Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (12η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής :

1ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΕΑ Πατρών – Οίαξ Ναυπλίου 64-79

Νέα Ιωνία – Καλαμάτα ’80 80-43

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος 58-84

Απόλλων Σμύρνης – ΚΑΠ 77-70

Αχαγιά ’82 – Ακράτα 40-67

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Έσπερος Πατρών 66-84

Ένωση Ιλίου – ΚΑΟ Μελισσίων 66-71

 

Φύλλα αγώνα

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Έσπερος Πατρών 66-84

Δεκάλεπτα: 22-20, 42-42, 50-62, 66-84

Διαιτητές: Τεφτίκης Σ., Τζίμης                                       

Ολυμπιάδα (Παπαμιχαήλ): Καραμάνος Ε., Καραμάνος Μ., Λύκος 5(1), Κρασαδάκης 30(1), Πετρίδης, Γεώργαρης Α., Ηλιού 1, Πανούσης 5, Βασιλείου, Αμπαδιωτάκης 6(1), Δόσης 9, Γεώργαρης Απ. 10(1).

Έσπερος (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 19, Σερέτης, Λαμπρόπουλος 2, Ροκανάς 20(2), Ζαφείρης 10, Βύρλας 14, Καλογιάννης 2, Κατσαβόπουλος 2, Παπανικολόπουλος 3, Σκόνδρας 12.

 

Ένωση Ιλίου KAO Μελισσίων 66-71

Δεκάλεπτα: 13-22, 29-39, 50-52, 66-71

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Τσολάκος

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 19(2), Μπέλλας Γ. 10(3), Σκαλωμένος 3, Φουντάς 6(1), Πανουσόπουλος Θ. 2, Μπολάτογλου 2, Μπέλλας Οδ. 15, Πανουσόπουλος Κ. 1, Μανταλβάνος 2, Βαρσαμούλης 6, Μαγιντόμπε, Χαραλάμπους.

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Τζωρτζόπουλος 11, Βαρθακοκοίλης 7(1), Βούλγαρης 19(3), Κοντός Α. 8, Κυπαρίσης 5(1), Ζηρός 4, Καλογερόπουλος 4, Παλλάντζας 4(1), Καραχάλιος 4, Τζέμης 5, Κύριος, Κοντός Γ..

 

Νέα Ιωνία – Καλαμάτα ’80 80-43

Δεκάλεπτα: 17-12, 38-17, 59-29, 80-43

Διαιτητές: Ντάνος, Πίπλιος

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρετέρης 2, Καραθανασόπουλος 8(2), Βασιλακάκης, Καραθανασόπουλος Αλ. 10(1), Γεωργίου Φ. 9(3), Μαυρίδης 3, Λαμπρόπουλος, Λίτσιος 8, Σιούτης 15(3), Κανελλόπουλος 19(2), Καλασούντας 4, Γεωργίου Γ. 8(2).

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου 4, Πετρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 4, Πατικόπουλος 2, Μπάζιος 10(1), Βούλγαρης 21, Μπουγάς, Αρώνης, Φραγκέας.

 

ΕΑ Πατρών – Οίαξ Ναυπλίου  64-79

Δεκάλεπτα: 10-17, 22-32, 39-43, 64-79

Διαιτητές: Ασημακάκη, Καββαδάς

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Φωτιάδης 13, Παπαδόπουλος 2, Σαρικάς 12(1), Τσουλέας 18(4), Καλπακής 3(1), Καραϊσκάκης 2, Κάντας 2, Χουλιάρας 4, Δούρος 5(1), Κυριακίδης 3(1), Κουμάκης.

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 2, Μπουρής 3(1), Πελεκάνος 13, Παπαντωνίου 3, Γεωργιάδης 14, Φρουσκλιάς 14(1), Ευστρατίου 5, Μπουρτσουκλής 17(1), Μπιτινής 2, Ψάλτου 6(1).

