Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Ο Φάρος Κερατσινίου πήρε το ντέρμπι του 1ου Ομίλου στην Α2 Γυναικών κερδίζοντας με 67-44 τον Σπόρτιγκ.

Στον 2ο Όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου διατήρησε το αήττητό του επικρατώντας εκτός έδρας της ΑΕ Πυλαίας με 60-57.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Άρης Πετρούπολης – Αγία Παρασκευή 61-55
Φάρος Κερατσινίου – Σπόρτιγκ 67-44
Ίκαρος Καλλιθέας – Κυρίαρχοι 63-51
Ελευθερία – Μελίσσια 57-42
ΓΣ Ηλιούπολης – Αρκάδι Ρεθύμνου 71-53
Ρεπό: ΣΔΥ Τρίπολης

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Φάρος – Σπόρτιγκ 67-44
Διαιτητές: Αποστολίδης, Καλτσής
Δεκάλεπτα: 17-17, 34-29, 50-40,67-44
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Λόξα, Βράκα 5(1), Σιαλάι 11(1), Αθανασίου 11(3), Γκριτζά 9, Τσέρου 6, Κεχαγιά 25(3), Χατζηλεοντή, Καρακασίδου, Κοντραφούρη, Αλεξανδρίδου, Πετράκη.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Εμμανουηλίδου 3, Δανούση 7(1), Βαφειάδη, Μουζάκη 9, Χαλικιά 17, Οικονομίδου, Ιωαννίδου 6, Δανδουλάκη.

Ίκαρος Καλλιθέας –Κυρίαρχοι 63-51
Διαιτητές: Σιδέρης, Πηλοίδης
Δεκάλεπτα : 15-08, 31-22, 44-40, 63-51
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Χατζηαυγουστίδης):  Γιγουρτάκη, Στεφάτου, Στεφάνου 5, Ευμορφοπούλου 18(3), Τσαφαρά 6, Ρουμπελάκη 8, Ζαχαράκη 10, Λίτσι 2, Ζότοβα 14(1), Πολίτη

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου, Σταθάκη 4, Ιντσαμπούν 10(1), Μπρούλια, Νεαρχάκου 14(1), Θεοφίλου 12, Χατζηγεωργίου 2, Κοντοδιού 2, Βόπη, Παπακωνσταντίνου 7.

Άρης Πετρούπολης- Αγία Παρασκευή 61-55
Διαιτητές Αντωνιάδης Αυγερινός
Δεκάλεπτα : 11-15, 30-29, 42-48, 61-55
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Ορφανίδης, Κουτσούκος):  Γούλα Π., Γούλα Φ., Μαρίνη, Λουκάτου 17(1), Τζαμαρία, Ντάνου 12(1), Χιώτη 11, Φάσουρα, Τσέρου 19(1), Τσουμάνη 2.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 2, Καμένου 22(4), Κοντογιοάννη 6, Κούκη 9, Πετυχάκη 8, Πολιτοπούλου 6(1), Κλείτσα 2, Ψωμά, Τριχά, Αμίτση. 

Ηλιούπολη – Αρκάδι Ρεθύμνου 71-53
Διαιτητές:  Ελ Ανύ, Ντάγκας
Δεκάλεπτα : 17-10, 35-25, 46-43 , 71-53
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Στανέλος , Γερεουδάκης): Μπότση 10 Γεωργούση 28(4) Καββασά ,Κολοβού 7 Χριστοδούλου , Πριόνα 2, Παππά , Καλοπήτα 4, λεντζάκη , Μπακαλέξη 3, Θεοδώρου 13(1) Βαρελτζή 4

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (πλευράκης) Κουλούρη Μ. 15(2) , Ρήγα , Μούκα 12(1) Κουλούρη Στ. 10  Ζουμπεράκη 4, Μιχελιδάκη 6 , Καζά 6, Καντεράκη , Παναρετάκη

Ελευθερία Μοσχάτου – ΚΑΟ Μελίσσιων 57-42
Διαιτητές: Κιουλάφας, Αθανασόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-14 , 43-23 , 47-34 , 57-42 
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ) : Ξεπαπαδέα  21 (2),  Δεγαίτη 2,  Καλάγια,  Ζαχαράκη 7,  Μούλτση,  Σπαθάρη 8 (1),  Χελιώτη 13,  Προέδρου ,  Καρανάσιου 4,  Κρίτσαλου 2

K.A.O. MΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα, Οικονόμου): Καραβέλη  8,  Τζουγκράκη 5 (1),  Δούρου 4,  Κοιλιαρίδη 12 (1),  Παπαδρόσου,  Ζακυνθινού 4,  Χριστακοπούλου,  Καπερώνη 6,  Νικολέτου,  Καλημέρη 3

Βαθμολογία
1. Φάρος Κερατσινίου 27
2. Ίκαρος Καλλιθέας 27
3.Αγία Παρασκευή 26
4.Σπόρτιγκ 26
5. Ελευθερία Μοσχάτου 22
6. Μελίσσια 22
7. ΓΣ Ηλιούπολης 21
8. Αρης Πετρούπολης 20
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 17
10. Κυρίαρχοι 17
11. ΣΔΥ Τρίπολης 14

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 26/2)

Αρκάδι Ρεθύμνου –Κυρίαρχοι, Σπόρτιγκ – Ίκαρος Καλλιθέας, Αγία Παρασκευή – ΣΔΥ Τρίπολης, Μελίσσια – Αρης Πετρούπολης, ΓΣ Ηλιούπολης – Ελευθερία Μοσχάτου,
Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

 

 

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΠΑΣ Γιάννινα – ΕΟ Σταυρούπολης 44-65
Ηρακλής – ΑΟ Σερρών 77-53
Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 44-41
ΑΕ Πυλαίας – Ολυμπιακός Βόλου 57-60
Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας 44-54
Απόλλων Καλαμαριάς – Πιερικός Αρχέλαος 22/2

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λάρισας 44-54
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γιαννούλης Στ.
Δεκάλεπτα: 12-11, 20-30, 30-41, 44-54
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 3, Παράσχου, Καριώτη Μ. 2, Σαμουλαδά 7(1), Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ. 2, Γαϊτάνη Ε. 25(3), Γιαντσιώρη 2, Κυριακίδου, Αρσένογλου Κ. 1, Αθανασιάδου 2.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 18(1), Ντούρα, Παπαστερηίου 4(1), Λιάσκου 8, Μαγδαλιανίδου 6(1), Κουτσουνούρη 18 . 

ΑΕ Πυλαίας – Ολυμπιακός Βόλου 57-60
Διαιτητές: Θωμόπουλος, Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 10-11, 24-25, 36-49, 57-60
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Ζωγράφου 6, Πετρίδου 20(1), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 9, Βατσιτσίδου 9(1), Ζιβώνη, Πασχαλούδη, Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 9(1).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου, Σαρακατσάνη , Παγκαλίδου 7(1), Νούλα, Ταντουρόφσκα 12(2), Αγαγιώτη 3(1), Ζέρβα 15, Σουλτάνη 18(3), Τότση, Χούτα, Ντελή, Δημητριάδου, Ζήτη, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 3.

 

Ασπίδα Ξάνθης –Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 44-41
Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λαλλά
Δεκάλεπτα: 20-8, 28-24, 34-34, 44-41
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 5(1), Καραλίδου Σ. 11(2), Σακουλάκη 5(1), Κραρακώστα 4, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 4, Λαζαρίδου 3(1), Σαρβάνη, Σουλιώτη 12, Καραλίδου Β., Χαλκίδου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 4(1), Καζαντζή 3,  Μούρτου, Ψαρρά 19(1), Τζίκου 2, Παπαδάκη 7, Αθανασιάδου 6.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΕΟ Σταυρούπολης 44-65
Διαιτητές: Τσιρόγλου, Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 9-20, 19-38, 33-49, 44-65
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Σαρηγιαννίδου 7, Γιωτίτσα Ε., Βαλέκα 2, Μεντεσίδου 21, Κατσίδου 3(1), Σταματέλου 11(1), Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 6, Σαμαρά 11(1), Αντωνιάδου 5(1), Κωστανάκη 13(2), Κανέλογλου 8, Τσάνταλη 4(1), Πλάτσα 4, Πεχλιβανίδου 12(2), Κανάκη, Κελεκίδου 2.

Ηρακλής – ΑΟ Σερρών 77-53
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 12-19, 29-27, 52-34, 77-53
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 16, Ελευθεριάδου 2, Κωτούλα 14(1), Γιαννούδη, Ξανθυνίδου, Τσαμπούρη 14(3), Μαργαρίτη 6, Γεροστεργίου 2, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 15, Καρακούλα 6.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 17(2), Τόγα 5, Μπακιρτζίδου Μ. 13, Μπακιρτζίδου Α., Τζιαμπάζη 7(2), Βλαχβέη 5, Νασιάκου 4, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου.

 

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 32
2.Ηρακλής 30
3.Απόλλων Καλαμαριάς 27
4.Ολύμια Λάρισας 27
5. ΑΕ Πυλαίας 25
6.ΕΟ Σταυρούπολης 23
7.Ασπίδα Ξάνθης 22
8.Πιερικός Αρχέλαος 21
9. Αναγέννηση Ν.Ρ. 21
10. ΠΑΣ Γιάννινα 19
11. Τιτανες Δραμας 19
12. ΑΟ Σερρων 18
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

**Απόλλων Καλαμαριάς και Πιερικός Αρχέλαος έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (26/2)

Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΟ Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης
ΕΟ Σταυρούπολης – Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα
Τιτανες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας