Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Ανταγόρα και Πελασγος πρωταθλητές

Ο Ανταγόρας (Α’ Υποόμιλος) και ο Πελασγός (Β’ Υποόμιλος) εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Α2 Γυναικών αφού τερμάτισαν αήττητοι στα αντίστοιχα Ειδικά Πρωτάθληματα που ολοκληρώθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Ο ΟΑ Χανίων (άνευ αγώνα) είναι η ομάδα που παίρνει την πρώτη επιλαχούσα θέση.

Αποτελέσματα:

Α’ Υποόμιλος

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 20-0

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42

 

Φύλλα αγώνων

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

Δεκάλεπτα: 9-15, 25-22, 37-36, 43-51

Διαιτητές: Γαρίνη, Κανελλόπουλος

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 3 (1), Φλογερά 5 (1), Νάτσκου 6 (2), Μαρίνη 12, Μαρούντα 4, Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή 6, Λαγοπάτη 7.

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κωστούλα 12 (4), Σαράγια 6, Πατμίου 6, Κασάπογλου 7, Καραμπατζάκη 18, Σβύνου 2, Δρεττάκη, Στάκκου.

 

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65

Δεκάλεπτα: 11-21, 17-32, 22-45, 25-65

Διαιτητές: Φραγκούλη, Φακώνας

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 17 (1), Διαμαντή, Νίκου, Πηγάση, Πενταγιέννη 5, Κόλλα Μ., Χατζηχαραλάμπους, Καλαμπόγια 2, Τσιολακούδη 1.

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου 8, Χρανιώτη 10, Αριδά 6, Τζιουβέλη 1, Παπαγγέλη 7 (1), Δημάδη 4, Μπακετέα 6 (2), Τσιντώνη 4, Σταβαράκη, Σεφέρου 2, Μικολιά 10, Καντέλη 7.

 

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42

Δεκάλεπτα: 16-17, 30-24, 40-32, 46-42

Διαιτητές: Μαυρέλης, Τζίμης

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 3, Άγγο, Φιλιππάκη 3, Κατσώρη, Βολίκα, Κρουσουλούδη 7, Καρούση 13, Φεντισίν 7 (1), Τσούχλη 5 (1), Γιασεμή 6 (1), Κλιματσάκου 2.

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 5 (1), Καπόλου, Καπλανάϊ, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 17 (2), Τσαβόνι 20 (1), Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ.

.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)

1. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ           4-0     8

2. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                   3-1     7

3. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ            2-2     6

4. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ        1-3     5

5. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ                   0-3     3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Β’ Υποόμιλος)

1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ                   3-0     6

2. ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ                   2-1     5

3. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ   1-2     4

4. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ.                      0-3     3