Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ’ Εθνικής Ανδρών, έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Άρης Πετρούπολης 44-56

Δάφνη Δαφνίου – Κεραυνός Αιγίου 87-83

Καλαμάτα – Πορφύρας 59-57

Γλαύκος – Αχαγιά ’82 70-63

Ακράτα – Έσπερος ΑΟΠΑ 62-59

Ερμιόνη – Ίκαρος Καλλιθέας 64-58

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Πεύκη 59-61

Ρεπό: Ένωση Ιλίου

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Άρης Πετρούπολης 44-56

Δεκάλεπτα: 20-15, 31-27, 42-41, 44-56

Διαιτητές: Νάκας, Ασημακάκη

ΚΑΟΚ (Βουρνάς): Κωνσταντίνου 7 (1), Σακελλαράκης 7, Πράτης 4, Κεφαλάς 8 (1), Παβλίσεβιτς 5 (1), Σταυρόπουλος, Μακρής 8 (1), Κατσαμάκης 1, Θωμόπουλος, Δανιήλ 4, Μπακέας..

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 17 (4), Βεντουράκης 7 (1), Δρακόπουλος 2, Σταύρος 4, Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης 5 (1), Μπούτρης 7 (1), Κυρίτσης, Τασούλας 1, Μακρόπουλος 12, Βεντούρης 1.

 

Δάφνη Δαφνίου – Κεραυνός Αιγίου 87-83

Δεκάλεπτα: 30-23, 41-38, 69-60, 87-83

Διαιτητές: Ρίζος, Νάστος

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 2, Κωνσταντώνης 11 (2), Παλλαντζάς 2, Γκίνης 24 (4), Αθανασάκης 5, Μιχόπουλος 15 (2), Κορρές 8, Φιλιππόπουλος 11, Τσελεμπής 5 (1).

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Κουκουλομάτης, Στογιάνοβιτς 9 (1), Δούρος, Κόλλιας, Χριστοδουλόπουλος 2, Φωτίου 21 (4), Ζυγάς, Σούλης, Σκλάβος 25 (3), Αγγελόπουλος 11 (1), Καραγιάννης 8, Σκόνδρας 7.

 

Καλαμάτα – Πορφύρας  59-57

Δεκάλεπτα: 9-16, 26-33,45-45, 59-57

Διαιτητές: Λιότσιος, Καμήτσος

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 3 (1), Λουρμπέας , Σκοπέτος 6 (2), Μαγιντόμπε 8, Κούτρης 3 (1), Γεωργανάς 1, Μπάκας 18, Τσικούρης 12 (1), Δελής 4, Κουτίβας 2, Τριανταφυλλόπουλος 2

Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 3, Πάλτογλου 9 (1), Στεφανής 8, Παπαφωτίου, Βούλγαρης 22 (2), Πρέκας, Ιορδάνου, Καλαμαράς 5(1), Μπαρμπαρής 7, Οικονόμου 3 (1), Κωνσταντίνου, Ντόκος.

 

Γλαύκος – Αχαγιά ’82 70-63

Δεκάλεπτα: 15-15, 34-29, 52-42, 70-63

Διαιτητές: Αποστολίδης, Χρηστίδης Ηλ.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος, Σερέτης 8, Λαμπρόπουλος 15 (1), Αδαμόπουλος, Πολυδωρόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 10 (1),Κάλλης 20 (4), Λιούρδης 11, Αναγνωστόπουλος 6, Σταυράκης.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 19 (1), Σταμόπουλος 11, Γατσούλης, Νικολάου 4,  Χαμηλός 8 (1), Τσινόπουλος 6, Λυκούδης, Δαβάνης 13, Νικολόπουλος 2.

 

Ακράτα – Έσπερος ΑΟΠΑ 62-59

Δεκάλεπτα: 18-16, 34-33, 44-44, 62-59

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Λύρας

Ακράτα (Ζωντός): Γιόβας, Λάππας 16, Ολύμπιος, Κατωπόδης 4, Πολυδέρας, Μανταλβάνος Γ. 11, Μανωλόπουλος, Οικονομόπουλος, Μάλλης 8 (1), Μανταλβάνος Κ. 2, Βεσκούκης 21 (1).

