Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 24η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 69-66

Δάφνη Δαφνίου – Ερμιόνη 85-79

Καλαμάτα – Ακράτα 74-76

Άρης Πετρούπολης – Ένωση Ιλίου 71-61

Κεραυνός Αιγίου – Πεύκη 77-68

Πορφύρας – Ίκαρος Καλλιθέας 66-55

Αχαγιά ’82 – Έσπερος ΑΟΠΑ 54-64

Ρεπό: Γλαύκος

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 69-66

Δεκάλεπτα: 26-14, 41-27, 55-44,69-66

Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 5 (1), Κατσαμάκης 8 (2), Σακελλαράκης 6, Πράττης, Τσακιρίδης, Κεφαλάς 18 (1), Παβλίσεβιτς 11 (2), Δανιήλ 8(1), Σταυρόπουλος 2, Μακρής 5.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 23(4),Καφαντάρης, Βούζας 15(2), Λάβαρης 5(1), Δορκοφίκης 6, Μιχόπουλος 13, Κανάς, Παπαδάκης.

 

Δάφνη Δαφνίου – Ερμιόνη 85-79

Δεκάλεπτα: 27-16, 50-34, 67-56, 85-79

Διαιτητές: Φάκαρος, Αντωνίου

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης 10 (2), Θεοδοσίου 12 (3), Κωνσταντώνης 11 (3), Παλαντζάς 2, Γκίνης 5 (1), Μιχόπουλος 28 (3), Κορρές 4, Φιλιππόπουλος 3, Τσελεμπής 4, Αθανασάκης 6.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 6, Αγγελής 10 (2), Θωμάς 16, Αμπάλοφ, Γκολέμης 2, Βανδώρος, Δεβελέκος, Κοριζής 7, Ευστρατίου Παν. 8, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 30 (1), Πουλής.

 

Καλαμάτα – Ακράτα 74-76 (65-65 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 20-15, 33-38, 48-52, 65-65, 74-76

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Αναστασίου

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 27, Κίσσας, Τσικούρης 11(1), Μαγιντόμπε 8 (2), Σπηλιώτης, Γιαννουκάκης 14 (1), Σκοπέτος, Γεωργανάς 3, Αντωνόπουλος, Τριανταφυλόπουλος 2, Δελής 9 (1), Κουτίβας.

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 15(3), Ολύμπιος 4, Κατωπόδης 4, Λάφης 11, Μανταλβάνος  Γ. 9, Οικονομόπουλος, Μαλλής 8 (2), Μαντάλβανος Κ. 6, Βεσκούκης 19(1), Μανωλόπουλος.

 

Άρης Πετρούπολης – Ένωση Ιλίου 71-61

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-29, 50-44, 71-61

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Κοτσώνης

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 12 (2), Βενιτουράκης 6, Κωνσταντακόπουλος 2, Κυρίτσης, Φάσουρας, Μπαζιώτης 16 (4), Μπούτρης 2, Σταύρος 5 (1), Τασούλας 5, Μακρόπουλος 18, Δρικόγιας, Βεντούρης 2.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 12, Μπέλλας Ι., Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 7 (1), Πανουσόπουλος Θ. 7 (1), Σκαλωμένος 7, Μπέλλας Ο. 18 (2), Πανουσόπουλος Κ. 3, Στρατομήτρος 7 (2), Βαρσαμούλης.

 

Κεραυνός Αιγίου – Πεύκη 77-68

Δεκάλεπτα: 17-14, 35-40, 53-51, 77-68

Διαιτητές: Ζιώγας, Τσιμπούρης

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς, Χριστοδουλόπουλος 8 (2), Δούρος, Φωτίου 25 (4), Ζυγάς, Σκλάβος 17 (1), Αγγελόπουλος 15 (2), Σκόνδρας 7 (1), Καραγιάννης 5.

Πεύκη (Κοντομηνάς): Τσαμπής 15 (1), Κυριαζόπουλος 3 (1), Κεχρής 2, Μελάς 23 (3), Σημαιόπουλος 3 (1), Πατωνίδης 5 (1), Χασάπης, Τάγαρης 17.

