Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής

Με τη 17η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.  Για τον 1ο Όμιλο στο ντέρμπι της ημέρας ο Σπόρτιγκ επικράτησε με 56-54 του Ικάρου Καλλιθέας.

Στον 2ο Όμιλο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου συνέτριψε με 97-36 τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή – ΣΔΥ Τρίπολης 75-54
Σπόρτιγκ –Ίκαρος Καλλιθέας 56-54
Ηλιούπολη – Ελευθερία Μοσχάτου 45-37
Μελίσσια – Άρης Πετρούπολης 55-53 (παρ.)
Αρκάδι Ρεθύμνου – Κυρίαρχοι 20-0 α.α.

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Γ.Σ. Ηλιούπολης – Ελευθερία Μοσχάτου  45-37
Διαιτητές: Ορφανός Εμμ. ,  Φάκωνας
Δεκάλεπτα: 15-09, 27-27, 37-33, 45-37
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλλος): Μπότσι 10,  Γεωργούση 13 (2),  Κολοβού 6 (1),  Πριόνα 5 (1),  Λελεδάκη,  Καλοπήτα 4,  Μπακαλέξη 1,  Θεοδώρου 6, Βαρελτζή.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 2,  Δεγαϊτη,  Καλάγια,  Ζαχαράκη Μ. 4,  Μούλτση 2, Σπαθάρη 2,  Χελιώτη 25, Σιγάλα, Καρανάσιου 2,  Κρίτσαλου,

Σπόρτιγκ – Ίκαρος Καλλιθέας 56-54
Διαιτητές : Παπαθεοδώρου, Πλιάκας
Δεκάλεπτα : 16-20, 33-30, 47-38,56-54
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος., Δήμου): Εμμανουηλίδου 11(1) , Δανούση 11, Βαφειάδη 2, Κριμιτζά , Μουζάκη 4, Χαλικιά 19(1) , Οικονομίδου , Ιωαννίδου 7(1) , Δανδουλάκη Μ  2

ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Ρουμπελάκης , Γρύλλης): Στεφάτου 2, Στεφάνου 11(1) , Ευμορφοπούλου 22(3) , Παναγιωτοπούλου , Ρουμπελάκη 5(1) , Ζαχαράκη 2, Πολίτη ,  Λίτσι 12, Τσαφαρά

Μελίσσια – Άρης Πετρούπολης 55-53 (παρ.)
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Κομιανός
Δεκάλεπτα: 9-10, 21-27, 34-43, 47-47 (κ.α.), 55-53
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα-Οικονόμου): Καραβέλη 5, Τζουγκράκη 5 (1), Δούρου 12 (1), Κοιλιαρίδη 17 (3),  Παπαδρόσου, Ζακυνθινού, Χριστακοπούλου 2, Καπερώνη 4, Καλημέρη 10.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ορφανίδης – Κουτσούκος): Γούλα Φ, Μαρίνη 11, Λουκάτου 12 (1), Τζαμαρία 2, Ντάνου 6 (1), Χιώτη 5, Φάσουρα, Τσέρου 8, Τσουμάνη 9

Αγ. Παρασκευή – ΣΔΥ Τρίπολης 75-54
Διαιτητές: Μπιστιτζάνος, Τσαούσογλου
Δεκάλεπτα: 21-14 , 35-28, 56-44, 75-54
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Σταρτάκος) Καμμένου 13(1), Κοντογιάννη 4, Κλείτσα 19(3), Ψωμά 5, Πολιτοπούλου 14, Αμίτση 2, Πετυχάκη 2, Κούκη 14(1), Καράμπελα 2, Γρύλλια , Τριχά.

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή): Ντρέβου 4, Μπέκα, Μοσχοπούλου 24(3), Μπαλή, Μπαρουξή 17, Κωτσιοπούλου, Τζάνη 9.