 

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος 58-84

Δεκάλεπτα: 11-18, 21-43, 42-63, 58-84

Διαιτητές: Λογοθέτης, Γεράνιος

Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Νταβαντζής, Αγγελόπουλος, Σωτηρόπουλος 2, Χριστοδουλόπουλος 13(1), Θ. Μουρίκης, Ν. Μουρίκης 3(1), Τριανταφυλλόπουλος, Σταθακόπουλος 6(1), Λιγνός 9(3), Λαδικός 5(1), Καραγιάννης 10, Οικονομόπουλος 10(1).

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 18(3), Χονδρογιάννης 3(1), Εφέπουλος 6, Λαμπρόπουλος 23(1), Σακελλαρόπουλος 5(1), Σταυράκης 8(2), Δίπλαρος 4, Κάλλης 3(1), Πελεκούδας 6, Τεσκλένης, Σπυράκος 8.

 

Βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 22

2. Οίαξ Ναυπλίου 22

3. Γλαύκος 22

4. Μελίσσια 21

5. Αχαγιά 20

6. Νέα Ιωνία 19

7. Ακράτα 19

8. Έσπερος Πατρών 18

9. Κεραυνός Αιγίου 18

10. Απόλλων Σμύρνης 17

11. ΚΑΠ 17

12. ΕΑ Πατρών 14

13. Καλαμάτα ’80 13

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 12

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Οίαξ Ναυπλίου – Ν. Ιωνία

Καλαμάτα ’80 – Ενωση Ιλίου

Γλαύκος – ΕΑ Πατρών

ΚΑΠ – Κεραυνός Αιγίου

Ακράτα – Απόλλων Σμύρνης

Εσπερος Πατρών – Αχαγιά ‘82

Μελίσσια – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

 

 

2ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΒΑΟΛ Χίου – Έσπερος Καλλιθέας 91-80

Πεντέλη – Άρης Νίκαιας 78-71

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Λοκρός Αταλάντης 93-73

ΟΦΗ – Ερμής Σχηματαρίου 76-48

Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος Λαμίας 82-84

ΑΕΕ Παναγίτσας – Άρης Πετρούπολης 84-81

 

Φύλλα αγώνα

Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος Λαμίας 82-84

Δεκάλεπτα: 21-22, 39-42, 58-61, 82-84

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπακετέα

Νίκη Αμαρουσίου (Καλλιώρας): Τσεκένης 8(2), Δανάς 3(1), Μιχαλάκης13(1), Σταμάτης 11(2), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 22(1), Κουκάκης 19(1), Ευαγγελούλης, Τσεκένης Α., Σιδέρης, Κανίχης 2.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 15(2), Πάππος, Ρουμελιώτης 22(4), Μαντζούκας, Φύκας Π. 8(1), Παπαργυρόπουλος 21, Φούντας 2, Δαχρετζής 11, Κατράνας 2, Παπανικολάου 3(1).

 

ΒΑΟΛ Χίου – Έσπερος Καλλιθέας 91-80

Δεκάλεπτα: 27-19, 49-37, 74-56, 91-80

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Λαμπρίρης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας, Συμιακάκης): Σαμιώτης 6(1), Μπουμπάρης 7, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 8, Βούτας 9(1), Αγγελίδης 18, Καραφαντής, Τσουρής 19(3), Νακόπουλος 3, Τροβάς 11(3), Γεωργαντάς, Κωνσταντινάκος 8(2).

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης, Γράψας): Αγγελόπουλος 2, Καραγιαννίδης 7(1), Χατζηκίδης 13(2), Καρλάφτης 14(3), Ν. Χαρούνι 4, Κατσούρης, Κρητικός 7(1), Βλασσόπουλος 12(2), Κ. Χαρούνι 14, Καράμπελας, Βάρσος 7(1).

 

ΟΦΗ – Ερμής Σχηματαρίου 76-48

Δεκάλεπτα: 18-5, 40-27, 56-39, 76-48

Διαιτητές: Ζιώγας, Τηγάνης

ΟΦΗ (Ράλλης, Καρλάφτης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 8, Μαϊστρέλης 3, Τσερκιτζόγλου 3, Τσιλόγλου, Καράλης 20, Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 20, Βασιλειάδης 7, Χριστάκης, Πάλλης 7, Κυρίτσης 3.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζίμπρας, Πανταζής 11, Θωμάς 3, Γκρινιάρης 13, Κολοβός 3, Κώνστας,3 Αγγελέτος 2, Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 2, Σπηλιώπουλος 4, Λουκάς, Μαρμαρινός 7.

 

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Λοκρός Αταλάντης 93-73

Δεκάλεπτα: 24-29, 50-43, 65-63, 93-73

Διαιτητές: Φάκαρος, Τσιμπούρης  

ΓΣ Κρόνος (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 12, Στραγανιώτης 17(5), Νάτσος 13(2), Ξιούρας 7(1), Πουρνάρας 4, Κακαργιάς, Κόης 26(3), Κοσμετάτος, Σολωμός 14, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος.   

ΑΣ Λοκρός (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος, Μπολμάτης 5(1), Μπουλαντζάς, Παναγιωτίδης 16(2), Σάκοτα 24, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 11(3), Ρετσινάς 2.

 

Πεντέλη – Άρης Νικαίας 78-71

Δεκάλεπτα: 16-23, 34-40, 57-51, 78-71

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Παπαδόπουλος Χρ.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 13, Νάσσης, Γεωργακόπουλος 7(2), Λίτσος 10(2), Νιφόρας, Κωνσταντάκος 3(1), Ντάλλης 7(1), Πορτελάνος, Μουλάς 9(1), Μπίγγος 8(1), Σαλτουρίδης 8, Μαλούκος 15.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 18(1), Στογιάνοβιτς 16(3), Καννάς 5(1), Κοροπούλης 9(1), Γαλίτης, Κόλλιας 8, Καπετάνιος 2, Δρίβας 3(1), Βλάμης.

 

ΑΕΕ Παναγίτσας – Άρης Πετρούπολης 84-81

Δεκάλεπτα: 28-24, 49-41, 60-64, 84-81

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Καρανικόλα

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 15(3), Καρβούνης 10(1), Μπέλλος, Αδαμόπουλος 12(2), Θεοδωρόπουλος, Μαντζάκος, Περσίδης 1, Τσακός, Γκιζογιάννης 27(2), Χοτζάλι, Δρακάκης 4, Σβορώνος 13(3).

Αρης Πετρούπολης (Γαλλαίος): Μόκκας 21(2), Βενιτουράκης 6(2), Χανιάς-Πανταζής 4, Κουλούρης 6, Κούτρας, Μακρυγιάννης, Μπούτρης 14, Γιατράκος 13(1), Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλη 17, Σταύρος.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 20

2. Πεντέλη 20

3. Ερμής Σχηματαρίου 19

4. Έσπερος Λαμίας 19

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 18

6. ΒΑΟΛ Χίου 17

7. Λοκρός Αταλάντης 17

8. ΟΦΗ 17

9. ΑΕΕ Παναγίτσας 15

10. Άρης Νικαίας 14

11. Νίκη Αμαρουσίου 13

12. ΑΟΚ Χανιά 14

13. Άρης Πετρούπολης 13

* Δεν έχει κάνει ρεπό η ΑΕΕ Παναγίτσα.

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Έσπερος Καλλιθέας – ΑΟΚ Χανιά

Αρης Νικαίας – ΒΑΟΛ Χίου

Λοκρός Αταλάντης – Πεντέλη

Ερμής Σχηματαρίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Εσπερος Λαμίας – ΟΦΗ

Αρης Πετρούπολης – Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: ΑΕΕ Παναγίτσας

 

 

3ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Φίλιππος Βέροιας – Νικόπολη Πρέβεζας 86-68

Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 68-74

Ικαροι Τρικάλων – Ιωνικός  74-72

Εύαθλος Πολυκάστρου – Ζέφυρος 78-58

ΓΕ Αγρινίου – ΑΟΚ Βέροιας 69-71

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 87-72

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας 

 

Φύλλα αγώνα

Εύαθλος Πολυκάστρου – Ζέφυρος  78-58

Δεκάλεπτα: 25-16, 40-31, 58-45, 78-58

Διαιτητές: Παριανόπουλος, Κοντογιάννης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 8, Ημερίδης 26, Τασούδης 7(1), Τσινόπουλος 4, Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 20(4), Κούτουλας 9(1), Κουφίδης, Βλέτσης.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Νικολαΐδης 2, Αλεξανδρίδης 13, Ματενίδης 4, Καναράς 5, Μαυροματίδης 5, Τσιόγκας 15, Μυστιλιάδης 14.

 

Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 68-74

Δεκάλεπτα: 12-15, 28-39, 47-58, 68-74

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Αγραφιώτης Γρ.

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 2, Γεωργίου 7, Αναγνωστόπουλος 2, Καφάσης, Κουτίνας 15, Τσαβές 2, Τσώλης 19 (3), Βλήτσιος 2, Παπακώστας 17, Τοκατλίδης 2.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 7(1), Τζήμου 9(1), Τακίδης, Μιχαηλίδης 16 (5), Γραβάς, Ρίγκος 6, Κλωναράς 6, Κόττας 12, Μπόζιαρης 3 (1), Καλογεράτος 15 (2)

 

Ίκαροι Τρικάλων – Ιωνικός  74-72

Δεκάλεπτα: 8-14, 28-30, 61-52, 74-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Εκίζογλου

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου, Φούντας Γ. 30(4), Φούντας Φ. 8(1), Κορδέας, Χαντζής, Μέξης 9, Ντούρβας 1, Αργύρης Σ. 3(1), Στάνκοβιτς 9(1), Αργύρης Κ. 14(4).

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Βαρίτης 14(3), Γεωργιάδης 7, Κούτε 10(2), Μαδεμλής 6, Παουλεάνου, Δελής 7(1), Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 24(1), Αναστασιάδης 4.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 87-72

Δεκάλεπτα: 25-20, 45-31, 66-58, 87-72

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Παπαθανασίου

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 25(3), Ζαμπέτης 11(1), Μπαρτζώκας 16, Καλφαλίδης, Αντωνίου 2, Τσίγκας, Βάτσιος, Μάκης 6(1), Τσιλιγκαρίδης, Εξαρχόπουλος 15(3), Καννής 2, Θώδης 10.

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Κυρατζής): Κλασίδης 8(1), Καλομενίδης 6(1), Μαστροδημήτρης 5(1), Νοεφυτίδης 2, Τσολάκης 3(1), Σαχπατζίδης 8(2), Πανίδης 4, Πουτούκης, Αθανασιάδης 9(1), Σαρρής 27(2), Αργυρόπουλος.   

 

Φίλιππος Βέροιας – Νικόπολη Πρέβεζας 86-68

Δεκάλεπτα: 24-21, 39-39, 63-52, 86-68

Διαιτητές: Φουτζήλας, Πράττος

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Μόρας 6, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 4, Τσιακλαγκάνος 7(1), Μαρκόπουλος 1, Καβαργύρης, Κόθρας 15(2), Παραπούρας 9(3), Σουτζόπουλος 27(2), Κάνταρκος 17(1)

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Βαγενάς 11(1), Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 6(2), Σταμούλης, Κακιούζης 15(2), Παπαμιχαήλ 2, Γεωργάκης 2, Νίκας 7(1), Μακρόπουλος 8, Μπάλλας 17.       

 

ΓΕ Αγρινίου – ΑΟΚ Βέροιας 69-71

Δεκάλεπτα: 15-13, 26-29, 49-46, 69-71

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Ελ Ανύ

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Μπεκατώρος, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 9(1), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 24(1), Σαπλαούρας 3(1), Μπόσμος 12, Τσώλος, Δάρλας 10(1), Βασιλείου 11, Βούλγαρης

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 7(2), Γκανάς 3(1), Βλάχος 12(1), Μαυρίδης 21(2), Γιαννόπουλος 2, Ντουλαβέρης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 16(3).

 

Βαθμολογία

1. Φαίακας Κέρκυρας   20

2. Φίλιππος Βέροιας 20  

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 19        

4. Πρωτέας Γρεβενών 18

5. Νίκη Βόλου 18          

6. Νικόπολη Πρέβεζας  17

7. Ζέφυρος 16       

8. Ικαροι Τρικάλων 16         

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 15 

10. ΑΟΚ Βέροιας 15

11. Ιωνικός 15          

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα  14  

13. ΓΕ Αγρινίου 13     

*Ο ΑΓΣ Ιωαννίνων έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Νικόπολη Πρέβεζας – Φαίακας Κέρκυρας

Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας

Ιωνικός – Νίκη Βόλου

Ζέφυρος – Ικαροι Τρικάλων

ΑΟΚ Βέροιας – Εύαθλος Πολυκάστρου

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – ΓΕ Αγρινίου

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

4ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αστέρας Σίνδου – Κένταυρος Καλλικράτειας 78-56

ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνή 72-70

ΑΟ Πολυγύρου – ΠΣ Ευκαρπίας 84-79

Μακεδονικός – ΜΕΝΤ 90-86 (παρ.)

Ελευθερούπολη – Απόλλων Καλαμαριάς 94-71

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού 83-53

Αίας Ευόσμου – Μαντουλίδης 77-63

 

Φύλλα αγώνα

Ελευθερούπολη – Απόλλων Καλαμαριάς 94-71

Δεκάλεπτα: 30-20, 54-32, 76-49, 94-71

Διαιτητές:  Καλέσης, Λαδάς

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 5 (1), Κωνσταντάρας, Στυλίδης 23, Γαϊτανίδης, Μασάδης 3 (1), Κελαηδάκης, Θεοδωράκος 13 (3), Απαζίδης 22 (1), Σφουγγάρης, Ιωάννου 5 (1), Λογοθέτης 4, Βοϊβατόπουλος 19.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Χαρτόπουλος 15 (2), Αποστόλου 26 (4), Μίθιλλος 2, Σταματέλος 4, Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 11 (1), Σπυρόπουλος 11, Χασιώτης, Καλαμπόκης, Κιώτης, Τσουτσούκας 2, Ανδρεάδης.

 

ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνή  72-70

Δεκάλεπτα: 15-19, 27-27, 50-43, 72-70

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 6, Ακεψιμαίδης 20(3), Ελευθεριάδης, Ζιάκας 3 , Θωμαϊδης 2, Γεωργάκης 17 (1), Πέτροβιτς 17 (3), Ζαμπάκης 7 (2), Κωστίκας, Μακούλης.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 5(1), Σκέμπι 4, Αθανασίου 2, Λεχούδης 9(1), Χατζηδημητρίου 13, Σιμάκης 19, Αλάσκας, Βελή 12(3), Χαλίλ 6, Μαρκογιάννης.

 

Αίας Ευόσμου – Μαντουλίδης 77-63

Δεκάλεπτα: 12-13, 31-28, 57-43, 77-63

Διαιτητές: Τσοκόλης, Πετανίδου

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 7 (1), Δοξάκης 12 (2), Μπαλτζόπουλος 10 (1), Νικολούδης 17 (3), Μαλολάρι, Περιστεράκης, Νησιώτης 19 (1), Σίσιου, Σεκαδάκης Γ, Μέσης 12, Νίσελης, Σεκαδάκης Δ.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 5, Τάκης 8, Γκαντίδης 8, Γιαννακός 5 (1), Ρεφατλάρι, Κουτουξίδης 5 (1), Γραβάνης 9, Γάκης, Καλόγερος 8(2), Τσιριλάκης 4, Γκίζης 7 (2), Νικολαϊδης 4.

 

Μακεδονικός – ΜΕΝΤ 90-86

Δεκάλεπτα: 18-22, 41-42, 59-63, 78-78 (κ.α.), 90-86

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τζιοπάνος Γ.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 10, Ντισλής 34 (5), Κουτουραντζόγλου 3, Βούλγαρης 2, Μπαρζού, Χαλάτσης 15 (3), Κομμάτας, Πηλακούτας 16 (2), Λυχριδάς, Κασούρας 10, Μαργαρίτης.

ΜΕΝΤ (Νομικός): Αμπατζάς, Καλπακτσίδης 4, Παπαδόπουλος Π. 21 (1), Μιχαηλίδης 19 (4), Καρανώτας 5, Παπαδόπουλος 12 (2), Κάππος, Ακσεχέρογλου, Μπαγκτασαριάν, Γιαννούλης 25, Βελέντσας.

 

ΑΟ Πολυγύρου – ΠΣ Ευκαρπίας 84-79

Δεκάλεπτα: 21-17, 37-33, 57-57, 84-79

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης Αναστ.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 19 (1), Τσιούντος 20 (3), Παυλέας 10 (1), Πέγος 6 (2), Καραγιαννάκης 4, Νικολόπουλος 2, Νουκάρης 21 (2), Αποστολίδης 2, Μπάρδος.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 16 (3), Πούλιος, Κολλώτσιος Β, Θεοδωρόπουλος 5, Χολέβας 24 (1), Ρεδάρης, Κολλώτσιος Α. 5 (1), Ουλουσίδης 6, Κόκκουρας 9, Κιούρκας 7 (1), Γκαβέζος Α. 7 (1).

 

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού 83-53

Δεκάλεπτα: 14-10, 38-30, 50-48, 83-53

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμανλής 4, Καραμπίνης 21, Βακρινος 6, Μαγουλάς 4, Δάτσης 9, Κασσάς, Κυφωνίδης 7, Φωτακάκης, Βαχαρίδης 11 (2), Σπέντζος 8 (2), Θεοδωρίδης 13.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Καντσουρίδης, Αχτσής, Παρίσης 10 (1), Δροσινός 9 (2), Χατζής 18(2), Γεωργόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης 3, Γάτας 13, Δρουμαλιάς, Φραντζέσκος, Χαβάλες.

 

Αστέρας Σίνδου – Κένταυρος Καλλικράτειας 78-56

Δεκάλεπτα: 17-12, 41-28, 63-46, 78-56

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 18 (3), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 2, Πετρίδης 6 (1), Μπίλιος, Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 33 (5), Ακριτίδης 6, Μυσίρογλου, Σπουργίτης, Ιατρίδης 12.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος) Σελεμενάκης, Θαλασσινός, Φωτιάδης 8 (2), Γκώνος 14 (2), Πατίκας 2, Παρασκευάς 9 (2), Ρέμπελος, Δέτσικας 3, Δασκαλάκης 7 (1), Ζωγράφος 13, Ανθυμιάδης.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 23

2. Μακεδονικός 22    

3. ΑΟ Πολυγύρου 22 

4. Αίας Ευόσμου 20  

5. ΧΑΝΘ 19          

6. ΜΕΝΤ 19          

7. ΓΑΣ Κομοτηνή 19          

8. Απόλλων Καλαμαριάς 18

9. ΠΣ Ευκαρπίας 17          

10. Αστέρας Σίνδου  16     

11. Μαντουλίδης 16          

12. ΑΕ Κομοτηνής 16         

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 13   

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 12          

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Κένταυρος Καλλικράτειας – ΧΑΝΘ

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου

ΠΣ Ευκαρπίας – Αστέρας Σίνδου

ΜΕΝΤ – ΑΟ Πολυγύρου

Απόλλων Καλαμαριάς – Μακεδονικός

Ορφέας Νέου Σκοπού – Ελευθερούπολη

Μαντουλίδης – ΑΕ Κομοτηνής