Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Έσπερος ΑΟΠΑ 72-65

Δάφνη Δαφνίου – Ίκαρος Καλλιθέας 90-57

Καλαμάτα – Πεύκη 61-66

Γλαύκος – Ένωση Ιλίου 85-78

Ακράτα – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 67-68

Άρης Πετρούπολης – Αχαγιά ’82 59-71

Κεραυνός Αιγίου – Πορφύρας 83-75

Ρεπό: Ερμιόνη

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Έσπερος ΑΟΠΑ 72-65

Δεκάλεπτα: 17-17, 34-34,58-56, 72-65

Διαιτητές: Στρέμπας, Τσολάκος

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 6(2), Σακελλαράκης 4, Κατσαμάκης 6 (1), Πράττης, Κεφαλάς 18, Παβλίσεβιτς 5 (1), Δανιήλ 14 (2), Σταυρόπουλος 12, Μακρής 7.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 6 (1), Παπανικολόπουλος 9, Λαμπρόπουλος 4, Ροκανάς 3 (1), Θανόπουλος 2, Λυμπέρης 15 (5), Αγγελόπουλος 6, Οικονομόπουλος 20.

 

Δάφνη Δαφνίου – Ίκαρος Καλλιθέας 90-57

Δεκάλεπτα: 22-17, 48-27, 70-36, 90-57

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Λαζαρίδης

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μέγας, Πατάτας, Ρώης 9 (3), Θεοδοσίου 9 (1), Κωνσταντώνης 9 (1), Παλαντζάς 3 (1), Γκίνης, Μιχόπουλος 13, Κορρές 11, Φιλιππόπουλος 13, Τσελεμπής 16 (1), Αθανασάκης 7.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 11, Μπουργάνος 7, Βάρσος 3 (1), Οικονομάκης 3 (1), Ψάρας 7 (1), Αλεξανδρόπουλος 4, Καλεμτζάκης 2, Τσατάς 5, Σάλεχ 2, Αρναουτάκης 3, Σταθόπουλος 12, Τζέμης.

 

Καλαμάτα – Πεύκη 61-66

Δεκάλεπτα: 19-14, 32-39,51-54, 61-66

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα Αλ. 

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Μπάκας 21, Κίσσας 2, Τσικούρης 11 (1), Μαγιντόμπε 6 (1), Γιανουκάκης 10 (2), Γεωργανάς, Σκοπέτος, Τριανταφυλλόπουλος 6 (2), Δελής 5 (1).

Πεύκη (Κοντομηνάς):Πατωνίδης 3 (1), Πολύζος, Τσαμπής 14 (1), Κεχρής, Μελάς 13( 2), Σημαιόπουλος 22 (3), Κουκάκης 6, Τάγαρης 8.

 

Γλαύκος – Ένωση Ιλίου 85-78

Δεκάλεπτα: 12-9, 23-21, 37-37, 54-54, 61-61, 71-71, 85-78

Διαιτητές: Μαντήλας, Τσιμπούρης

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλελής 2, Σερέτης 8, Λαμπρόπουλος 33 (5), Αδαμόπουλος 3, Πολυδωρόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 13 (1), Κάλλης 8, Λιούρδης 5, Αναγνωστόπουλος 8, Παλαδινός.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 8 (1), Μπέλλας Ι. 10 (1), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 9, Πανουσόπουλος Θ., Σκαλωμένος 19 (1), Μπέλλας Ο. 9, Στρατομήτρος 9 (2), Βαλσαμούλης 13, Γεωργιάδης 2.

 

Ακράτα – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 67-68

Δεκάλεπτα: 18-10, 36-23, 48-41, 67-68

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Κουτσοδήμος

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 21 (1), Κατωπόδης 8, Γ. Μανταλβάνος 7, Λάφης 7, Μαλλής 3 (1), Κ. Μαντάλβανος 3, Βεσκούκης 18 (1), Ολύμπιος, Γιοβάς, Πολύδερας, Οικονομόπουλος.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 5 (1), Γραμματικός 19, Καφαντάρης 5, Βούζας 11 (1), Λάβαρης 5, Δορκοφίκης 10 (1), Μιχαλόπουλος 7, Κανάς, Παπαδάκης 3, Πασπαλάς 3.

