Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής

Με το ντέρμπι των πρωτοπόρων συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών (1ος Όμιλος) όπου ο Σπόρτιγκ επικράτησε με 60-49 της Ελευθερίας Μοσχάτου.

Στον 2ο Όμιλο ο Ηρακλής αν και δυσκολεύτηκε νίκησε εκτός έδρας την ΑΕ Πυλαίας με 62-61 και παραμένει στην κορυφή.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής

Σπόρτιγκ-Ελευθερία Μοσχάτου  60-49
Μελίσσια-Αγία Παρασκευή 52-46
Προφήτης Ηλίας-Αρης Πετρούπολης 53-80
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΓΣ Ηλιούπολης
ΓΑΣ Καλυβίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 61-53
Ανταγόρας Κω-ΟΑ Χανίων 57-64

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Σπόρτιγκ – Ελευθερία Μοσχάτου 60-49
Διαιτητές: Αργυρούδης – Γαρίνη
Δεκάλεπτα : 14-11, 25-19, 45- 31, 60-49
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Σόφτσης – Διαμαντής): Τσαφαρά 2, Παυλοπουλού 5(1), Φουράκη Β 3(1), Πριόνα, Δανδουλάκη Α. 5(1),  Σαλιάϊ 6, Ιωαννίδου 13(3), Δανδουλάκη Μ 16, Νίξινα 2, Φουράκη Στ. 8
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου ) :  Κακλέα 10 (2), Τσουγκράκη 17(3),  Χελιώτη, Μίχου 9, Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 7(2), Ξεπαπαδέα 2, Καρανάσιου 2

Μελίσσια – Αγία Παρασκευή 52-46
Διαιτητές: Λαζόγκα, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-12, 28-20, 40-31, 52-46
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 5, Σατρατζέμη 6, Αθανασίου 5 (1), Κοιλιαρίδη 13 (1), Χιώτη 10, Γιαννακοπούλου, Νικολέτου, Κανέλλου 13.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Πεσκάτζιου 2, Γκανιά, Γρίσπου 6, Βαβακά 4, Κλείτσα 11 (1), Πολιτοπούλου 8 (2), Σαπαλίδου, Πετυχάκη Χ 11, Αμίτση, Κούκη 4

Προφήτης Ηλίας – Αρης Πετρούπολης 53-80
Διαιτητές : Νατσούλης Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα : 14-20, 24-47, 44-68, 53-80
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 2, Δροσωτάκη 4, Σπυύρη 7(1), Τζάρου , Νεαρχάκου 13(3), Κουτσοδήμου 2, Παπαδοπούλου 1, ΟΙικονομάκη Ζ. 4, Οικονομάκη Κλ. 14, Πούλη, Τσελεπίδου 4, Γιαννοπούλου 2.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης , Τσουμάνη): Γούλα Φιλ. 1, Ναβροζίδου 18(2), Μικροπούλου, Μαρίνη 5(1), Βινιτσιλαίου 20, Καββαδία 2, Πλούμπη 5, Αρβανίτη 10, Ανωγειανάκη 13 , Λίγκρη 4, Φάσουτρα 2 Κομματά

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΓΣ Ηλιούπολης 58-65
Διαιτητές: Νερομυλιώτης, Αγγελής
Δεκαλεπτα: 16-18, 27-32, 43-50, 58-65
ΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσα – Νικολαϊδου): Κυριακοπούλου, Πανταζή 24, Χόντο 6(2), Κωνσταντίνου, Σιγάλα 3, Κουλούρη 4, Ρούτση 3, Γκέργκι 2, Ξάνθου 7, Γασπαράτου 4, Ζουρτσάνου 5, Μήτση
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Στανέλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού, Μηνά, Θεοδώρου 17, Καλοπίτα, Πράπα 4, Πετράκη 4, Στεφάνου 11, Βιντσιλαίου 5, Οικονομίδου 12, Ντάνου 12(1), Φρίμα.

Kαλύβια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου  61-53
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης – Κούλης
Δεκάλεπτα : 5-15, 27-27, 38-40, 61-53
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου – Κωτσάκη ) Παζαρίδη, Σταμάτη Καμμένου 13(3) Ρεντζεπέρη 12 Αξιοπούλου 3Μαστρογιαννίδου 13, Αυτζή 7(1) Καλημέρη Τσουκαλά 13(1).
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος , Κεσσέ): Γραμματικού 2, Βυζεντίνη 9(1) , Ζουμπεράκη 1, Ισκίογλου 13, Ζουρνή 12, Πατέρα 8, Μάνου , Κελλάρη 8(2) Βάσιου

Ανταγόρας Κω – Ο.Α. Χανίων 57-64
Διαιτητές: Μαρτινάκος- Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 16-15, 26-36, 43-48, 57-64
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Γαλαχουσίδη, Σαράγια 5, Πατμίου, Βελούδου 11, Τόσκα 16, Σβύνου 4, Δρεττάκη, Κασάπογλου 21(1).
Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Παπαμαρκάκη 3(1), Κασωμένου 10(1), Ακριβού 12, Κουφογιάννη 20(3), Χαλιβίδου 2, Καζάντζη 9(3), Ψυχογιού 8(1), Σκουμπάκη.

Η βαθμολογία

1.  Σπόρτιγκ 17
2. Ελευθερία Μοσχάτου 17
3. ΓΣ Ηλιούπολης 15
4. Αρης Πετρούπολης 15
5. Αγία Παρασκευή 15
6. Μελίσσια 15
7. ΓΑΣ Καλυβίων 14
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 12
9. ΟΑ Χανίων 12
10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 11
11. Ανταγόρας Κω 10
12. Προφήτης Ηλίας 9
 

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 17/12)

Μελίσσια-Σπόρτιγκ
Αγία Παρασκευή-Ανταγόρας Κω
ΟΑ Χανίων-Προφήτης Ηλίας
Αρης Πετρούπολης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΑΣ Καλυβίων
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ελευθερία Μοσχάτου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας 61-54
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 45-37
ΕΟ Σταυρούπολης-Ασπίδα Ξάνθης 51-37
Ναύαρχος Βότσης-Ολύμπια Λάρισας 46-61
Αρης-Πανσερραϊκός 63-38
ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής  61-62
Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής 61-62
Διαιτητές: Γραικός-Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα: 14-14, 30-35, 47-50, 61-62
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου 17(2), Κατσαμούρη 8, Λάλου 2, Σταμπή 7(1), Καραμπατζάκη 11, Παπαρδέλα 4, Τζήμου 6, Βατσιτσίδου 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 15(3), Τσουμπερλή 6, Γιαννοπούλου 10, Ελευθεριάδου, Θωμά 6(2), Τζιότζιου 3, Γιαννούδη 9(1), Μυγδαλιά 2, Δημητριάδου, Λογδανίδου 11. 

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Τιτάνες Δράμας 61-54
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 11-9, 20-28, 40-37, 61-54
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 5(1), Εμμανουηλίδου 8, Καλομιτσίνη 4, Κουλακιώτη 14, Ψαρρά 15(3), Τζίκου 4, Παπαδάκη 9, Βασλαματζή, Κουλαρτσά, Πασιούδη 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Μαραγκού 8(2), Σαμολαδά 15(1), Γαϊτάνη Α. 11, Κυριακίδου, Τζιαμπάζη 6(2), Γιαντσιώρη 14, Αθανασιάδου, Βαρσάμη.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 51-37
Διαιτητές: Αβραμίδου-Μπούγλος
Δεκάλεπτα: 12-10, 20-22, 35-29, 51-37
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 1, Χαλκίδου 14, Δεληγιάννη, Πεχλιβανίδου Δ. 4(1), Πεχλιβανίδου Σ. 13(1), Βέκιου 5(1), Αντωνιάδου 4, Κανέλλογλου 10.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Σακουλάκη, Πετρίδου, Γκιργκίζα, Ευθυμίου, Παυλάκη 10(2), Μωυσέγκου 2, Σιγιώργη 10, Σουλιώτη 7(1), Καραλίδου 2, Καρακώστα 6.

Αρης – Πανσερραϊκός 63-38
Διαιτητές: Μπάρδας-Αγαγιώτου
Δεκάλεπτα: 18-12, 32-21, 53-26, 63-38
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10(3), Κωστανάκη 2, Γράψα 12, Κωφοκώτσιου 6, Βαντσιούρη 4, Γκρίτζαλη 4, Αντωνιάδου 5, Βεντούρα 12, Λαγκαδιώτου, Πλατσά 6, Γκομπετζίσβίλι, Αβρονιδάκη 2.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Πιτσιάβα 4, Τσάντα 3, Πελτέκη 5(1), Χύσα, Μπακιρτζίδου 15, Γκανάτσιου 4, Βλάχβεη 2, Γκέκα 2, Μανάφη, Νασιάκου 1, Σιδερίδου 2, Κίναλη.

Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια Λάρισας 46-61
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 12-17, 23-27, 37-47, 46-61
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9(1), Καζαντζή Σπ. 19, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 13(2), Αβραμίδου3, Καντιρτζόγλου, Παπανικολάου, Τσελεμπή, Τερεζή Χ.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη 2, Σολωμού 13, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 15(2), Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 17(1), Μπενέκη 10.

Πιερικός Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς 45-37
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 17-15, 26-25, 36-34, 45-37
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΑΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Λεκάι, Αμβρακίδου, Φλώρου 25, Γκοτζαμάνη, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου, Μουστακίδου 9, Δημητριάδου, Ζουγκουρίδου 8 (2), Γκρίτζαλη.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 2, Παπαρέντη, Τσίτσου 4 (1), Παλάνη 2, Ακσεχέρογλου 10, Ευσταθίου, Σιφναίου, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 8 (1), Παπαϊωάννου, Θωμάρεϊς 9.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 17
2. Αρης 17
3. Τιτάνες Δράμας 15
4. ΑΕ Πυλαίας 15
5. Πανσερραϊκός 15
6. Ολύμπια Λάρισας 14
7. Απόλλων Καλαμαριάς 13
8. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 13
9. Πιερικός Αρχέλαος 12
10. Ναύαρχος Βότσης 10
11. ΕΟ Σταυρούπολης  10
12. Ασπίδα Ξάνθης  9
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 17/12)

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Τιτάνες Δράμας-Αρης
Πανσερραϊκός-Ναύαρχος Βότσης
Ολύμπια Λάρισας-ΕΟ Σταυρούπολης
Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής