Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής

Την άνοδο στην Α1 Γυναικών εξασφάλισαν ο Φάρος Κερατσινίου και ο Ολυμπιακός Βόλου.

 ομάδα από το Κερατσίνι για τον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών επικράτησε εκτός έδρας με 60-44 της Ελευθερίας Μοσχάτου και ο Ολυμπιακός  Βόλου (στον 2ο Όμιλο) με 71-53 του Πιερικού Αρχέλαου.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή-Σπόρτιγκ 57-45
Μελίσσια-Κυριάρχοι 72-44
Ηλιούπολη – Ικαρος Καλλιθέας 45-51
Ελευθερία Μοσχάτου.-Φάρος Κερατσινίου 44-60
Άρης Πετρούπολης.-Τρίπολη 20-0 (α.α.)

Ρεπό: Αρκάδι

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια

Μελίσσια – Κυρίαρχοι 72-44
Διαιτητές: Δημουλάς, Τζίμης
Δεκάλεπτα: 13-11, 20-7, 18-16, 21-10
ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 1, Τζουγκράκη 20 (4), Βαγδατλή 2, Κουρούβανη 5 (1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 12, Παπαδρόσου 3, Ζακυνθινού 4, Καπερώνη 17 (3), Νικολέτου 6, Καλημέρη 2
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ  (Ζαχαρίας): Σταθάκη 3 (1), Κοκκίνη 5 (1), Μπρούλια 2, Νεαρχάκου 3, Ιντσαμπούν 7 (1), Χατζηγεωργίου, Καρακλή 12 (1), Θεοφίλου 2, Βόπη 89, Παπακωνσταντίνου 1

Ελευθερία Μοσχάτου – Φάρος Κερατσινίου 44-60
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ.,   Σταγιάνος
Δεκάλεπτα.: 06-16, 23-29, 34-52, 44-60 
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου) : Ξεπαπαδέα 7 (1),  Πασχοπούλου 2,  Δεγαίτη,  Καλάγια,  Ζαχαράκη 7,  Μούλτση 4,  Σπαθάρη 9 (1),  Χελιώτη 9,  Σιγάλα,  Προέδρου,  Καρανάσιου 5 (1),  Κρίτσαλου 1 
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. ( Λειβάδης, Καραπακλάς ): Λόξα,  Βράκα 8 (1),  Σαλιάϊ 6 (1),  Αθανασίου,  Γκριτζά 12,  Τσέρου 12,  Κεχαγιά 20 (1),  Ακρίβου,  Καρακασίδου,  Παπαδοπούλου,  Αλεξανδρίδου 2,  Πετράκη.

Aγ. Παρασκευή – Σπόρτιγκ 57-45
Διαιτητές: Μαραμής Αθανασόπουλος
Δεκάλεπτα : 19-17, 33-23, 54-28, 54-45
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος) Μακρυνίκα 4, Καμμένου 13(3), Κοντογιάνη 8, Ψωμά 4, Πολιτοπούλου 13(1) , Τριχά, Πετυχάκη 6 , Κλείτσα 4, Αμίτση 3(1) , Καράμπελα , Γρύλια, Κούκη 2,
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου) : Δανουλάκη Α. 1, Εμμανουηλίδου 2, Δανούση 10(2), Μπρέλλου, Βαφειάδη 12, Κριμιτζά 2, Μουζάκη, Χαλικιά 9, Οικονομίδου, Σερέπα 3(1), Δανδουλάκη Μ. 6

Ηλιούπολη – Ικαρος Καλλιθέας 45-51
Διαιτητές: Μαραγκάκης, Κομιανός
Δεκάλεπτα : 11-15, 22-34, 37-42, 45-51
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλλος) : Μπότσι 2, Γεωργούση 13(1), Μηνά , Κολοβού , Βαρελτζή , Πριόνα 5(1) Λελεδάκη2, Καλοπήτα 7, Μπακαλέξη 2, Θεοδώρου 14(1)
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης , Χατζηαυγουστίδης) : Γιγουρτάκη 4, Στεφάτου 6, Στεφάνου 6 , Ευμορφοπούλου 9(1) , Σκορδά, Ρουμπελάκη 9(1), Ζαχαράκη, Λίτσι 6, Παναγιωτοπούλου, Ζότοβα 11(1) , Πολίτη, Παπαθεοδώρου

Βαθμολογία (21 Αγώνες)

1.Φάρος Κερατσινίου 35
2. Ικαρος Καλλιθέας 34
3. Αγία Παρασκευή 34
4. Σπόρτιγκ 33
5.Μελίσσια 30
6.Ελευθερία Μοσχάτου 30
7. ΓΣ Ηλιούπολης 28
8. Αρης Πετρούπολης 27
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 23
10. Κυρίαρχοι 19
11.ΣΔΥ Τρίπολης 18
**Ο ΣΔΥ Τρίπολης, ο Αρης Πετρούπολης και οι Κυρίαρχοι έχουν ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική(22η, 9/4)