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 5 (1), Παπανικολόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 12 (2), Ροκανάς 3, Θανόπουλος 7 (1,) Οικονομόπουλος 8, Πελεκούδας 4, Λυμπέρης 5 (1), Αγγελόπουλος 7.

 

Ερμιόνη – Ίκαρος Καλλιθέας 64-58

Δεκάλεπτα: 14-18, 36-33, 46-50, 64-58 

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ντάνος

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 5 (1), Αγγελής 7 (1), Θωμάς, Αμπάλοφ , Γκολέμης 22 (3), Βανδώρος , Δεβελέκος 7, Δημαράκης, Ευστρατίου 23, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος, Πουλής.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 9 (1), Μπούργανος 7 (1), Ψαράς, Οικονομάκης 9 (2), Μπελίτσης 15 (2), Αλεξανδρόπουλος, Καλεμτζάκης 13 (3), Τσάτας 3 (1), Σάλεχ, Αρναουτάκης , Σταθόπουλος 2, Τζέμης.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Πεύκη 59-61

Δεκάλεπτα: 17-15, 30-37, 50-45, 59-61

Διαιτητές: Τσάτσης, Παπαδόπουλος Χρ.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 3, Γραμματικός 15 (3), Βούζας 11 (1), Δορκοφίκης 9, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 6, Παπαδάκης 9 (2), Κανάς, Πασπαλάς.

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης 2, Τσαμπής 22 (3), Κυριαζόπουλος 6 (2), Χασάπης, Κεχρής, Μελάς 6 (1), Σημαιόπουλος 9, Κουκάκης 6, Τάγαρης 10.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 30

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 29

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 27

4. Γλαύκος 26 

5. ΚΑΟΚ 25

6. Ένωση Ιλίου 25

7. Ακράτα 25

8. Αχαγιά ‘82 23

9. Κεραυνός Αιγίου 23

10. Πορφύρας 21

11. Καλαμάτα 21

12. Άρης Πετρούπολης 21

13. Ερμιόνη 21

14. Ίκαρος Καλλιθέας 20

15. Πεύκη 20

* Οι ΚΑΟΚ και Ένωση Ιλίου έχουν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 19/02)

Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΟΚ

Πορφύρας – Δάφνη Δαφνίου

Αχαγιά 82 – Καλαμάτα

Έσπερος ΑΟΠΑ – Γλαύκος

Ίκαρος Καλλιθέας – Ακράτα

Πεύκη – Ερμιονίδα

Ένωση Ιλίου – Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

 

 

2ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

Νίκη Αμαρουσίου – Σαντορίνη 83-92

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

Πεντέλη – Πανναξιακός 71-69

Προμηθέας Χαλανδρίου – Άρης Νίκαιας  58-63

Ιπποκράτης Κω – Λοκρός Αταλάντης 72-69

Κάδμος – ΟΦΗ 64-74

Έσπερος Λαμίας – Πόλις Καλλιθέας 96-63

 

Φύλλα αγώνα

Έσπερος Λαμίας – Πόλις Καλλιθέας 96-63

Δεκάλεπτα: 25-17, 48-29, 78-46, 96-63

Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 13(4), Φραγκιαδάκης 8, Σέτος 14(4), Αργύρης 7, Ξηρός, Παναγιωτίδης 16(2), Φήκας 6, Σοφογιάννης Μ. 7, Φούντας 4, Ζαχαράκης 9(3), Παπαργυρόπουλος 8, Σκαρμούτσος 4. 

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης, Ζήσης, Κακαριάς, Θεοδωράκος 10(2), Ευστρατίου 5, Αρκουμάνης 13(3), Καλδίρης, Κυριλής 2, Λάμπος 14, Ξιούρας 19(5).

 

Νίκη Αμαρουσίου – Σαντορίνη 83-92

Δεκάλεπτα: 14-32, 30-51, 62-70, 83-92

Διαιτητές: Μπανασάκης, Μαραγκάκης

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Μαραγκίδης 2, Κοροπούλης 16, Οικονόμου 10, Κοντογιάννης 19(1), Σιμιτζής 7(1), Τσέκενης Γ. 6(2), Σκούταρης 16(4), Τσέκενης Α. 3, Χοτζαλάρι, Αγγέλης 4.

