Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 17ης αγων. (11/2)

Οι πρωτοπόροι δεν στραβοπάτησαν στους αγώνες της 17ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών. Αναλυτικά: 
 
Αναλυτικά: 
 
Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 
 
Αίολος Αστακού-Φάρος Κερατσινίου 84-88 (κ.α. 75-75) 
Διαιτητές: Διαμαντής-Παναγιώτου-Αναστόπουλος Α. (Πίγκας) 
Δεκάλεπτα: 16-22, 35-42, 56-59, 75-75, πρτ. 84-88 . 
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 12 (2), Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας 20, Παπαδιονυσίου 5, Κατσαρές 7 (2), Κακλαμάνος, Κιτσούλης 16 (1), Χαρισμίδης 4, Λυμπάρης, Κασαμπαλής 4, Γκιζόγιαννης 12 (1). 
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 9, Κουντουράς, Βασιλόπουλος 15 (4), Καράμπουλας 19 (1), Μπατής, Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 16 (1), Κακαρούδης 14 (3), Φιλιππάκος 4, Κατούφας 6, Κατούφας, Παπαδόπουλος 5 (1). 
 
Μαχητές-Αμύντας 70-66 
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Παγώνης-Γερακίνης (Τζιοπάνος) 
Δεκάλεπτα: 17-15, 35-33, 49-46, 70-66. 
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 7 (2), Βαρδής, Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 11 (1), Μπάδης, Καλαμπάκας 7 (1), Ναούμης 22 (3), Στόλης 2, Δίπλαρος 12 (3), Παγωνίδης, Τάταρης 2, Τζαουάρα 7. 
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 13, Αγγελόπουλος 19, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 13 (1), Κουκουνιάς 2, Βαρδιάνος 6 (2), Μανσαράι 2, Δορκοφίκης 4, Παπαδούλης, Μπάρμπας 3 (1), Βογιατζής 2, Καμπούρης 2. 
 
ΑΕΛ-Χολαργός 55-85 
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Λόρτος-Τζιοπάνος (Μπεκιάρης) 
Δεκάλεπτα: 3-24, 13-49, 29-65, 55-85. 
ΑΕΛ (Α. Παπαδόπουλος): Σταμπουλής 1, Τσιλούλης 9 (3), Θόρστεϊνσον 2, Παπαχρήστος, Πολίτης 7 (1), Δεληγεώργης 11 (1), Μαλτέσιος 13, Τσούτσος 12 (2), Σαριμπαλίδης. 
Χολαργός (Σ. Κουφός): Μιλόσεβιτς 22(3),Μοτσενίγος 5(1), Γκιζόγιαννης 13 (3), Τσιάκος 3(1), Αγγελόπουλος 3(1), Κιαπέκος 2, Πόπανιτς 9 (2), Τζακόπουλος 8 (2), Καλλινικίδης, Μποχωρίδης 3 (1), Κουτρούλιας 14(1), Αποστολίδης 3(1). 
 
Ηρακλής-Αρκαδικός 70-64 (κεκλεισμένων των θυρών) 
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Πιτσίλκας Β.-Ζαχαρής (Αστρεινίδης) 
Δεκάλεπτα: 16-20, 37-31, 50-53, 70-64. 
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 17 (1), Γιαννακίδης 5 (1), Ονάσογλου 5 (1), Χρυσόπουλος 5 (1), Γκαγκαλούδης, Κάτσιος, Ρουτκάουσκας 4, Χείλαρης 13, Καλαϊτζίδης 3 (1), Δέσπος 4. 
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 12 (2), Πίνης, Τσακαλέρης 5 (1), Κουρέπης 4, Τσέλλος, Προδρόμου 7 (1), Ρεντίκας 24 (2), Τζάτζας, Σπυριδάκης, Γαρμπής, Ναούμης, Τζουγκαράκης 12. 
 
