Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 29η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Καλαμάτα 87-42

Άρης Πετρούπολης – Γλαύκος 71-52

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 75-77

Πορφύρας – Ερμιόνη 81-78

Αχαγιά ’82 – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 82-74

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ένωση Ιλίου 70-66

Ίκαρος Κ. – Πεύκη 92-76

Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Καλαμάτα 87-42

Δεκάλεπτα: 18-6, 44-20, 71-33, 87-42

Διαιτητές: Αυγερινός, Φακώνας

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης 8 (2), Σακελλαράκης 4, Πράττης 11 (2), Τσακιρίδης 6, Κεφαλάς 17 (3), Παβλίσεβιτς 7 (1), Δανιήλ 9 (1), Σταυρόπουλος 9 (1), Μακρής 14, Θωμόπουλος 2, Ράπτης, Μπακέας

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μαλαπάνης, Κίσσας, Αντωνόπουλος 2, Τσικούρης 2, Μαγιντόμπε 3(1), Σπηλιώτης, Γιαννουκάκης 15(3), Σκοπέτος 4, Δελλής 11 (1), Παθιάκης 3 (1), Κονταργύρης, Γεωργανάς 2

 

Άρης Πετρούπολης – Γλαύκος 71-52

Δεκάλεπτα: 17-18, 33-27, 60-43, 71-52

Διαιτητές: Κώτσου, Χριστινάκης

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 11 (3), Βενιτουράκης 13 (2), Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου, Δρακόπουλος 5, Μπαζιώτης 11 (3), Μπούτρης, Σταύρος 10 (1), Μακρόπουλος 13,Τασούλας 8, Δρικόγιας, Βεντούρης.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης, Βεργανελάκης 3, Λαμπρόπουλος 13 (2), Αδαμόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 9, Σταυράκης 2, Κάλλης 13 (1), Παλαδινός 2, Γιαλελής 2, Αναγνωστόπουλος 4.

 

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 75-77

Δεκάλεπτα: 24-14, 38-34, 50-52, 69-69, 75-77 (παρ.)

Διαιτητές: Καρπάνος, Νερομυλιώτης

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 20 (3), Δούρος 6 (2), Γκουρβέλος, Κουκουλομάτης, Κάντας, Ζυγάς, Σκλάβος 19 (2), Αγγελόπουλος 16 (2), Σκόνδρας 10, Καραγιάννης 4.

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 9 (1), Μανταλβάνος Κ. 10, Κατωπόδης 8, Μαλλής 17 (4), Μανταλβάνος Γ. 3, Ολύμπιος, Οικονομόπουλος 5 (1), Βεσκούκης 25 (1).

 

Πορφύρας – Ερμιόνη 81-78

Δεκάλεπτα: 18-22, 37-40, 60-53,  81-78

Διαιτητές: Σωτηρχέλης, Κωστακέλη

Πορφύρας (Κωνσταντινίδης): Σίμος, Παλτόγλου 15 (5), Στεφανής 8, Παπαφωτίου 1, Βούλγαρης 12, Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 13 (1), Μπαρμπαρής 6, Οικονόμου 8 (2), Τρίγκας 7 (1), Ντόκος 5 (1).

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9, Αγγελής 12, Θωμάς 7 (1), Βανδώρος 5, Γκολέμης 10 (3), Δεβελέκος 2, Κοριζής 14, Διαμαντόπουλος 19,Πουλής.

 

Αχαγιά ’82 – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 82-74

Δεκάλεπτα: 28-26, 49-43, 67-54, 82-74

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 15 (1), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 8, Γατσούλης 12 (3), Νικολάου 12 (3), Χαμηλός 6 (2), Τσινόπουλος 6 (1), Λυκούδης, Λαμπρόπουλος 4, Δαβάνης 19, Σέρμπος.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 5 (1), Βελιζιωτης 5 (1), Γραμματικός 25 (3), Καφαντάρης 2, Βούζας 4 (1), Λάβαρης 5, Δορκοφύκης 11, Μιχαλόπουλος 4, Καννάς, Παπαδάκης 13 (1), Γιαννακόδημος.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ένωση Ιλίου 70-66

Δεκάλεπτα: 15-13, 28-29, 44-46, 70-66

Διαιτητές: Νάκας, Σταθόπουλος

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής, Λαμπρόπουλος 15 (3), Ροκανάς 7 (1), Θανόπουλος 7, Παπαγεωργίου 3, Λυμπέρης 7 (1), Αγγελόπουλος 12, Οικονομόπουλος 9, Παπανικολόπουλος 10 (2).

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 10 (1), Μπέλλας Ι. 5 (1), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 2, Πανουσόπουλος Θ., Σκαλωμένος 15 (1), Μπέλλας Ο. 15 (3), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 3 (1), Βαρσαμούλης 16.

 

Ίκαρος Κ. – Πεύκη 92-76

Δεκάλεπτα: 16-14, 40-35, 69-53, 92-76

Διαιτητές : Τσολάκος, Ορφανός Εμμ.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Μπουργανός 7 (1), Βάρσος 12 (2), Οικονομάκης 4 (1), Αλεξανδρόπουλος 10 (1), Καλεμτζάκης 4, Τσατάς 5, Αρναουτάκης 6, Σαλέχ 9 (1), Σταθόπουλος 6, Τζέμης 8, Ψαρράς 21 (5).

Πεύκη (Κοντομηνάς): Τσαμπής 19 (2), Κυριαζόπουλος, Κεχρής, Μελάς 11 (2), Σημαιόπουλος 12, Κουκάκης 12 (1), Χασάπης 2, Πατωνίδης 4 (1), Τάγαρης 16.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 49

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 48

3. ΚΑΟΚ 46 

4. Έσπερος ΑΟΠΑ 45

5. Ένωση Ιλίου 44

6. Ακράτα 43

7. Γλαύκος 41

8. Αχαγιά ‘82 41

9. Κεραυνός Αιγίου 38

10. Πεύκη 38

11. Άρης Πετρούπολης 37

12. Ίκαρος Καλλιθέας 37

13. Πορφύρας 35

14. Ερμιόνη 34

15. Καλαμάτα 33

* Η Πεύκη έχει έναν αγώνα περισσότερο.

 

Τελευταία αγωνιστική (30η, 21/05)

Δάφνη Δαφνίου – ΚΑΟΚ

Καλαμάτα – Άρης Πετρούπολης

Γλαύκος – Κεραυνός Αιγίου

Ακράτα – Πορφύρας

Ερμιόνη – Αχαγιά ‘82

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Έσπερος ΑΟΠΑ

Ένωση Ιλίου – Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Πεύκη

 

 

2ος Όμιλος – 25η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Λοκρός Αταλάντης – Πανναξιακός 103-55

Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΟΦΗ 87-63

Ιπποκράτης Κω – Άρης Νικαίας 72-64

Νίκη Αμαρουσίου – Πόλις Καλλιθέας 83-75

Πεντέλη – Έσπερος Λαμίας 80-63

Κάδμος – Προμηθέας Χαλανδρίου 73-60

Ρεπό: Σαντορίνη

 

Φύλλα αγώνα

Λοκρός Αταλάντης – Πανναξιακός 103-55

Δεκάλεπτα: 30-11, 56-29, 88-47, 103-55

Διαιτητές: Αντωνίου, Καλατζής

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 11(3), Ρούζιος 6, Ρουμελιώτης 9(2), Κοσμετάτος 5(1), Ντέντα 10, Νικολάου, Γκρέκος, Μπόλματης 13(2), Μάτος Αν. 27(3), Μάτος Αγγ. 18(1), Θώδος 4, Παπαηλίου.

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 2, Καραγιάννης 6,Σβορώνος, Μάκος, Τζίμης 9(1), Μάκαρης 18, Δαχρετζής 8, Καδηγιαννόπουλος 7(1), Μυλωνάς 5.

 

Ιπποκράτης Κω – Άρης Νικαίας 72-64

Δεκάλεπτα: 20-19, 36-37, 56-52, 72-64

Διαιτητές: Ντάνος, Τσάμης

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χρήστου 10, Κουκουράβας 1, Καπλανίδης, Τρύπας 9(3), Παπαδημητρίου 3(1), Ασημακόπουλος 15(1), Γκοράτσας, Χαρίσης 19, Χρύσης 15.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 4, Σκιαθίτης 8 (1), Θαλασσινός, Κόλλιας 6, Στέφος 9, Δρίβας 3 (1), Αντωνούσος 9 (1), Καρυπίδης 25 (1).

