Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 28η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Γλαύκος – ΚΑΟΚ 65-62

Καλαμάτα – Δάφνη Δαφνίου 50-91

Ακράτα – Άρης Πετρούπολης 73-70

Ερμιόνη – Κεραυνός Αιγίου 69-78

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Πορφύρας 71-58

Ένωση Ιλίου – Αχαγιά ’82 76-72

Πεύκη – Έσπερος ΑΟΠΑ 83-79

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

 

Φύλλα αγώνα

Γλαύκος – ΚΑΟΚ 65-62

Δεκάλεπτα: 20-19, 34-30, 47-44, 65-62

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Γρίβα

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης, Βεργανελάκης 2, Λαμπρόπουλος 25 (2), Αδαμόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Σταυράκης 12 (2), Κάλλης 12 (2), Παλαδινός 4, Γιαλελής 1, Αναγνωστόπουλος.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης, Σακελλαράκης 5, Πράττης 9 (3), Τσακιρίδης 2, Κεφαλάς 10 (1), Παβλίσεβιτς 7 (2), Δανιήλ 3 (1), Σταυρόπουλος 7, Μακρής 19 (2), Θωμόπουλος.

 

Καλαμάτα – Δάφνη Δαφνίου 50-91

Δεκάλεπτα: 15-22, 37-54, 42-67, 50-91  

Διαιτητές: Νάστος, Μπακετέα 

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μαλαπάνης, Κίσσας, Αντωνόπουλος, Τσικούρης 7, Μαγιντόμπε 3 (1), Σπηλιώτης 9 (1), Σκοπέτος 3 (1), Δελλής 18, Κονταργύρης, Γεωργανάς 10.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής 5, Πατάτας 10 (2), Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 17 (5), Παπαδόπουλος 8, Μέγας 4, Γκίνης 3 (1), Μιχόπουλος 17, Κορρές 10 (2), Φιλιππόπουλος 5, Τσελεμπής 7, Αθανασάκης 2.

 

Ερμιόνη – Κεραυνός Αιγίου 69-78

Δεκάλεπτα: 24-26, 39-44, 54-63, 69-78

Διαιτητές: Τσάτσης, Λύρας

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 11, Αγγελής 13 (1), Μπουκουβάλας, Αμπάλοφ , Γκολέμης 11 (3), Βανδώρος , Δεβελέκος 6, Κοριζής 7, Ευστρατίου 11, Δημαράκης, Διαμαντόπουλος 10,Πουλής .

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 20(6), Δούρος 15 (5), Κουκουλομάτης, Τσιφλίδης, Καντάς 8 (2), Γκουρβέλος, Ζύγας, Σούλης, Σκλάβος 7, Αγγελόπουλος 12 (2),Σκόνδρας 14 (1),Καραγιάννης 2.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Πορφύρας 71-58

Δεκάλεπτα: 17-13, 30-21, 50-35, 71-58 

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Αθανασόπουλος

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 1, Γραμματικός 19 (2), Καφαντάρης, Βούζας 21 (4), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 8, Κανάς 5 (1), Παπαδάκης, Γιαννακόδημος.

Πορφύρας (Κωνσταντινίδης): Σίμος 7, Παλτόγλου 7 (1), Στεφανής 9 (2), Παπαφωτίου 5 (1), Βούλγαρης 6, Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 8 (2), Μπαρμπαρής, Οικονόμου, Τρίγκας 10 (2), Κωνσταντίνου.

 

Ένωση Ιλίου – Αχαγιά ’82 76-72

Δεκάλεπτα: 25-20, 38-37, 53-51, 76-72

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Κιουλαφάς

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 18 (1), Μπέλλας Ι. 8 (1), Αρχιμανδρίτης, Κατσαρός, Πανουσόπουλος Θ. 3 (1), Σκαλωμένος 9, Μαζιάνης, Μπέλλας Ο. 20 (4), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 9 (1), Βαρσαμούλης 9.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 17 (1), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 11, Γατσούλης 18 (6), Χαμηλός 20 (5), Τσινόπουλος 4, Λαμπρόπουλος 2, Ταρνάρης.

