Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 26η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Ακράτα 69-65

Δάφνη Δαφνίου – Γλαύκος 78-63

Άρης Πετρούπολης – Ερμιόνη 90-71

Κεραυνός Αιγίου – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 58-74

Πορφύρας – Ένωση Ιλίου 68-74

Αχαγιά ’82 – Πεύκη 71-67

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ίκαρος Καλλιθέας (10/05)

Ρεπό: Καλαμάτα

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Ακράτα 69-65

Δεκάλεπτα: 26-15, 36-29, 54-44, 69-65

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Τσάτσης

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης 7 (2), Σακελλαράκης, Πράττης 2, Τσακιρίδης, Κεφαλάς 14 (1), Παβλίσεβιτς 6 (2), Δανιήλ, Σταυρόπουλος 10 (1), Μακρής 30 (3).

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 12(3), Λάφης 19, Βεσκούκης 14, Μανταλβάνος Κ. 4, Κατωπόδης 3, Μαλλής 6(1), Μανταλβάνος Γ. 4, Ολύμπιος 3(1), Οικονομόπουλος.

 

Δάφνη Δαφνίου – Γλαύκος 78-63

Δεκάλεπτα: 23-16, 43-29, 67-39, 78-63 

Διαιτητές: Κοντίλης, Ροδίτης

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 29 (4), Κωνσταντώνης  3 (1), Παπαδόπουλος, Γκίνης 15 (2), Μιχόπουλος 8, Κορρές 2, Φιλιππόπουλος 4, Τσελεμπής 12 (2), Αθανασάκης 2.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 14 (2), Βεργανελάκης 3, Λαμπρόπουλος 8, Αδαμόπουλος 7, Παπαβασιλόπουλος 10 (3), Σταυράκης, Κάλλης 6 (1), Παλαδινός 5, Λιούρδης 2, Αναγνωστόπουλος 9.

 

Άρης Πετρούπολης – Ερμιόνη 90-71

Δεκάλεπτα: 24-17, 48-37, 64-53, 90-71

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα Αλ.

Άρης Πετρούπολης (Κωνσταντόπουλος): Κεφαλάς 16 (2), Βενιτουράκης 20 (5), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 5, Κυρίτσης, Μπαζιώτης 11 (2), Μπούτρης 8 (2), Σταύρος 7, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 19, Δρικόγιας, Βεντούρης 2.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 10 (2), Αγγελής 6, Θωμάς 1 (1), Γκολέμης 8 (2), Βανδώρος 1, Δεβελέκος, Κοριζής 4, Ευστρατίου Παν. 15, Διαμαντόπουλος 14, Πουλής.

 

Κεραυνός Αιγίου – Ίκαρος Ν. Σμύρνης  58-74

Δεκάλεπτα: 18-21, 25-37,  38-55, 58-74

Διαιτητές: Λιότσιος, Ζιώγας

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 10 (2), Δούρος 6 (2), Φωτίου 15 (3), Ζυγάς, Σκλάβος 6, Αγγελόπουλος 17 (3), Σκόνδρας 2, Καραγιάννης 2.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 5, Γραμματικός 25 (3), Βούζας 14 (4), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 8 (2), Μιχαλόπουλος 13, Παπαδάκης 5.

 

Αχαγιά ’82 – Πεύκη  71-67

Δεκάλεπτα: 18-23, 29-33, 42-54, 42-54, 71-67

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Χουγιάζος

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 18 (2), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 19, Γατσούλης 8 (2), Νικολάου 15 (2), Χαμηλός 6 (1), Τσινόπουλος 2, Λυκούδης, Λαμπρόπουλος 3, Ταρνάρης, Σέρμπος.