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλλιθέας 28
2. Σπόρτιγκ 28
3.Αγία Παρασκευή 28
4. Φάρος Κερατσινίου 27
5. Μελίσσια 24
6. ΓΣ Ηλιούπολης 23
7.Ελευθερία Μοσχάτου 23
8. Αρης Πετρούπολης 21
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 19
10. Κυρίαρχοι 17
11. ΣΔΥ Τρίπολης 15

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 5/3)
Φάρος Κερατσινίου – Αγια Παρασκευή
Κυρίαρχοι – Σπόρτιγκ
Αρης Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης
ΣΔΥ Τρίπολης – Μελίσσια
Ελευθερία Μοσχάτου – Αρκάδι Ρεθυμνου
Ρεπό: Ικαρος Καλλιθέας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 57-45
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Απόλλων Καλαμαριάς 50-44
ΑΟ Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 65-56
ΕΟ Σταυρούπολης – Ηρακλής 50-64
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 97-36
Τιτάνες Δράμας –ΑΕ Πυλαίας 56-51

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΑΟ Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 65-56
Διαιτητές: Πράττος, Τσαλκιτζής Αρ.
Δεκάλεπτα: 18-11, 33-34, 46-44, 65-56
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μαραγκού 17(4), Τόγα 20(3), Μπακιρτζίδου Μ. 6, Τζιαμπάζη 6(2), Λαδοπούλου Κ. 3, Βλαχβέη 3(1), Νασιάκου 10.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 18(4), Κουτρουβέλη, Καρακώστα 9, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 2, Σουλιώτη 13, Σακουλάκη 14(2).

Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 97-36
Διαιτητές: Γιαννουλής Στ., Λελούδας
Δεκάλεπτα: 29-4, 47-15, 73-20, 97-36
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Σουλτάνη 15, Ταντουρόφσκα 30 (8), Κοτσιάφτη 6, Δημητριάδου 16, Νούλα 6, Παγκαλίδου 5, Αγκάνη, Τότση 2, Ζέρβα 8, Ζήτη 3 (1), Αγαγιώτου 2, Διαμαντοπούλου 4.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Χρηστάκη 3 (1), Γιωτίτσα Ε. 9 (1), Μεντεσίδου 20 (2), Καλτσίδου, Βαλέκα, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα 4.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ηρακλής 50-64
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Καρκαλέτσης
Δεκάλεπτα: 17-25, 32-37, 35-55, 50-6
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 13, Αντωνιάδου 5(1), Πολύχρου, Κωστανάκη 10(2), Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 5 ,Πλάτσα 9, Πεχλιβανίδου 4.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου, Τσουμπερλή 8, Κωτούλα 11(1), Γιαννούδη 3, Τσαμπούρη 15(4), Μαργαρίτη 3, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου 3, Λογδανίδου 9, Καρακούλα 8.

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 56-51
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 25-18, 34-34, 49-42, 56-51
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Παράσχου, Καριώτη Κ. 4, Σαμολαδά, Γαϊτάνη Ε. 30(1), Γιαντσιώρη 22, Κυριακίδου, Αθανασιάδου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Ζωγράφου, Πετρίδου 9(1), Κοκκίνου 11, Βατσιτσίδου 8(1), Ζιβώνη 6, Γαλιτσιάνου 16(2), Πλουμπή 1.

Ολύμπια Λάρισας –Πιερικός Αρχέλαος 57-45
Διαιτητές: Κέτουλας, Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 16-6, 31-14, 41-30, 57-45
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Ντριστέλα 4, Σουλιώτη 10, Παπαστεργίου, Λιάσκου 5(1), Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 7(1), Κουτσουνούρη 19(3), Καλλίδη 10(2).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου 2, Ζουγκουρίδου 10(1), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 17(2), Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Ακριτίδου, Δημητριάδου 2.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Απόλλων Καλαμαριάς 50-44
Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Δέλλας
Δεκάλεπτα: 13-10, 23-16, 39-28, 50-44
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 1, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 2, Ταυροπούλου 8, Μούρτου 18(2), Ψαρρά 8, Τζίκου 7, Παπαδάκη 3(1), Αθανασιάδου 1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 7, Ιγγλέζου 5(1), Παλλάνη 1, Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 9, Σολωμού 12(1), Φλώρου, Καϊμακτσή 4, Γραμματικού.

Bαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 34
2. Ηρακλής 32
3. Απόλλων Καλαμαριάς 29
4. Ολύμπια Λάρισας 29
5. ΑΕ Πυλαίας 26
6. ΕΟ Σταυρούπολης 24
7. Πιερικός Αρχέλαος 24
8. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 23
9. Ασπίδα Ξάνθης 23
10. Τιτάνες Δράμας 21
11. ΠΑΣ Γιάννινα 20
12.ΑΟ Σερρών 20
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 5/3)

Ασπίδα Ξάνθης – ΕΟ Σταυρούπολης
Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟ Σερρών
Πιερικκός Αρχέλαος –Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΕ Πυλαίας – Ολυμπια Λάρισας