Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ’  Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογία 1ου ομίλου (22η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Πεύκη 65-54

Δάφνη Δαφνίου – Ένωση Ιλίου 90-78

Καλαμάτα – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 52-75

Γλαύκος – Ερμιόνη 77-68

Άρης Πετρούπολης – Ίκαρος Καλλιθέας 66-63

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος ΑΟΠΑ 78-71

Πορφύρας – Αχαγιά ’82 68-73

Ρεπό: Ακράτα

 

Φύλλα αγώνα

Γλαύκος – Ερμιόνη 77-68

Δεκάλεπτα: 18-18, 31-29, 46-48, 77-68

Διαιτητές: Τσολάκος, Παπαδόπουλος Χρ.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 10, Λαμπρόπουλος 8, Αδαμόπουλος 8, Παπαβασιλόπουλος 9 (2), Κάλλης 22 (5), Λιούρδης 13, Αναγνωστόπουλος 7, Γιαλελής, Σταυράκης.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 5 (1), Αγγελής 13 (1), Θωμάς 12 (1), Γκολέμης 4, Ευστρατίου 19, Τζουμάκας 2, Διαμαντόπουλος 13 (2).

 

ΚΑΟΚ – Πεύκη 65-54

Δεκάλεπτα: 14-14, 33-22, 51-39, 65-54

Διαιτητές: Καμήτσος, Χουγιάζος

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 8 (2), Σακελλαράκης 4, Κατσαμάκης 13 (3), Πράττης 4, Κεφαλάς 7, Παβλίσεβιτς 3 (1), Δανιήλ 8 (1), Σταυρόπουλος 4, Θωμόπουλος 2, Μακρής 12 (1).

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 19(2), Κυριαζόπουλος, Κεχρής, Μελάς 7 (1), Σημαιόπουλος 11 (1), Κουκάκης 12(1), Χασάπης, Τάγαρης 5.

 

Δάφνη Δαφνίου – Ένωση Ιλίου 90-78

Δεκάλεπτα: 26-24, 47-45, 68-61, 90-78

Διαιτητές: Μπούκας, Τηγάνης

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης, Θεοδοσίου 14 (3), Κωνσταντώνης 7 (1), Παλαντζάς 2, Γκίνης 21 (4), Μιχόπουλος 7, Κορρές 5 (1), Φιλιππόπουλος 11, Τσελεμπής 11, Αθανασάκης 12.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 6, Μπέλλας Ι. 9 (3), Αρχιμανδρίτης 9 (2), Φουντάς 16 (1), Πανουσόπουλος Θ. 2, Σιάτουλας, Σκαλωμένος 7, Μπέλλας Ο. 17 (3), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 3 (1), Βαρσαμούλης 7, Γεωργιάδης 2.

 

 

Καλαμάτα – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 52-75

Δεκάλεπτα: 7-16, 23-32,32-54, 52-75

Διαιτητές: Λιότσιος, Καρπάνος

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κονταργύρης 5 (1), Κίσσας, Τσικούρης 6 (1), Μαγιντόμπε, Μπάκας 18, Γιαννουκάκης, Γεωργανάς 6, Σκοπέτος, Τριανταφυλλόπουλος 6 (2), Δελής 8, Κουτίβας 3.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Γιαννακόδημος, Βλάχος, Μελισσουργός 3 (1), Βελιζιώτης 9 (2), Γραμματικός 17 (3),Καφαντάρης 4, Βούζας 5 (1), Λάβαρης 6, Δορκοφίκης 8, Μιχαλόπουλος 10, Παπαδάκης 11 (1), Πασπαλάς 2.

 

 

Άρης Πετρούπολης – Ίκαρος Καλλιθέας 66-63

Δεκάλεπτα: 19-15, 29-31, 49-46, 66-63

Διαιτητές: Πόντας, Πηλοϊδης Λ. 

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 23 (5), Βενιτουδάκης 2, Δρακόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου 1, Μπαζιώτης 6 (2), Μπούτρης 4, Σταύρος, Τασούλας 3, Μακρόπουλος 23, Δρικόγιας, Βεντούρης 1.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Μπουργάνος 15 (1), Βάρσος, Οικονομάκης, Ψάρας 3 (1), Αλεξανδρόπουλος 6 (2), Μπελίτσης 2, Καλεμτζάκης 14 (1), Τσατάς 11, Σάλεχ 3 (1), Αρναουτάκης, Σταθόπουλος 9.

 

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος ΑΟΠΑ 78-71

Δεκάλεπτα: 18-26, 38-36, 51-52,(68-68 κ.α.) 78-71

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Καλογριάς

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 5 (1), Δούρος 1, Χριστοδουλόπουλος 8 (2), Φωτίου 25 (4), Σκλάβος 16, Αγγελόπουλος 7 (1), Σκόνδρας 12 (2), Καραγιάννης 4.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 9 (1), Παπανικολόπουλος 6, Λαμπρόπουλος 9 (1), Ροκανάς 6 (1), Θανόπουλος 4, Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 6, Πελεκούδας 2, Λυμπέρης 10 (2), Αγγελόπουλος 19 (2).

 

Πορφύρας – Αχαγιά ’82 68-73

Δεκάλεπτα: 23-12, 34-29, 48-58, 68-73

Διαιτητές Μαντήλας, Ασημακάκη

Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 5, Πάλτογλου, Στεφανής 1, Παπαφωτίου, Βούλγαρης 24 (4), Καλαμαράς 8 (1), Μπαρμπαρής 13, Οικονόμου 15 (3), Ντόκος 2.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 24 (1), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 2, Γατσούλης 5, Νικολάου 5 (1), Χαμηλός 14 (4), Τσινόπουλος, Λαμπρόπουλος, Λυκούδης, Δαβάνης 23.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 41

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 38

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 37 

4. ΚΑΟΚ 36

5. Ένωση Ιλίου 34

6. Αχαγιά ‘82 34

7. Γλαύκος 34

8. Ακράτα 32

9. Κεραυνός Αιγίου 30

10. Πεύκη 29

11. Ερμιόνη 28

12. Ίκαρος Καλλιθέας 28

13. Άρης Πετρούπολης 28

14 Πορφύρας 27

15. Καλαμάτα 27

* Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη, Πορφύρας και Ακράτα έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 02/04)

Ένωση Ιλίου – ΚΑΟΚ

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Δάφνη Δαφνίου

Ερμιόνη – Καλαμάτα

Ακράτα – Γλαύκος

Πεύκη – Άρης Πετρούπολης

Ίκαρος Καλλιθέας – Κεραυνός Αιγίου

Έσπερος ΑΟΠΑ – Πορφύρας

Ρεπό: Αχαγιά ‘82