Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 13ης Αγωνιστικής.

Ο Σπόρτιγκ για τον 1ο Όμιλο έφυγε νικητής με 50-40 από την έδρα της Ηλιούπολης, ενώ για τον 2ο Όμιλο ο Ηρακλής επικράτησε και αυτός εκτός έδρας με 72-43 των Τιτάνων Δράμας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Αρης Πετρούπολης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 44-45
Μελίσσια-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 47-56
Ανταγόρας Κω-Προφήτης Ηλίας 48-54
ΓΣ Ηλιούπολης-Σπόρτιγκ 40-50   
Αγία Παρασκευή-ΓΑΣ Καλυβίων 52-56

Σάββατο 20/1
ΟΑ Χανίων-Ελευθερία Μοσχάτου  48-55

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αγία Παρασκευή- ΓΑΣ Καλυβίων 52-56
Διαιτητές: Αγγελής Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 12-16, 23-34, 34-46, 52-56
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια 3(1), Γρίσπου 5(1), Βαμβακά 7, Κλείτσα 17(3) , Πετυχάκη Σ., Πολιτοπούλοπου 12(3), Πετυχάκη Χρ. 5, Κούκη 1
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου, Κωτσάκη): Παζαρίδη 2, Σταμάτη 4, Καμμένου 3(1) , Καλημέρη 2, Ρεντζεπέρη 11, Αξιοπούλου 3, Τσουκαλά 8 Μαστρογιαννίδου 8 , Αυτζή 15(2)

Αρης Πετρούπολης – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 44-45
Διαιτητές: Λαζόγκα -Παπαδόπουλος
Δεκαλεπτα: 12-11, 24-25, 38-35, 44-45
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης): Γούλα Φ. 2, Ναυροζίδου 8(1), Γούλα Π., Μαρίνη Α. 12(1), Βιντσιλαίου 7, Αρβανίτη 5, Ανωγειαννάκη 8, Φάσουρα 2.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικού, Βεζεντίνη 2, Ζουμπερακη, Ισκιόγλου 2, Ζουρνή 14, Πατέρα 5(1), Κελάρη 11(1), Χαϊκάλη 11(2), Βάσσιου.

ΚΑΟ Μελισσίων – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. 47-56
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 14-13, 24-26, 44-41, 47-56
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα) : Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 2, Αθανασίου 8(1), Κοιλιαρίδη 17(4), Χιώτη 10, Γιαννακοπούλου 4, Νικολέτου, Κανέλλου 2.
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος) : Δασκαλοπούλου 10, Πανταζή 11, Χόντο, Ρούτση 4, Σιγάλα, Κυριακοπούλου 16(2), Μπίτα, Γκέργκι 2, Ξάνθου 9, Ζουρτσάνου 2, Μήτση 2.

ΓΣ Ηλιούπολης – Σπόρτιγκ 40-50
Διαιτητές: Τσολάκος – Τηγάνης
Δεκάλεπτα : 7-17 , 22-34, 32-43, 40-50
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Κουταλιανού, Θεοδώρου 12 (2) , Καλοπήτα, Πράπα 8, Πετράκη 4, Στεφάνου 2, Οικονομίδου 12, Ντάνου 2.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης ) : Παυλοπούλου 2, Φουράκη Β, Δανδουλάκη Α,  Σαλιάϊ 18 (3), Ιωαννίδου 8 (2), Δανδουλάκη Μ, Νίξινα 2, Κάραλη, Φουράκη Στ. 20.

Ανταγόρας Κω – Προφήτης Ηλιας 48-54
Διαιτητές: Αυγερινός, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα 16-12, 23-23, 38-33, 48-54
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Φραζή 4, Σαράγια 3(1), Πατμίου 1, Βελούδου 4, Τόσκα 10(1), Σβύνου 8, Δρεττάκη 4, Κασάπογλου 14, Χατζηνικολάου.
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης) Δροσωτάκη 10, Σπύρη 2, Τζάρου , Νεαρχάκου 7 , Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κλ. 14 , Οικονομάκη Ζ. 10. Πούλη 6, Τσελεπίδου, Γιαννοπούλου 5(1).