ΣΔΥ Τρίπολης – Αρκάδι Ρεθ.
Σπόρτιγκ-Μελίσσια
Κυρίαρχοι-Ηλιούπολη
Ίκαρος Καλλιθέας-Ελευθερία Μοσχάτου
Φάρος Κερατσινίου-Άρης Πετρούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας-Σέρρες 63-58
Σταυρούπολη-Αναγέννηση Ν.Ρ. 34-43
Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός Αρχέλαος 71-53
Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 36-47
Πυλαία-Ασπίδα Ξάνθης 73-61
ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 52-97

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 52-97
Δεκάλεπτα: 3-29, 16-51, 27-81, 52-97
Σιαιτητές: Κέτουλας, Μπούγλος
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Χήτα, Σαρηγιαννίδου 13 (1), Γιωτίτσα Ε. 1, Βαλέκα, Μεντεσίδου 15 (1), Κατσίδου 16 (5), Χρηστάκη, Γιωτίτσα Δ. 3, Μπουκουβάλα 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 12, Ελευθεριάδου 7 (1), Κωτούλα 20 (1), Γιαννούδη, Τσαμπούρη 19 (5), Ξανθυνίδου, Γεροστεργίου 6 (1), Τζιότζιου 3, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου 10, Καρακούλα 20.

ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 73-61
Δεκάλεπτα: 15-11, 42-30, 60-51, 73-61
Διαιτητές: Γιαννούλης, Νέδογλου
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου, Γιάνναρος): Ζωγράφου 6, Πετρίδου 4, Γρηγοριάδου 5, Κοκκίνου 11, Βατσιτσίδου 14 (2), Ζιβώνη 8, Γαλιτσιάνου 25 (5), Πλουμπή.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 10 (2), Καραλίδου Σ. 18 (1), Κουτρουβέλη, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή, Χατζή-Χαλίλ, Χαλκίδου 2, Σουλιώτη 27 (3), Καραλίδου Β., Γκιργκίζα.

ΕΟ Σταυρούπολης-Αναγέννηση Ν.Ρ. 34-43
Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Τσαλκιτζής
Δεκάλεπτα: 8-13, 15-23, 32-35, 34-43
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 6, Σαμαρά 5 (1), Αντωνιάδου, Κωστανάκη 12 (2), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη, Πλάτσα 3, Πεχλιβανίδου 4, Κελεκίδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 5 (1), Καζαντζή 3, Ταυροπούλου, Τζίκου 7, Μούρτου 14, Ψαρρά 11 (1), Παπαδάκη, Βασλαματζή 3 (1), Αθανασιάδου.

Oλυμπιακός Βόλου-Πιερικός Αρχέλαος 71-53
Διαιτητές: Πλατέλλα, Λαΐδης
Δεκάλεπτα: 20-20, 32-32, 54-45, 71-53
Ολυμπιακός Βόλου (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου, Σουλτάνη 25, Χούτα, Ταντουρόφκσα 20 (4), Ντελή 2, Δημητριάδου, Ζέρβα 13, Ζήτη 3, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 8.
Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Δαβιτίδου 15 (3), Ζουγκουρίδου 7 (1), Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 4, Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Κωτούλα 10 (1), Δημητρίαδου 2.

Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 36-47
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 7-20, 14-27, 21-39, 36-47
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Καριώτη Κ. 2, Σαμολαδά 13 (3), Αρσένογλου, Γαϊτάνη 13 (1), Γιαντσιώρη 6, Κυριακίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 7, Ιγγλέζου 8 (2), Καλαντίδου 13, Ακσεχέρογλου 13, Σολωμού 4, Γραμματικού 2.

Ολύμπια Λάρισας-ΑΟ Σερρών 63-58
Διαιτητές: Πράττος, Κουτσουρίδης
Δεκάλεπτα: 15-17, 35-30, 56-45, 63-58
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Ντριστέλα, Δημητρέλια, Σουλιώτη 8, Ντούρα, Παπαστεργίου 7 (1), Λιάσκου, Σκαρλή 3 (1), Μαγδαλιανίδου 18, Κουτσουνούρη 22 (4), Καλλίδη 5 (1).
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μαραγκού 11 (2), Τόγα 17 (2), Μπακιρτζίδου 18, Τζιαμπάζη 8 (2), Λαδοπούλου Κ. 2, Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Χατζηπαύλου, Στεφανίδου.

Βαθμολογία (21 Αγώνες)

1. Ολυμπιακός Βόλου 41
2. Ηρακλής 40
3. Απόλλων Καλαμαριάς 36
4. Ολύμπια Λάρισας 35
5. ΑΕ Πυλαίας 33
6. Αναγέννηση Ν.Ρ. 30
7. ΕΟ Σταυρούπολης 30
8. Πιερικός Αρχέλαος 29
9. Τιτάνες Δράμας 27
10. Ασπίδα Ξάνθης 27
11. ΑΟ Σερρών 25
12. ΠΑΣ Γιάννινα 24

(*)Οι Σέρρες έχουν ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (22η, 09/04)

ΑΟ Σερρών – ΕΟ Σταυρούπολης
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας
Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας