Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 23η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ένωση Ιλίου – ΚΑΟΚ 75-49

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Δάφνη Δαφνίου 68-59

Ερμιόνη – Καλαμάτα 66-71

Ακράτα – Γλαύκος 78-71

Πεύκη – Άρης Πετρούπολης 62-55

Ίκαρος Καλλιθέας – Κεραυνός Αιγίου 77-71

Έσπερος ΑΟΠΑ – Πορφύρας 83-69

Ρεπό: Αχαγιά ‘82

 

Φύλλα αγώνα

Ένωση Ιλίου – ΚΑΟΚ 75-49

Δεκάλεπτα: 26-11, 38-29, 55-40, 75-49

Διαιτητές: Μακρής, Καρανικόλα Αλ.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης, Μπέλλας Ι. 11 (3), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 17 (3), Πανουσόπουλος Θ. 6 (2), Τζορμπατζόγλου, Σκαλωμένος 11 (1), Μπέλλας Ο. 15 (1), Πανουσόπουλος Κ. 6, Στρατομήτρος 7 (2), Βαρσαμούλης 2, Γεωργιάδης.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Μπακέας, Κωνσταντίνου 5 (1), Κατσαμάκης 8 (2), Πράττης 15 (2), Τσακιρίδης 2,Κεφαλάς 5, Παβλίσεβιτς 5 (1), Δανιήλ, Σταυρόπουλος 1, Θωμόπουλος 2, Μακρής 6.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Δάφνη Δαφνίου 68-59

Δεκάλεπτα: 11-19, 33-27, 44-37, 68-59

Διαιτητές: Διμπινούδης, Τσολάκος

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Γιαννακόδημος, Βλάχος 5 (1), Μελισσουργός 3 (1), Βελιζιώτης 5 (1), Γραμματικός 10 (2),Καφαντάρης, Βούζας 12 (1), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 4 (1), Μιχαλόπουλος 10, Κανάς, Παπαδάκης 17 (4).

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Θεοδοσίου, Κωνσταντώνης 4, Παλαντζάς 5 (1), Γκίνης 18 (3), Μιχόπουλος 12 (1), Κορρές 2, Φιλιππόπουλος 2, Τσελεμπής 14, Αθανασάκης 2.

 

Ερμιόνη – Καλαμάτα 66-71

Δεκάλεπτα: 16-20, 25-35, 39-57, 66-71

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Σταθόπουλος

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9 (1), Αγγελής 6, Θωμάς 11 (3), Αμπάλοφ, Γκολέμης 6, Βανδώρος, Δεβελέκος, Κοριζής 2, Ευστρατίου Παν. 9, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 23 (2), Πουλής.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 24, Κίσσας, Κονταργύρης, Τσικούρης 6, Μαγιντόμπε 14 (2), Σπηλιώτης, Γιαννουκάκης 9, Σκοπέτος, Γεωργανάς, Τριανταφυλόπουλος 13 (3), Δελής 2, Κουτίβας 3.

 

Ακράτα – Γλαύκος 78-71

Δεκάλεπτα: 25-12, 44-38, 62-54, 78-71

Διαιτητές: Σκαλτσής, Πλιάκας

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 21 (1), Ολύμπιος 2, Κατωπόδης, Λάφης 14, Μανταλβάνος  Γ. 9, Οικονομόπουλος, Μαλλής 8 (1), Μαντάλβανος Κ. 2, Βεσκούκης 22 (2).

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 2, Βεργανελάκης 3 (1), Λαμπρόπουλος 32 (4), Αδαμόπουλος, Γιαλελής, Παπαβασιλόπουλος, Σταυράκης, Κάλλης 26 (3), Παλαδινός 2, Λιούρδης, Αναγνωστόπουλος 6.