Πεύκη (Κοντομηνάς): Μαντζανάς, Τσαμπής 17 (1), Κυριαζόπουλος, Τσάκος, Κεχρής, Μελάς 17 (4), Σημαιόπουλος 4, Πολύζος, Κουκάκης 4, Χασάπης 3 (1), Πατωνίδης 5 (1), Ταγάρης 17.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 47

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 45

3. ΚΑΟΚ 43 

4. Έσπερος ΑΟΠΑ 41

5. Ένωση Ιλίου 41

6. Ακράτα 39

7. Γλαύκος 38

8. Αχαγιά ‘82 38

9. Κεραυνός Αιγίου 35

10. Πεύκη 35

11. Άρης Πετρούπολης 34

12. Ίκαρος Καλλιθέας 33

13. Πορφύρας 32

14. Ερμιόνη 32

15. Καλαμάτα 31

* Ο Έσπερος ΑΟΠΑ  έχει δυο αγώνες λιγότερους ενώ ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη, Πορφύρας, Ακράτα, Αχαγιά ’82, Γλαύκος ,  Ίκαρος Καλλιθέας και Καλαμάτα έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (28η, 7/5)

Γλαύκος – ΚΑΟΚ

Καλαμάτα – Δάφνη Δαφνίου

Ακράτα – Άρης Πετρούπολης

Ερμιόνη – Κεραυνός Αιγίου

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Πορφύρας

Ένωση Ιλίου – Αχαγιά ‘82

Πεύκη – Έσπερος ΑΟΠΑ

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

 

 

2ος Όμιλος – 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Λοκρός Αταλάντης – Άρης Νικαίας 63-61

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πόλις Καλλιθέας 93-60

Ιπποκράτης Κω – Έσπερος Λαμίας 91-71

Νίκη Αμαρουσίου-– Προμηθέας Χαλανδρίου 84-57

Πεντέλη – Κάδμος Θηβών 76-65

Σαντορίνη – ΟΦΗ 90-80

 

Φύλλα αγώνα

Σαντορίνη – ΟΦΗ 90-80

Δεκάλεπτα: 22-25, 45-38, 73-62, 90-80

Διαιτητές: Ορφανός Ι., Τσιγώνης

Σαντορίνη (Γαλαίος, Πεταλωτής): Ρούσσος, Μιχαλέλης, Σταύρου 2, Νικολαΐδης 24(5), Λουίτζι 2, Κυριακόπουλος 4, Βουρτζούμης 11(3), Δουλγεράκης 7(1), Παπαδόπουλος 9(1), Σάκοτα 31.

ΟΦΗ (Καρλαύτης): Μητρόπαπας 10, Ξενάκης 23(2), Αγαπιάδης 28, Μπούμπαρης 16(1), Κυρίτσης 8(1), Μουλάς 5.

 

Ιπποκράτης Κω – Έσπερος Λαμίας 91-71

Δεκάλεπτα: 19-19, 44-39, 72-52, 91-71

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Δελαγραμμάτικας

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χρήστου 9, Κουκουράβας 2, Τρύπας 9(3), Κουρζής, Χατζηπυλιώτης, Παπαδημητρίου 11(3), Ασημακόπουλος 27(1), Γκοράτσας 8(2), Χαρίσης 15, Χρύσης 10, Μποδούρ, Κατσούβας.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 9(1), Σέττος 12, Αργύρης 2, Ξηρός 2, Παναγιωτίδης 13, Φύκας, Σοφογιάννης 8, Φούντας 3, Ζαχαράκης 7(1), Παπαργυρόπουλος 15.

 

Λοκρός Αταλάντης – Άρης Νικαίας 63-61

Δεκάλεπτα: 20-15, 11-20, 18-13, 14-13.

Διαιτητές: Καμίτσος, Μαρινάκης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρουμελιώτης 11(2), Ρούζιος 6(1), Κοσμετάτος, Ντέντα 14, Νικολάου, Γκρέκος,  Μπόλματης 1, Μάτος Αν. 12, Μάτος Αγγ. 15(4), Θώδος, Παπαηλίου 4.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 2, Σκαφίτης, Θαλασσινός 13(3), Γαλίτης 3(1), Κόλλιας 11, Στέφος 5, Δρίβας 11(1), Καρυπίδης 16(1).