 

Νίκη Αμαρουσίου – Πόλις Καλλιθέας 83-75

Δεκάλεπτα: 26-19, 47-37, 74-55, 83-75

Διαιτητές: Ραχιώτης, Καλογερόπουλος

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Μπατής, Κάντας, Κοροπούλης 4, Οικονόμου 2, Σιδέρης 8, Σιμιτζής 36 (7), Τσέκενης Γ. 4, Ευαγγελούλης 3, Σκούταρης 17 (2), Χοτζαλάρι 4 (1), Αγγέλης 5 (1).

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης 6 (1), Ζήσης, Κακαργιάς, Θεοδωράκος 7 (2), Τσίκουρας, Ευστρατίου 19 (1), Αρκουμάνης 2, Αντωνιάδης, Καβελάρης, Κωνσταντίνο, Λυγγερίδης 11, Ξιούρας 30 (4).

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΟΦΗ 87-63

Δεκάλεπτα: 24-18, 50-32, 73-45, 87-63

Διαιτητές: Μαρίγλη, Μυλωνάς

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμώλης): Παπαποστόλου 3(1), Ζεμένι 1, Ζακυνθηνός 11, Καραλής 13(3), Διαμαντόπουλος 5(1), Καράμπαμπας 10(2), Μαυροειδάκος 7(1), Καρασταμάτης 12(2), Παπαδολιάς 14, Σαμαράς 5(1), Υφαντής 7.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 2, Μαϊστρέλης 2, Ξενάκης 2, Χαρωνίτης, Kαρλαύτης 12(2), Αγαπιάδης 13(2), Πρωτογεράκης 8, Μπουμπάρης 16, Βλαχάκης, Κυρίτσης 4, Χριστάκης.

 

Πεντέλη – Έσπερος Λαμίας 80-63

Δεκάλεπτα: 20-15 36-36, 58-54, 80-63

Διαιτητές: Φάκαρος, Αντωνίου

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Φούφας, Μάντζιος 3, Πατεράκης, Λίτσος 13(2), Νάσσης, Πορτελάνος, Καρούζος 23(6), Κωνσταντάκος, Τσουπάκης 3(1), Μπίγγος 10(1), Μαλούκος 26.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 5(1), Στογίλκοβιτς, Σέττος 24(6), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 2, Φύκας 5(1), Σοφογιάννης 11(2), Φούντας, Ζαχαράκης 5(1),Τσαπρούνας, Παπαργυρόπουλος 11.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας 43

2. Ιπποκράτης Κω 43

3. Πεντέλη 40

4. Λοκρός Αταλάντης 38

5. Έσπερος Λαμίας 38

6. ΟΦΗ 36

7. Κάδμος 34

8. Άρης Νικαίας 33

9. Νίκη Αμαρουσίου 31

10. Σαντορίνη 29

11. Πανναξιακός 29

12. Πόλις Καλλιθέας 26

13. Πορμηθέας Χαλ. 26

* ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (26η, 21/05)

Σαντορίνη – Λοκρός Αταλάντης

Πανναξιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΟΦΗ – Ιπποκράτης Κω

Άρης Νικαίας – Νίκη Αμαρουσίου

Πόλις Καλλιθέας – Πεντέλη

Έσπερος Λαμίας – Κάδμος

Ρεπό: Προμηθέας Χαλανδρίου

 

 

3ος Όμιλος – 25η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΣ Φαρσάλων 82-84

ΓΑΣ Μελίκης – Αριστοτέλης Φλώρινας 59-60

ΓΣ Ελίμειας – Βίκος Ζαγοροχώρια 81-40

Τιτάνες Παλαμά – Εύαθλος Πολυκάστρου 86-63

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης 60-77

Αιγινιακός – ΠΣ Ευκαρπίας 71-78

Πρωτέας Γρεβενών – Νικόπολη Πρέβεζας 64-62

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Μελίκης – Αριστοτέλης Φλώρινας 59-60

Δεκάλεπτα: 14-13, 26-22, 48-33, 59-60

Διαιτητές:  Τσούλης, Κουκουλεκίδης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Παπαρόσης, Κυριακού, Λιόλιος 19 (4), Μαυρίδης 12 (2), Παπαδόπουλος 2, Τζαφέρης 2, Σαζακλίδης, Παραπούρας 11 (1), Ρογκότης 6, Μαγαλιός, Κουτσιαμπασόπουλος.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Καραβατάκης, Τούζος 15 (4), Νικολαΐδης, Γυμνόπουλος, Τέρπος 14 (2), Σκαρλάτος 9 (1), Μήλιος 2, Βασίλειου 10, Δάμου.

 

Τιτάνες Παλαμά – Εύαθλος Πολυκάστρου 86-63

Δεκάλεπτα: 32-17, 53-31, 64-46, 86-63

Διαιτητές: Φούντζηλας, Μαλτέσιος

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 7(1), Πανάρας 12(2), Αργύρης 2, Γεωργατζάς 18(4), Παπαϊωάννου 4, Δερμιτζάκης 4, Αρχοντής 3(1), Φαλιάκης Β., Αντωνίου 16(4), Μούμογλου 14, Χατζής, Αποστολάκης 6.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Ζεμπεκίδης, Ζωϊτσούδης 2, Χατζόπουλος 15(4), Βλέτσης 3, Παπαρίδης 1, Τσελέκης 25(2), Σιδηρόπουλος 15.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Νικόπολη Πρέβεζας  64-62

Δεκάλεπτα: 19-17, 41-30, 52-50, 64-62

Διαιτητές: Πετανίδου, Λουλουδιάδης

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος, Χατζόβουλος 2, Κολοβός, Ρίγγος, Συλλάκος 6, Μπόζιαρης 12 (1), Κλωνάρας 13 (1), Τζήμας 11 (2), Κόττας 20 (2).

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 13 (1), Αργυρός 1, Τσιτσώνης 6 (2), Πολίτης, Παπαμιχαήλ 2, Νίκας 13, Μακρόπουλος 12 (1), Μπάλας 15.

 

ΓΣ Ελίμειας – Βίκος Ζαγοροχώρια  81-40

Δεκάλεπτα: 12-7, 31-23, 60-34, 81-40

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Πλατέλλα

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 12 (4), Δημόπουλος 14 (3), Βλάχος, Τσαμπούρης 3, Πάπιστας 2, Κατσέλας, Τσιαούσης 15, Μαλλιούρας 4, Μακρής 24 (7), Νικολάου 7 (1).

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγελής): Μιχαήλ 9 (1), Βάτσιος, Αντωνίου 4, Τάσης 12, Τόνης 3 (1), Πανταζής 2, Γιωτάκης 10.

 

Αιγινιακός – ΠΣ Ευκαρπίας 71-78

Δεκάλεπτα: 15-16, 32-35, 52-51, 71-78

Διαιτητές: Παζόλης, Γκέκας

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 13 (1), Μωυσίδης 6 (2), Παρίσης 3, Παουλεάνου 16 (2), Αργυρόπουλος 9 (2), Κιρκιντζώτης 4, Αναστασιάδης 20 (2), Μανωλόπουλος, Τσουτσούκας, Αλεξόπουλος, Μπλούσι.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 11, Κολότσιος 12, Θεοδωρόπουλος 11, Γαϊτάνης 8 (2), Χολέβας 17, Απιδόπουλος 10, Ουλουσίδης 7 (1), Σιδηρόπουλος 2, Πούλιος, Μπάζιος, Γκαβέζος, Βέλλιος.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΣ Φαρσάλων 82-84

Δεκάλεπτα: 22-23, 38-36, 70-64, 82-84

Διαιτητές:  Δημάδης, Μελανίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 14 (3), Αποστόλου 16 (4), Ρέμπελος, Σουλούγγας 7 (1), Κουκουλίδης 2, Αναστασίου 10, Μωυσίδης 2, Χατζής 2, Καλαμπόκης 2, Στυλιανίδης 7 (1), Δοξάκης 6, Χατζίδης 14.

ΓΣ Φαρσάλων  (Λιάγκας): Παπακώστας 27 (2), Ντίνος 5 (1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 9 (3), Ντόνας 1, Αναγνωστόπουλος Γ. 24 (5), Φούντας 14 (2), Κούργιας 4, Λούτας, Ίλτσογλου, Μακρής, Τσιλούλης.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης 60-77

Δεκάλεπτα: 8-20, 27-39, 34-57, 60-77

Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Χ., Αγραφιώτης Ι.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (ΤΣουκανέλης): Γεωργίου 17, Γκουντουβάς, Μπαρτζώκας 11, Πρέντζας 9 (1), Τζίμας 2, Μουζακίτης 2, Καρασίμος, Μάκης 2, Παπανικολάου, Τσίγκας, Φίλιος 2, Αυγερινός 15 (3).

