Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αχαγιά ’82 – ΚΑΟΚ 59-54

Έσπερος ΑΟΠΑ – Δάφνη Δαφνίου 84-65

Ίκαρος Καλλιθέας – Καλαμάτα 67-63

Πεύκη – Γλαύκος 85-84

Ένωση Ιλίου – Ακράτα 91-62

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Ερμιόνη 74-77

Πορφύρας – Άρης Πετρούπολης 56-51

Ρεπό: Κεραυνός Αιγίου

 

Φύλλα αγώνα

Αχαγιά ’82 – ΚΑΟΚ 59-54

Δεκάλεπτα: 15-7, 30-22, 40-42, 59-54

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Τσιμπούρης

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 11, Σταμόπουλος 4, Γατσούλης 8 (1), Νικολάου, Χαμηλός 5 (1), Τσινόπουλος 8, Λυκούδης 3 (1), Δαβάνης 1, Νικολόπουλος 19 (2).

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 2, Σακελλαράκης 6, Κατσαμάκης 10 (1), Κεφαλάς 10, Παβλίσεβιτς 7, Δανιήλ 8 (1), Σταυρόπουλος 7 (1), Μακρής 4.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Δάφνη Δαφνίου 84-65

Δεκάλεπτα:  21-18, 39-36, 65-48, 84-65

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος 1, Φραντζής 26 (4), Λαμπρόπουλος 13, Ροκανάς 2, Θανόπουλος 14 (4), Παπαγεωργίου 4, Πελεκούδας 4, Νάτσκος 2, Λυμπέρης 3 (1), Αγγελόπουλος, Οικονομόπουλος 15, Σερέτης.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Πατάτας, Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 8 (2), Κωνσταντώνης 9, Παλαντζάς 5 (1), Γκίνης 3 (1), Μιχόπουλος 13 (1), Κορρές 14 (1), Φιλιππόπουλος 10, Τσελεμπής, Αθανασάκης.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Καλαμάτα 67-63

Δεκάλεπτα: 20-23, 44-39, 52-55, 67-63

Διαιτητές: Λογοθέτης, Καμήτσος

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 15 (1), Μπουργάνος 11 (1), Βάρσος 3 (1), Οικονομάκης, Αλεξανδρόπουλος, Καλεμτζάκης 19 (2), Τσατάς 7, Σάλεχ 7, Αρναουτάκης 2, Σταθόπουλος, Τζέμης 2.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 15, Κίσσας, Κονταργύρης, Τσικούρης 10, Μαγιντόμπε 5, Σπηλιώτης, Γεωργανάς 2, Σκοπέτος 7, Τριανταφυλλόπουλος 5 (1), Δελής 19 (2).

 

 

Πεύκη – Γλαύκος 85-84

Δεκάλεπτα: 22-22, 46-45, 65-66, 85-84

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Ντάνος

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Πολύζος 2, Τσαμπής 18 (2), Κυριαζόπουλος 17, Κεχρής, Μελάς 18 (1), Σημαιόπουλος 9, Κουκάκης 13, Τάγαρης 8, Χασάπης, Τσάκος.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλελής 2, Σερέτης 7 (1), Λαμπρόπουλος 24 (5), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 10 (3), Σταυράκης, Κάλλης 14 (2), Λιούρδης 8, Αναγνωστόπουλος 15.

 

 

Ένωση Ιλίου – Ακράτα 91-62

Δεκάλεπτα: 16-12, 43-30, 70-47, 91-62

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 15 (1), Μπέλλας Ι. 23 (7), Αρχιμανδρίτης 4, Φουντάς 3, Πανουσόπουλος Θ., Κατσαρός, Σκαλωμένος 9, Μπέλλας Ο. 22 (4), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 11 (3), Βαλσαμούλης 4, Γεωργιάδης.

Ακράτα (Ζωντός): Γιόβας 3 (1), Λάππας 14 (1), Ζέρβας, Ολύμπιος 3 (1), Κατωπόδης 2, Μανταλβάνος Γ. 11, Λαφής 5, Οικονομόπουλος 4, Μάλλης 8 (2), Μανταλβάνος Κ. 1, Βεσκούκης 11.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Ερμιόνη 74-77

Δεκάλεπτα: 30-18, 42-44, 60-60, 74-77

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Ροδίτης

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 3,Καννάς 10 (2), Γραμματικός 22 (2), Βούζας 13 (3), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης, Μιχαλόπουλος 5, Γιαννακόδημος, Παπαδάκης 17 (4), Πασπαλάς 2.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9 (2), Αγγελής 13 (2),Θωμάς 16 (4), Γκολέμης 6 (1), Βανδώρος, Ευστρατίου 11, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 22 (1), Πουλής.