Σαντορίνη (Πεταλωτής): Δουλγεράκης 10, Πετράκης, Νικολαΐδης 15(3), Κατικαρίδης 5, Μπουραντάς, Μηλιαράς 2, Κυριακόπουλος 3(1), Βουρτζούμης 8(1), Πάππος, Παπαδόπουλος 21(4), Σάκοτα 28.

 

Πεντέλη – Πανναξιακός 71-69

Δεκάλεπτα: 21-14, 52-41, 62-57, 71-69

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μακρόπουλος

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Πατεράκης, Γρατσιάτος 4, Λίτσο 15(3), Αποστολόπουλος 7(2), Πορτελάνος, Καρούζος 14(2), Κωνσταντάκος, Τσουπάκης 2, Μπίγκος 21(2), Σαλτουρίδης 1, Μαλούκος 7.

Πανναξιακός ΑΟΝ (Βάβουλας): Πολίτης 17(5), Σβορώνος 11(1), Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης 7(1), Μάνο, Τζίμης 15(1), Μάκαρης 4, Μάκος, Δαχρετζής 4, Καδηγιαννόπουλος 6 (1), Μυλωνάς 5.

 

Ιπποκράτης Κω – Λοκρός Αταλάντης 72-69

Δεκάλεπτα: 16-13, 33-29, 52-49, 72-69

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Ισιγώνης

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χατζηγιακουμής, Κουκουράβας 8(1), Τρύπας 7(2), Πλευράκης, Χρήστου 8, Παπαδημητρίου 3(1), Ασημακόπουλος 14, Γκοράτσας, Χαρίσης 16, Χρύσης 16.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 2, Ρουμελιώτης 7(1), Κοσμετάτος 4, Ντέντα 9, Παπαηλιού 3(1), Μπολμάτης 5(1), Μάτος Αν. 21(1), Μάτος Αγγ. 18(3), Σορπάνης, Θώδος.

 

Προμηθέας – Άρης Νικαίας 58-63

Δεκάλεπτα: 13-14, 30-30, 47-43, 58-63

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Καλογριάς

Προμηθέας (Μελέτης): Γεμένης 2, Σβαρνάς 2, Ανδρικόπουλος 10(2), Παπαδημητρίου 18(1), Γιαννάκης 1, Σαμιώτης 3, Τσιγγενόπουλος 13(2), Πέζος 2, Στεφάνου 7(2).

Άρης (Πανούλιας): Καρβούνης 4, Σκιαθίτης 10(3), Αγγελίδης 3, Γαλίτης 4, Κόλλιας 7, Στέφος 19, Δρίβας 4(1), Αντωνούσος 2, Καρυπίδης 10(1).

 

Κάδμος – ΟΦΗ 64-74

Δεκάλεπτα: 15-26, 33-39, 48-49, 64-74

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Σκαλτσής

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές, Πανταζής 8, Γκρινιάρης 25(1), Χαρατσής 4, Τσαπρούνης 2, Τσιριμώκος 10(2), Μπένος 15, Σπηλιόπουλος.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης, Μαϊαστρέλης 2, Ξενάκης 9(1), Μπουμπάρης 10, Καρλάφτης 13(3), Αγαπιάδης 17(1), Πρωτογεράκης 7, Κυρίστης 7(1), Μουλάς 5.

 

Βαθμολογία

1. Ιπποκράτης 29

2. Διαγόρας 27

3. Πεντέλη 25

4. Κάδμος 24

5. Έσπερος 23

6. Λοκρός 22

7. Νίκη Αμαρουσίου 22

8. ΟΦΗ 22

9. Άρης Νικαίας 22

10. Σαντορίνη 21

11. Πανναξιακός 18

12. Προμηθέας 17

13. Πόλις 17

* ΟΦΗ και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 19/2)

Λοκρός Αταλάντης – Νίκη Αμαρουσίου

Σαντορίνη – Πεντέλη

Πανναξιακός – Κάδμος

ΟΦΗ – Προμηθέας Χαλανδρίου

Άρης Νικαίας – Έσπερος Λαμίας

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ιπποκράτης Κω

Ρεπό: Πόλις Καλλιθέας

 

 

3ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά – Απόλλων Καλαμαριάς 75-57

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας 80-63

Αιγινιακός – ΓΣ Φαρσάλων 54-75

Πρωτέας Γρεβενών – Βίκος Ζαγοροχώρια 62-44

Νικόπολη Πρέβεζας – Εύαθλος Πολυκάστρου 85-69

ΠΣ Ευκαρπίας – Διόσκουροι Κοζάνης 63-82

ΓΣ Ελίμειας – ΓΑΣ Μελίκης 76-67

 

Φύλλα αγώνα

Τιτάνες Παλαμά – Απόλλων Καλαμαριάς 75-57

Δεκάλεπτα: 21-16, 44-37, 55-50, 75-57

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 3(1), Πανάρας 14(1), Αργύρης, Γεωργατζάς 25(5), Παπαϊωάννου 13, Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 2, Μούμογλου 6(1), Χατζής, Αποστολάκης 10.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 8(2), Αποστόλου 8(1), Γαϊτανίδης, Σουλούγκας 3(1), Κουκουλίδης 3, Αναστασίου 10, Μωυσίδης, Δοξάκης 5, Ρέμπελος, Στυλιανίδης 11, Χατζής, Χαντζίδης 9.

 

ΓΣ Ελίμειας – ΓΑΣ Μελίκης 76-67

Δεκάλεπτα: 19-23, 48-36, 66-51, 76-67

Διαιτητές: Πετανίδου, Κουκουλεκίδης

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαδίκας 2, Μαλούτας 27 (6), Βλάχος 12 (1), Τσαμπούρης 3 (1), Κατσέλας, Τσιαούσης 4, Μαλιούρας 9, Μακρής 19 (3), Νικολάου.

ΓΑΣ Μελίκης  (Ασλανίδης): Λιόλιος 15, Μαυρίδης 8, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Στάκταρης, Παραπούρας 20 (2), Ρογγότης 6, Κοτζαμπάσης 16 (3).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας 80-63

Δεκάλεπτα: 21-18, 39-29, 59-46, 80-63

Διαιτητές: Γρεκός, Τοκμακίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων  (Tσουκανέλης): Γεωργίου 11, Mπαζάκας, Mπαρτζώκας 28, Mουζακίτης 8, Tζίμας 2, Kαννής, Kαρασίμος 1, Mάκης 8, Tσίγκας, Γκουντουβάς, Φίλιος 6, Aυγερινός 16.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Tούζος 16, Nικολαΐδης, Γκατζόπουλος, Kέκελης 12, Tέρπος 2, Γυμνόπουλος 2, Σκαρλάτος 11, Mήλιος, Kαραβατάκης, Bασιλείου 10, Δάμος.

 

Νικόπολη Πρέβεζας – Εύαθλος Πολυκάστρου 85-69

Δεκάλεπτα: 27-18, 51-36, 74-45, 85-69

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Τζιοπάνος Γ.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 17 (3), Αργυρός 7 (3), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 7(2), Ροντογιάννης 8, Πολίτης 4, Παπαμιχαήλ 1, Βαβέτσης, Νίκας 16 (2), Μακρόπουλος 10, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 15.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 7 (1), Ημερίδης 22 (1), Βαρβούτας 16, Ζεμπεκίδης, Χατζόπουλος 13 (3), Βλέτσης 5, Παπαρίδης, Σιδηρόπουλος 6, Γιαμπατζίδης.

 

Αιγινιακός – ΓΣ Φαρσάλων 54-75

Δεκάλεπτα: 17-13, 25-35, 42-57, 54-75

Διαιτητές: Τσούλης, Λουλουδιάδης

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 5 (1), Μωυσίδης 12 (1), Παρίσης 2, Παουλεάνου 9 (3), Αναστασιάδης 5 (1), Αργυρόπουλος 5 (1, Κιρκιντζώτης 10 (1), Παππάς 2, Τσουτσούκας 4.

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 18 (1), Ίλτσογλου 3 (1), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Ντόνας 4, Αναγνωστόπουλος Γ. 16 (2), Μακρής 8 (1), Φούντας 16 (4), Κούριας 8 (1), Ντίνος, Τσιλούλης, Λούτας.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – Διόσκουροι Κοζάνης 63-82

Δεκάλεπτα: 20-23, 35-41, 51-57, 63-82

Διαιτητές: Παζόλης, Λελούδας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 4, Πάζιος, Κολότσιος 6, Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 4, Πούλιος 1, Γαϊτάνης 3 (1), Χολέβας 8, Βενετίδης 2, Απίδοπουλος 10 (2), Ουλουσίδης 13 (1), Γκαβέζος 12 (1).