 

Πεύκη – Άρης Πετρούπολης 62-55

Δεκάλεπτα: 21-14, 38-34, 52-51, 62-55

Διαιτητές: Ορφανός Ι., Δαβιδέλης

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 20 (5), Κυριαζόπουλος, Τσάκος, Κεχρής 6, Μελάς 5, Σημαιόπουλος 5, Πολύζος, Κουκάκης 6, Χασάπης 2, Τάγαρης 16, Μαντζανάς.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 8 (2), Βενιτουδάκης 7 (1), Δρακόπουλος 5, Κυρίτσης, Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης, Μπούτρης 10 (2), Σταύρος, Τασούλας 6, Μακρόπουλος 16, Δρικόγιας, Βεντούρης 3.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Κεραυνός Αιγίου 77-71

Δεκάλεπτα: 22-16, 34-24, 50-39, 77-71

Διαιτητές: Μπανασάκης, Κώτσου

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Μπουργανός 9 (1), Βάρσος, Οικονομάκης 3 (1), Ψάρας 20 (4), Αλεξανδρόπουλος 1, Μπελίτσης 1, Καλεμτζάκης 17 (3), Τσατάς 2, Σάλεχ 2, Αρναουτάκης 3, Σταθόπουλος 19.

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 13 (2), Ζυγάς, Χριστοδουλόπουλος 3 (1), Φωτίου 16 (1), Σκλάβος 17 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Σκόνδρας 14 (1), Καραγιάννης.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Πορφύρας 83-69

Δεκάλεπτα: 20-24, 46-43, 70-51, 83-69

Διαιτητές Ντίσιος, Ντάγκας

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 15 (2), Λαμπρόπουλος 13, Ροκανάς 3 (1), Θανόπουλος 14 (2), Παπαγεωργίου 1, Πελεκούδας, Νάτσκος, Δ. Λυμπέρης 14 (2), Αγγελόπουλος 7, Οικονομόπουλος 6, Παπανικολόπουλος 10 (2).

Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 8, Παλτόγλου 5 (1), Στεφανής 4 (1), Βούλγαρης 18 (1), Καλαμαράς 12 (4), Μπαρμπαρης 2, οικονόμου 12 (4), Τρίγκας 6 (2), Ντόκος 2, Κωνσταντίνου.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 42

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 40

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 39 

4. ΚΑΟΚ 37

5. Ένωση Ιλίου 36

6. Γλαύκος 35

7. Αχαγιά ‘82 34

8. Ακράτα 34

9. Κεραυνός Αιγίου 31

10. Πεύκη 31

11. Ίκαρος Καλλιθέας 30

12. Άρης Πετρούπολης 29

13. Καλαμάτα 29

14. Ερμιόνη 29

15. Πορφύρας 28

* Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη, Πορφύρας, Ακράτα και  Αχαγιά ’82 έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 09/04)

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Δάφνη Δαφνίου – Ερμιόνη

Καλαμάτα – Ακράτα

Άρης Πετρούπολης – Ένωση Ιλίου

Κεραυνός Αιγίου – Πεύκη

Πορφύρας – Ίκαρος Καλλιθέας

Αχαγιά ’82 – Έσπερος ΑΟΠΑ

Ρεπό: Γλαύκος

 

 

2ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω – Κάδμος 79-67

Σαντορίνη – Πόλις Καλλιθέας 68-89

Πανναξιακός – Άρης Νικαίας 64-67 (60-60 κ.α.)

Λοκρός Αταλάντης – Έσπερος Λαμίας 84-73

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Προμηθέας Χαλανδρίου 85-63

Νίκη Αμαρουσίου – Πεντέλη 80-89

 

Φύλλα αγώνα

Λοκρός Αταλάτης – Έσπερος Λαμίας 84-73

Δεκάλεπτα: 26-18, 42-33, 64-51, 84-73

Διαιτητές: Στρέμπας, Τσάτσης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Διαμαντής 10(2), Ρούζιος 2, Ρουμελιώτης 20(2), Κοσμετάτος, Ντέντα 9, Παπαηλιού 2, Μπόλματης 3, Μάτος Αν. 30, Μάτος Αγγ. 8(2).

Έσπερος (Σοφογιάννης): Ρόκας, Φραγκιαδάκης, Σέττος 10, Αργύρης, Παναγιωτίδης 12(2), Φύκας 7, Σοφογιάννης Μ. 10(1), Φούντας 6, Ζαχαράκης 8(2), Παπαργυρόπουλος 20.

 

ΑΕ Σαντορίνης – Πόλις Καλλιθέας 68-89

Δεκάλεπτα: 20-19, 45-46, 59-61, 68-89

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Γεράνιος

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Νικολαΐδης 6(2), Σταύρου,  Μπουραντάς, Λουίζι, Κυριακόπουλος 7 (1), Βουρτζούμης 10(2), Δουλγεράκης 12(1), Παπαδόπουλος 10(2), Πετράκης, Σάκοτα 22.