 

Πορφύρας – Άρης Πετρούπολης 56-51

Δεκάλεπτα: 15-16, 26-26, 44-43, 56-51

Διαιτητές: Μπούκας, Σιδερής

 Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 2, Πάλτογλου 12 (2), Κωνσταντίνου, Παπαφωτίου 3 (1), Βούλγαρης 21 (2), Ιορδάνου 2, Καλαμαράς, Μπαρμπαρής 8, Οικονόμου 3 (1), Τρίγκας, Ντόκος 5.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 6 (1), Βενιτουράκης 2, Δρακόπουλος 1, Σταύρος 5, Δρικόγιας, Κωνσταντίνου 2, Μπαζιώτης 9 (3), Μπούτρης 8, Κυρίτσης, Τασούλας 4, Μακρόπουλος 14, Βεντούρης.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 35

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 33

3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 32

4. ΚΑΟΚ 30

5. Ένωση Ιλίου 30

6. Ακράτα 30

7. Γλαύκος 29

8. Αχαγιά ‘82 28

9. Κεραυνός Αιγίου 25

10. Πεύκη 25

11. Ίκαρος Καλλιθέας 25

12. Πορφύρας 25

13. Ερμιόνη 25

14. Άρης Πετρούπολης 24

15. Καλαμάτα 24

* Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης και Κεραυνός Αιγίου έχουν από 1 αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 12/03)

ΚΑΟΚ – Έσπερος ΑΟΠΑ

Δάφνη Δαφνίου – Ίκαρος Καλλιθέας

Καλαμάτα – Πεύκη

Γλαύκος – Ένωση Ιλίου

Ακράτα – Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Άρης Πετρούπολης – Αχαγιά ‘82

Κεραυνός Αιγίου – Πορφύρας

Ρεπό: Ερμιόνη

 

 

2ος Όμιλος – 18η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πεντέλη – Λοκρός Αταλάντης 93-86

Κάδμος – Σαντορίνη 74-78

Προμηθέας Χαλανδρίου – Πανναξιακός 56-74

Έσπερος Λαμίας – ΟΦΗ 76-58

Πόλις Καλλιθέας – Άρης Νικαίας 53-93

Νίκη Αμαρουσίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων 59-87

Ρεπό: Ιπποκράτης Κω

 

Φύλλα αγώνα

Κάδμος – Σαντορίνη 74-78

Δεκάλεπτα: 21-19, 33-34, 54-53, 74-78

Διαιτητές: Φασόλης, Πηλοῒδης

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές, Πανταζής 15(1), Παπαδάκης 4, Γκρινιάρης 6, Νικολάου, Σιλιβέστρου, Χαρατσής 11(1), Τσαπρούνης 15(1), Σπηλιόπουλος, Τσιριμώκος 9(3), Μπένος 12.

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Δουλγεράκης 7(1), Σταύρου 2, Νικολαΐδης 21(5), Κατηκαρίδης, Μπουραντάς, Κυριακόπουλος, Βουρτζούμης 2, Μηλιάρας, Παπαδόπουλος 24, Σάκοτα 23.

 

Πεντέλη – Λοκρός Αταλάντης 93-86

Δεκάλεπτα: 20-22, 46-39, 66-67, 93-86

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα Αλ.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Νάστος, Μάμτζιος, Λίτσο 19(2), Αποστολόπουλος 11(2), Πορτελάνος 4, Καρούζος 20(5), Κωνσταντάκος 5(1), Τσουπάκης 3(1), Φούφας, Μπίγκος 12(1), Σαλτουρίδης 1, Μαλούκος 18.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Διαμαντής 3(1), Ρούζιος 13, Ρουμελιώτης 6(1), Κοσμετάτος 8(2), Ντέντα 10, Παπαηλιού 8(1), Μπολμάτης 2, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 16(4), Θώδος 3, Σοροπάνης.

