Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Έπεσε σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών με τον Φάρο Κερατσινίου και τον Ολυμπιακό Βόλου να έχουν εξασφαλίσει από την περασμένη αγωνιστική την άνοδο στην Α1 Γυναικών.

ια τον 1ο Όμιλο ο Φάρος νίκησε στην παράταση τον Άρη Πετρούπολης με 80-75, ενώ για τον 2ο  ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 59-45 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου.

Την μία ακόμη θέση που οδηγεί στην Α1 θα διεκδικήσουν σε μπαράζ ο Ίκαρος Καλλιθέας και ο Ηρακλής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Φάρος-Άρης Πετρούπολης 80-75 (κ.α. 73-73)
ΣΔΥ Τρίπολης-Αρκάδι 42-68
Σπόρτιγκ-Μελίσσια 61-55
Κυρίαρχοι-Ηλιούπολη 40-74
Ίκαρος Κ.-Ελευθερία Μοσχάτου 50-64

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Φάρος Κερατσινίου – Άρης Πετρούπολης 80-75
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Φλώρος
Δεκάλεπτα: 22-26, 46-39, 60-52, 73-73 (κ.α.) 80-75 παρ.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης – Καραπακλάς): Λόξα, Βράκα 2, Σιαλάι 6(2), Αθανασίου 8(2), Γκριτζά 19(1), Τσέρου 16, Κεχαγιά 15(3), Ακρίβου, Καρακασίδου 2, Χατζηλεοντή 4, Αλεξανδρίδου 2, Πετράκη 6(2).
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΠΟΛΗΣ (Κωνσταντόπουλος): Γούλα Π., Ναυροζίδου 11, Γούλα Φ., Μαρίνη, Λουκάτου 21(1), Ντζαμαρία, Ντακόλια, Χιωτη 20(1), Φάσουρα 2, Τσέρου 12(1), Τσουμάνη 6, Στεφανίδου 2.

Κυρίαρχοι – ΓΣ Ηλιούπολης 40-74
Διαιτητές: Σιδερής, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα : 10-26, 23-43, 30-65, 40-74
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου, Σταθάκη 5, Κοκκίνη  , Μπρούλια 4, Νεαρχάκου 4, Ιντσαμπούν 8, Χατζηγεωργίου 3, Καρακλή 7(1), Θεοφίλου 1, Βόπη 8, Παπακωνσταντίνου.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Φέξης): Μπότσι 10, Γεωργούση 15(3), Μηνά, Κολοβού 6, Θεοδώρου 16, Λελεδάκη 9, Καλοπήτα 8(2), Μπακαλέξη 8, Βαρελτζή 2

ΣΔΥ Τρίπολης – Αρκάδι Ρεθύμνου 42-68
Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκης
Δεκάλεπτα : 07-17, 15-30, 23-62, 42-68
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαλής): Ντρέβου 3, Ντέλκα 2, Μπαρουξή 16, Τζανή 3, Μοσχοπούλου 18(1), Μπαλή, Κωτσιοπούλου
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 13(1), Φραγκελάκη 1, Μούκα 8(2), Ζουμπεράκη 19, Κουλούρη Στ. 9(1) , Καζά 16, Παναγιωτάκη 2, Ανυφαντάκη, Κανδεράκη , Καλοκύρη , Ταταράκη

Ικαρος Καλλιθέας – Ελευθερία Μοσχάτου 50-64
Διαιτητές : Ισιγώνης, Καλαντζής
ΙΚΑΡΟΣ ΓΣ (Ρουμπελάκης, Γρύλλης): Γιγουρτάκη, Στεφάτου 7(1), Στεφάνου 7, Ευμορφοπούλου 12(10, Τσαφαρά , Ρουμπελάκη 4, Ζαχαράκη Ευήλια 4, Λίτσι 5, Παναγιωτοπούλου, Ζότοβα 11(1) , Πολίτη
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατασάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 23(3), Πασχοπούλου 5(1), Δεγαίτη 2, Καλάγια , Ζαχαράκη Μ. 2, Μούλτση 2, Σπαθάρη 17(5), Χελιώτη 11, Κούτρα, Σιγάλα, Καρανάσιου 2, Κριτσάλου

Σπόρτιγκ – Μελίσσια 61-55 (παρ.)
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Τηγάνης I
Δεκάλεπτα: 13-13, 31-29,41-41, 51-51 (κ.α.), 61-55 παρ.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος – Δήμου): Εμμανουηλίδου 7, Δανούση 2, Βαφειάδη 9 (1), Κριμιτζά, Μουζάκη 15, Χαλικιά 15, Οικονομίδου 11 (3), Δανδουλάκη Μ 2. 
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Οικονόμου): Τζουγκράκη 8 (2), Δούρου 12 (1), Κοιλιαρίδη 14 (2), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 6, Καπερώνη 8 (2), Νικολέτου, Καλημέρη 7.

Βαθμολογία (τελική)

1. Φάρος Κερατσινίου 37
2. Ίκαρος Καλλιθέας 35
3. Σπόρτιγκ 35
4. Αγία Παρασκευή 34
5. Ελευθερία Μοσχάτου 32
6. Μελίσσια 32
7. Ηλιούπολη 30
8. Άρης Πετρούπολης 28
9. Αρκάδι 25
10. Κυρίαρχοι 20
11. ΣΔΥ ΤΡίπολης 20

2ο ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΑΟ Σερρών –ΕΟ Σταυρούπολης 60-62 (56-56 κ.α.)
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα 48-40
Απόλλων Καλαμαριάς- ΑΕ Πυλαίας 67-43
Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας 69-37
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου 45-59
Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 95-49

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 95-49
Διαιτητές: Ιορδανίδης, Τσιρόγλου
Δεκάλεπτα: 22-15, 37-32, 67-38, 95-49
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 16, Ελευθεριάδου 15 (3), Κωτούλα 16 (2), Γιαννούδη, Ξανθυνίδου, Τσαμπούρη 8 (2), Μαργαρίτη 3, Γεροστεργίου 7, Τζιότζιου 6, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου 8, Καρακούλα 15.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 12 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 2, Λιάσκου 6, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 8, Κουτσουνούρη 19 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς-Πυλαία 67-43
Διαιτητές: Τσούλης, Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 22-13, 37-29, 55-32, 67-43.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 12 (1), Μαϊδάτση, Καραγωργίου 2, Βουλώνη, Ιγγλέζου 12, Καλαντίδου 14, Σολωμού 14 (2), Πολυχρονιάδου, Φλώρου, Καϊμακτσή 12 (3).
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Πετρίδου 2, Ζωγράφου 2, Γρηγοριάδου 2, Βατσιτσίδου 15 (1), Ζιβώνη 5, Καρατζά 6, Γαλιτσιάνου 9 (1), Πλουμπή.

Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα 48-40
Διαιτητές: Τεμέλκου, Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 7-6, 16-17, 32-32, 48-40
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 5(1), Κουτρουβέλη 3(1), Καρακώστα 9, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή 2, Παπαυαγγέλου 6(2), Παυλάκη, Σουλιώτη 17, Λαζαρίδου, Καραλίδου Β., Χαλκίδου 2
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Χήτα, Σαρηγιαννίδου 13, Ντόκου , Γιωτίτσα Ε. 9, Μεντεσίδου 14, Κατσίδου, Χρηστάκη 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα 2.

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας 69-37
Διαιτητές: Σελεβός, Τσαλκιτζής
Δεκάλεπτα: 19-6, 32-15, 50-23, 69-37
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 7, Πουρσανίδου 2, Λεκάι 5 (1), Ζουγκουρίδου 19 (4), Φλώρου 16, Γκοτζαμάνη 4, Ακριτίδου, Μπαγκλαρίδου, Καραλή 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 10, Δημητριάδου 4.
 ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 3, Καριώτη, Αρσένογλου 2, Γαϊτάνη 16 (1), Γαντσιώρη 10, Κυριακίδου 6, Αθανασιάδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου 45-59
Διαιτητές: Γκέκας, Χτζηκώστας
Δεκάλεπτα: 17-17, 26-33, 34-47, 45-59
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Κουλακιώτη 3, Καλομιτσίνη 6, Καζαντζή 3, Ταυροπούλου, Μούρτου 6, Ψαρρά 10 (1), Παπαδάκη 1, Βασλαματζή, Αθανασιάδου 2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Βογιατζάκη, Παγκαλίδου 1, Ταντουρόφσκα 18 (5), Σουλτάνη 24, Τότση 2, Αγαγιώτη, Ζέρβα 2, Δημητριάδου 4, Ζήτη, Κοτσιάφτη 8.

Σέρρες-Σταυρούπολη 60-62 παρ. (56-56 κ.α.)
Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Καλέσης
Δεκάλεπτα: 9-14, 19-29, 41-42, 56-56 (κ.α.), 60-62 παρ.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μαραγκού 19, Μπακιρτζίδου 20, Τζιαμπάζη 9 (2), Νασιάκου 12, Λαδοπούλου Κ., Αγγειοπλάστη, Βλαχβέη, Χατζηπαύλου, Στεφανίδου.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 8, Σαμαρά 14 (2), Αντωνιάδου 9 (2), Κωστανάκη 9 (1), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 2, Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 6, Κελεκίδου 10.

Βαθμολογία (τελική)

1. Ολυμπιακός Βόλου 43
2. Ηρακλής 42
3. Απόλλων Καλαμαριάς 38
4. Ολύμπια Λάρισας 36
5. ΑΕ Πυλαίας 34
6. ΕΟ Σταυρούπολης 32
7. Πιερικός Αρχέλαος 31
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 31
9. Ασπίδα Ξάνθης 29
10. Τιτάνες Δράμας 28
11. ΑΟ Σερρών 26
12. ΠΑΣ Γιάννινα 25