Παγκράτι-Δούκας 67-93 
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Διμπινούδης-Σπυρόπουλος Σπ. (Σταύρου) 
Δεκάλεπτα: 14-21, 30-54, 51-70, 67-93. 
Παγκράτι (Κοντογιάννης): Τόρες, Σκούφης 7 (1), Παύλος 10 (1), Καράβολας 19 (1), Ψαρόπουλος 2, Χόρτσας 2, Εζόμο 5, Λυμπερέας, Κοντόγιωργας, Ραλλάτος 20 (1), Μήτσιαλος 2. 
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 8, Καυκής 7, Μιλεντίγεβιτς 13 (2), Κουκάς, Αγραβάνης 4, Ράπτης 6, Καραμπάτσος 8 (2), Κανονίδης 12, Κομποδιέτας 3 (1), Κυρίτσης 13 (1), Μολφέτας 6, Ρούμπιο 13. 
 
Ψυχικό-Εθνικός 61-48 
Διαιτητές: Μπίκας-Στρέμπας-Καλογερόπουλος Φ. (Άκελ) 
Δεκάλεπτα: 14-16, 11-14, 15-9, 21-9. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 9 (1), Αχής 2, Τσιότρας 4, Παπανικολάου 21 (2), Σακελλαρίου 2, Βλάχος 3 (1), Γιαννίκος, Σμάιλαγκιτς 12 (2), Μουράτος 8, Σίνης, Τσιώκος 1, Χρυσός. 
Εθνικός (Βλάχος): Παπαπέτρου 6 (2), Ντουζίδης, Μάρτζος 2, Αντωνάκης 2, Κόκκαλης 20 (1), Λάανε, Παπαφλωράτος 5, Οικονομόπουλος 4, Μαχαίρας 5, Χάλαρης 4, Καζάκος, Δρόσος. 
 
Πανιώνιος-Καβάλα 73-50 
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κοντίλης-Δημόπουλος (Καρούσης) 
Δεκάλεπτα: 17-15, 35-34, 53-41, 73-50. 
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 10, Νοέας 2, Νικολακόπουλος 2, Πελεκάνος 13 (1), Μπάρλος 17 (2), Σακελλαρίου 10, Καρύδας 4, Μίχαλος 3 (1), Μπιλλής, Ματαλών 10 (2), Μελισσαράτος, Δημητριάδης 2. 
Καβάλα (Μωσαΐδης): Αναστασάκης 2, Ντιαλό, Μάζουρτσακ 14 (2), Σαββίδης, Ερεβμπενάζιε 4 (1), Κελαϊδής 12 (2), Κυριακού 3 (1), Κουμλέλης 4, Γκέλιος 9 (1), Μούκας, Σχοινάκης, Μανάκας 2. 
 
Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 
Δύο Αοράκια 16.00 Ηράκλειο-ΓΣ Λαρισαίων 1928 Μαγκλογιάννης-Σκούτας-Γιακείμη (Μαχαιριανάκης) 
 
Βαθμολογία 
1) Πανιώνιος 33 (16-1) 
2) Δούκας 32 (15-2) 
3) Ηρακλής 31 (14-3) 
4) Φάρος Κερατσινίου 29 (12-5) 
5) Αίολος Αστακού 27 (10-7) 
6) Ψυχικό 26 (9-8) 
7) ΑΕΛ 26 (9-8) 
8) Εθνικός 25 (8-9) 
9) Χολαργός 25 (8-9) 
10) Αμύντας 24 (7-10) 
11) Μαχητές Δόξας Πεύκων 23 (7-10) 
12) Αρκαδικός 23 (6-11) 
13) Καβάλα 22 (5-12) 
14) ΓΣΛ 20 (4-12) 
15) Ηράκλειο 19 (3-13) 
16) Παγκράτι 19 (2-15) 
 
Επόμενη αγωνιστική (18η, 18/2) 
Αμύντας-Αίολος Αστακού 
Χολαργός-Μαχητές Δόξας Πεύκων 
Αρκαδικός-ΑΕΛ 
ΓΣ Λαρισαίων-Ηρακλής 
Δούκας-Ηράκλειο 
Εθνικός-Παγκράτι 
Πανιώνιος-Ψυχικό 
Φάρος Κερατσινίου-Καβάλα