 

Έσπερος Λαμίας – ΟΦΗ 76-58

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-34, 55-46, 76-58

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Χρηστίδης Ηλ.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 3(1), Φραγκιαδάκης, Σέττος 18(3), Αργύρης, Ξηρός 2, Παναγιωτίδης 11(1), Φύκας 14(1), Σοφογιάννης, Φούντας 2, Ζαχαράκης 6(1), Παπαργυρόπουλος 20.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 3, Μαϊστρέλης 6(2), Ξενάκης 7, Καρλάφτης, Μπουμπάρης 4, Αγαπιάδης 17(1), Πρωτογεράκης 10, Κυρίτσης 5, Μουλάς 2.

 

Προμηθέας Χαλανδρίου – Πανναξιακός 56-74

Δεκάλεπτα: 15-20, 36-38, 42-54, 56-74

Διαιτητές: Χριστινάκης, Μακρόπουλος

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Τεμένης 4, Σβαρνάς 5, Ανδρικόπουλος 6(2), Κορομηλάς 5(1), Παπαδημητρίου 11, Γιαννάκης 8(1), Σαμιώτης 9(3), Τσιγγελόπουλος 5(1), Πεζός, Στεφάνου 3, Μάνδαλος, Σαρλής.

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 6(2), Καλαβρός, Μάνο, Γεωργιάδης, Καραγιάννης 2, Τζίμης 6, Μάκαρης 7(1), Δαχρετζής 10(1), Καδηγιαννόπουλος 5(1), Μυλωνάς 20, Σβορώνος 18, Μάκος.

 

Νίκη Αμαρουσίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων 59-87

Δεκάλεπτα: 11-27, 22-51, 34-75, 59-87

Διαιτητές: Ραχιώτης, Τηγάνης

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Μαραγκίδης 7(1), Τσολακόπουλος, Οικονόμου 12(2), Κοντογιάννης 11, Σιμιτζής 12(2), Ευαγγελούλης, Σκούταρης 6(2), Τσέκενης Α. 3(1), Χοτζαλάρι 4, Αγγέλης 4, Παπαχρήστος.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 2, Ζακυνθινός 10, Καραλής 11(3), Διαμαντόπουλος 8(1), Καραμπαμπάς 22(4), Μαυροειδάκος 6, Καρασταμάτης 6(2), Παπαδολιάς 8, Καλλίλας, Εμίρης 10(1), Σαμαράς, Ντιφαντής 4.

 

Πόλις Καλλιθέας – Αρης Νικαίας 53-93                                                                        

Δεκάλεπτα: 28-22, 36-41, 49-63, 53-93                                                                                          

Διαιτητές: Μαράμης, Δαβιδέλης

Πόλις Καλλιθέας (Εξαρχος): Μπογδανίδης 7(1), Κακαργιάς, Θεοδωράκος, Ευστρατίου 20, Αρκουμάνης 4, Τσελέκος, Καβελάρης 4, Κυριλής, Λάμπος 5, Ξιούρας 13(2).                                  

Αρης Νικαίας (Πανούλιας, Χρήστου): Χαβιαράκης, Αγγελόπουλος, Σκιαθίτης 15 (5), Θαλασσινός 13(1), Αγγελίδης 4, Γαλίτης 2, Κόλλιας 12, Στέφος 11, Δρίβας 13(3), Αντωνούτσος-Καλυβιώτης 3, Καρυπίδης 20(1).

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 31 

2. Ιπποκράτης Κω 30

3. Πεντέλη 29 

4. Κάδμος 27

5. Έσπερος Λαμίας 27

6. Λοκρός 25

7. ΟΦΗ 25

8. Άρης Νικαίας 25

9. Πανναξιακός 24

10. Νίκη Αμαρουσίου 23

11. Σαντορίνη 22

12. Προμηθέας Χαλανδρίου 19 

13. Πόλις 18

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 12/3)

Λοκρός Αταλάντης – Κάδμος

Σαντορίνη – Προμηθέας Χαλανδρίου

Πανναξιακός – Έσπερος Λαμίας

ΟΦΗ – Πόλις Καλλιθέας

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πεντέλη

Ιπποκράτης Κω – Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: Άρης Νικαίας

 

 

3ος Όμιλος – 18η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αιγινιακός – Απόλλων Καλαμαριάς 61-77

Πρωτέας Γρεβενών – Αριστοτέλης Φλώρινας 66-59

Νικόπολη Πρέβεζας – ΓΣ Φαρσάλων 67-62

ΠΣ Ευκαρπίας – Βίκος Ζαγοροχώρια  57-46

Διόσκουροι Κοζάνης – Εύαθλος Πολυκάστρου 58-51

Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Μελίκης 78-67

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Ελίμειας 62-71

 