 

Άρης Πετρούπολης – Αχαγιά ’82 59-71

Δεκάλεπτα: 22-17, 36-36, 49-50, 59-71

Διαιτητές: Φάκαρος, Κώτσου

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 7 (1), Βενιτουράκης 6, Δρακόπουλος 9, Σταύρος 5, Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης 11 (2), Μπούτρης 5, Κυρίτσης, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 10, Βεντούρης 4 (1), Κωνσταντακόπουλος.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 15 (3), Σταμόπουλος 9 (2), Γατσούλης 7 (1), Νικολάου 7 (1), Χαμηλός 6 (2), Τσινόπουλος 2, Δαβάνης 2, Νικολόπουλος 23 (1).

 

Κεραυνός Αιγίου – Πορφύρας 83-75

Δεκάλεπτα: 26-9, 44-33, 61-49, 83-75

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Μαριγλή

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 3 (1), Δούρος, Κουκουλομάτης, Χριστοδουλόπουλος 2, Κάντας, Φωτίου 29 (4), Ζυγάς, Σκλάβος 19 (1), Αγγελόπουλος 18 (2), Σκόνδρας 5, Καραγιάννης 7.

 Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 5 (1), Πάλτογλου 11 (2), Στεφανής 15, Παπαφωτίου 2, Βούλγαρης 9 (1), Ιορδάνου 1, Καλαμαράς, Μπαρμπαρής 16, Οικονόμου 14 (3), Ντόκος 2.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 37

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 34

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 34 

4. ΚΑΟΚ 32

5. Ένωση Ιλίου 31

6. Ακράτα 31

7. Γλαύκος 31

8. Αχαγιά ‘82 30

9. Κεραυνός Αιγίου 27

10. Πεύκη 27

11. Ίκαρος Καλλιθέας 26

12. Πορφύρας 26

13. Ερμιόνη 25

14. Άρης Πετρούπολης 25

15. Καλαμάτα 25

* Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου και Ερμιόνη έχουν από 1 αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 19/03)

Ίκαρος Καλλιθέας – ΚΑΟΚ

Πεύκη – Δάφνη Δαφνίου

Ένωση Ιλίου – Καλαμάτα

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Γλαύκος

Ερμιόνη – Ακράτα

Έσπερος ΑΟΠΑ – Άρης Πετρούπολης

Αχαγιά ’82 – Κεραυνός Αιγίου

Ρεπό: Πορφύρας

 

 

2ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πανναξιακός – Έσπερος Λαμίας 71-74

Λοκρός Αταλάντης – Κάδμος 95-88

Σαντορίνη – Προμηθέας Χαλανδρίου 78-64

ΟΦΗ – Πόλις Καλλιθέας 88-63

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πεντέλη 82-63

Iπποκράτης Κω – Νίκη Αμαρουσίου 77-58

Ρεπό: Άρης Νικαίας

 

Φύλλα αγώνα

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πεντέλη 82-63

Δεκάλεπτα: 17-18, 39-35, 61-52, 82-63

Διαιτητές: Αναστασίου, Πλιάκας

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζένελης, Ζακυνθινός 18, Καραλής 16(5), Διαμαντόπουλος 3, Καραμπαμπάς 9(1), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 13(3), Παπαδολιάς 12, Καλλίλας, Εμίρης 5(1), Ντιφαντής 4.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Τσουπάκης 2, Μάντζιος 5(1), Λίτσο 11(1), Αποστολόπουλος 11(3), Πορτελάνος 2, Καρούζος 5(1), Μπίγκος 7, Σαλτουρίδης 9, Μαλούκος 11.

 

Λοκρός Αταλάντης – Κάδμος 95-88

Δεκάλεπτα: 24-26, 46-45, 68-63, 75-75, 95-88 (παρ.)

Διαιτητές: Τσάτσης, Σκαλτσής

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 8(1), Ρουμελιώτης 28(4), Κοσμετάτος 8(2), Ντέντα 11, Παπαηλιού, Μπόλματης 6(2), Μάτος Αν. 8, Μάτος Αγγ. 26(6), Θώδος, Σοροπάνης.

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές, Πανταζής 12(1), Παπαδάκης, Γκρινιάρης 19(1), Χαρατσής 10, Τσαπρούνης 10(6), Σπηλιόπουλος 8(1), Τσιριμώκος 11(3), Μπένος 10.

