Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 15ης Αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι τέσσερις πρωτοπόροι στον 1ο Όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών, καθώς Ίκαρος Καλλιθέας, Αγία Παρασκευή, Σπόρτιγκ και Φάρος Κερατσινίου εύκολα ή δύσκολα πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Στον 2ο Όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου είναι ασταμάτητος κερδίζοντας με 69-44  τους Τιτάνες Δράμας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Αρκάδι Ρεθύμνου – Ίκαρος Καλλιθέας 51-71
Αγία Παρασκευή – Ελευθερία Μοσχάτου 51-44
Σπόρτιγκ – ΣΔΥ Τρίπολης 71-39
Μελίσσια – Ηλιούπολη 52-43
Κυρίαρχοι – Φάρος Κερατσινίου 39-60

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αρκάδι Ρεθύμνου – Ικαρος Καλλιθέας 51-71
Διαιτητές: Λεκατσάς, Καβαδδάς
Δεκάλεπτα: 11-17 26-34, 37-58, 51-71
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 13(3), Ρήγα , Μούκα 4, Ζουμπεράκη 14(1) , Κουλούρη Στελ. 7, Μιχελιδάκη , Καζά 8, Κανδεράκη , Καλοκύρη , Φοβάκη , Παναρετάκη 5(1)
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης , Χατζηαυγουστίδης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 9(1) , Στεφάνου 5, Ευμορφοπούλου 14, Τσαφαρά 4, Ρουμπελάκη 13(2) , Ζαχαράκη 4, Λίτσι 9(3), Ζότοβα 11(3), Κορδαλή

Σπόρτιγκ – ΣΔΥ Τρίπολης 71-39
Διατητές: Μαρουδιάς, Αλεβίζος
Δεκάλεπτα: 11-6, 34-22, 52-28, 71-39
ΣΠΟΡΤΙΓΚ(Νανάκος, Δήμου): Δανδουλάκη Α 2, Εμμανουηλίδου 6(2), Δανούση 10(2), Μπρέλλου, Βαφειάδη 8(2), Κριμιτζά 2, Μουζάκη 4, Χαλικιά 12, Οικονομίδου 10(2), Ιωαννίδου, Σερέπα, Δανδουλάκη Μ. 17.
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ(Μπαρουξή, Μπαλής): Ντρέβου 4, Μπέκα, Μπαλή, Μοσχοπούλου 18(1), Μπαρουξή 14(1), Κωτσιοπούλου 1, Τζανή 2.

Μελίσσια – Ηλιούπολη 52-43
Διατητές: Σιδερής, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 13-12, 22-20, 39-31, 52-43
ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Μάλαμα-Οικονόμου): Καραβέλη 12, Τζουγκράκη 12 (3), Δούρου 2, Κοιλαρίδη 9, Ζακυνθινού 8 (1), Καπερώνη 2, Καλημέρη 7, Παπαδρόσου, Χριστακοπούλου
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ  (Γερεουδάκης- Στανέλλος): Μπότσι, Γεωργούση 13 (3), Κολοβού 4, Θεοδώρου 6, Πριόνα 8 (1), Καλοπήτα 2, Μπακαλέξη 2, Χριστοδούλου, Καββαδά 5 (1), Βαρελτζή 3 (1)

Κυρίαρχοι – Φάρος Κερατσινίου 39-60
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 15-19, 22-34, 30-52, 39-60
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδωνίδου 2, Σταθάκη 3, Ιτσαμπούν 4, Νεαρχάκου 11(2), Θεοφίλου 2, Χατζηγεωργίου 2, Καρακλή 6, Κοντοδιού 2, Βόπη 6, Παπακωνσταντίνου 1.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Λόξα 3(1), Βράκα 5, Σιαλάι 7, Αθανασίου 7(1), Γκριτζά 6, Ακρίβου 3(1), Κεχαγιά 14(2), Χατζηλεοντή 4, Καρακασίδου 2, Τζιλιάνου 2, Αλεξανδρίδου, Πετράκη 7.

Αγία Παρασκευή – Ελευθερία Μοσχάτου 51-44
Διαιτητές: Γαρίνη, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα : 15-14, 29-21, 31-32, 51-44
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 4, Τριχά 6, Καμένου 7(1), Κοντογιάννη 11, Κλείτσα 10(2), Ψωμά 2, Πετυχάκη 8, Κούκη 3, Αμίτση, Πολιτοπούλου
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου):  Ξεπαπαδέα 5, Δεγαίτη, Καλάγια, Ζαχαράκη  10, Μούλτση, Σπαθάρη 4(1), Χελιώτη 21, Καρανάσιου 4, Κρίτσαλου

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλλιθέας 25
2. Αγία Παρασκευή 25
3.Σπόρτιγκ 25
4. Φάρος Κερατσινίου 25
5.Μελίσσια 21
6. Ελευθερία Μοσχάτου 20
7. ΓΣ Ηλιούπολης 19
8. Άρης Πετρούπολης 18
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 16
10. Κυρίαρχοι 16
11. ΣΔΥ Τρίπολης 14

 **Ο Άρης Πετρούπολης έχει μείον ένα βαθμό.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 19/2)

Άρης Πετρούπολης – Αγία Παρασκευή
Φάρος Κερατσινίου – Σπόρτιγκ
Ικαρος Καλλιθέας – Κυρίαρχοι
Ελευθερία Μοσχάτου – Μελίσσια
ΓΣ Ηλιούπολης – Αρκάδι Ρεθύμνου

Ρεπό: ΣΔΥ Τρίπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 58-55
Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 54-63
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Ηρακλής 47-62
ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννινα 57-50
ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΕ Πυλαίας 48-53
Ολυμπιακός Βόλου – Τιτάνες Δράμας 69-44

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ολυμπιακός Βόλου – Τιτάνες Δράμας 69-44
Διαιτητές: Γεωργούλης, Γκούτας
Δεκάλεπτα: 23-15, 48-19, 57-30, 69-44
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου 6(1), Αγαγιώτη 8(2), Ζέρβα 5(1), Σουλτάνη 17, Τότση 3, Χούτα, Ντελή 2, Ταντουρόφκσα 17(5), Ζήτη 3(1), Αγκάνη 4, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Γκρίτσα, Αρσένογλου Μ. 8(2), Γαϊτάνη Ε. 7(1), Γιαντσιώρη 18, Κυριακίδου 6, Αθανασιάδου 3.

Αναγεννηση Νέου Ρυσίου – Ηρακλής 47-62
Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 9-13, 20-34, 35-52, 47-62
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη):  Κουλακιώτη 15, Καλομιτσίνη 1, Καζαντζή, Ταυροπούλου 12(2), Τζίκου 4, Μούρτου 3, Παπαδάκη 10, Αθανασιάδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Ελευθεριάδου 4, Κωτούλα 15, Γιαννούδη 8, Τσαμπούρη 10(2), Μαργαρίτη 8, Ξανθινίδου, Γεροστεργίου 3(1), Τζιότζιου 2, Καρακούλα 8.

Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 58-55
Διαιτητές: Τσιρόγλου, Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 14-18, 35-27, 48-37, 58-55
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Σουλιώτη 13(2), Παπαστεργίου 4(1), Λιάσκου 2, Σκαρλή 8(2), Μαγδαλιανίδου 8, Κουτσουνούρη 20(1), Καλλίδου 4, Δημητρέλια, Ντούρη, Μαρκούτη.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή, Ιγγλέζου 13(4), Παλλάνη 6(1), Καλαντίδου 5, Ακσεχέρογλου 8, Σολωμού 13(2), Καϊμακτσή 10(1).

ΕΟ Σταυρούπολης- ΑΕ Πυλαίας 48-53
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Τσανακτσίδης
Δεκάλεπτα: 17-14, 23-32, 33-42, 48-53
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 11, Σαμαρά 3, Αντωνιάδου,  Κωστανάκη 11(1), Κανέλογλου 5, Τσάνταλη 2, Πεχλιβανίδου 16(1), Κελεκίδου.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Ζωγράφου 9, Πετρίδου 7(1), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 14, Βατσιτσίδου 14, Ζιβώνη, Καρατζά, Γαλιτσιάνου 9, Πλουμπή.

Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 54-63
Διαιτητές: Μαλτέσιος, Πλατέλα
Δεκάλεπτα: 15-12, 35-33, 43-50, 54-63
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Δαβιτίδου 13(1), Ακριτίδου, Ζουγκουρίδου 9(1), Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 10(1), Παπανικολάου 3(1), Μπαγκλαρίδου 4,Δημητρίαδου.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 6(2), Καραλίδου Σ. 15(3), Σακουλάκη 22(1), Καρακώστα 10, Παπαχρυσοβέργη, Μαμαλίγκατζη, Σουλιώτη 10, Γκριργκίζα.

ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννινα 57-50
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 14-4, 25-18, 39-32, 57-50
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μαραγκού 12 (2), Μπακιρτζίδου Κ. 2, Τόγα 6, Μπακιρτζίδου Μ. 18, Τζιαμπάζη 10 (1), Νασιάκου 2, Λαδοπούλου Κ. 7, Στεφανίδου, Χατζηπαύλου.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Σαρηγιαννίδου 14 (2), Γιωτίτσα Ε. 2, Μεντεσίδου 20, Κατσίδου 3(1), Βαλέκα 9, Μπουκουβάλα 2, Γιωτίτσα Δ., Σταματέλλου.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 30
2. Ηρακλής 28
3.Απόλλων Καλαμαριάς 27
4. Ολύμπια Λάρισας 25
5. ΑΕ Πυλαίας 24
6. ΕΟ Σταυρούπολης 21
7. Πιερικός Αρχέλαος 21
8. Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 20
9. Ασπίδα Ξάνθης 20
10. ΠΑΣ Γιάννινα 18
11. Τιτάνες Δράμας 18
12. ΑΟ Σερρων 17
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 19/2)

ΠΑΣ Γιάννινα – ΕΟ Σταυρούπολης
Ηρακλής – ΑΟ Σερρών
Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Ν.Ρ.
Απόλλων Καλαμαριάς – Πιερικός Αρχέλαος
ΑΕ Πυλαίας – Ολυμπιακός Βόλου
Τιτάνες Δράμας – Ολυμπία Λάρισας