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών – Αριστοτέλης Φλώρινας 66-59

Δεκάλεπτα: 12-20, 32-24, 44-39, 66-59

Διαιτητές : Ξέρας, Κοντογιάννης

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Ζήμπρας 2, Χατζόπουλος 2, Μπαρτζώκας , Ρίγκος 4, Κολοβός 2, Συλλάκος 1, Κιούρκας 11 (1), Μπόζιαρης 9 (3), Κλωνάρας 15 (2), Τζήμας 11 (1), Κώττας 9.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 12 (4), Νικολαΐδης, Τέρπος 11 (1), Γκατζόπουλος, Σκαρλάτος 7, Μήλιος, Γυμνόπουλος 23 (3), Καραβατάκης, Βασιλείου 6.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Ελίμειας 62-71

Δεκάλεπτα: 19-16, 33-36, 47-55, 62-71

Διαιτητές:  Λουλουδιάδης, Κουκουλεκίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 11 (1), Πρέντζας 5 (1), Μπαρτζώκας 7, Μουζακίτης 6 (2), Τζίμας 2, Καννής 2, Καρασίμος 3, Μάκης 7 (1), Γκουντουβάς, Μπαζάκας, Φίλιος 2, Αυγερινός 17 (2).

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 15 (2), Δημόπουλος, Μαλλιούρας 6, Βλάχος 16 (1), Πάπιστας, Τσαμπούρης, 2, Κατσέλας, Τσιαούσης 10 (2), Μαδίκας 3 (1), Μακρής 8, Νικολάου 11.

 

Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Μελίκης  78-67

Δεκάλεπτα: 20-19, 39-35, 58-51, 78-67

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Καρκαλέτσης

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 6(2), Πανάρας 22 (2), Αργύρης 6 (2), Γεωργατζάς 6, Παπαϊωάννου 12, Δερμιτζάκης 5, Αρχοντής 3 (1), Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 18 (1), Μούμογλου, Χατζής, Αποστολάκης.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 14 (1), Μαυρίδης 14 (1), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρογγότης, Παραπούρας 22 (4), Παπαρώσης, Κοτζαμπάσης 17 (3).

 

Νικόπολη Πρέβεζας – ΓΣ Φαρσάλων 67-62

Δεκάλεπτα: 17-23, 34-33, 51-55, 67-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Ταρενίδης Κ.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 14, Αργυρός 2, Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 8 (2), Ροντογιάννης 2, Πολίτης 3, Παπαμιχαήλ 2, Βαβέτσης, Νίκας 8 (2), ΜΑκρόπουλος 10 (2), Μενιουδάκης, Μπάλλας 18 (1).

ΓΣ Φαρσάλων  (Λιάγκας): Παπακώστας 15, Ντίνος, Τσιλούλης, Ιλτσόγλου 6, Αναγνωστόπουλος Χ. 9, Ντόνας, Αναγνωστόπουλος Γ. 10 (3), Μακρής, Λούτας, Φούντας 21 (4), Κούργιας 1.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – Βίκος Ζαγοροχώρια 57-46

Δεκάλεπτα: 17-13, 32-22, 45-35, 57-46

Διαιτητές: Μπακάλης, Ζαχαριάδης

ΠΣ Ευκαρπίας  (Νίκου): Ψευτογκάς 16 (4), Πούλιος, Κολότσιος 7 (1), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 4, Γκαβέζος 13 (2), Γαϊτάνης 2, Χολέβας 2, Βενετίδης 3, Απιδόπουλος 2, Πυλουσίδης 8 (1), Σιδηρόπουλος.

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Βάτσιος Α., Κάκος, Βάτσιος Β. 8, Αντωνίου, Νικηφορίδης 3, Τόνης 11 (3), Εξαρχόπουλος 8 (2), Τάσσης 8, Κιμισκίδης, Λάμπρου 6, Γιωτάκης 2.

