Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Αποτελέσματα

Ο Ανταγόρας και τα Χανιά συνέχισαν με νίκες την προσπάθεια τους στο ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Γυναικών για τον Α’ Υποόμιλο του Νότου που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς. Στον Β’ Υποόμιλο ο Σύλλας και ο Πεσλαγός ξεκίνησαν με νίκες στο τουρνουά.

 

Αποτελέσματα:

Α’ Υποόμιλος

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 23-62

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 30-83

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 31-56

 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 46-37

 

Φύλλα αγώνων

 

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 23-62

Δεκάλεπτα: 0-25, 10-41, 18-55, 23-62

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Μαυρέλης

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (Κουλούκης): Μπενέκη 1, Μάρκου 6, Παναγιωτοπούλου 4, Αλμπέρτου 2, Μπαρτουτσή 4 (1), Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου, Λέρμα 6, Τσαπανίδη.

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 4, Κωστούλα 2, Μπαλάτσα, Σαράγια 2, Πατμίου 1, Κασαπόγλου 20 (2), Καραμπατζάκη 11, Σβύνου 10, Δρεττάκη 4, Στάκκου 7, Χατζηνικολάου.

 

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 30-83

Δεκάλεπτα: 9-37, 17-48, 23-69, 30-83

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Σταγιαννός

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (Φαλλιέρας): Χαραλαμποπούλου 13 (2), Τσάφου, Παπακωνσταντίνου, Αλατσά 1, Φωκά, Κωνσταντοπούλου 4, Μανώλη 10, Βεϊκου 2.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Δερμιτζάκη 11 (1), Κασωμένου 6 (2), Πρασιανάκη 7 (1), Θωμά 2, Γιαννοπούλου, Ακρίβου 8, Φουράκη 1, Δασκουλίδου 11 (1), Σκορδυλάκη, Καζαντζή 17 (3), Παπαδοκοκκολάκη 8, Σκουμπάκη 12 (1).

 

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 31-56

Δεκάλεπτα: 6-14, 18-25, 25-45, 31-56

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Κομιανός

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 9, Διαμαντή 3, Νίκου 5 (1) Πηγάση, Πεντογιέννη 8 (1), Κολλά Μ., Ξυδιά 2, Χατζηχαραλάμπους 1, Καλαμπόγια, Τζαννέτου 1, Πατέρα, Τσιολακούδη 2.

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 6, Καπόλου, Καπλανάϊ 2, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 15, Τσαβόνι 26 (1), Πατσούρα, Καρμάϊ 2, Υδραίου, Λούμη Θ. 5 (1).

 

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 46-37

Δεκάλεπτα: 5-5, 16-22, 37-30, 46-37

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Νικολοπούλου

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου, Χρανιώτη 2, Παναγιώτου 5, Αριδά, Παπαγγελή 3 (1), Δημάδη 4, Μπακετέα 3, Τσιντώνη 9, Σεφέρου 2, Σταβαράκη 2, Μιχολιά 3 (1), Καντέλη 13.

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 8 (2), Άγγο, Φιλιππάκη 2, Κατσώρη 2, Βολίκα 1, Κρουσουλούδη, Καρούση 9, Φεντισίν 10 (2), Τσούχλη 3 (1), Γιασεμή.

 

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Νότος):

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/06/2017

Α’ Υποόμιλος

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (12.00)

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (14.00)

Β’ Υποόμιλος

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (16.00)

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (18.00)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/06/2017

Α’ Υποόμιλος

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (09.00)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (11.00)

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (13.00)

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. (15.00)

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)

1. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                   2-1     5

2. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ    2-0     4

3. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ    2-0     4

4. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ                   0-3     3

5. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ  0-2     2