Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (8η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Β΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΕΦΑΟΖ-Ιπποκράτης Κω 68-63

Μανδραϊκός-ΑΕΝΚ 87-73

Ηράκλειο-Πανερυθραϊκός 77-78

Παγκράτι-Πρωτέας Βούλας 69-52

ΚΑΟΚ-Πανελευσινιακός 68-66

Κορωπί-Ιωνικός Νικαίας 80-100

Τρίτων-Δάφνη Δαφνίου 78-65

Διαγόρας Δρ.-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 74-64

 

Φύλλα αγώνα 

ΕΦΑΟΖ-Ιπποκράτης Κω 68-63

Δεκάλεπτα: 14-15,12-20,26-15,16-13

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Κυριακόπουλος

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος, Εμμανουηλίδης 7(1), Γκαβασιάδης 7, Κόψιας, Γρατσιάτος 11(3), Αλεξανδρόπουλος 2, Σαμοθράκης 9, Σαρλής 4, Στάθης2, Τσιτσιγιάννης 7, Υφαντής 11(3), Παπαρέγκας 7(1).

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 13, Τρύπας 4, Ονάσογλου 12(2), Σκούφης 9(1), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 8(2), Λεκάκης 8, Χαρίσης 5, Τσακαλέρης 4.

 

ΚΟΡΩΠΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 88-100

Δεκάλεπτα: :23-29, 46-59, 66-79, 80-100

Διαιτητές: Ραχιώτης, Κονταράτος

Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 6 (2), Γκοντόπουλος 19 (4), Σερέτης 7 (2), Αγόρης 5 (1), Σιμιτζής 5, Σπάνος 11, Μαλτέσιος 23 (1), Γκίνης, Πετς.

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης) : Θ.Βασιλόπουλος 3 (1), Κοντραφούρης, Κουντουράς 6 (2), Καράμπουλας 18, Βουγιούκας 3, Πετροδημόπουλος 12, Παλαιοχωρίτης. Φ.Βασίλοπουλος 26 (4), Κανονίδης 18 (1). Κατούφας 13 (1), Παπαδόπουλος 3 (1).

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 77-78

Δεκάλεπτα: 21-15, 38-33, 62-55, 75-76

Διαιτητές: Λογοθέτης, Τσακαλογιάννης

Ηράκλειο (Μακράκης) :Λάκκας 8 (2), Σταμπουλής 17 (1), Γουμενάκης, Μποχωρίδης 13 (2), Κίτσος, Πετράκης 1, Λιανός 9 (1), Πρωτογεράκης, Καλατζής, Χάλαρης 18, Παπαδάκης 11 (1), Μαργκουδάκης.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής) : Δέλιος 5, Στεργίου, Καλλανιώτης 11 (3), Δερμιτζάκης 8 (2), Τσακίρης 9 (2), Σκάνδαλος 9 (1), Γιαουρτόγλου 17 (3), Καλούδας, Λέπουρης, Αντωνίου 12 (4), Μακρόπουλος 7, Σταθόπουλος.

 

ΚΑΟΚ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 68-66

Δεκάλεπτα: 22-14, 36-29, 53-47, 68-66

Διαιτητές: Καμήτσος, Ασημακάκη

KAOK (Νικητόπουλος-Διαμαντίδης): Πρατής 3 (1), Κωνσταντίνου 13 (3), Σακελλαράκης 2, Μακρής 4, Κεφαλάς 18 (4), Καρούζος 8, Αντωνόπουλος 6 (2), Σκόρδας 5, Γιανναλέτσος 5, Κατσαμάκης 6 (2)

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Νικολακόπουλος 17 (2), Κελαϊδής, Χόρτσας, Ηλιάδης 8, Ρόκας, Ζούμπος 2, Στέφος 25 (1), Δούκας 4, Ματζιώρης 10 (2).

 

ΤΡΙΤΩΝ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 78-65

Δεκάλεπτα: 22-14, 41-37, 62-57, 78-65

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Χρηστίδης Ηλ.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου, Κούτουλας 7 (1), Φράγκος, Καλαντζής 15 (3), Ντιμπ 6, Θυμνιός 11, Καραδολάμης 16 (3), Γκαβανόπουλος 4 (1), Κουκουνιάς 4, Τασόπουλος 15, Ασπρόπουλος.

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 14, Κουφόπουλος, Χρυσός 6, Σοφρωνάς 4, Γκίνης 6 (1), Μιχόπουλος 6 (1), Γκιουζέλης 5, Τσιάκος 8, Καπώνης 5, Τσελεμπής 6, Κοροβέσης.

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 69-52

Δεκάλεπτα : 16-18, 27-34, 50-41,69-52

Διαιτητές: Τσαχάκης, Φασόλης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Κούτρας, Καυκής 5 (1), Γιαννίκος 6 (1), Γεωργοπαπαδάκος 20 (1), Λυτόπουλος 5 (1), Μήτσιαλος 8 (1), Τζατζάς , Χριστόπουλος 9 (1), Γερονίκος , Ξιούρας 9 (1), Μπένος 7, Φάσουρας.