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης 10(2), Κακαργιάς, Λάμπος 1, Λυγγερίδης 14, Θεοδωράκος 9(1), Ευστρατίου 23(3), Αρκουμάνης 12(4), Ξιούρας 12(4), Καβελάρης.

 

Νίκη Αμαρουσίου – ΑΕ Πεντέλης 80-89

Δεκάλεπτα: 17-14, 37-40, 60-68, 80-89

Διαιτητές: Φασόλης, Φακώνας

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Κοροπούλης 13(1), Οικονόμου 10, Κοντογιάννης 13(2), Σιμιτζής 21(5), Τσέκενης Γ. 3(1), Σκούταρης 11(3), Τσέκενης Α. 7, Χατζαλάρι 2, Αγγελής.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Κέκκης 4, Νάσσης, Λίτσος 25(5), Τσουπάκης, Πορτελάνος 2, Καρούζος 21(3), Κωνσταντάκος 4, Μπίγγος 13(2), Μαλούκος 20.

 

Πανναξιακός – Άρης Νίκαιας 64-67 (60-60 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 14-18, 33-28, 51-43, 60-60, 64-67 (παρ.)

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Λαμπίρης

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 7(1), Σβορώνος 2, Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης 1, Μαγγιώρος, Τζίμης 12(1) Μάκαρης 8, Μάκος, Δαχρετζής 17(1), Καδηγιαννόπουλος 9, Μυλωνάς 8.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 10(2), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 9(2), Αγγελίδης, Κόλλιας 26, Στέφος 13, Δρίβας 2, Αντωνούτσος, Καρυπίδης 5.

 

Ιπποκράτης Κω – Κάδμος 79-67

Δεκάλεπτα: 20-21, 39-39, 58-49, 79-67

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Μαρινάκης

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 7(2), Τρύπας 9(2), Χρήστου 14(2), Παπαδημητρίου 2, Ασημακόπουλος 19(1), Γκοράτσας 2, Χαρίσης 8, Χρύσης 18(1).

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 8(2), Πανταζής 5, Παπαδάκης 6(1), Γκρινιάρης 12, Νικολάου, Σιλβέστρου, Χαράτσης, Τσαπρούνης 12, Τσιριμώκος 12(4), Μπένος 4, Σπηλιωτόπουλος 8(2).

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Προμηθέας Χαλανδρίου 85-63

Δεκάλεπτα: 24-16, 54-36, 71-52, 85-63

Διαιτητές: Ορφανός Εμμ., Ισιγώνης

Διαγόρας (Σαμόλης): Παπαποστόλου 3(1), Ζένελης, Ζακυνθινός 4, Καραλής 17(5), Διαμαντόπουλος 8, Σαμαράς 1, Μαυροειδάκος 9, Καρασταμάτης 7(1), Παπαδολιάς 18, Καλίλας, Εμίρης 8(1), Ντιφαντής 10.

Προμηθέας (Μελέτης): Γέμενης 8(2), Σβαρνάς 13(1), Ανδρικόπουλος 11(2), Παπαδημητρίου 19(1), Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 2, Τσιγκενόπουλος 7(1), Κάρλης 1, Μάνδαλος.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 37

2. Ιπποκράτης Κω 35

3. Πεντέλη 34

4. Έσπερος Λαμίας 32

5. Λοκρός Αταλάντης 31

6. ΟΦΗ 29

7. Κάδμος 29

8. Άρης Νικαίας 28

9. ΑΕ Σαντορίνης 26

10. Πανναξιακός 25

11. Νίκη Αμαρουσίου 25

12. Πόλις Καλλιθέας 23

13. Προμηθέας Χαλανδρίου

* ΟΦΗ και Προμηθέας Έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 9/4)

Πόλις Καλλιθέας – Λοκρός Αταλάντης

Άρης Νικαίας – Σαντορίνη

ΟΦΗ – Πανναξιακός

Έσπερος Λαμίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Προμηθέας Χαλανδρίου – Ιπποκράτης Κω

Κάδμος – Νίκη Αμαρουσίου

 

 

3ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΣ Ευκαρπίας  67-74

Αριστοτέλης Φλώρινας – Διόσκουροι Κοζάνης  42-74

ΓΣ Φαρσάλων – Εύαθλος Πολυκάστρου  89-65

ΓΑΣ Μελίκης – Βίκος Ζαγοροχώρια 73-42

ΓΣ Ελίμειας – Νικόπολη Πρέβεζας  74-58

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αιγινιακός 93-67

Τιτάνες Παλαμά – Πρωτέας Γρεβενών 69-60

 