 

Πορφύρας – Ικάρος Καλλιθέας 66-55

Δεκάλεπτα: 12-17, 31-26, 47-42, 66-55

Διαιτητές: Φραγγούλη, Λύρας

Πορφύρας (Κωνσταντινίδης): Σίμος 4, Παλτόγλου 9 (1), Στεφανής 3, Παπαφωτίου, Βούλγαρης 20 (1), Καλαμαράς 6, Μπαρμπαρης 7, Οικονόμου, Τρίγκας 3 (1), Ντόκος 12, Κωνσταντίνου.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Μπουργανός 16 (2), Βάρσος 10 (2), Οικονομάκης 3, Ψάρας 8 (1), Αλεξανδρόπουλος, Μπελίτσης, Καλεμτζάκης 2, Τσατάς 2, Σάλεχ 7, Αρναουτάκης, Σταθόπουλος 7.

 

Αχαγιά ’82 – Έσπερος ΑΟΠΑ 54-64

Δεκάλεπτα: 9-19, 28-31, 44-47, 54-64

Διαιτητές Χρηστίδης Ηλ., Ορφανός Μαν.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 11, Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 3, Γατσούλης 5 (1), Νικολάου 12 (2), Χαμηλός 11 (2), Τσινόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 2, Λυκούδης 3 (1), Δαβάνης 5.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 10 (2), Λαμπρόπουλος 9 (2), Ροκανάς 3, Θανόπουλος, Παπαγεωργίου 3 (1), Δ. Λυμπέρης 6 (2), Αγγελόπουλος 11 (1), Οικονομόπουλος 13, Παπανικολόπουλος 9 (1).

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 44

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 41

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 41 

4. ΚΑΟΚ 39

5. Ένωση Ιλίου 37

6. Ακράτα 36

7. Γλαύκος 35

8. Αχαγιά ‘82 35

9. Κεραυνός Αιγίου 33

10. Πεύκη 32

11. Άρης Πετρούπολης 31

12. Ίκαρος Καλλιθέας 31

13. Πορφύρας 30

14. Ερμιόνη 30

15. Καλαμάτα 30

* Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη, Πορφύρας, Ακράτα, Αχαγιά ’82 και Γλαύκος  έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (25η, 23/04)

Ερμιόνη-ΚΑΟΚ

Ακράτα-Δάφνη Δαφνίου

Γλαύκος-Καλαμάτα

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Άρης Πετρούπολης

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου

Πεύκη-Πορφύρας

Ίκαρος Καλλιθέας-Αχαγιά ‘82

Ρεπό: Έσπερος ΑΟΠΑ

 

 

2ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Προμηθέας Χαλανδρίου – Ιπποκράτης Κω 30-83

ΟΦΗ – Πανναξιακός  80-71

Πόλις Καλλιθέας – Λοκρός Αταλάντης 71-85

Άρης Νίκαιας – ΑΕ Σαντορίνης 87-94

Έσπερος Λαμίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 88-87

Κάδμος – Νίκη Αμαρουσίου 73-56

Ρεπό: Πεντέλη

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νίκαιας – ΑΕ Σαντορίνης 87-94

Δεκάλεπτα: 18-21, 41-44, 68-74, 87-94

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Ροδίτης 

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 12(4), Σκιαθίτης 4, Αγγελόπουλος, Θαλασσινός 7(1), Αγγελίδης, Γαλίτης 6, Κόλλιας 19, Στέφος 6, Δρίβας 8(2), Καρυπίδης 27(1).

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής, Γαλαίος): Νικολαΐδης 33(4), Σταύρου 2, Λουίζι 7(1), Βουρτζούμης 11(2), Δουλγεράκης 3, Παπαδόπουλος 16, Σάκοτα 22.

 

Κάδμος – Νίκη Αμαρουσίου 73-56

Δεκάλεπτα: 17-15, 36-33, 55-44, 73-56

Διαιτητές: Λουκαράκης, Παπαδημητρόπουλος

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 3(1), Πανταζής 2, Παπαδάκης 2, Γκρινιάρης 18, Νικολάου 3, Σιλβέστρου, Γιάννου,  Χαρατσής 7(1), Τσαπρούνης 18, Τσιριμώκος 10(2), Μπένος 10, Σπηλιωτόπουλος.

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Κοροπούλης 6, Οικονόμου 6, Κοντογιάννης 10, Σιμιτζής 6(1), Τσέκενης Γ., Σκούταρης 13(2), Τσέκενης Α. 8, Χοτζαλάρι, Αγγελής 7(1), Καντάς, Ευαγγελούλης.