 

Πανναξιακός – Έσπερος Λαμίας 71-74

Δεκάλεπτα: 16-12, 32-34, 46-57, 71-74

Διαιτητές: Ορφανός Εμμ., Γαρινή

Πανναξιακός ΑΟΝ (Βάβουλας): Πολίτης 8(2), Σβορώνος 10, Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης 4, Καραγιάννης, Τζίμης 8(1), Μάκαρης 3, Μάκος, Δαχρετζής 20(4), Καδηγιαννόπουλος 11(1), Μυλωνάς 7.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Γ.): Ρόκας 14(3), Φραγκιαλάκης, Σέττος 14(3), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 17(1), Φύκας 1, Σοφογιάννης Μ. 9(1), Φούντας Ηλ. 4, Ζαχαράκης 8(2), Τσαπουρνής, Παπαργυρόπουλος 7.

 

ΟΦΗ – Πόλις Καλλιθέας 88-63

Δεκάλεπτα: 23-24, 45-32, 60-51, 88-63

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Λεκατσάς

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Καλλέργης 5 , Μαϊστρέλης 7(1), Ξενάκης, Μπούμπαρης 18, Καρλάφτης 6(1), Αγαπιάδης 14(2), Πρωτογεράκης 10, Μαματζάκης 1, Τζουλάκης 3(1), Κυρίτσης 16(4), Μουλάς 4.

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης 14(3), Κωνσταντίνου, Κακαργιάς, Γούβαλης, Ευστρατίου 14(1), Αρκουμάνης 7, Τσελέκος 7(1), Καβελάρης 2, Λάμπος 13, Ξιούρας 6.

 

Ιπποκράτης Κω – Νίκη Αμαρουσίου 77-58

Δεκάλεπτα: 21-19, 46-28, 67-44, 77-58

Διαιτητές: Γεράνιος, Καββαδάς

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας, Τρύπας 13(3), Χρήστου 14, Γιουσέμογλου, Παπαδημητρίου 8(2), Ασημακόπουλος 21, Γκοράτσας 3(1), Χαρίσης 14, Χρύσης 1, Χατζηγιακουμής 3(1).

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Μαραγκίδης 2, Οικονόμου 9, Κοντογιάννης 15, Σιμιτζής 8(1), Τσέκενης Γ., Ευαγγελούλης, Σκούταρης 11(3), Τσέκενης Α. 6, Χοτζαλάρι 5(1), Αγγέλης 2

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 33

2. Ιπποκράτης Κω 32

3. Πεντέλη 30

4. Έσπερος Λαμίας 29

5. Λοκρός Αταλάντης 27

6. ΟΦΗ 27

7. Κάδμος 27

8. Άρης Νικαίας 25

9. Νίκη Αμαρουσίου 24

10. Σαντορίνη 24

11. Πανναξιακός 23

12. Προμηθέας Χαλανδρίου 20

13. Πόλις Καλλιθέας 19

* ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από -1 βαθμούς.

 

Επόμενη αγωνιστική (20η, 19/3)

 

Προμηθέας Χαλανδρίου – Λοκρός Αταλάντης

Έσπερος Λαμίας – Σαντορίνη

Πόλις Καλλιθέας – Πανναξιακός

Άρης Νικαίας – ΟΦΗ

Κάδμος – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Πεντέλη – Ιπποκράτης Κω

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου

 

 

3ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – Πρωτέας Γρεβενών 76-55

Αριστοτέλης Φλώρινας – Νικόπολη Πρέβεζας 73-82

ΓΣ Φαρσάλων – ΠΣ Ευκαρπίας 82-68

Βίκος Ζαγοροχώρια – Διόσκουροι Κοζάνης 58-71

ΓΑΣ Μελίκης – Εύαθλος Πολυκάστρου 54-67

ΓΣ Ελίμειας – Αιγινιακός 70-60

Τιτάνες Παλαμά – ΑΓΣ Ιωαννίνων 88-71

 

Φύλλα αγώνα

Αριστοτέλης Φλώρινας – Νικόπολη Πρέβεζας  73-82

Δεκάλεπτα: 19-13, 35-46, 52-64, 73-82

Διαιτητές: Καρακώστας, Παπαθωμά

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 9 (3), Νικολαΐδης, Τέρπος 11 (2), Γκατζόπουλος, Σκαρλάτος 17(1), Μήλιος 2, Γυμνόπουλος 19 (1), Καραβατάκης, Βασιλείου 15, Παπαδόπουλος.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 6(2), Αργυρός 6 (1), Τσιτσώνης 6 (1), Ροντογιάννης 8 (1), Πολίτης 8, Βαβέτσης, Νίκας 17 (2), Μακρόπουλος 21, Αγραπιδάκης