Φύλλα αγώνα

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αιγινιακός 93-67

Δεκάλεπτα: 25-15, 43-34, 71-49, 93-67

Διαιτητές: Παπαθωμά, Γκέκας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 21 (1), Πρέντζας 9 (1), Μπαρτζώκας 17, Μουζακίτης 5 (1), Τζίμας 12, Καννής 6, Καρασίμος 6, Μάκης 8 (1), Γκουντουβάς, Τσίγκας, Φίλιος 3, Αυγερινός.

Αιγινιακός  (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 8 (2), Μωυσίδης 13, Παρίσης 3, Παουλεάνου 17 (2), Αναστασιάσης 9, Αργυρόπουλος 5, Κιρκινζιωτης 5, Τσουτσουκας 4.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Διόσκουροι Κοζάνης 42-75

Δεκάλεπτα: 8-25, 20-40, 31-63, 42-75

Διαιτητές: Εκίζογλου, Ντόγκας

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 11 (3), Πιτσικίδης, Γκατζόπουλος, Τέρπος 3, Παπαδόπουλος 3, Σκαρλάτος 8 (1), Μήλιος 8 (2), Καραβατάκης 5 (1), Βασιλείου 4, Δάμος.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος 6, Σισμάνης 31 (5), Σκορδάρης 2, Γκουτζομήτρος 9 (1), Μαυρίδης 6, Ζολώτας 7, Γκλιάνας 2, Καρανώτας Στ. 5 (1), Καρανώτας Τ. 7.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΣ Ευκαρπίας 67-74

Δεκάλεπτα: 21-17, 34-45, 52-66, 67-74

Διαιτητές:  Κουκουλεκίδης, Καρκαλέτσης

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαϊλίδης 6 (1), Αποστόλου 15 (1), Γαϊτανίδης, Σουλούγγας 8 )2), Κουκουλίδης 8 (2), Αναστασίου, Μωυσίδης, Χατζής, Καλαμπόκης, Στυλιανίδης 9 (1), Δοξάκης 14 (3), Χατζίδης 5.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς, Πούλιος, Κολότσιος 9 (1), Θεοδωρόπουλος 1, Κοσμίδης 2, Χατζηπαππάς 1, Γαϊτάνης 6 (2), Χολέβας 23 (2), Γκαβέζος 9, Απιδόπουλος 2, Ουλουσίδης 19 (2).

 

ΓΣ Φαρσάλων – Εύαθλος Πολυκάστρου 89-65

Δεκάλεπτα: 28-15, 43-31, 67-49, 89-65

Διαιτητές:  Κατωτικίδης, Παπανικολάου

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Ντίνος 9 (1), Παπακώστας 18 (1), Ίλτσογλου 4, Αναγνωστόπουλος Χρ. 6 (2), Αναγνωστόπουλος Γ. 20 (3), Μακρής 10 (2), Λούτας 3 (1), Φούντας 10 (1), Κούργιας 9 (1).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 10 (2), Ημερίδης 21 (1), Ζεμπεκίδης 2, Χατζόπουλος 3 (1), Τσελέκης 14, Σιδηρόπουλος 15 (1), Παπαρίδης, Βλέτσης, Ζωιτσούδης.

 

Τιτάνες Παλαμά – Πρωτέας Γρεβενών 69-60

Δεκάλεπτα: 15-17, 28-28, 48-45, 69-60

Διαιτητές: Τσοκόλης, Δαμίγος

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 12 (3), Πανάρας 3 (1), Αργύρης, Γεωργατζάς 11 (1), Παπαϊωάννου 9, Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 19 (2), Μούμογλου 10, Χατζής, Αποστολάκης 3.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Χατζοβούνος 7 (1), Ρίγκος 4, Κολοβός 5 (1), Συλλάκος, Κιούρκας 10 (2), Μπόζιαρης, Κλωνάρης Ν. 15, Τζήμου 6, Κόττας 13.

 

ΓΑΣ Μελίκης – Βίκος Ζαγοροχώρια 73-42

Δεκάλεπτα: 17-10, 37-25, 59-30, 73-42

Διαιτητές:  Τζιοπάνος Γ., Δέλλας

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 15 (4), Μαυρίδης 7, Κυριακού, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 3, Τζαφέρης 2, Στάκταρης 3 (1), ΠΑπαρόσης, Σαζακλίδης 6, Παραπούρας 20 (3), Κοτσαμπάσης 17 (1), Ρογγότης.

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγελής): Μιχαήλ 9 (3), Βάτσιος, Κάκος 6 (2), Πανταζής, Αντωνίου 4, Ζήκος, Τόνης 9 (2), Τάκης 4, Παπαγγελής, Λάμπρου 4, Γιωτάκης 6.

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 39 

2. ΓΣ Ελίμειας 38          

3. Διόσκουροι Κοζάνης 36 

4. ΓΣ Φαρσάλων 36 

5. Νικόπολη Πρέβεζας 35 

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 33

7. ΠΣ Ευκαρπίας 32    

8. Απόλλων Καλαμαριάς  31   

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  30 

10. ΓΑΣ Μελίκης  29     

11. Πρωτέας Γρεβενών 29       

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 25

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 24   

14. Αιγινιακός   23 

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 9/4)

Διόσκουροι Κοζάνης – Απόλλων Καλαμαριάς

Εύαθλος Πολυκάστρου – Αριστοτέλης Φλώρινας

Βίκος Ζαγοροχώρια – ΓΣ Φαρσάλων

Αιγινιακός – ΓΑΣ Μελίκης

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΣ Ελίμειας

Νικόπολη Πρέβεζας – Τιτάνες Παλαμά

Πρωτέας Γρεβενών – ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

4ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός – Μαντουλίδης 94-66

Αστέρας Καβάλας – Ικαροι Σερρών 70-78

ΓΑΣ Κομοτηνή – Παναθλητικός Πειραματικό 53-77

Ιωνικός – ΠΚ Νεάπολης 73-69

Ορφέας Ν. Σκοπού – Χαλκηδόνα 77-86 

Ζέφυρος – ΑΕ Κομοτηνής  67-74

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Αγία Βαρβάρα 57-54 

 

Φύλλα αγώνα

Αστέρας Καβάλας – Ίκαροι Σερρών 70-78

Δεκάλεπτα: 19-25, 32-41, 54-55, 70-78

Διαιτητές:  Φούντζηλας, Λουλουδιάδης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 5 (1), Μαραβέγιας 2, Μπόζης 1, Μαρκόπουλος 8 (1), Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 17 (1), Αργυρίου, Χαριζάνης 9 (1), Μυζίου 10 (1), Ζαρωτιάδης 18 (2).

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος Π. 10, Γεωργιανός 20 (2), Τράκας 19 (1), Γκουτζιάς 4, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 4, Θολιώτης 9 (1), Φώτογλου 12 (2).

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Αγία Βαρβάρα 57-54

Δεκάλεπτα: 20-11, 33-24, 47-30, 57-54

Διαιτητές: Τσούλης, Σελεβός

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Θ. Παπαδόπουλος, Βέτσος 7, Τσιγγελίδης 11, Κ. Χαριστός, Σερέτης 5, Τεζεντζίδης, Κοκκίνης 6 (2), Φιλοξενίδης 14 (3), Χατζόπουλος 3, Σ. Χαριστός 6, Δερλαμπάς 5.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 8 (1), Σιδεράς 2, Μητρούλης, Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος, Δανίκας 23 (1), Συρόπουλος, Παπακωνσταντίνου 15 (1), Κοντογιαννόπουλος 6 (2).

 

Ιωνικός – ΠΚ Νεάπολης 73-68

Δεκάλεπτα: 23-15, 32-38, 57-63, 73-68

Διαιτητές: Γαζέτας, Παπαθανασίου

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης) Μητακίδης 4, Σαρησάββας, Παναγιώτου 11 (2), Τουβετζίδης 12, Ιγγλέζος, Γκούμας 5, Σιδηροηλίας, Παπαδόπουλος 22, Κουλαξής 11 (1), Καλογεράτος 8, Κούτε, Κεϊσίδης.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος-Χατζηπαναγιώτου): Νικολαϊδης 15, Αποστολίδης 16(1), Χριστοδούλου, Φαρμάκης, Χύτας, Ζεϊμπέκης 17 (2), Χριστοφορής, Καραγιαννάκης 2, Αμανατίδης, Δημητρόπουλος 3 (1), Τσιώρας 3 (1), Ταουκίδης 10.

 

Ζέφυρος – ΑΕ Κομοτηνής 67-74

Δεκάλεπτα: 21-16, 34-33, 51-54, 67-74

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Παζόλης

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος, Μυλωνάς 15, Αλεξανδρίδης 6 (2), Ουρκέρολγου 1, Τσιούντος 23 (6), Τσιόγκας, Πατίκας, Σταφυλάς 5 (1), Μυστιλιάδης 14 (3) Κλουντός 3 (1).

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταμετέλος 16 (2), Καραμανλής, Χονδρόπουλος 13(3), Βάκρινος 2, Λεχούδης 17 (4), Σαρημοπαλίδης, Κουτσοβασίλης 8 (2), Καραμπέκης 7, Μπορμπίδης, Βαχαρίδης, Παλάκης 1 1(1), Ζεκιριέ.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Χαλκηδόνα 77-86                                                                     

Δεκάλεπτα: 12-24, 33-45, 55-68, 77-86

Διαιτητές:  Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 43 (11), Δρουμαλιάς 2, Αξιαρλής 1, Τσανάκας 6 (2), Σύρπας 5 (1), Χατζηανδρέου 10, Ιωσηφίδης 4, Χατζής 4, Χαβαλές 2, Κουτσιαντζής, Καντζουρίδης, Καρακάσης.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 17 (5), Μαρκίδης 3, Μαραπίδης 20 (6), Λαΐδης 5 (1), Μπατάκος 10, Σεφερίδης 5, Μακαλέκας 8 (2), Κοτζαγιάννης 8, Χαρτόπουλος 10 (1), Σιδηρόπουλος, Παπαδόπουλος.

 

Μακεδονικός – Μαντουλίδης 94-66

Δεκάλεπτα: 25-21, 46-39, 75-52, 94-66

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Γραικός

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε 2, Κοντσές 14, Ντσιλής 20 (4), Μπαρζού 16 (2), Παπαγρηγορίου 8, Ρίζος 2, Χαλάτσης 8, Πηλακούτας 14 (2), Λυχριδάς 2, Μαργαρίτης 8.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης 8 (1), Ρόπουτης 9 (3), Τάκης 5 (1), Τζοβάρας, Μπέλλος 11 (1), Καντίδης 4, Γιαννακός 9 (2), Ρεφατλάρι 5 (1) Γάκης 3 (1), Τσιριλάκης 5, Τσανακτσίδης 3 (1), Θώμος 4.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Παναθλητικός-Πειραματικό  53-77

Δεκάλεπτα: 7-14, 26-33, 48-61, 53-77

Διαιτητές : Παπαγεωργίου, Σαρακενίδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 3(1), Γκουτσίδης-Σερμάκης, Σκεέπη 11(1), Αθανασίου, Βέλη 5(1), Καναράς, Σιμάκης 16(2), Καλατζής 7(1), Καραμπέκης 3, Πιτατζής, Χαλήλ 8.

Παναθλητικός Πειραματικό ( Γεροφώτης ): Τσεσμετζής 3(1), Αρνίδης 14(4), Χατζημιχαηλίδης 8(1), Καλούτσικος 8, Μαυροματίδης 7(1), Τσιακίρης 3(1), Κοϊμτζόγλου 10, Μπάκος 13(3), Κασούρας 5, Μαδεμλής, Φωτιάδης 6.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών  40          

2. Παναθλητικός-Πειραματικό  39 

3. ΑΕ Κομοτηνής  39 

4. Χαλκηδόνα   37          

5. Ζέφυρος 36          

6. Μακεδονικός 34  

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 31  

8. Ιωνικός 30          

9. ΓΑΣ Κομοτηνή 30     

10. Αστέρας Καβάλας   28       

11. Μαντουλίδης 27     

12. ΠΚ Νεάπολης  25     

13. Αγία Βαρβάρα 23      

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 22 

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 9/4)

Ικαροι Σερρών – Μακεδονικός

Παναθλητικός Πειραματικό – Αστέρας Καβάλας

ΠΚ Νεάπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΕ Κομοτηνής – Ιωνικός

Μαντουλίδης – Ορφέας Ν. Σκοπού

Χαλκηδόνα – ΠΟ Νέων Μουδανιών

Αγία Βαρβάρα – Ζέφυρος