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πόλις Καλλιθέας 93-60

Δεκάλεπτα: 19-16, 49-32, 78-41, 93-60

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Κομιανός

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζένελης, Ζακυνθινός 6(2), Διαμαντόπουλος 12(1), Καράμπαμπας 11(1), Μαυροειδάκος 7, Καρασταμάτης 15(5), Παπαδολιάς 13(1), Εμίρης 11(3), Σαμαράς, Ντιφαντής 18.

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος) : Μπογδανίδης 9 (2), Ζήσης 4, Θεοδωράκος 5, Γούβαλης, Ευστρατίου 7, Αρκουμάνης 6(1), Αντωνίαδης, Καβελάρης, Κωνσταντίνου 3(1), Λιγκερίδης 7, Ξιούρας 19(4).

 

ΑΕ Πεντέλης – ΕΣ Κάδμος 75-65

Δεκάλεπτα: 26-15 ,48-29, 64-41, 75-65

AE Πεντέλης (Χαρτοματσίδης ): Κέκκης 6(2), Μάντζιος 4, Νάσσης, Λίτσο 20(4), Πορτελάνος 9(1),Καρούζος 15(2), Κωνσταντάκος, Τσουπάκης, Μπίγγος 6, Πατεράκης, Μαλούκος 15.

ΕΣ Κάδμος (Αναστασίου ): Σκεμπές 5 (1), Πανταζής 3, Παπαδάκης 4,Γκρινιάρης 27, Νικολάου, Τσοπανέλης, Σιλιβέστρου, Τσαπρούνης 6, Γιάννου 12, Τσιριμώκος 2, Μπένος 12, Σπηλιόπουλος 6.

 

Νίκη Αμαρούσιου – Προμηθέας Χαλανδρίου 84-57

Δεκάλεπτα: 18-17, 46-33, 70-45, 84-57

Διαιτητές: Πλιάκας, Τηγάνης Ι.

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Καντάς, Κοροπούλης 14(4), Οικονόμου 9, Κοντογιάννης 6, Σιμιτζής 15(3), Τσέκενης Γ. 7(1), Ευαγγελούλης, Σκούταρης 9(3), Τσέκενης Α. 5, Χοτζαλάρι 8(2), Αγγέλης 9(1).

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής, Σβάρνας 1, Ανδρικόπουλος 3, Παπαδημητρίου 22(2), Σπυρόπουλος, Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 16(2), Τσιγγενόπουλος 8, Πέζος 5(1), Κορομηλάς, Μάνδαλος, Σαρλής.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας 40

2. Ιπποκράτης 39

3. Πεντέλη 36

4. Έσπερος Λαμίας 35

5. Λοκρός Αταλάντης 35

6. ΟΦΗ 32

7. Κάδμος 32

8. Άρης Νικαίας 30

9. Σαντορίνη 30

10. Νίκη Αμαρουσίου 28

11. Πανναξιακός 26

12. Πόλις 25

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 23

 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 7/5)

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης

Πανναξιακός – Σαντορίνη

Άρης Νικαίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Πόλις Καλλιθέας – Ιπποκράτης Κω

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου

Προμηθέας Χαλανδρίου – Πεντέλη

Ρεπό: Κάδμος

 

3ος Όμιλος – 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Εύαθλος Πολυκάστρου 76-80

Αριστοτέλης Φλώρινας-Βίκος Ζαγοροχώρια  75-52

ΓΑΣ Μελίκης-ΓΣ Φαρσάλων 63-71

ΓΣ Ελίμειας-Διόσκουροι Κοζάνης 64-64(κ.α.), 70-70(α΄παρ.), 77-81

Τιτάνες Παλαμά-ΠΣ Ευκαρπίας 80-66

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας 78-75

Αιγινιακός – Πρωτέας Γρεβενών 79-83

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Ελίμειας – Διόσκουροι Κοζάνης 77-81 (64-64, 70-70)

Δεκάλεπτα: 12-13, 29-25, 47-45, 64-64(κ.α.), 70-70 (α΄ παρ.), 77-81

Διαιτητές: Θεοδώρου, Γαζέτας

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 17(2), Βλάχος 14(2), Τσαμπούρης 2, Κατσέλας 8(2), Τσιαούσης 8(2), Μαλιούρας 4, Μακρής 12(3), Νικολάου 12.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 7(1), Σκορδάρης, Ντόβας 14(2), Γκουτζιομήτρος 17(2), Μαυρίδης 13(1), Ζολώτας 9, Καρανώτας Τ. 9, Καρανώτας Σ. 12(2).

 

Αιγινιακός – Πρωτέας Γρεβενών 79-83

Δεκάλεπτα: 22-17, 38-37, 60-59, 79-83

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Λελούδας

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 12 (2), Μωυσίδης 9 (3), Παρίσης 5 (1), Παουλεάνου 13 (3), Μανωλόπουλος, Αργυρόπουλος 17 (2), Κιρκιντζιώτης 4, Αναστασιάδης 13 (2), Μπλόσι, Τσουτσούκας 6.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Χατζόπουλος 6, Ρίγγος 6, Κολοβός, Συλλάκος 8 (2), Κιούρκος 11 (1), Μπόζιαρης 8 (2), Κλωνάρης Ν. 12 (1), Τζήμου 10 (2), Κόττας 22 (1).

 

Τιτάνες Παλαμά – ΠΣ Ευκαρπίας 80-66

Δεκάλεπτα: 16-10, 37-29, 60-41, 80-66

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 12(2), Πανάρας 22(6), Αργύρης 4, Γεωργατζάς 23(3), Παπαϊωάννου ,Δερμιτζάκης 4, Αρχοντής, Φαλιάκης Β., Αντωνίου 2, Μουμογλου 7, Χατζής, Αποστολάκης 6.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 12(2), Πούλιος 3 (1), Κολότσιος 8, Θεοδωρόπουλος 1, Μπαζιος, Γαϊτάνης 2, Χολέβας 16, Γκαβέζος 12, Απιδόπουλος 4, Ουλουσίδης 6, Σιδηρόπουλος 2.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νικόπολη Πρέβεζας 78-75

Δεκάλεπτα: 21-24, 43-36, 56-56, 78-75

Διαιτητές: Παπανικολάου, Τσιρόγλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης):Γεωργίου 4, Γκουντουβάς, Μπαρτζώκας 13, Πρέντζας 5(1), Τζίμας, Καννής, Καρασίμος 2, Μάκης 12, Μουζακίτης 20(6), Τσίγκας, Φίλιος 3, Αυγερινός 19(3).

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπύρης): Βαγενάς 12, Αργυρός, Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 17(5), Ροντογιάννης 2, Πολίτης 3, Παπαμιχαήλ 9(1), Βαβέτσης, Νίκας 6, Μακρόπουλος 8, Μενουδάκης, Μπάλλας 17.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Εύαθλος Πολυκάστρου 76-80

Δεκάλεπτα: 16-21 , 33-38, 63-60, 76-80

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης Αν.

Απολλων Καλαμαριάς(Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 7(1), Αποστόλου 9(1), Σουλούγκας 3, Κουκουλίδης, Αναστασίου 6, Μωϋσίδης 7(1), Καλαμπόκης, Στυλιανιδης 23(5), Δοξακης 17(4), Χατζιδης 4.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 8(1), Ημερίδης 19(1), Ταπούτος, Ζεμπεκίδης, Χατζόπουλος, Βλέτσης 3, Πολυχρονίδης 8(2), Τσελέκης 15, Σιδηρόπουλος 10, Κουτούλας 17(2). 

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 42

2. Διόσκουροι Κοζάνης 40

3. ΓΣ Ελίμειας 40

4. ΓΣ Φαρσάλων 40

5. Νικόπολη Πρέβεζας 38  

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 36

7. ΠΣ Ευκαρπίας 35   

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 34

9. Απόλλων Καλαμαριάς 33

10. Πρωτέας Γρεβενών 33 

11. ΓΑΣ Μελίκης 32    

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 28

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 26          

14. Αιγινιακός 25       

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 7/5)

Βίκος Ζαγοροχώρια – Απόλλων Καλαμαριάς

ΓΣ Φαρσάλων – Αριστοτέλης Φλώρινας

Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Μελίκης

Εύαθλος Πολυκάστρου – ΓΣ Ελίμειας

Διόσκουροι Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά

ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Νικόπολη Πρέβεζας – Αιγινιακός

 

 

4ος Όμιλος – 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός – Παναθλητικός Πειραματικό 54-78

Αστέρας Καβάλας – ΠΚ Νεάπολης 88-83

Ιωνικός – ΓΑΣ Κομοτηνή 66-58

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ικαροι Σερρών  68-87

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Μαντουλίδης 53-65

Ζέφυρος – Χαλκηδόνα 50-52

ΑΕ Κομοτηνής – Αγία Βαρβάρα 78-37

 

Φύλλα αγώνα

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Μαντουλίδης 53-65

Δεκάλεπτα: 8-13, 18-28, 35-48, 53-65

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Ιορδανίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 4(1), Σούρλας, Τεζετζίδης 11(2), Τσιγγελίδης 9(1), Χαριστός Κ 6, Σερέτης 3, Κουτζούχας , Κοκκίνης 8(2), Παπαγιάννης, Φιλοξενίδης 8, Χαριστός Σ 2, Δερλάμπασης 2.

Μαντουλίδης  (Ντολόπουλος): Τσανακτσίδης 2, Ρόπουτης 2, Τάκης 4, Τζιοβάρας, Μπέλλος 3, Γκαντίδης 25, Γιαννακός 2, Ρεφατλάρι 5(1), Γάκης 3(1), Τσιριλάκης 4, Θώμος 15(3), Κουτουξίδης.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ικαροι Σερρών 68-87

Δεκάλεπτα: 18-24, 31-38, 51-69, 68-87

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 21 (1), Ιακωβίδης 4, Χατζής 20, Τσανάκας 6 (2), Δρουμαλιάς 1, Σύρπας 3 (1), Ιωσηφίδης 8 (2), Ποδώνης 1, Χαβαλές 4, Κουτσιαντζής, Αξιαρλής, Καντζουρίδης.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γεωργιανός 24(1), Γρίψιος 13, Θολιώτης 7, Τράκας 16(2), Γκούτζιας 4, Φώτογλου 15, Παρχαρίδης 5(1), Γρίψιος Χρ. 1, Λαλιώτης 1, Τσέλιος 1, Μποζουτσίδης, Σταματόπουλος.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Αγία Βαρβάρα 78-37

Δεκάλεπτα: 18-12, 41-22, 57-24, 78-37

Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Κολοκυθάς

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 18 (4), Καραμανλής, Χονδρόπουλος 6 (2), Βάκρινος 8, Λεχούδης, Σαρημπαλίδης, Κουτσοβασίλης 16 (2), Δ. Καραμπέκης 18 (2), Μπορμπίδης 6, Βαχαρίδης 3 (1), Παλλάκης, Ζεκιργιέ 3 (1).

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σιδεράς 4, Δαφτσής 2, Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος 2, Δανίκας 25 (2), Παπακωνσταντίνου 4, Συρόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Μπανάσας.

