Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 18ης αγων. (18/2)

Οι πρωτοπόροι, εύκολα ή δυσκολότερα, νίκησαν στους αγώνες της 18ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών. 

Αμύντας-Αίολος Αστακού 64-70
Διαιτητές: Παντελίδης, Μάλαμας, Πιτσίλκας Β. (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 24-18, 42-35, 49-47, 64-70.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 13 (1), Αγγελόπουλος 10, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 8 (2), Κουκουνιάς 2, Βαρδιάνος 7 (1), Μανσαράι 4, Δορκοφίκης 3 (1), Παπαδούλης , Μπάρμπας 9 (3), Βογιατζής 6, Καμπούρης 2.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Θεοδωράκος 2, Κουμπούρας 10, Παπαδιονυσίου 4, Κατσαρές, Κακλαμάνος 16 (2), Κιτσούλης 15 (1), Κασαμπαλής 4, Χαρισμίδης 11, Λυμπάρης, Γκιζόγιαννης 3.

Χολαργός-Μαχητές Δόξας Πεύκων 101-96 στην παράταση (κ.α. 86-86)
Διαιτητές: Βαρδάλος, Δαρλαμήτσος, Λιότσος (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 25-17, 45-44, 60-65, 86-86, 101-96 (παρ.)
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 2, Μιλόσεβιτς 15, Τζακόπουλος 15 (3), Μποχωρίδης 8 (2), Πόπαντιτς 14 (1), Καλλινικίδης 10, Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 23, Γκιζόγιαννης 4, Κιαπέκος, Τσιάκος 3 (1), Αποστολίδης 2.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 9 (1), Βελισσαρίου 4, Γερομιχαλός 8, Βαρδής, Καλαμπάκας 18, Ναούμης 17 (2), Στόλης 6, Δίπλαρος 14 (4), Τάταρης 6, Τζαουάρα 14.

Αρκαδικός-ΑΕ Λάρισας 86-59
Διαιτητές: Ψαριανός, Διαμαντής, Θεοδωρόπουλος (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα: 21-14, 42-33, 63-53, 86-59.
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 9 (2), Πίνης, Τσακαλέρης 6 (1), Κουρέπης 6, Προδρόμου 11, Ρεντίκας 19 (1), Γαρμπής 7, Ναούμης 2, Τζουγκαράκης 26.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης, Σταμπουλής 12, Παπαχρήστος 7, Δεληγεώργης 5, Πολίτης 11 (2), Τσιλούλης 13 (3), Μαλτέσιος 2, Τσούτσος 9, Θορστέινσον.

ΓΣ Λαρισαίων 1928-Ηρακλής 74-82 
Διαιτητές: Μπήτης, Τσιαπλής, Παπαγερίδης (Σταμάτης Γ.)
Δεκάλεπτα: 15-25, 41-39, 57-53, 74-82.
ΓΣΛ (Πέρκος): Τόζιος, Συνετός 3(1), Νίκολιτς 16(2), Τσουράκης 6, Κούτρας 9(2), Μπέμπης 12(4), Σπυρόπουλος 6, Γκιουλέκας 22(3).
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 11, Γιαννακίδης 5(1), Ονάσογλου 3(1), Δέσπος 1, Χρυσόπουλος 7(1), Γκαγκαλούδης 31(2), Ρουτκάουσκας 12, Χείλαρης 2, Καλαϊτζίδης 10(2).

Δούκας-Ηράκλειο 90-63
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α., Κωνσταντινόπουλος, Ξέρας (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 29-19, 52-36, 69-54, 90-63.
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 4, Καυκής 12(1), Μιλεντίγεβιτς 10(1), Κουκάς 8(2), Κυρίτσης 21(1), Ράπτης 2, Καρράς 2, Καραμπάτσος 3(1), Κανονίδης 11, Κομποδιέτας, Μολφέτας 9(1), Ρούμπιο 8(1).
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Πάνου 2, Λόλας 8, Παπαδάκης 9(1), Μαραγκάκης 3, Κουπίδης 9(1), Γουμενάκης 2, Λιανός 12(1), Πάλλης 6, Λάτοβιτς 10(1), Τσερκιτζόγλου 2.

Εθνικός-Παγκράτι 100-82
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Τσαχάκης, Μαραμής (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 23-23, 45-44, 73-60, 100-82.
Εθνικός (Βλάχος): Παπαπέτρου, Ντουζίδης, Μάρτζος 8 (2), Αντωνάκης 11(3), Κόκκαλης 34(7), Λάανε 2, Παπαφλωράτος 2, Οικονομόπουλος 5(1), Μαχαίρας 21(1), Χάλαρης 8, Καζάκος, Δρόσος 9(1).
Παγκράτι (Κοντογιάννης): Λυμπερέας 4, Σκούφης 7(1), Παύλος 25(4), Καράβολας 6(1), Ψαρόπουλος 9, Λεκάκης 6, Ράντετιτς, Εζόμο 8, Ραλλάτος 17(3).

Πανιώνιος-Ψυχικό 77-75
Διαιτητές: Καλδίρης, Καρδάρης, Μηλαπίδης (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα: 19-18, 43-33, 60-54, 77-75
Πανιώνιος (Οικονόμου): Νοέας, Νικολακόπουλος, Πελεκάνος 15 (3), Αλίχοντζιτς 19, Καρύδας 8 (2), Μίχαλος 10, Μπιλλής 5, Ματαλών 7 (1), Μπάρλος 13
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 6 (1), Αχής 12 (3), Τσιότρας, Παπανικολάου 19 (1), Σακελλαρίου, Βλάχος, Σμάιλαγκιτς 14 (1), Μουράτος 13, Σίνης 7 (1), Τσιώκος 4
 

Φάρος Κερατσινίου-Καβάλα 105-61 
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Καρακάσης, Κώτσου (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 25-14, 51-28, 76-38, 105-61.
Φάρος Κερατσινίου (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 11, Χατζόγλου, Κουντουράς 10(2), Καράμπουλας 26(1), Μπατής 7(1), Βασιλόπουλος 14(4), Κακαρούδης 20(2), Λιαδής, Δημάκος 9(1), Κατούφας 8, Παπαδόπουλος.
Καβάλα (Μωσαΐδης): Αναστασάκης, Ντιαλό 6, Μάζουρτσακ 12(1), Σαββίδης 2, Ερεβμπενάζιε 14(1), Κελαϊδής 12(1), Κυριάκου 1, Κουμλέλης 2, Γκέλιος 5, Μούκας, Μανάκας 7(1).

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 35 (17-1)
2. Δούκας 34 (16-2)
3. Ηρακλής 33 (15-3)
4. Φάρος Κερατσινίου 31 (13-5)
5. Αίολος Αστακού 29 (11-7)
6. Ψυχικό 27 (9-9)
7. ΑΕΛ 27 (9-9)
8. Εθνικός 27 (9-9)
9. Χολαργός 27 (9-9)
10. Αμύντας 25 (7-11)
11. Αρκαδικός 25 (7-11)
12. Μαχητές Δόξας Πεύκων 24 (7-11)
13. Καβάλα 24 (5-13)
14. ΓΣΛ 21 (4-14)
15. Ηράκλειο 21 (4-14)
16. Παγκράτι 20 (2-16)

Επόμενη αγωνιστική (19η, 25/2)
Αίολος Αστακού-Χολαργός 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αρκαδικός 
ΑΕ Λάρισας-ΓΣ Λαρισαίων 1928
Ηρακλής-Δούκας 
Ηράκλειο-Εθνικός 
Παγκράτι-Πανιώνιος 
Καβάλα-Ψυχικό 
Φάρος Κερατσινίου-Αμύντας