 

Τιτάνες Παλαμά – ΑΓΣ Ιωαννίνων  88-71

Δεκάλεπτα: 26-17, 51-29, 76-52, 88-71

Διαιτητές: Πετανίδου, Κουκουλεκίδης

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης, Πανάρας 21 (4), Αργύρης, Γεωργατζάς 20 (3), Δερμιτζάκης 6, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ. 8 (2), Αντωνίου 3 (1), Μούμογλου 20 (2), Χατζής, Αποστολάκης 10.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Πρέντζας 12 (3), Μπαρτζώκας 18, Τζίμας 12, Καννής 3 (1), Μάκης 4, Γκουντουβάς, Μπαζάκας, Φίλιος 8, Αυγερινός 14 (1), Καρασίμος.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Πρωτέας Γρεβενών 76-55

Δεκάλεπτα: 22-12, 46-27, 63-33, 76-55

Διαιτητές: Παζόλης, Λελούδας

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Αποστόλου, Γαϊτανίδης, Σουλούγκας 17 (4), Κουκουλίδης 8 (2), Αναστασίου 4, Μωυσίδης, Χατζής, Καλαμπόκης 5, Στυλιανίδης 18 (3), Δοξάκης 4, Χαντζίδης 13.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος 3, Ζήμπρας, Χατζόπουλος 2, Μπαρτζώκας 3, Ρίγκος 7 (1), Κολοβός 5 (1), Συλλάκος 10 (1), Κιούρκας 2, Μπόζιαρης 6, Κλωνάρας 13, Τζήμου 2, Κότας 2.

 

ΓΑΣ Μελίκης – Εύαθλος Πολυκάστρου  54-67

Δεκάλεπτα: 19-15, 38-32, 48-50, 54-67

Διαιτητές:  Τσούλης, Καρκαλέτσης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 6 (2), Μαυρίδης 10 (1), Κυριακού, Γιαννόπουλος, Κοτσαμπάσης 13 (2), Τζαφέρης Χ., Στάκταρης, Σαζακλίδης 5, Παπαρόσης, Παραπούρας 18 (4), Παπαδόπουλος, Ρογγότης 2.

Εύαθλος Πολυκάστρου  (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 10 (1), Ημερίδης 17 (1), Ταπούτος 5 (1), Ζεμπεκίδης 3 (1), Κύρηκος, Χατζόπουλος, Βαρβούτας, Πολυχρονίδης, Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 24 (3), Γιαμπατζίδης, Κοτούλας 6.

 

ΓΣ Ελίμειας – Αιγινιακός 70-60

Δεκάλεπτα: 28-11, 45-22, 62-43, 70-60

Διαιτητές:  Τζιοπάνος Γ., Μαλτέσιος

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαζίκας, Δημόπουλος, Βλάχος 14, Τσαμπούρης 6, Πάπιστας 4, Κατσέλας 2, Τσιαούσης 11, ΜΑλλιούρας 11, Μακρής 10 (2), Νικολάου 12.

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 13 (3), Μωυσίδης 7 (1), Παρίσης 3, Παουλεάνου 12 (3), Αναστασιάδης 23 (3), Αργυρόπουλος 2, Τσουτσούκας.

 

ΓΣ Φαρσάλων – ΠΣ Ευκαρπίας 82-68

Δεκάλεπτα: 23-23, 51-43, 75-61, 82-68

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Ίλτσογλου 8 (1), Φούντας 20 (4), Παπακώστας 14, Ντίνος 7 (1), Κούργιας 4 (1), Λούτας 1, Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Μακρής 3 (1), Τσιλούλης, Ντόνας, Αναγνωστόπουλος Γ. 23 (1).

ΠΣ Ευκαρπίας  (Νίκου): Ψευτογκάς 8 (2), Κολότσιος 5 (1), Κοσμίδης 4 (1), Γκαβέζος 15 (2), Γαϊτάνης 2, Χολέβας 17 (3), Απιδόπουλος 7, Ουλουσίδης 10 (2), Πούλιος, Σιδηρόπουλος, Βενετίδης, Θεοδωρόπουλος.