 

Πεύκη – Έσπερος ΑΟΠΑ 83-79

Δεκάλεπτα: 23-18, 42-38, 58-52, 83-79

Διαιτητές : Μακρής, Λουκαράκης

Πεύκη (Κοντομηνάς): Μαντζανάς, Τσαμπής 19 (2), Κυριαζόπουλος, Κεχρής 6 (2), Μελάς 11 (1), Σημαιόπουλος 17 (2), Πολύζος, Κουκάκης 15 (1), Πατωνίδης, Τάγαρης 15.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής, Παπανικολόπουλος 5 (1), Λαμπρόπουλος 15 (3), Ροκανάς 8 (1), Θανόπουλος 11, Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 19 (1), Πελεκούδας 6, Λυμπέρης 13 (3), Αγγελόπουλος 2.

 

Ακράτα – Άρης Πετρούπολης 73-70

Δεκάλεπτα:  23-15, 36-32, 52-60, 73-70

Διαιτητές:  Καρανικόλα Αλ., Καρανικόλα Ειρ.

Ακράτα (Ζωντός): Ολύμπιος 8(1), Λάφης 4, Λάππας 26(1), Μανταλβάνος Γ. 8, Βεσκούκης 9(1), Μαλλής 12(4), Μανταλβάνος Ν., Κατοπώδης 6.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 11(1), Βενιτουράκης 16(3), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 2, Κυρίτσης, Μπαζιώτης 15(2), Μπούτρης 4, Σταύρος 2, Τασούλας 4, Μακρόπουλος 16, Δρικόγιας, Βεντούρης.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 49

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 47

3. ΚΑΟΚ 44 

4. Ένωση Ιλίου 43

5. Έσπερος ΑΟΠΑ 42

6. Ακράτα 41

7. Γλαύκος 40

8. Αχαγιά ‘82 39

9. Κεραυνός Αιγίου 37

10. Πεύκη 37

11. Άρης Πετρούπολης 35

12. Ίκαρος Καλλιθέας 33

13. Ερμιόνη 33

14. Πορφύρας 33

15. Καλαμάτα 32

* Δάφνη Δαφνίου και Ίκαρος Ν. Σμύρνης εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Β’ Εθνική.

* Ο Έσπερος ΑΟΠΑ  έχει δυο αγώνες λιγότερους ενώ ο ι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη, Πορφύρας, Ακράτα, Αχαγιά ’82, Γλαύκος ,  Ίκαρος Καλλιθέας, Καλαμάτα και Ίκαρος Καλλιθέας έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (29η, 14/05)

ΚΑΟΚ – Καλαμάτα

Άρης Πετρούπολης – Γλαύκος

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα

Πορφύρας – Ερμιόνη

Αχαγιά ’82 – Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ένωση Ιλίου

Ίκαρος Καλλιθέας – Πεύκη

Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

 

 

2ος Όμιλος – 24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

OΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 80-76

Πανναξιακός – Σαντορίνη 86-83

Άρης Νικαίας – Διαγοράς Δρυοπιδέων 86-81 (κ.α. 71-71)

Πόλις Καλλιθέας – Ιπποκράτης Κω 65-83

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 100-92

Προμηθέας Χαλανδρίου – Πεντέλη 64-73

Ρεπό: Κάδμος

 

Φύλλα αγώνα

Πανναξιακός – Σαντορίνη 86-83

Δεκάλεπτα: 21-20, 38-45, 58-64, 86-83

Διαιτητές: Πλιάκας, Αυγερινός

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 13(3), Σβορώνος, Μάκος 3(1), Γεωργιάδης 6(2), Τζίμης 10, Μάκαρης 13, Δαχρετζής 29(5), Καδηγιαννόπουλος 9.

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής, Γαλαίος): Νικολαΐδης 19(5), Σταύρου, Λουίζι 4, Κυριακόπουλος 6, Βουρτζούμης 9, Δουλγεράκης 19(2), Παπαδόπουλος 5, Σάκοτα 26.

 

Άρης Νικαίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 86-82 (71-71 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 12-14, 38-32, 54-50, 71-71, 86-82

Διαιτητές: Καλογριάς, Μαυρέλης

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 9(1), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 14(2), Αγγελίδης, Γαλίτης 2, Κόλλιας 15, Στέφος 8, Αντωνούσος 6(1), Καρυπίδης 32(2).

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 1, Ζακυνθινός 12(1), Καραλής 12(1), Διαμαντόπουλος 3(1), Καράμπαμπας 7(1), Μαυροειδάκος 17, Καρασταμάτης 5(1), Παπαδολιάς 9, Εμίρης 4, Ντιφαντής 12.

 

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 80-76

Δεκάλεπτα: 21-18, 37-33, 65-51, 80-76

Διαιτητές: Χρηστίδης, Σκαλτσής

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 3(1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 9, Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 25(3), Πρωτογεράκης 8, Μπούμπαρης 20, Βλαχάκης 3(1), Κυρίτσης 8(2), Μουλάς.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 8(1), Ρουμελιώτης 15(1), Κοσμετάτος 3(1), Ντέντας 6, Νικολάου, Μπόλματης 2, Αν. Μάτος 26(2), Αγγ. Μάτος 16, Θώδος, Παπαηλίου.

 

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 100-92

Δεκάλεπτα: 29-13, 52-40, 76-64, 100-92

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Παπαδημητρόπουλος

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 6(1), Ματζούκης, Σέττος 36(6), Αργύρης, Ξηρός 4, Παναγιωτίδης, Φυτάς 7(1), Σοφογιάννης 19(3), Φούντας 2, Ζαχαράκης 8(2), Τσαπουρνάς 7, Παπαργυρόπουλος 11.

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Κάντας, Σιδέρης 6, Κοροπούλης 14(1) Οικονόμου 24, Σιμιτζής 26(3), Τσέκενης Γ., Ευαγγελούλης, Σκούταρης 11(1), Χοτζαλάρι 9(1), Αγγέλης 2.

 

Προμηθέας Χαλανδρίου – Πεντέλη 64-73

Δεκάλεπτα: 19-13, 32-37, 55-52, 64-73

Διαιτητές: Καλαιτζάκης, Τζίμης

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Σβαρνάς 7(2), Ανδρικόπουλος 9(2), Παπαδημητρίου 20, Γιαννάκης 3(1), Σαμιώτης 8(2), Πέζος 9(2), Κορομηλιάς 4, Σαρλής 4.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Κέκκης 4, Μάντζιος 11(1), Νάσσης 12, Λίτσο 8, Φούφας 7(1), Πορτελάνος 3(1), Καρούζος 9, Κωνσταντάκος 11(1),Τσουπάκης 4, Μπίγγος, Πατεράκης 1, Μαλούκος 4.

 

Πόλις Καλλιθέας – Ιπποκράτης Κω 65-83

Δεκάλεπτα: 14-19, 25-47, 49-71, 65-83

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Νερομυλιώτης

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης 4, Ζήσης 4, Κακαργιάς 4, Θεοδωράκος, Τσικούρας, Ευστρατίου 25 (1), Καβελάρης, Κωνσταντίνο, Λυγγερίδης 15, Ξιούρας 13 (1).

Ιπποκρατης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 22(2), Τρύπας 3(1), Χατζηπυλιώτης, Μποδούρ, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 16, Χαρίσης 21, Χρύσης 21(1), Κατσουβάς.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 41

2. Ιπποκράτης Κω 41

3. Πεντέλη 38

4. Έσπερος Λαμίας 37

5. Λοκρός Αταλάντης 36

6. ΟΦΗ 34

7. Κάδμος 32

8. Άρης Νικαίας 32

9. ΑΕ Σαντορίνη 31

10. Νίκη Αμαρουσίου 29

11. Πανναξιακός 28

12. Πόλις Καλλιθέας 26

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 26

* ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 14/05)

Λοκρός Αταλάντης – Πανναξιακός

Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΟΦΗ

Ιπποκράτης Κω – Άρης Νικαίας

Νίκη Αμαρουσίου – Πόλις Καλλιθέας

Πεντέλη – Έσπερος Λαμίας

Κάδμος – Προμηθέας Χαλανδρίου

Ρεπό: Σαντορίνη

 

 

3ος Όμιλος -24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Βίκος Ζαγοροχώρια – Απόλλων Καλαμαριάς 73-79

ΓΣ Φαρσάλων – Αριστοτέλης Φλώρινας  104-63

Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Μελίκης  90-81

Εύαθλος Πολυκάστρου – ΓΣ Ελίμειας 54-72

Διόσκουροι Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά 66-49

ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων  67-69(63-63κ.α.)