Βαθμολογία
1. Σπόρτιγκ 25
2. Ελευθερία Μοσχάτου 23
3. ΓΣ Ηλιούπολης 22
4. ΓΑΣ Καλυβίων  21
5. Αγία Παρασκευή 21
6.  Μελίσσια 21
7. Αρης Πετρούπολης 20
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 18
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 18
10. ΟΑ Χανίων 17
11. Προφήτης Ηλίας 14
12. Ανταγόρας Κω 14

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ανταγόρας Κω
ΓΑΣ Καλυβίων-Μελίσσια
Ελευθερία Μοσχάτου-Αγία Παρασκευή
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων
ΓΣ Ηλιούπολης-Αρης Πετρούπολης
Προφήτης Ηλίας-Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης 54-41
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής 43-72
Απόλλων Καλαμαριάς-ΕΟ Σταυρούπολης 44-23
Πιερικός Αρχέλαος-Ναύαρχος Βότσης 73-56
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης 49-40
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 56-63
 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολυμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 56-63
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 13-15, 28-26, 43-48, 56-63
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 15(3), Σουλιώτη 6, Λιάσκου, Σκαρλή 6, Κουτσουνούρη 15(1), Μπενέκη 14.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 4, Πετρίδου 8, Κατσαμούρη 4, Σταμπή 16(3), Καραμπατζάκη 13, Παπαρδέλα 13(2), Κοκκίνου, Τζήμου 5, Βατσιτσίδου.

Πιερικός Αρχέλαος – Ναύαρχος Βότσης 73-56
Διαιτητές: Λαδάς- Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 20-15, 38-30, 58-44, 73-56
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 9 (1), Μπουμπουλέντρα 2, Αμβρακίδου 2, Ζουγκουρίδου 16 (3), Φλώρου 16, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 5, Μπαγκλαρίδου, Γκρίτζαλη, Καρατάσιου 4, Μουστακίδου 17, Δημητριάδου.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 7 (1), Καζαντζή Σπ. 6, Αραμπατζή 4, Καζαντζή Στ. 20 (1), Παπανικολάου, Τσελεμπή 13, Αβραμίδου 6, Τερεζή.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Αρης 49-40
Διαιτητές: Σελεβός-Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα: 12-11, 32-17, 42-33, 49-40
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3(1), Εμμανουηλίδου 8(2), Κουλακιώτη 3(1), Ψαρρά 13(1), Τζίκου 14, Παπαδάκη 4, Πασιούδη 4.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Καραβέλη 1, Κωστανάκη 4, Γράψα 7, Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 1, Αντωνιάδου 5, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 8, Γκομπετζίσβίλι 8, Πλατσά 6.

Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 54-41
Διαιτητές: Λάλλα – Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 18-8, 29-21, 39-25, 54-41
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Νασιάκου, Σιδερίδου, Χύσα 4, Μίχου 4, Μπακιρτζίδου 8, Σιάκκα, Κίναλη, Πελτέκη 15 (2), Κουτούση 12, Πιτσιάβα 11 (1), Κεφάλα, Βλάχβεη.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά-Αχμέτ): Παυλάκη 14 (2), Ευθυμίου, Μουσένκου 1, Καραλή 4, Σιγιώργη 9, Πετρίδου 2, Καρακώστα 8, Σουλιώτη 3 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης 44-23
Δεκάλεπτα: Δικταπανίδης-Καντερές
Διαιτητές: 9-4, 22-9, 39-17, 44-23
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 13(2), Παλλάνη 3(1), Αρσένογλου 2, Ακσεχέρογλου 9, Ευσταθίου 3, Διαμαντίδου 3(1), Παπαιωάννου 3(1), Παπαρέντη 3(1), Θωμάρεϊς 5.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Γρηγοριάδου, Πεχλιβανίδου Σ. 15(1), Βέκιου,  Κανέλλογλου 3, Γούτη, Αντωνιάδου, Χατζηστρατή.

Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής 43-72
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 12-9, 26-27, 36-53, 43-72
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Τερλίδου, Μαραγκού 16(2), Καριώτη, Τόγα 2, Σαμολαδά 16(3), Τζιαμπάζη, Γιαντσιώρη 9, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 6, Τσουμπερλή 4, Γιαννοπούλου 5, Ελευθεριάδου 9(2), Θωμά 9(3), Τζιότζιου 10, Γιαννούδη 8, Μυγδαλιά 9(1), Πάππα, Πάπα, Λογδανίδου 12, Καλογρίδου. 

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 25
2. Αρης 23
3. ΑΕ Πυλαίας 22
4. Πανσερραϊκός 22
5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 21
6. Τιτάνες Δράμας 21
7. Ολύμπια Λάρισας 20
8. Απόλλων Καλαμαριάς 19
9. Πιερικός Αρχέλαος 17
10. Ναύαρχος Βότσης 15
11. ΕΟ Σταυρούπολης 14
12. Ασπίδα Ξάνθης 13
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)
Ναύαρχος Βότσης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
ΕΟ Σταυρούπολης-Πιερικός Αρχέλαος
Ηρακλής-Απόλλων Καλαμαριάς
Ασπίδα Ξάνθης-Τιτάνες Δράμας
Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός
Αρης-ΑΕ Πυλαίας