 

Ζέφυρος – Χαλκηδόνα 50-52

Δεκάλεπτα: 11-18, 26-28, 39-40, 50-52

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Βασιλόπουλος

Ζέφυρος  (Τσολάκης): Μυτηλιναίος 8(1), Μυλωνάς 6, Αλεξανδρίδης, Χατζηνικολάου, Ουρκέρογλου 3(1), Τσιούντος 1, Πατίκας 2, Τσιόγκας 8, Σταφυλάς 4, Μυστιλιάδης 18(4).

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 8(2)Μαρκίδης 13(1), Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 10(2), Παπαδόπουλος, Λαϊδης 7(1), Μπατάκας, Σεφερίδης 5, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 4, Χαρτόπουλος 5.

 

Ιωνικός – ΓΑΣ Κομοτηνή 66-58

Δεκάλεπτα: 16-10, 31-26, 48-36, 66-58

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Ιωνικός  (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 4, Παναγιώτου 12(1), Κουβελξής 8, Δικταπανίδης 2, Παπαδόπουλος 16, Κουλαξής 7(1), Καλογεράτος 13(3), Σιδηροηλίας 4.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεμπής 7, Αθανασίου 3(1), Χατζηδημητρίου 16(2), Καναράς 2, Σιμάκης 16(1), Καλατζής 6, Βελή 4, Καραμπέκης 4.

 

Αστέρας Καβάλας – ΠΚ Νεάπολης 88-83

Δεκάλεπτα: 19-16, 30-43, 53-57, 78-78 (κ.α.), 88-83

Διαιτητές: Εκίζογλου, Καλέσης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 5 (1), Μανδάλης, Μπόζης 11 (1), Μαρκόπουλος 5, Ιωαννίδης, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 33 (4), Αργυρίου, Χαριζάνης 24, Μυζίου 10 (2), Μυτικόπουλος.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Ν. Νικολαΐδης 7 (1), Αποστολίδης 5, Κάζης, Φαρμάκης 5, Χύτας 4, Ζεϊμπέκης 16 (2), Χριστοφόρης 3, Καραγιαννάκης 19 (2), Αμανατίδης 2, Δημητρόπουλος 2, Τσιώρας 5, Ταουκίδης 15.

 

Μακεδονικός – Παναθλητικός Πειραματικό 54-78

Δεκάλεπτα: 16-27, 27-46, 39-63, 54-78

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τζιοπάνος Γ.

Μακεδονικός  (Μύθου): Σκουφεζής Ε 6, Κοντσές 8, Ντισλής 20(2), Μπαρζού 2, Παπαγρηγορίου 2, Ρίζος, Χαλάτσης 13(2), Σκουφεζής Α, Λυχριδάς 1, Μαργαρίτης 2.

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 18(6), Πράντζος 3(1), Αρνίδης 5(1), Φωτιάδης 4, Χατζημιχαηλίδης 5(1), Μαδεμλής, Κοϊμτζόγλου 8, Μαυροματίδης 8, Τσιακίρης, Μπάκος 11(1), Κασούρας 10, Βαρίτης 6(2).

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 44          

2. Παναθλητικός-Πειραματικό 43 

3. ΑΕ Κομοτηνής 43   

4. Χαλκηδόνα 41   

5. Ζέφυρος 39         

6. Μακεδονικός 36

7. Ιωνικός 33           

8. Ορφέας Ν. Σκοπού 33 

9. ΓΑΣ Κομοτηνή 33           

10. Μαντουλίδης 31          

11. Αστέρας Καβάλας 31  

12. ΠΚ Νεάπολης 27          

13. Αγία Βαρβάρα 25         

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 24

 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 7/5)

ΠΚ Νεάπολης-Μακεδονικός

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Καβάλας

Αγία Βαρβάρα-Ιωνικός

Παναθλητικός Πειραματικό-Ορφέας Ν. Σκοπού

Ικαροι Σερρών-ΠΟ Νέων Μουδανιών

Μαντουλίδης-Ζέφυρος

Χαλκηδόνα-ΑΕ Κομοτηνής