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 14 (2), Σκορδάρης 12 (4), Ντόβας 19 (4), Γκουτζιομήτρος, Μακρίδης 19 (3), Ζολώτας 8, Γκλιάνας, Καρανώτας Στ. 1, Κυριαζάκος, Καρανώτας Τ. 2, Μπαλτζής.

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά  45 

2. ΓΣ Ελίμειας 44          

3. Διόσκουροι Κοζάνης 44 

4. ΓΣ Φαρσάλων  44 

5. Νικόπολη Πρέβεζας  41

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 39

7. ΠΣ Ευκαρπίας  38

8. Πρωτέας Γρεβενών 37      

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  36 

10. Απόλλων Καλαμαριάς 36

11. ΓΑΣ Μελίκης 34     

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 31

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 28

14. Αιγινιακός   27          

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (26η, 21/5)

Αριστοτέλης Φλώρινας – Απόλλων Καλαμαριάς

Νικόπολη Πρέβεζας – ΓΑΣ Μελίκης

ΓΣ Φαρσάλων – ΓΣ Ελίμειας

Βίκος Ζαγοροχώρια – Τιτάνες Παλαμά

Εύαθλος Πολυκάστρου – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Διόσκουροι Κοζάνης – Αιγινιακός

ΠΣ Ευκαρπίας – Πρωτέας Γρεβενών

 

 

4ος Όμιλος – 25η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνή 75-69

Ιωνικός – Αστέρας Καβάλας 94-69

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΠΚ Νεάπολης 81-74

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Παναθλητικός Πειραματικό  43-75

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών  78-65 

ΑΕ Κομοτηνής – Μαντουλίδης 71-64

Αγία Βαρβάρα – Χαλκηδόνα 58-89

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Κομοτηνής – Μαντουλίδης 71-64

Δεκάλεπτα: 16-18, 35-41, 52-54, 71-64

Διαιτητές:  Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 11 (2), Καραμανλής, Χονδρόπουλος 9(3), Βάκρινος 8, Λεχούδης 15, Κουτσοβασίλης 10 (1), Καραμπέκης 5, Μπορμπίδης , Βαχαρίδης 5 (1), Παλλάκης 8 (1), Ζεκίριε- Χασάν.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Καλόγηρος, Ρόπουτης 14 (2), Τάκης 3, Γιαρτζάς 2, Μπέλλος, Γκαντίδης 8, Γιαννάκος, Ρεφατλάρι 20 (6), Κουτουξίδης 6, Τσιριλάκης 4, Θώμος 7.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΠΚ Νεάπολης 81-74

Δεκάλεπτα: 17-16, 37-34, 59-57, 81-74

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γιαννούλης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 32 (5), Ιακωβίδης 6 (1), Κουτσιαντζής 3 (1), Σύρπας 4, Χατζής 6, Τσανάκας 3 (1), Χατζηανδρέου 20, Ιωσηφίδης 4, Αξιαρλής 1, Χαβαλές 2, Δρουμαλιάς, Καντζουρίδης.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος): Νικολαΐδης 6, Αποστολίδης 2, Χριστοδούλου 8, Χύτας 16, Ζεϊμπέκης 2, Χριστοφορής 8 (2), Καραγιαννάκης 16 (2), Δημητρόπουλος 10 (2), Τσιώρας 4, Ταουκίδης 2,

 

Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνή 75-69

Δεκάλεπτα: 19-13, 35-26, 53-47, 75-69

Διαιτητές:  Κέτουλας, Δολγύρας

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε 10, Κοντσές 11, Ντισλής 23,  Μπαρζού 3(1), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 13 (1), Λυχριδάς 6, Σκουφεζής Α, Μαργαρίτης 9.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Ναλμπάντης, Σκέμπη 6 (1), Αθανασίου 3 (1), Βελή 16 (4), Χατζηδημητρίου 8, Κανάρας 2, Σιμάκης 10, Καλατζής 11 (3), Καραμπέκης 6, Μπίτατζης, Χαλίλ 7.