Νικόπολη Πρέβεζας – Αιγινιακός  66-53

 

Φύλλα αγώνα

Βίκος Ζαγοροχώρια – Απόλλων Καλαμαριάς 73-79

Δεκάλεπτα: 19-19, 30-38, 50-57, 73-79

Διαιτητές: Ντόγκας, Θωμόπουλος

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 21, Βάτσιος Α., Βάτσιος 2, Αντωνίου 13, Ζήκος, Εξαρχόπουλος 21 (1), Παπαγγέλης , Πανταζής 7 (1), Τάσης, Γιωτάκης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαϊλίδης 9 (3), Αποστόλου 16 (1), Ρέμπελος, Σουλούγγας 6, Κουκουλίδης, Αναστασίου 11, Μωυσίδης 8, Χατζής, Καλαμπόκης , Στυλιανίδης 17 (1), Δοξάκης, Χατζίδης.

 

ΓΣ Φαρσάλων – Αριστοτέλης Φλώρινας 104-63  

Δεκάλεπτα: 24-20, 47-32, 81-47, 104-63

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 23 (1), Ντίνος 9 (3), Αναγνωστόπουλος Γ. 8, Ίλτσογλου 10 (1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 15 (3), Ντόνας 2, Μακρής 5 (1), Λούτας 2, Φούντας 13 (1), Κούργιας 17 (3).

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 16 (5), Νικολαΐδης 2, Τέρπος 3, Σκαρλάτος 24 (4), Γυμνόπουλος 8, Καραβατάκης 3 (1), Βασίλείου 7, Μήλιος, Δάμου.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά 66-49

Δεκάλεπτα: 16-16, 45-24, 53-37, 66-49

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Σιταρίδης

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2), Σκορδάρης 12 (2), Ντόβας 5 (1), Γκουτζιομήτρος 9 (1), Μαυρίδης 6, Ζολώτας 7, Καρανώτας Τ. 6, Καρανώτας Στ. 9.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 9 (1)), Πανάρας 10 (1), Αργύρης 3 (1), Γεωργαντζάς 8, Παπαιωάννου 2, Δερμιτζάκης 10, Αντωνίου 5 (1), Μούμογλου 8, Χατζής, Αποστολάκης.

 

Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Μελίκης 90-81

Δεκάλεπτα: 25-14, 40-41, 68-54, 90-81

Διαιτητές:  Αγραφιώτης Ι., Μαλτέσιος

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Μπαρτζώκας 5 (1), Χατζόβουλος, Μιχαηλίδης, Ρίγγος 6, Κολοβός, Συλλάκος 10 (1), Κιούρκας 13, Μπόζιαρης 5, Κλωνάρας 25 (2), Τζήμας 7, Κώττας 18 (1).

ΓΑΣ Μελίκης  (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (3), Μαυρίδης 29 (2), Μαγαλιός, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Τζαφέρης, Στάκταρης, Σαζακλίδης 3, Κυριάκου 5 (1), Παραπούρας 23 (3), Παπαρώσης 2, Ρογγότης 2.

 

Νικόπολη Πρέβεζας – Αιγινιακός 66-53

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-27, 52-43, 66-53

Διαιτητές:  Παπαθανασίου, Σελεβός

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 10, Αργυρός 6, Κιτσαντάς 4, Μενιουδάκης, Ροντογιάννης 2, Πολίτης 3, Παπμιχαήλ 2, Βαβέτσης 10 (2), Νίκας 10, Μακρόπουλος 7 (1), Αγραπιδάκης, Μπάλλας.

