 2, Ρίγκος 7(1), Κολοβος, Μπόζιαρης, Σιλακός, Καλογεράτος 7(1), Κλωναράς 20(2).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Μόρας 4, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 14(4), Τσιακλαγκάνος, Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης, Κόθρας 23(4), Παραπούρας 6(2), Σουτζόπουλος 16(1), Κάνταρκος 10.

 

Ζέφυρος-Ικαροι Τρικάλων  67-52

Δεκάλεπτα: 14-14, 26-25, 48-27, 67-52

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Κολοκυθάς

Ζέφυρος (Τσολάκης, Βουλκίδης): Μυτιληναίος, Νικολαϊδης, Αλεξανδρίδης 18(3), Ματενίδης 10, Ουρέρογλου, Καναράς 3(1), Μαυροματίδης, Τσιόγκας 16, Μυστιλιάδης 19(4), Ζελενίτσας, Μάρκου 3(1).

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου, Φούντας Γ. 22(4), Φούντας Φ. 5(1), Κορδέας, Χαντζής 2, Μέξης 8, Μπαρμπαρούσης, Ντούρβας 3(1), Αργύρης Σ. 3, Στάνκοβιτς 6, Αργύρης Κ. 3(1).

 

Ιωνικός-Νίκη Βόλου 61-81

Δεκάλεπτα: 15-19, 36-42, 46-68, 61-81

Διαιτητές: Τσιαπλής, Ιορδανίδης

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης 10, Ιγγλέζος, Γεωργιάδης 10, Κουτε 9(1), Μαδέμλης 8, Χαρίστος, Γιαννουλής 5, Σιδηροηλίας 2, Παουλεάνου 6(1), Αναστασιάδης, Αντωνιάδης, Βαρύτης 11(1).

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Παπαζήτησης 2, Γεωργίου 4 (1), Κουτίνας 25 (3), Τσαβές 4, Τσώλης 29 (6), Παπακώστας 17, Λωρίτσης, Καφάσης, Διγενής, Αναγνωστόπουλος.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Φαίακας Κέρκυρας 60-58

Δεκάλεπτα: 20-11, 31-28, 44-42, 60-58

Διαιτητές: Τζίμα, Καρκαλέτσης

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Βαγενάς 13, Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης, Σταμούλης, Κακιούζης 8, Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης, Νίκας 26, Μακρόπουλος 3, Μπάλλας 6.

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Αγαθός, Κατέχης, Ματενίδης 13, Νεδέλκος 8, Χατζόπουλος 16, Σπιτιέρης 16, Σκούρτης, Βογιατζής 1, Γιώργος, Μαγκανάς 4, Πάλλης, Ουστόγλου.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 22

2. Φαίακας Κέρκυρας  21

3. Νίκη Βόλου 20          

4. Πρωτέας Γρεβενών 19

5. ΑΓΣ Ιωαννίνων  19

6. Νικόπολη Πρέβεζας 19

7. Ζέφυρος 18          

8. Εύαθλος Πολυκάστρου  17

9. Ικαροι Τρικάλων  17    

10. ΑΟΚ Βέροιας  16

11. Ιωνικός 16 

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 15

13. ΓΕ Αγρινίου 15         

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)

Πρωτέας Γρεβενών-Φαίακας Κέρκυρας

Ιωνικός-Φίλιππος Βέροιας

Ζέφυρος-Νίκη Βόλου

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων

ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Εύαθλος Πολυκάστρου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

 

 

4ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΧΑΝΘ 62-74

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου  87-76

ΠΣ Ευκαρπίας-Αστέρας Σίνδου 86-81

ΜΕΝΤ-ΑΟ Πολυγύρου 93-64

Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 52-70

Ορφέας Νέου Σκοπού-Ελευθερούπολη 48-101

Μαντουλίδης-ΑΕ Κομοτηνής  81-65

 

Φύλλα αγώνα

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΧΑΝΘ 62-74

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-34, 43-53, 62-74

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 9(1), Χανιωτάκης, Φωτιάδης 5, Γκόνος 17(3), Πιτσούλης, Παρασκευάς 16, Ανφιμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 5, Δασκαλάκης 3, Ζωγραφος 7.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης, Ακεψιμαΐδης 15(1), Ελευθεριάδης 3, Ζιάκας 18(2), Θωμαΐδης 15(1), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 9(1), Κουτσοκώστας, Ζαμπάκης 2, Κωστίκας, Μακούλης, Χατζηβούρκογλου.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 52-70

Δεκάλεπτα: 14-23, 20-41, 33-56, 52-70

Διαιτητές: Γαζέτας, Παπαθανασίου

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Χαρτόπουλος 12, Αποστόλου 6 (2), Μησιλού, Σταματέλος 8 (1), Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 9, Σπυρόπουλος 2, Τσουτσουβής, Καλαμπόκης 6 Στυλιανίδης 9 (2), Κιότης, Χασιώτης.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου 2, Κοντσές 15, Ντισλής 17 (1), Κουντουρατζόγλου 17 (1), Βούλγαρης 5 (1), Μπαρζού 6, Χαλάτσης 4, Κομμάτας, Πηλακούτας, Λυχριδάς 2, Κάσουρας 2, Μαργαρίτης.