 

Βίκος Ζαγοροχώρια – Διόσκουροι Κοζάνης 58-71

Δεκάλεπτα: 12-23, 32-35, 45-52, 58-71

Διαιτητές: Πράττος, Βασιλόπουλος

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ (19 (2), Βάτσιος Α., Κάκος 1, Βάτσιος Β. 10, Αντωνίου 3, Ζήκος 1, Τώνης, Εξαρχόπουλος 19 (2), Τζοβάρας 4, Νικηφορίδης 1, Τάσσης, Γιωτάκης.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 22 (6), Σκορδάρης 7, Ντόβας 3 (1), Γκουτζιομήτρος 2, Μαυρίδης 9 (1), Ζολώτας 6, Γκλιάνας, Καρανώτας Σ. 11 (1), Κυριαζάκος, Καρανώτας Τ. 11, Μπαλτζής.

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 35 

2. ΓΣ Ελίμειας 35         

3. Διόσκουροι Κοζάνης 33

4. Νικόπολη Πρέβεζας 33

5. ΓΣ Φαρσάλων 32

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 29

7. ΠΣ Ευκαρπίας 28  

8. Απόλλων Καλαμαριάς  28

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  27

10. Πρωτέας Γρεβενών 26   

11. ΓΑΣ Μελίκης 26     

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 23

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 22   

14. Αιγινιακός 21

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (20η, 19/3)

Νικόπολη Πρέβεζας – Απόλλων Καλαμαριάς

ΠΣ Ευκαρπίας – Αριστοτέλης Φλώρινας

Διόσκουροι Κοζάνης – ΓΣ Φαρσάλων

Εύαθλος Πολυκάστρου – Βίκος Ζαγοροχώρια

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΑΣ Μελίκης

Πρωτέας Γρεβενών – ΓΣ Ελίμειας

Αιγινιακός – Τιτάνες Παλαμά

 

 

4ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός – Αγία Βαρβάρα 98-33

Αστέρας Καβάλας – Χαλκηδόνα 78-70 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης 75-82

ΠΚ Νεάπολης – Ικαροι Σερρών  57-80

Ιωνικός – Παναθλητικός-Πειραματικό 64-69 

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Κομοτηνής  57-68

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Ζέφυρος 43-57

 

Φύλλα αγώνα

ΠΚ Νεάπολης – Ικαροι Σερρών 57-80

Δεκάλεπτα: 19-31, 35-46, 47-66, 57-80

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης 2, Χριστοδούλου 8, Φαρμάκης 3, Χύτας 2, Ζεϊμπέκης 10 (3), Χριστοφορής 4, Καραγιαννάκης 2, Δημητρόπουλος 8(2), Τσιώρας 3 (1), Ταουκίδης 16.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 6, Γεωργιανός 10 (1), Τράκας 25 (3), Γκούτζιας 11, Παρχαρίδης 9 (1), Θολιώτης 11 (2), Φώτογλου 8 (1), Παπαπασχάλης, Γιαννούλης, Μποζουτζίδης, Σταματόπουλος.

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Ζέφυρος 43-57

Δεκάλεπτα: 12-15, 28-33, 29-42, 43-57

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γιαννούλης Στ.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Δέτσος 3, Τεζετζίδης, Τσιγκελίδης 4, Χαριστος Κ. 4, Σερέτης 5, Γκουτζούχας 2, Γιανναρίδης 4, Χαριστός Σ. 6, ΦΙλοξενίδης 9 (1), Χατζόπουλος , Δερλάμπας 4.

Ζέφυρος  (Τσολάκης- Βουλκίδης): Μυτιληναίος 6 (2), Μυλωνάς 6, Ουρκέρογλου 6, Τσιούντος 9, Καμπακάκης, Πατίκας 9 (3), Τσιόγκας 9, Σταφυλάς 3, Μυστιλιάδης 9, Κλουντζός.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Κομοτηνής 59-68

Δεκάλεπτα: 11-21, 27-35, 43-49, 59-68

Διαιτητές: Φούτζηλας, Λουλουδιάδης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 15 (2), Ιακωβίδης 4, Χατζής 9 (1), Τσανάκας 4, Σύρπας 2, Χατζηανδρέου 25, Ιωσηφίδης, Κουτσιαντζής, Καρακάσης, Χαβαλές.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 8 (2), Χονδρόπουλος 14 (2), Βάκρινος 2, Λεχούδης 19, Κουτσοβασίλης 5 (1), Καραμπέκης 10, Βαρβαρίδης 2, Παλάκης 6 (1), Λεφής 2, Σαρημπαλίδης, Μπορμπίδης, Πολυχρονιάδης.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης 75-82