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς) : Μπάλας 6 (2), Αγγελόπουλος 7, Ματαλιωτάκης 4, Παπάδης, Ματσάγγος 2, Αθηνιώτης 7 (1), Αυγενικός 2, Τοπάλης 9, Βαρδαβάς 8, Γάργαλης 3, Μόρφης 2, Καματερός 2.

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ.-ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 74-64

Δεκάλεπτα: 15-17, 36-37, 55-43, 74-64

Διαιτητές: Μπούκας, Γρίβα

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 10 (2), Καραλής 10 (2), Κωνσταντώνης, Πέττας 15, Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς 6, Λυκογιάννης 10, Κατιάκος 19.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδατος): Μελισσουργος 4, Βελιζιώτης 8, Γραμματικός 7, Σπυρόπουλος 2, Βούζας 10 (2), Λάβαρης 5 (1), Δορκοφίκης 12, Ζούκας 16 (2).

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 87-73

Δεκάλεπτα: 24-12, 41-30, 65-54, 87-73

Διαιτητές: Στρέμπας, Καρακωνσταντόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 10, Κούσουλας 2, Παπανικολάου, Καραμπάτσος 2, Γκαϊτάσοφ 6 (1), Παπαπέτρου, Ντότσι, Μουστόπουλος 18 Γεωργοπαπαδάκος 12 (2), Βαφιάς 11 (3), Ψυλέας 26 (1).

ΑΕΝΚ (Λιογας, Λαδικος): Καμαριανός 6, Μοσχοβίτης 17 (2), Κεφαλάς 16, Μαρίνος 4, Μανούσος 3, Ντουζίδης 4 (1), Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 6 (1), Ψαρόπουλος 16 (2), Πρέκας 5.

 

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1.Ιωνικός Νικαίας 14

2.Τρίτωνας 14

3.ΚΑΟ Κορίνθου 13

4.Ηράκλειο 13

5.Ιπποκράτης Κω 12

6.Διαγόρας Δρυπιδέων 12

7.ΕΦΑΟΖ 12

8.Παγκράτι 12

9.Πρωτέας Βούλας 11

10.Δάφνη Δαφνίου 11

11.Μανδραϊκός 11

12.Πανερυθραϊκός 11

13.Νέα Κηφισιά 11

14.Πανελευσινιακός 10

15.Κορωπί 10

16.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 9

*Με έναν αγώνα λιγότερο: Πανερυθραϊκός, Μανδραϊκός, Δάφνη Δαφνίου, Ιωνικός Νικαίας

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Ιπποκράτης Κω-Μανδραϊκός

ΑΕΝΚ-Ηράκλειο

Πανερυθραϊκός-Παγκράτι

Πρωτέας Βούλας-ΚΑΟΚ

Πανελευσινιακός-Τρίτων

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-ΕΦΑΟΖ

Ιωνικός Νικαίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων

Δάφνη Δαφνίου-Κορωπί

 

 

2ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σάββατο 25 Νοεμβρίου

Αγρίνιο-Ευρώπη Πευκοχωρίου 59-70

Κυριακή 26 Νοεμβρίου

Μαχητές/Πειραματικό-Χαρίλαος Τρικούπης 62-67

Ερμής Λαγκαδά-ΓΑΣ Χαλκηδόνας 67-52

Φάρσαλα-Γέφυρα 91-76

Ασπίδα Ξάνθης-Ελίμεια 64-53

Καβάλα-Τιτάνες Παλαμά 101-64

Ίκαροι Σερρών-Στρατώνι 59-54

Ρεπό: Ανατόλια

 

Φύλλα αγώνα

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΓΕΦΥΡΑ 91-76

Δεκάλεπτα: 31-10, 48-33, 62-58, 91-76

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Μελανίδης

Φάρσαλα (Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 26 (5), Αναγνωστόπουλος Χ. 6 (2), Σιόλογκας 20, Νικολόπουλος 16 (2), Μακρής 3, Χαιρετίδης, Σαββίδης 16 (3), Συνετός, Ντίνος 2, Λιούπης 2, Τέλιος, Καραδήμας.

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Νικολαΐδης 14, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 7(1), Καζαμίας 3, Ταουσάνης 8, Σιώμος 20, Σιώπης 7(1), Μπίσκας 3(1), Γαρέζος 14(1), Σαραντίδης, Ευσταθιάδης.

 

ΜΑΧΗΤΕΣ/ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-67

Δεκάλεπτα: 9-23, 27-35, 47-57, 62-67

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 12(2), Αρνίδης, Δήμας 11(1), Χατζημιχαηλίδης 17(5), Στόλης 14, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 3, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης 3(1).

Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης 1, Βουρνάς 2, Ντόβας 5(1), Ξηρός 5(1), Σταυρόπουλος 7(2), Περρωτής 9, Καραγκιολίδης 12(1), Αδαμόπουλος 7, Πολίτης 19(2).

 

ΊΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 59-54

Δεκάλεπτα: 15-21, 23-32, 45-47, 59-54

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης Ιωάν.

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 10(2), Γεωργιανός, Σιδερίδης, Φώτογλου 26(3), Στρατής 2, Γκάτζιας 13(1), Θολιώτης, Κακιούζης 6.

Σ.Α. Στρατωνίου (Χατζούλης): Μητσάκης 8(1), Σπύρας 2, Καραμανώλης 3(1), Δελλίδης 6(1), Στοϊτσής, Σαμαράς 2, Φλιάτης Ι. 2, Φλιάτης Γ. 4, Πολιτόπουλος 11(1), Δασκαλόπουλος 16(1).

 

ΚΑΒΑΛΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 101- 64

Δεκάλεπτα: 29-17, 57-32, 80-50, 101-64

Διαιτητές: Γραικός, Εκιζόγλου

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμβενάζιε 13(1), Μιχάλογλου 9(2), Καπινιάρης 8, Τάγαρης 22, Πλιούκας 8(2), Αθανασιάδης 10(2), Πιεβάλιτσα 6, Καραθανάσης 9(1), Χονδρόπουλος 3(1), Παππάς 13(2).

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Τσούμας 1, Γεωργαντάς 20, Κατσαδούρος 1, Μηλιώνης 10 (2), Αρχοντούλης 2, Μακρής 6 (1), Μανδαλάκης 17, Αποστολάκης 5.

 

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 67-52

Δεκάλεπτα: 22-14, 35-26, 56-36, 67-52

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τσιοκόλης

Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καικλής, Μέλιος, Μήνου 9 (2), Ελευθεριάδης 6, Τοπουζίδης, Μάρουσιτς 13(1), Παρίτσης 3, Χριστοδούλου 8, Δημτρακάς 5(1), Γκαμούρας 17(1), Αβοκάτος, Κοτσανοςς 6.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 5, Μαρκίδης 10, Μαραπίδης 5(1), Παπαδόπουλος, Κουλαξής, Πεταλωτής 15(2), Σεφερίδης, Μπατακός 6, Παναγιώτου 4, Λαίδης 2, Κοτζαγιάννης 5.

 

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 54-63

Δεκάλεπτα:  16-15, 31-31, 50-42, 63-53

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Χατζηχαρίσης

Aσπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Aμουτζιάς 4, Παπαδάκης 4, Γρούδος 10, Τσιώγκας 2, Στεφανίδης 10(2), Κλωνάρας 9(1), Ανθής 2, Κουτσογιάννης 17, Σαββίδης 7(1), Απιδόπουλος 5(1), Θεοδωρίδης.

Ελίμεια: Mαλούτας 2, Σούπουρας 2, Πεχλιβανίδης 3(1), Κούβελας 4, Τσούκας 8(1), Νικολάου 14(2), Μαλιούρας 2, Μακρής 15(1, Τσιμίδης 3

 

ΑΓΡΙΝΙΟ-EΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 59-70

Δεκάλεπτα: 19-17, 27-36, 41-53, 59-70

Διαιτητές: Δημόπουλος, Καρπάνος

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασσόπουλος 8 (1), Μπερερής 5 (1), Κυριλής Θ. 8, Μουρατίδης 6, Γκρέκας 6, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 10 (2), Σταύρου 4, Τάγκας.

Eυρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Tσιμπής 9 (1), Tζουβάρας 6, Mαυρίδης 9 (1), Kαραμπέκης 16, Mυλωνίδης 2, Kιγμέτογλου 15 (1), Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 8 (1).

 

Βαθμολογία

1. Χαρίλαος Τρικούπης 15 (7-1)

2. Ίκαροι Σερρών 14 (6-2)

3. Ερμής Λαγκαδά 14 (6-2)

4. Φάρσαλα 13 (5-3)

5. Μαχητές/Πειραματικό 12 (4-4)

6. Καβάλα 12 (5-2)*

7. Ευρώπη Πευκοχωρίου 12 (5-2)*

8. Στρατώνι 11 (3-5)

9. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 11 (3-5)

10.Ασπίδα Ξάνθης 11 (4-3)*

11. Ανατόλια 10 (3-4)

12. Γέφυρα 9 (2-5)*

13. Αγρίνιο 9 (2-5)*

14. Ελίμεια 8 (1-6)*

15. Τιτάνες Παλαμά 7 (0-7)*

*Με ματς λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 3/12)

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Ίκαροι Σερρών

Στρατώνι-Φάρσαλα

Γέφυρα-Καβάλα

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ανατόλια

Ελίμεια-Αγρίνιο

Τιτάνες Παλαμά-Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Μαχητές/Πειραματικό