 

Αιγινιακός – Απόλλων Καλαμαριάς 61-77

Δεκάλεπτα: 17-24, 30-50, 48-67, 61-77

Διαιτητές: Παζόλης, Παπαθωμά

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 5 (1), Μωυσίδης 7, Παρίσης 2, Παουλεάνου 21 (4), Σιδηρόπουλος 15 (2), Αναστασιάδης 11, Μανωλόπουλος, Τσουτσούκας, Κουμανδέρης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 10 (2), Αποστόλου 15 (3), Γαϊτανίδης, Σολούγκας 8 (1), Κουκουλίδης, Αναστασίου 4, Μωυσίδης 8, Χατζής, Καλαμπόκης 3, Στυλιανίδης 20 (2), Δοξάκης 1, Χαντζίδης 8.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Εύαθλος Πολυκάστρου  58-51

Δεκάλεπτα: 16-9, 25-30, 45-35, 58-51

Διαιτητές:  Γαζέτας, Θεοδώρου

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (3), Σκορδάρης 8 (2), Ντόβας 6 (1), Γκουτζιομήτρος 9 (1), Μαυρίδης 19, Ζολώτας 2, Γκλιάνας, Καραντώτας Στ. 2, Καρανώτας Τ.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3 (1), Ημερίδης 18 (3), Ταπούτος 2, Κηρυκος, Χατζόπουλος 3 (1), Βλέτσης 2, Τσελέκης 9 (1), Σιδηρόπουλος 14 (1), Κουτούλας.

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά  33

2. ΓΣ Ελίμειας 33        

3. Διόσκουροι Κοζάνης 31  

4. Νικόπολη Πρέβεζας  31

5. ΓΣ Φαρσάλων 30 

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 28

7. ΠΣ Ευκαρπίας  27 

8. Απόλλων Καλαμαριάς 26

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 25

10. Πρωτέας Γρεβενών 25

11. ΓΑΣ Μελίκης 25      

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 22 

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 21 

14. Αιγινιακός 20          

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 12/3)

Απόλλων Καλαμαριάς – Πρωτέας Γρεβενών

Αριστοτέλης Φλώρινας – Νικόπολη Πρέβεζας

ΓΣ Φαρσάλων – ΠΣ Ευκαρπίας

Βίκος Ζαγοροχώρια – Διόσκουροι Κοζάνης

ΓΑΣ Μελίκης – Εύαθλος Πολυκάστρου

ΓΣ Ελίμειας – Αιγινιακός

Τιτάνες Παλαμά – ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

4ος Όμιλος – 18η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Κομοτηνής – Μακεδονικός  65-55

Αγία Βαρβάρα – Αστέρας Καβάλας  51-71

Χαλκηδόνα – ΓΑΣ Κομοτηνή  83-69

Μαντουλίδης – ΠΚ Νεάπολης 78-63

Ικαροι Σερρών – Παναθλητικός Πειραματικό 66-68

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Ιωνικός  47-57

Ζέφυρος – Ορφέας Ν. Σκοπού 77-64

 

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης – ΠΚ Νεάπολης 78-63

Δεκάλεπτα: 20-21, 40-33, 64-49, 78-63

Διαιτητές:  Τσοκόλης, Πετανίδου

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 17(3), Τάκης 5, Γκύζης 15 (2), Μπέλλος 13, Γκαντίδης 6, Γιαννακός 12 (2), Ρεφατλάρι 3(1), Τσιριλάκης, Κουτουξίδης, Θώμος 7.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης 9(1), Αποστολίδης 14 (1), Χύτας, Ζειμπέκης 6(1), Χριστοφόρης, Καραγιαννάκης 9(1), Χριστοδούλου 7, Δημητρόπουλος 6, Ταουκίδης 12.

 

Αγία Βαρβάρα – Αστέρας Καβάλας 51-71

Δεκάλεπτα: 14-23, 28-41, 42-54, 51-71

Διαιτητές:  Τσούλης, Παπαθανασίου

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 14 (2), Σιδεράς 2, Μητρούλης 3 (1), Κοντογιαννόπουλος 6, Συρόπουλος, Δανίκας 16 (1), Ντάτσης, Παπακωνσταντίνου 1, Φασουλάς 4, Σκοπίδης 5 (1).