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Παναθλητικός Πειραματικό 43-75

Δεκάλεπτα: 11-23, 17-43,27-56,43-75

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Παπανικολάου

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Αρίστος): Παπαδόπουλος 5(1), Βέτσος 1, Τεζετζίδης 8(2), Τσιγγελίδης 6, Χαριστός , Σερέτης , Κουτζούχας 2, Κοκκίνης 3(1), Καμπούρης, Φιλοξενίδης 13(2), Παπαγιάννης 2, Δερλαμπάς 3.

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης-Σαριδάκης): Βογιατζής 3(1), Μαδεμλής 8, Τσεσμετζής 13(3), Φωτιάδης 2, Χατζημιχαηλίδης 2, Αρνίδης 10(1), Κοϊμτζόγλου 10(1), Μαυροματίδης 7, Τσιακίρης 5, Μπάκος 8(2), Κασούρας 6, Βαρίτης 4.

 

Ιωνικός – Αστέρας Καβάλας 94-69

Δεκάλεπτα: 31-9, 51-23, 72-42, 94-69

Διαιτητές:  Κοντογιάννης, Λελούδας

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 9 (1), Σαρησάββας 3 (1), Παναγιώτου 9, Τουβεντσίδης 3 (1), Δικταπανίδης 13, Ιγγλέζος 5 (1), Σιδηροηλίας 11, Παπαδόπουλος 10, Κουλαξής 6, Καλογεράτος 21 (5), Κουτέ 4.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 15 (3), Μαραβέγιας 5 (1), Μπόζης 3 (1), Κοσμίδης, Μανδάλης, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 24 (2), Ιωαννίδης 12 (1), Χαριζάνης 8, Μυζίου, Π. Τσάμης 2.

 

Αγία Βαρβάρα – Χαλκηδόνα 58-89

Δεκάλεπτα: 18-21, 27-45, 37-64, 58-89

Διαιτητές:  Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 8 (2), Σιδεράς 3, Δαφτσής 2, Χρονόπουλος 2, Καντζάλης, Παϊτάρης 2, Κοντογιαννόπουλος 4 (1), Δανίκας 29 (3), Παπακωνσταντίνου 8 (1).

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 5 (1), Μαρκίδης 17, Σιδηρόπουλος 9 (2), Μαραπίδης 3 (1), Παπαδόπουλος 8, Λαϊδης 20 (4), Μπατάκος 13 (1), Κοτζαγιάννης, Χορτόπουλος 14 (3).

 

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών 78-65

Δεκάλεπτα:  23-17, 45-33, 57-51, 78-65

Διαιτητές: Παπανικολάου Γ., Κατωτικίδης

Ζέφυρος (Τσολάκης- Βουλκίδης): Μυτιληναίος 2, Μυλωνάς 13, Αλεξανδρίδης 8 (2), Ουρκέργολου , Τσιούντος 14(2), Καμπακάκης, Πατίκας 3 (1), Τσιόγκας 6, Σταφυλάς 11 (1), Μυστιλιάδης 21 (2), Κλουντζός.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γιαννούλης 3 (1), Γρίψιςο 10, Παπασχάσλης, Γεωργιανός 12, Τράκας 14 (2), Μπουζουτσίδης, Τσέλιος, Γκούτζιας 5, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 6 (2), Θολιώτης 15 (3), Φώτογλου.

 

Βαθμολογία

1. Παναθλητικός-Πειραματικό 47 

2. Ικαροι Σερρών  47          

3. ΑΕ Κομοτηνής  46

4. Χαλκηδόνα  45     

5. Ζέφυρος  42

6. Μακεδονικός  40 

7. Ιωνικός 37  

8. ΓΑΣ Κομοτηνή  36

9. Ορφέας Ν. Σκοπού 36 

10. Μαντουλίδης  34 

11. Αστέρας Καβάλας  33

12. ΠΚ Νεάπολης 29 

13. Αγία Βαρβάρα  27          

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 26          

 

Επόμενη αγωνιστική (26η, 21/5)

Αστέρας Καβάλας – Μακεδονικός

Χαλκηδόνα – Ιωνικός

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ορφέας Ν. Σκοπού

ΠΚ Νεάπολης – ΠΟ Νέων Μουδανιών

Παναθλητικός Πειραματικό – Ζέφυρος

Ικαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής

Μαντουλίδης – Αγία Βαρβάρα