 

ΜΕΝΤ-ΑΟ Πολυγύρου 93-64

Δεκάλεπτα: : 26-16, 42-34, 64-51, 93-64

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 8, Παπαδόπουλος Π. 15, Μιχαηλίδης 10 (2), Καρανώτας 5 (1), Παπαδόπουλος Α. 26 (3), Κάππος 1, Ακσεχέρογλου 10 (2), Μπαγκτασαριάν 8, Γιαννούλης 10.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 2, Πιπιλιάρης 10, Τσιούντος 9 (1), Δήμητσας, Παυλέας 11 (1), Μπέγας 12 (3), Καραγιαννάκης 8, Νικολόπουλος 5 (1), Νούκαρης, Αποστολίδης 4, Χρηστίδης 3.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου 87-76

Δεκάλεπτα: 21-23, 37-38, 63-57, 87-76

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Καλέσης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Βουτσίδης, Σκέμπη 19 (3), Αθανασίου, Λεχούδης 19 (1), Γιωτόπουλος 8 (2), Σιμάκης 19 (3), Μαρκογιαννάκης 3, Παλάσκας 6 (1), Μπορμπίδης 2, Χαλίλ 8.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Σεκαδάκης Δ, Βαρδής 2, Δοξάκης 3, Μπαλτζόπουλος 9, Νικολούδης 31 (5), Μαλολάρι 4, Νησιώτης 12, Σεκαδάκης Γ, Μέσης 15 (2).

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Αστέρας Σίνδου 86-81

Δεκάλεπτα: 18-26, 41-43, 65-63, 86-81

Διαιτητές: Φουτζήλας, Κουκουλεκίδης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτόγκας 6 (1), Πούλιος, Κολώτσιος Β, Θεοδωρόπουλος 2, Χολέβας 14, Ρεδάρης, Κολώτσιος Α. 23 (3), Ουλουσίδης 11 (1), Κόκκουρας 4, Κιούρκας 10 (1), Γκαβέζος 16.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 31 (4), Παπαπασχάλης, Πετρίδης 4, Ιωαννίδης 2, Μπίλιος 6 (2), Αγραφιώτης 25 (2), Ακριτίδης 6, Σπουργίτης 6, Μησίρογλου.

 

Μαντουλίδης-ΑΕ Κομοτηνής 81-65

Δεκάλεπτα: 10-20, 26-34, 50-47, 81-65

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Κοντογιάννης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 13 (3), Τάκης, Μπέλος, Γκαντίδης 6, Ρεφατλάρι 22 (7), Κουτουξίδης 7 (1), Γραβάνης 15 (1), Τσιριλάκης 3, Γκίζης 9 (1), Νικολαϊδης 6 (1).

ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμανλής, Βάκρινος 9, Μαγουλάς 8, Δάτσης 15 (1), Κυφωνίδης 15 (2), Βακχαρίδης 3, Σπέντζος 8, Θεοδωρίδης 6, Κάσας.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού-Ελευθερούπολη 48-107

Δεκάλεπτα: 13-32, 27-54, 31-82, 48-107

Διαιτητές: Τσούλης, Δέλλας

Ορφέας Ν. Σκοπού (Σίσκος): Γεωργόπουλος 9 (1), Παρίσης 4, Δροσινός 8 (1), Χατζής 10, Καντζουρίδης 2, Θεοδωρόπουλος 4 (1), Καρακάσης 1, Ταΐρης, Δρουμαλιάς 8 (2), Φραντζέσκος, Χαβαλές.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Κωνσταντάρας, Στυλίδης 15 (1), Γαϊτανίδης 8 (2), Μασάδης 8, Σταυρίδης, Θεοδωράκος 10 (2), Απαζίδης 15, Μανάκας 15, Ιωάννου 5 (1), Λογοθέτης 14, Βοϊβατόπουλος 15.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 25

2. Μακεδονικός 24

3. ΑΟ Πολυγύρου 23

4. ΜΕΝΤ 21   

5. ΧΑΝΘ 21

6. Αίας Ευόσμου 21

7. ΓΑΣ Κομοτηνή 21

8. ΠΣ Ευκαρπίας  19

9. Απόλλων Καλαμαριάς  19

10. Μαντουλίδης  18 

11. Αστέρας Σίνδου 17

12. ΑΕ Κομοτηνής 17

13. Κένταυρος Καλλικράτειας   14

14. Ορφέας Νέου Σκοπού  13

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)

ΓΑΣ Κομοτηνή-Κένταυρος Καλλικράτειας

ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ

ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου

Ορφέας Νέου Σκοπού-Μακεδονικός

Μαντουλίδης-Ελευθερούπολη

Αίας Ευόσμου-ΑΕ Κομοτηνής