Δεκάλεπτα: 16-25, 33-43, 52-62, 75-82

Διαιτητές:  Ζαχαριάδης, Λάλλα

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 7 (1), Σκεμπής 3, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 16, Καναράς 10, Σιμάκης 25(1), Καλατζής 3 (1), Καραμπέκης, Χαλίλ 7, Πασαλίδης 4.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 9 (1), Τάκης 6, Μπέλλος, Γκαντίδης 9, Γιαννακός 5 (1), Ρεφατλάρι 20 (4), Γάκης 4, Γεωργιάδης, Θώμος 6, Τσιριλάκης 10, Γκίζης 13 (1).

 

Μακεδονικός – Αγία Βαρβάρα  98-33

Δεκάλεπτα: 29-18, 49-24, 79-33, 98-33

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Λαδάς

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε . 12 (1), Κοντσές 14, Ντισλής 19 (4), Μπαρζού 5 (1), Παπαγρηγορίου 2, Ρίζος 7(1), Χαλάτσης 4, Σκουφεζής Α 10, Πηλακούτας 10, Λυχριδάς 7 (1), Μαργαρίτης 8.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 3 (1), Σιδεράς 8 (1), Δάφτσης, Μητρούλης, Καντζάλης, Κοντογιαννόπουλος 2, Δανίκας 13 (1), Δάτσης, Παπακωνσταντίνου 5(1), Συρόπουλος, Σκοπίδης 2.

 

Ιωνικός – Παναθλητικός Πειραματικό 64-69

Δεκάλεπτα: 14-20, 32-38, 54-50, 64-69

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Αγραφιώτης Ι.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης, Κόρκας): Μητακίδης, Σαρησάββας, Παναγιώτου 11(2),

Τουβεντσίδης 3, Ιγγλέζος, Γκούμας 6, Σιδηροηλίας, Παπαδόπουλος 16, Κουλαξής 11(2), Καλογεράτος 17(3),Κούτε, Γεωργιάδης.

Παναθλητικός-Πειραματικό (Γεροφώτης, Σαρηδάκης): Βογιατζής 14(4), Πράντζος 4, Φωτιάδης 8(1), Χατζημιχαηλίδης 11(1), Καλούτσικος 9, Κοϊμτζόγλου 17(3), Αρνίδης 4, Μπάκος 2, Κασούρας.

 

Αστέρας Καβάλας – Χαλκηδόνα 78-70

Δεκάλεπτα: 24-19, 38-31, 61-55, 78-70

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκιζόγλου

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 7 (1), Μπόζης 7 (2), Μαρκόπουλος 5, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 23 (3), Χαριζάνης 6, Μυζίου 7 (1), Ζαρωτιάδης 23 (2), Μυτικόπουλος.

Χαλκηδόνα(Οκλαλιώτης): Τουλούμης 10 (2), Μαρκίδης 3 (1), Σιδηρόπουλος 3, Μαραπίδης 15 (3), Παπαδόπουλος 10 (2), Μπατάκος 11 (1), Σεφερίδης, Κουλούσιος, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 18.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 36

2. Παναθλητικός-Πειραματικό  35 

3. ΑΕ Κομοτηνής 35 

4. Χαλκηδόνα  33     

5. Ζέφυρος 33          

6. Μακεδονικός 31   

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 28 

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 28   

9. Ιωνικός 27          

10. Αστέρας Καβάλας  26      

11. Μαντουλίδης  24    

12. ΠΚ Νεάπολης 23    

13. Αγία Βαρβάρα 21     

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών  19

 

Επόμενη αγωνιστική (20η, 19/3)

Χαλκηδόνα – Μακεδονικός

Μαντουλίδης – Αστέρας Καβάλας

Ικαροι Σερρών – ΓΑΣ Κομοτηνή

Παναθλητικός Πειραματικό – ΠΚ Νεάπολης

Ζέφυρος – Ιωνικός

Αγία Βαρβάρα – Ορφέας Ν. Σκοπού

ΑΕ Κομοτηνής – ΠΟ Νέων Μουδανιών