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 16 (2), Μωυσίδης 3 (1), Παρίσης 2, Αναστασιάδης 20 (4), Αργυρόπουλος 4, Τσουτσούκας 8.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 67-69 (63-63)

Δεκάλεπτα: 11-18, 36-39, 53-50, 63-63(κ.α.), 67-69

Διαιτητές: Κέτουλας, Λελούδας

ΠΣ Ευκαρπίας  (Νίκου): Ψευτόγκας 8 (2), Πούλιος 3 (1), Κολότσιος 10 (1), Θεοδωρόπουλος 12, Γαϊτάνης 11 (3), Δέλλιος, Απιδόπουλος 9, Ουλουσίδης 8 (2),Σιδηρόπουλος 4.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Βάσσης, Λιβάρης, Μπαρτζώκας 24, Πρέντζας 19 (5), Τζίμας 3,Καρασίμος 5 (1), Μάκης 11, Παπανικολάου, Τσίγκας, Φίλιος 5, Γκουντουβάς.

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 43

2. ΓΣ Φαρσάλων 42    

3. Διόσκουροι Κοζάνης 42      

4. ΓΣ Ελίμειας 42         

5. Νικόπολη Πρέβεζας 40

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 38

7. ΠΣ Ευκαρπίας 36 

8. Απόλλων Καλαμαριάς 35 

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 35

10. Πρωτέας Γρεβενών 35   

11. ΓΑΣ Μελίκης 33     

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 29

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 27

14. Αιγινιακός   26          

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 14/5)

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΣ Φαρσάλων

ΓΑΣ Μελίκης – Αριστοτέλης Φλώρινας

ΓΣ Ελίμειας – Βίκος Ζαγοροχώρια

Τιτάνες Παλαμά – Εύαθλος Πολυκάστρου

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης

Αιγινιακός – ΠΣ Ευκαρπίας

Πρωτέας Γρεβενών – Νικόπολη Πρέβεζας

 

 

4ος Όμιλος – 24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 55-96

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αστέρας Καβάλας  89-63

Αγία Βαρβάρα – Ιωνικός 55-87 

Παναθλητικός Πειραματικό – Ορφέας Ν. Σκοπού 75-54

Ικαροι Σερρών – ΠΟ Νέων Μουδανιών 77-34

Μαντουλίδης – Ζέφυρος 77-59

Χαλκηδόνα – ΑΕ Κομοτηνής 70-59

 

Φύλλα αγώνα

ΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 55-96

Δεκάλεπτα: 17-26, 35-48, 45-73, 55-96

Διαιτητές:  Ντόγκας, Θωμόπουλος

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης, Αποστολίδης 3 (1), Χριστοδούλου 4, Φαρμάκης 7, Χύτας, Ζεϊμπέκης 4, Χριστοφόρης 8 (2), Καραγιαννάκης 13 (1), Αμανατίδης 2, Δημητρόπουλος 5 (1), Σιώρας 5 (1), Ταουκίδης 4.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε. 11 (1), Κοντσές 14, Ντισλής 32 (3) Μπαρζού 5 (1), Παπαγρηγορίου 7, Ρίζος 3 (1), Χαλάτσης 7, Σκουφεζής Α 6, Λυχριδάς 7 (1), Μαργαρίτης 4.

 

Αγία Βαρβάρα – Ιωνικός 55-87  

Δεκάλεπτα: 14-14, 36-36, 46-66, 55-87

Διαιτητές: Εκιζόγλου, Παπανικολάου Ι.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 10 (2), Σιδεράς 5, Δαφτσής, Χρονόπουλος, Καντζάλης, Παϊτάρης, Κοντογιαννόπουλος 14 (2), Δανίκας 21, Συρόπουλος, Παπακωνσταντίνου 5 (1).

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 8, Σαρησάββας, Παναγιώτου 19 (1), Τουβεντσίδης 18 (3), Δικταπανίδης 8, Ιγγλέζος, Σιδηροηλίας 3, Παπαδόπουλος 4, Κουλαξής 5 (1), Καλογεράτος 22 (4), Κουτέ.

 

Παναθλητικός Πειραματικό – Ορφέας Ν. Σκοπού 75-54

Δεκάλεπτα: 25-17, 48-27, 65-42, 75-54

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χατζηκώστας

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης ): Βογιατζής 14 (4), Πράντζος 6 (1), Φωτιάδης 6, Χατζημιχαηλίδης 8, Κοϊμτζόγλου 10 (1), Μαυροματίδης 7, Κουνατίδης 2, Μπάκος 11 (1), Κασούρας 6, Βαρίτης 5 (1).

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 13 (2), Ιακωβίδης 8 (2), Κουτσιαντζής 3 (1), Αξαρλής 2, Χατζής 17 (1), Κατζουρίδης , Τσανάκος 7 (1), Ταΐρης , Ιωσιφίδης 2, Καρακάσης 2, Χαβαλές.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αστέρας Καβάλας 89-63

Δεκάλεπτα: 22-14, 44-30, 72-53, 89-63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Καρκαλέτσης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Πίτατζης, Σκεμπής 6, Αθανασίου 2, Πασαλίδης 2, Χατζηδημητρίου 25 (3), Καναράς 7 (1), Σιμάκης 13 (1), Καλατζής 21 (5), Καραμπέκης, Βελή 5 (1), Χαλίλ 6.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος, Μαραβέγιας 8 (1), Μπόζης 11 (1), Μαρκόπουλος 8 (2), Ιωαννίδης 2, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 7 (1), Αργυρίου 6, Χαριζάνης 8, Μυζίου 13 (2), Κοσμίδης, Μυτικόπουλος.

 

Ικαροι Σερρών – ΠΟ Νέων Μουδανιών 77-34

Δεκάλεπτα: 25-2, 51-16, 62-23, 77-34

Διαιτητές:  Ζαχαριάδης, Λάλλα

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Σίμογλου 2, Γρίψιος Π 13(1), Τσέλιος 2, Γεωργιανός 8 1 Τράκας 17 3, Μποζοτζίδης 2, Γκούτζιας 6, Παρχαρίδης 4 (1), Θολιώτης 14 4, Φώτογλου 9 1, Σταματόπουλος Γρίψιος Χ.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Βέτσος 8, Τεζετζίδης 5(1) Τσιγγελίδης 1, Χαριστός Κ 2, Κουτζούχας 7, Κοκκίνης 3(1), Δερλαμπάς 4, Φιλοξενίδης 2, Χαριστός Σ 1.

 

Χαλκηδόνα – ΑΕ Κομοτηνής 70-59

Δεκάλεπτα: 19-16, 32-34, 48-47, 70-59

Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Θ., Τσιαπλής

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 11 (3), Μαρκίδης 8, Μαραπίδης 2, Παπαδόπουλος 5 (1), Λαϊδης 6 (1), Μπατάκος 6 (1), Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 21, Χαρτόπουλος 13.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 8 (2), Χονδρόπουλος 10 (2), Βάκρινος 1, Λεχούδης 7 (1), Σαριμπαλίδης, Κουτσοβασίλης 12 (3), Καραμπέκης 13 (1), Μπορμπίδης, Παλλάκης 8 (1).

 

Μαντουλίδης – Ζέφυρος 77-62

Δεκάλεπτα: 32-14, 46-27, 62- 46, 77-62

Διαιτητές: Πετανίδου, Λουλουδιάδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 15 (3), Τάκης 13, Μπέλλος 8, Γκαντίδης 10, Γιαννάκος 6, Ρεφατλάρι 6 (2), Γάκης, Κουτουξίδης 15 (1), Τσιριλάκης 2, Θώμος 2.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 5 (1), Μυλωνάς 16, Αλεξανδρίδης 7 (1), Χατζηνικολάου 1, Ουρκέρογλου 3, Καμπακάκης, Πατίκας, Τσιόγκας 3, Σταφυλάς 4. Μυστηλιάδης 22 (1).

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 46 

2. Παναθλητικός-Πειραματικό  45

3. ΑΕ Κομοτηνής 44

4. Χαλκηδόνα   43   

5. Ζέφυρος  40  

6. Μακεδονικός 38 

7. Ιωνικός 35

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 35

9. Ορφέας Ν. Σκοπού  34 

10. Μαντουλίδης 33

11. Αστέρας Καβάλας  32 

12. ΠΚ Νεάπολης 28 

13. Αγία Βαρβάρα 26 

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 25

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 14/5)

Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνή

Ιωνικός – Αστέρας Καβάλας

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΠΚ Νεάπολης

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Παναθλητικός Πειραματικό

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών

ΑΕ Κομοτηνής – Μαντουλίδης

Αγία Βαρβάρα – Χαλκηδόνα