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος 2, Σισμάνης 4, Ντόβας 15 (4), Γκουτζιομήτρος 14 (4), Μαυρίδης 17, Ζολώτας 4, Καρανώτας Στ. 20 (2), Καρανώτας Τ. 6.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Βίκος Ζαγοροχώρια 62-44

Δεκάλεπτα: 15-13, 27-30, 62-44

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Χατζηκώστας

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κλωνάρας 13 (3), Μπαρτζώκας 3 (1), Ρίγκος 9 (1), Κολοβός 3 (1), Συλλάκος, Μητρόπουλος, Κιούρκας 13 (2), Κότας 14 (1), Δήμας 3 (1), Χατζόπουλος 4.

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 11 (1), Αντωνίου 3, Τώνης 2, Τζοβάρας 15 (2), Νικηφορίδης 2, Τάσσης 3, Γιωτάκης 8.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας 30      

2. Τιτάνες Παλαμά 29

3. ΓΣ Φαρσάλων 27 

4. Διόσκουροι Κοζάνης 27

5. Νικόπολη Πρέβεζας 27

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 25

7. ΠΣ Ευκαρπίας 23    

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 23 

9. Απόλλων Καλαμαριάς 23

10. ΓΑΣ Μελίκης  23     

11. Πρωτέας Γρεβενών 22       

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 19

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 19 

14. Αιγινιακός   18

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 19/2)

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Αριστοτέλης Φλώρινας – Αιγινιακός

ΓΣ Φαρσάλων – Πρωτέας Γρεβενών

Βίκος Ζαγοροχώρια – Νικόπολη Πρέβεζας

Εύαθλος Πολυκάστρου – ΠΣ Ευκαρπίας

ΓΑΣ Μελίκης – Διόσκουροι Κοζάνης

ΓΣ Ελίμειας – Τιτάνες Παλαμά

 

 

4ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Μακεδονικός  66-72

Ζέφυρος – Αστέρας Καβάλας 91-69

ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνή  56-56 (κ.α.), 63-63 (α΄ παρ.), 74-65

Αγία Βαρβάρα – ΠΚ Νεάπολης 57-73

Χαλκηδόνα – Παναθλητικός-Πειραματικό 51-83

Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών 72-79

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ιωνικός 81-72

 

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών 72-79

Δεκάλεπτα: 16-21, 37-41, 57-60, 72-79

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Χατζημπαλίδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης 2, Ρόπουτης 14 (1), Τάκης 4, Γκαβέζος 2, Μπέλλος 4, Γκαντίδης 15, Γιαννακός 11 (3), Ρεφατλάρι 13 (3), Κουτουξίδης 2, Γεωργιάδης 8.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 14 (1) Γεωργιανός 11 (1), Τράκας 20 (1), Γκούντιας 6, Παρχαρίδης 6 (1), Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου 11 (1).

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Μακεδονικός 66-72

Δεκάλεπτα: 14-20, 27-39, 39-55, 66-72

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 5(1), Βέτσος 12, Τεζετζίδης 7 (1), Τσιγγελίδης 9 (1), Παπαγιάννης, Σερέτης, Κουτζούχας 2, Κοκκίνης 8 (1), Δερλαμπάς 2, Φιλοξενίδης 20 (2), Χατζόπουλος, Παντελέρης 1.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφέζης Ε, Κοντσές 19, Ντσιλής 21, Μπαρζού 10, Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 7, Σκουφεζής Α 5, Λυχριδάς 4 (1), Μαργαρίτης 6.

 

Χαλκηδόνα – Παναθλητικός-Πειραματικό 51-83

Δεκάλεπτα: 13-21, 25-41, 46-62, 51-83

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αγραφιώτης Ι.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης ): Τουλούμης 12(3), Μαρκίδης 5, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 9(3), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 2, Μπατάκος 9, Σεφερίδης, Χαρτόπουλος 2, Μακαλέκας, Γκοτζαγιάννης 12, Κουλούσιος.