 

Πόλις Καλλιθέας – Λοκρός Αταλάντης 71-85

Δεκάλεπτα: 21-20, 39-37,50-64, 71-85

Διαιτητές: Μακρής, Σωτηρχέλης

Πόλις Καλλιθέας( Εξαρχος Σπύρος, Εξαρχος Βασίλης): Μπογδανίδης 10(2), Ζήσης 2, Κακαργιάς 3(1), Θεοδωράκος 16(1), Τσικούρας , Ευστρατίου 17(2), Αρκουμάνης 5(1), Λυγγερίδης 9, Καβελλάρης, Κωνσταντίνο 3(1), Λάμπος 6, Γούβαλης .

Λοκρός Αταλάντης (Μάτος): Διαμαντής, Ρούζιος 8(1), Ρουμελιώτης 25(4),Κρεμετάτος 4, Ντέντας 2 , Νικολάου, Γκραικός-Καψύχας, Μπολμάτης 2, Μάτος Αν. 20, Μάτος Αγ. 19(5), Θοδως 1, Παπαηλιού 4.

 

Έσπερος Λαμίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 88-87

Δεκάλεπτα: 19-27, 45-42, 60-61, 88-87

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καρπάνος

Έσπερος (Σοφογιάννης): Ρόκας 6(1), Ξηρός, Μαντζούκας, Σέττος 14(2), Παναγιωτίδης 18(2), Φύκας 6, Σοφογιάννης Μ. 16(2), Φούντας 8, Ζαχαράκης 5, Παπαργυρόπουλος 15(1).

Διαγόρας (Σαμόλης): Παπαποστόλου 3(1), Ζακυνθινός 16, Καραλής 23(5), Διαμαντόπουλος 12(3), Σαμαράς, Μαυροειδάκος 13, Καρασταμάτης, Παπαδολιάς 4, Εμίρης 7, Ντιφαντής 7, Καράπαπας 2, Καλαϊτζής.

 

ΟΦΗ – Πανναξιακός  80-71

Δεκάλεπτα: 20-9, 44-32, 61-46, 80-71

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Χριστοδουλάκης

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 5(1), Κριθινάκης 3(1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 9(1), Μπούμπαρης 13, Καρλάφτης 9(3), Αγαπιάδης 12(2), Καλλέργης, Μαματζάκης, Βλαχάκης 8(2), Κυρίτσης 8(2), Μουλάς 13(1).

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 8(1), Σβορώνος 3(1), Μαγγιώρος, Μάκος 3(1), Γεωργιάδης 2, Μάνο, Τζίμης 17(1), Μάκαρης 6, Δαχρετζής 13, Καδηγιαννόπουλος 9(1), Μυλωνάς 10.

 

Προμηθέας Χαλανδρίου – Ιπποκράτης Κω 30-83

Δεκάλεπτα: 5-19, 14-46, 22-69, 30-83

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Αγγελής

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 1, Σβαρνάς, Ανδρικόπουλος 6, Παπαδημητρίου, Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 6, Πεζός 4, Κορομηλάς 9(1), Μάνδαλος, Σατράς 2.

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 9(1), Τρύπας 10(2), Χρήστου 10, Παπαδημητρίου 5(1), Ασημακόπουλος 11(1), Γκοράτσας 3(1), Χαρίσης 10(2), Χρύσης 23, Κατσούβας 2.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 38

2. Ιπποκράτης Κω 37

3. Πεντέλη 34

4. Έσπερος Λαμίας 34

5. Λοκρός Αταλάντης 33

6. ΟΦΗ 31

7. Κάδμος 31

8. Άρης Νικαίας 29

9. Σαντορίνη 28

10. Πανναξιακός 26

11. Νίκη Αμαρουσίου 26

12. Πόλις Καλλιθέας 24

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 22

* ΟΦΗ και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 30/4)

Λοκρός Αταλάντης – Άρης Νικαίας

Σαντορίνη – ΟΦΗ

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πόλις Καλλιθέας

Ιπποκράτης Κω – Έσπερος Λαμίας

Νίκη Αμαρουσίου – Προμηθέας Χαλανδρίου

Πεντέλη – Κάδμος

Ρεπό: Πανναξιακός

 

 

3ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Διόσκουροι Κοζάνης – Απόλλων Καλαμαριάς 79-75

Εύαθλος Πολυκάστρου – Αριστοτέλης Φλώρινας 80-52

Βίκος Ζαγοροχώρια – ΓΣ Φαρσάλων 46-74

Αιγινιακός – ΓΑΣ Μελίκης  73-74

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΣ Ελίμειας  75-69

Νικόπολη Πρέβεζας – Τιτάνες Παλαμά 69-60

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων 70-54

 

Φύλλα αγώνα

Διόσκουροι Κοζάνης – Απόλλων Καλαμαριάς 79-75

Δεκάλεπτα: 20-21, 42-38, 50-58, 79-75

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Θωμόπουλος

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος 2, Σισμάνης 16 (2), Σκορδάρης 6, Ντόβας 21 (5), Γκουτζιομήτρος 8 (1), Μαυρίδης 4, Ζολώτας 4, Γκλιάνς, Καρανώτας Τ. 11, Καρανώτας Στ. 7 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαϊλίδης 3 (1), Αποστόλου 10 (1), Σουλλούγγας 12 (2), Κουκουλίδης 12 (2), Αναστασίου 9, Μωυσίδης 2, Καλαμπόκης, Στυλιανίδης 8 (2), Δοξάκης 2, Χατζίδης 17(1).

 

Εύαθλος Πολυκάστρου – Αριστοτέλης Φλώρινας 80-52

Δεκάλεπτα: 22-9, 43-20, 69-36, 80-52

Διαιτητές:  Κουκουλεκίδης, Καρκαλέτσης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 11 (2), Ημερίδης 15 (1), Ταπούτος 2, Ζεμπεκίδης 5, Ζωιτσούδης 2, Χατζόπουλος 3 (1), Βαρβούτας 5, Πολυχρονίδης 6 (2), Τσελέκης 19, Σιδηρόπουλος 5, Παπαρίδης 4, Κούτουλας 3.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Νικολαΐδης 2, Πισπικίδης, Τέρπος 20 (3), Παπαδόπουλος 4, Σκαρλάτος 18 (2), Μήλιος 2,  Βασιλείου 4, Δράκος 2.

 

Αιγινιακός – ΓΑΣ Μελίκης  73-74

Δεκάλεπτα: 16-19, 37-38, 49-55, 73-74

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Τράττος

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 7, Μωυσίδης 10 (2), Παρίσης 11 (2), Παουλεάνου 18, Αργυρόπουλος 11 (3), Κιρκιντζιώτης 2, Αναστασιάδης 6 (1), Τσουτσούκας 8, Στογιαννόπουλος, Εξαρχόπουλος.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 19, Μαυρίδης 10 (1), Ρογγότης 7, Σαζακλίδης 6, Παραπούρας 23 (4), Κοτσάμπασης 9, Κουτσιαμπασόπουλος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Στάκταρης, Κυριακού, Παπαρόσης.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΣ Ελίμειας 75-69

Δεκάλεπτα: 20-24, 50-40, 57-56, 75-69

Διαιτητές:  Φακίτσας, Χρυσάφης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 5 (1), Πούλιος 3 (1), Κολότσιος 14 (3), Θεοδωρόπουλος, Μπάζιος, Χατζηπαππάς, Γαϊτάνης 7 (2), Χολέβας 15, Γκαβέζος 8 (1), Απιδόπουλος 9 (1), Ουλουσίδης 14 (3), Σιδηρόπουλος.

ΓΣ Ελίμειας  (Καραγιαννίδης): Τσιρέκας, Μαλούτας 11 (1), Δημόπουλος, Βλάχος 16 (2), Τσαμπούρης, Πάπιστας, Κατσέλας, Τσιαούσης 7 (1), Μαλλιούρας 10, Μακρής 17 (3), Νικολάου 8.

 

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων 70-54

Δεκάλεπτα: 17-16, 34-29, 50-46, 70-54

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Τσαλκιτζής Αριστ.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Μπαρτζώκας, Ρίγγος 5, Κολοβός 2, Συλλάκος 2, Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης 13 (1), Κλωνάρας 18 (1), Τζήμας 9 (2), Κόττας 12.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Μπαρτζώκας 15, Μπαζάκας, Τζήμας, Κανής 6 (2), Καρασίμος, Μάκης 3, Μουζακίτης 15 (3), Φίλιος 3, Αυγερινός 10 (1).

 

Βίκος Ζαγοροχώρια – ΓΣ Φαρσάλων 46-74

Δεκάλεπτα: 11-21, 28-32, 39-47, 46-74

Διαιτητές Βασιλόπουλος, Γραικός

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 10, Αντωνίου 10, Τώνης 3, Εξαρχόπουλος 7, Πανταζής 6, Λάμπρου 6, Γιωτάκης 4.

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 16, Ντίνος 6 (2), Τσιλούλης 6 (2), Ίλτσογλου 8, Γιαννούλης 3 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 8 (1), Μακρής 6 (2), Φούντας 19 (1), Κούργιας 2, Λούτας.

 

Νικόπολη Πρέβεζας – Τιτάνες Παλαμά 69-60

Δεκάλεπτα: 19-8, 34-26, 52-45, 69-60

Διαιτητές:  Πετανίδου, Παπαδόπουλος Χ.

Νικόπολη Πρέβεζας  (Παπίρης): Βαγενάς 7 (1), Αργυρός, Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 13( 3), Πολίτης 4, Παπαμιχαήλ 1, Νίκας 20 (2), Μακρόπουλος 16, Μπάλας 9.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 3(1), Πανάρας 10, Αργύρης 1, Γεωργατζάς 26 (3), Παπαϊωάννου 2, Δερμιτζάκης 4, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου, Μούμογλου 11, Χατζής 2, Αποστολάκης 1.

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 40 

2. ΓΣ Ελίμειας 39        

3. ΓΣ Φαρσάλων 38

4. Διόσκουροι Κοζάνης 38  

5. Νικόπολη Πρέβεζας 37  

6. ΠΣ Ευκαρπίας 34

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 34    

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 32

9. Απόλλων Καλαμαριάς  32 

10. Πρωτέας Γρεβενών 31  

11. ΓΑΣ Μελίκης 31     

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 26

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 25     

14. Αιγινιακός 24

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 30/4)

Απόλλων Καλαμαριάς – Εύαθλος Πολυκάστρου

Αριστοτέλης Φλώρινας – Βίκος Ζαγοροχώρια

ΓΑΣ Μελίκης – ΓΣ Φαρσάλων

ΓΣ Ελίμειας – Διόσκουροι Κοζάνης

Τιτάνες Παλαμά – ΠΣ Ευκαρπίας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νικόπολη Πρέβεζας

Αιγινιακός – Πρωτέας Γρεβενών

 

 

4ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ικαροι Σερρών – Μακεδονικός 80-64

Παναθλητικός Πειραματικό – Αστέρας Καβάλας 107-75

ΠΚ Νεάπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή 66-84

ΑΕ Κομοτηνής – Ιωνικός 78-73

Μαντουλίδης – Ορφέας Ν. Σκοπού 83-55

Χαλκηδόνα – ΠΟ Νέων Μουδανιών 67-62

Αγία Βαρβάρα – Ζέφυρος 44-65

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Κομοτηνής – Ιωνικός 78-73

Δεκάλεπτα: 18-19, 42-47, 56-60, 78-73

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 10 (2), Χονδρόπουλος 8, Βάκρινος 2, Λεχούδης 12 (2), Βακχαρίδης 2, Κουτσοβασίλης 25 (5), Καραμπέκης 12, Παλάκης 7 (1), Μπορμπίδης, Καραμάνης.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μιτακίδης 6, Παναγιώτου 6, Ιγγλέζος 2, Γκούμας 6 (2), Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 22, Κουλαξής 1 3(1), Καλογεράτος 16 (4), Κούτε.

 

Μαντουλίδης – Ορφέας Ν. Σκοπού 83-55

Δεκάλεπτα: 11-16, 37-31, 56-51, 83-55

Διαιτητές: Παπαθωμά, Γεωργούλης

 Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ζήσης 2, Ρόπουτης 15(1), Τάκης 5, Τζιοβάρας, Μπέλος 8, Γκαντίδης 15,  Γιαννάκος 5, Ρεφατλάρι 20 (5), Γάκης 2, Τσιριλάκης 4, Πυδαράκης 2 Θώμος 4.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 9 (1), Ιακωβίδης 4, Χατζής 11, Τσανάκας 3 (1), Χατζηανδρέου 10, Ιωσηφίδης 9 (1), Χαβαλές 9, Αξιαρλής, Κουτσιαντζής, Ποδώνης, Καντζουρίδης, Δρουμαλιάς.

 

Χαλκηδόνα – ΠΟ Νέων Μουδανιών 67-62

Δεκάλεπτα: 22-19, 37-28, 51-35, 67-62

Διαιτητές: Λάλλα, Γιαννούλης Αναστ.

Χαλκηδόνα  (Οκλαλιώτης) :Τουλούμης 6 (2), Κεσίδης , Σιδηρόπουλος 13 (1), Μαραπίδης 3 (1), Παπαδόπουλος 7 (1), Κουλούτσιος 3 (1), Μπατάκος 6, Σεφερίδης 5, Μακαλέκας 3 (1), Κοτζαγιάννης 6, Χαρτόπουλος 13 (2).

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 3, Βέτσος 14, Τεζετσίδης 2, Τσιγγελίδης 6, Χαριστός Κ. 2, Σερέτης 6, Κουτζούχας 5, Κοκκίνης 3 (1), Δερρλαμπάς 2, Φιλοξενίδης 3, Χατζόπουλος 2, Χαριστός Σ. 14.

 

Ικαροι Σερρών – Μακεδονικός 80-64

Δεκάλεπτα: 20-30, 37-43, 61-55, 80-64

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γιαννούλης, Γρίψιος Π. 22, Παπαπασχάλης, Γεωργιανός 20 (1), Τράκας 14 (2), Μποζατσίδης, Γρίψιος Χ., Γκουτζιάς, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 5 (1), Θολιώτης 10, Φώτογλου 9 (1).

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε, Κοντσές 8, Ντισλής 27 (4), Μπαρζού 3, Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Σκουφεζής Α 4, Πηλακούτας 5, Λυχριδάς 10 (2), Νταράκης 7.

 

ΠΚ Νεάπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή 66-84

Δεκάλεπτα: 25-22, 41-38, 57-65, 66-84

Διαιτητές: Παζόλης, Λελούδας

ΠΚ Νεάπολης (Τασσόπουλος-Χατζηπαναγιώτου): Αμανατίδης 2, Νικολαϊδης 12, Φαρμάκης 2, Χύτας 4, Ζεϊμπέκης 16(5), Χριστοφόρης 7 (1), Καραγιαννάκης 9 (1), Δημητρόπουλος 2, Τσιώρας, Ταουκίδης 5, Χριστοδούλου 1, Αποστολίδης 6 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Καραγιώργος, Σκεμπής 2, Αθανασίου, Καναράς 2, Σιμάκης 14, Καλατζής 20 (4τρ., 10ασ.), Βελή 29 (6τρ., 10ρ.), Καραμπέκης 11, Χαλίλ 4, Μπίτατζης, Πασαλίδης 2.

 

Παναθλητικός Πειραματικό – Αστέρας Καβάλας 107-75

Δεκάλεπτα: 31-18, 55-34, 85-58, 107-75

Διαιτητές: Κέτουλας, Μπαρδάς

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Μαδεμλής 4, Αρνίδης 13 (3), Τσεσμετζής 6 (2), Φωτιάδης 3 (1), Χατζημιχαηλίδης 6(2) Καλούτσικος 18, Κοϊμτζόγλου 6 (2), Μαυροματίδης 4, Τσιακίρης 11 (1), Μπάκος 12, Κασούρας 12, Βαρίτης 12 (2).

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάνης): Παπαζώτος 13 (3), Μπόζης, Κοσμίδης 7 (1), Ακιόζογλου, Σουλίδης 6 (2), Αθανασιάδης 26 (6), Χαριζάνης 12, Μυτικόπουλος 11 (1).

 

Αγία Βαρβάρα – Ζέφυρος 44-65 

Δεκάλεπτα: 7-9, 24-21, 35-45, 44-65

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γιαννούλης Στ.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 16 (3), Σιδεράς 8, Μητρούλης 9 (3), Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος, Δανίκας 3, Συρόπουλος 2, Φασουλάς 6.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 2, Μυλωνάς 4, Αλεξανδρίδης 11 (2), Χατζηνικολάου, Ουρκέρογλου 5 (1), Τσιούντος 11, Καμπακάκης 2, Πατίκας 2, Τσιόγκας 15, Σταφυλάς 8, Μυστιλιάδης 5 (1).

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 42 

2. Παναθλητικός-Πειραματικό 41 

3. ΑΕ Κομοτηνής 41

4. Χαλκηδόνα 39

5. Ζέφυρος 38 

6. Μακεδονικός 35

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 32

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 32

9. Ιωνικός 31  

10. Μαντουλίδης 29

11. Αστέρας Καβάλας 29 

12. ΠΚ Νεάπολης 26 

13. Αγία Βαρβάρα 24    

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 23

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 30/4)

Μακεδονικός – Παναθλητικός Πειραματικό

Αστέρας Καβάλας – ΠΚ Νεάπολης

Ιωνικός – ΓΑΣ Κομοτηνή

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ικαροι Σερρών

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Μαντουλίδης

Ζέφυρος – Χαλκηδόνα

ΑΕ Κομοτηνής – Αγία Βαρβάρα