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 9 (1), Μπόζης 5 (1), Μαρκόπουλος 20 (5), Ακιόζογλου, Γ. Σουλίδης 3 (1), Αθανασιάδης 17 (2), Αργυρίου, Χαριζάνης 7 (1), Μυζίου 2, Ζαρωτιάδης 8, Μυτικόπουλος.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Μακεδονικός  65-55

Δεκάλεπτα: 17-15, 40-28, 51-39, 65-55

Διαιτητές: Καρακώστας, Λελούδας

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος) Σταματέλος 10 (1), Πολυχρονιάδης, Χονδρόπουλος 9 (1), Βακρίνος 4, Λεχούδης 11 (1), Σαριμπαλίδης, Κουτσοβασίλης 10, Καραμπέκης 21 (3), Μπορμπίδης, Βαχαρίδης, Παλάκης, Λέφης.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε, Κοντσές 3, Ντσιλής 22 (3), Μπαρζού, Παπαγρηγορίου 3 (1), Χαλάτσης 11 (2), Σκουφεζής Α,4, Πηλακούτας 12 (1), Λυχριδάς, Μαργαρίτης.

 

Ικαροι Σερρών – Παναθλητικός Πειραματικό 66-68

Δεκάλεπτα: 14-17, 35-36, 55-53, 66-68

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 17(2), Γεωργιανός 20(3), Τράκας 8, Γκούτζιας, Παρχαρίδης, Βολιώτης 17(3), Φώτογλου 4.

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης ): Βογιατζής 9(2), Πράντζος, Αρνίδης 9(3), Φωτιάδης 9(1), Χατζημιχαηλίδης 10(2), Καλούτσικος 10, Κοϊμτζόγλου 10 (2), Μαυροματίδης 7(2), Μπάκος, Κασούρας 4, Βαρίτης.

 

Χαλκηδόνα – ΓΑΣ Κομοτηνή 83-69

Δεκάλεπτα: 18-13, 37-34, 56-51, 83-69

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Ντόγκας

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης) Τουλούμης 6, Μαρκίδης 14 (1), Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 13 (3), Παπαδόπουλος 2, Λαϊδης 2, Μπατάκος 17, Σεφερίδης, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 22, Κουλούσιος, Χαρτόπουλος 7 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης):  Σαββίδης , Καραγιώργος, Σκεμπής 9 (1), Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 7 (1), Καναράς 10 (2), Σιμάκης 24 (2), Καλατζής 9 (1), Καραμπέκης 8, Χαλίλ 2.

 

Ζέφυρος – Ορφέας Ν. Σκοπού 77-64

Δεκάλεπτα: 20-17, 39-29, 62-47, 77-64

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 6 (2), Μυλωνάς 17, Αλεξανδρίδης, Ουρκέρογλου 12(4), Τσιούντος 10, Καμπακάκης 7 (1), Τσάμογλου, Τσιόγκας 5, Σταφυλάς 2, Μυστιλιάδης 15 (3), Κλουντζός 3 (1).

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 6, Ιακωβίδης 2, Κουτσιαντζής 3 (1), Ποδώνης 3 (1), Αξιαρλής 2, Χατζής 20 (2), Τσανάκας 17 (5), Ιωσηφίδης 2, Χατζηανδρέου 9, Καντζουρίδης, Καρακάσης, Χαβαλές.

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Ιωνικός 47-57                       

Δεκάλεπτα: 9-20, 23-28, 42-49, 47-57

Διαιτητές: Γκέκας, Γεωργούλης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος, Μαλαματίνος 5, Βέτσος 10, Τεβετζίδης 2, Τσιγγελίδης 6, Σερέτης 2, Χαριστός, Κουτζούχας 8 (2), Δελαμπάς 4, Φιλοξενίδης 10 (3), Χατζόπουλος, Παντελέρης.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Σαρησάββας, Παναγιώτου 1 6(2), Τουβετζίδης 12 (1), Ιγγλέζος, Γκούμας 4, Σιδηροηλίας 2, Τσίβης, Κουλαξής 2, Καλογεράτος 16 (3), Κούτε 5 (1).

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 34          

2. Παναθλητικός-Πειραματικό 33

3. ΑΕ Κομοτηνής  33

4. Χαλκηδόνα  32

5. Ζέφυρος 31 

6. Μακεδονικός 29

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 27

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 27

9. Ιωνικός 26          

10. Αστέρας Καβάλας  24

11. Μαντουλίδης 22

12. ΠΚ Νεάπολης 22 

13. Αγία Βαρβάρα 20          

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 18

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 12/3)

Μακεδονικός – Αγία Βαρβάρα

Αστέρας Καβάλας – Χαλκηδόνα

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης

ΠΚ Νεάπολης – Ικαροι Σερρών

Ιωνικός – Παναθλητικός-Πειραματικό

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Κομοτηνής

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Ζέφυρος