Παναθλητικός-Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 25(7), Πράντζος 2 , Τσεσμετζής, Φωτιάδης 19(2), Χατζημιχαηλίδης 4, Καλούτσικος 4, Κοϊμτζόγλου 4, Μαυροματίδης 3, Τσιακίρης, Μπάκος 18(3), Κασούρας 2, Βαρίτης 2.

 

ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνή 74-65

Δεκάλεπτα: 11-23, 30-25, 46-41, 56-56 (κ.α.), 63-63 (α΄ παρ.), 74-65

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

ΑΕ Κομοτηνής (Λεμονίδης) Σταματέλος 11, Χονδρόπουλος 10 (1), Βάκρινος 6 (2), Λεχούδης 13, Βαχαρίδης, Κουτσοβασίλης 25 (4), Καραμπέκης 6, Παλάκης 3, Λέφης, Μπορμπίδης.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Κοκκινόπουλος): Σαββίδης, Κολεντσαρίδης 2, Σκεμπής 2, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 15, Κανάρας 7 (1), Σιμάκης 11 (1), Καλατζής 8 (2), Καραμπέκης, Καδίρ 20.

 

Ζέφυρος – Αστέρας Καβάλας 91-69

Δεκάλεπτα: 25-17, 44-35, 71-51, 91-69

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος, Μυλωνάς 19, Φωτιάδης, Ουρκέλογλου 9 (3), Τσιούντος 13, Καμπακάκης 6 (2), Πατίκας 18 (4), Τσιόγκας, Σταφυλάς 16, Μυστιλιάδης 10 (2), Τσάμογλου.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 9, Μαραβέγιας 6, Μπόζης 16 (2), Μαρκόπουλος 6 (2), Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 16 (1), Ακιόζογλου, Αργυρίου 6, Μυζίου 10 (1), Πρασίνης.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ιωνικός 81-72

Δεκάλεπτα: 21-18, 49-35, 63-47, 81-72

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 25 (5), Ιακωβίδης 5 (1), Χατζής 21, Καβαργύρης 18, Χατζηανδρέου 4, Χαβαλές 1, Σύρπας, Κουτσιαντζής, Καντζουρίδης, Τσανάκας, Αποστόλου, Ιωσηφίδης 7.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 4, Παναγιώτου 18 (3), Τουβεντσίδης 6, Γκούμας 4, Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 9, Κουλαξής 16 (1), Καλογεράτος 8, Κούτε 1, Γεωργιάδης 4, Ιγγλέζος, Δικταπανίδης.

 

Αγία Βαρβάρα – ΠΚ Νεάπολης 57-73

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-28, 44-50, 57-73

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 11 (3), Σιδεράς 1, Κοντογιαννόπουλος 15 (3), Παϊτάρης 3 (1), Δάτσης 9 (1), Δανίκας 13, Ντάτσης, Συρόπουλος, Φασουλάς 5, Σκοπίδης.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαΐδης 12 (3), Αποστολίδης 6, Φαρμάκης, Χύτας 5, Ζεϊμπέκης 12 (2), Χριστοφόρης 11 (1), Καραγιαννάκης 2, Χριστοδούλου 8, Δημητρόπουλος 8 (1), Τσιώρας 3 (1), Ταουκίδης 6.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 31          

2. Παναθλητικός-Πειραματικό  29 

3. ΑΕ Κομοτηνής 29

4. Ζέφυρος 28

5. Χαλκηδόνα 28

6. Μακεδονικός 24 

7. ΓΑΣ Κομοτηνή 24

8. Ιωνικός 23         

9. Ορφέας Ν. Σκοπού 23

10. Αστέρας Καβάλας 21

11. ΠΚ Νεάπολης 20

12. Μαντουλίδης 19

13. Αγία Βαρβάρα 18

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 16          

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 19/2)

Μακεδονικός – Ζέφυρος

Αστέρας Καβάλας – ΑΕ Κομοτηνής

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αγία Βαρβάρα

ΠΚ Νεάπολης – Χαλκηδόνα

Παναθλητικός Πειραματικό – Μαντουλίδης

Ιωνικός – Ικαροι Σερρών

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΠΟ Νέων Μουδανιών