Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 16η αγωνιστική 

Αποτελέσματα

Άρης Πετρούπολης – Δάφνη Δαφνίου 83-69

Κεραυνός Αιγίου – Καλαμάτα 67-60

Πορφύρας – Γλαύκος 60-70

Αχαγιά’ 82 – Ακράτα 81-63

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ερμιόνη 68-35

Ίκαρος Κ. – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 56-64

Πεύκη – Ένωση Ιλίου 65-71

Ρεπό: ΚΑΟΚ

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Πετρούπολης – Δάφνη Δαφνίου 83-69

Δεκάλεπτα: 24-17, 41-33, 58-52, 83-69

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Αθανασόπουλος

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 14 (3), Δρακόπουλος 6 (1), Σταύρος 6, Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης 15 (2), Μπούτρης 9, Κωνσταντακόπουλος, Κυρίτσης, Τασούλας, Μακρόπουλος 27, Βεντούρης 6 (2).

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Ρώης 4, Θεοδοσίου 8 (2), Κωνσταντώνης 6 (1), Παλλάντζας 11 (2), Γκίνης 7 (1), Αθανασάκης 3, Μιχόπουλος 5, Κορρές 6 (1), Φιλιππόπουλος 15, Τσελεμπής 4.

 

Κεραυνός Αιγίου – Καλαμάτα 67-60

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-24, 48-43, 67-60

Διαιτητές: Σκαλτσής, Αργυρούδης

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Κουκουλομάτης, Στογιάνοβιτς 2, Δούρος 3 (1), Χριστοδουλόπουλος, Φωτίου 13 (2), Σούλης, Σκλάβος 26 (1), Αγγελόπουλος 13 (1), Καραγιάννης 9, Σκόνδρας 1.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κίσσας 8 (2), Σκοπέτος, Μαγιντόμπε 11 (1), Γεωργανάς 12, Μπάκας 6,  Τσικούρης 4, Δελής 19, Κουτίβας.

 

Πορφύρας – Γλαύκος  60-70

Δεκάλεπτα: 20-16, 31-33, 41-51, 60-70

Διαιτητές: Μακρής, Χριστινάκης

Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος, Πάλτογλου 3, Στεφανής 12 (1), Παπαφωτίου 2, Βούλγαρης 17 (3), Πρέκας 2, Ιορδάνου 2, Καλαμαράς 13 (3), Μπαρμπαρής, Οικονόμου 7 (2), Κωνσταντίνου, Ντόκος.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος, Σερέτης 8 (2), Γιαλελής, Λαμπρόπουλος 15 (2), Αδαμόπουλος 2, Πολυδωρόπουλος 3 (1), Παπαβασιλόπουλος 6,Κάλλης 5 (1), Λιούρδης 10, Παλαδινός, Αναγνωστόπουλος 9, Σταυράκης 12 (4).

 

Αχαγιά’ 82 – Ακράτα 81-63

Δεκάλεπτα: 27-18, 46-36, 58-48, 81-63

Διαιτητές: Λιότσιος, Μαντήλας

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 22, Σταμόπουλος 7, Γατσούλης 7, Νικολάου 2,  Χαμηλός 8, Τσινόπουλος 7, Λυκούδης 3, Δαβάνης 15, Νικολόπουλος 10.

Ακράτα (Ζωντός): Γιόβας, Λάππας 11, Ζέρβας,Λάφης 14, Ολύμπιος 8, Κατωπόδης 6, Μανταλβάνος Γ. 2, Μανωλόπουλος, Οικονομόπουλος, Μάλλης 10, Βεσκούκης 12.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ερμιόνη 68-35

Δεκάλεπτα: 14-7, 41-18, 51-20, 68-35

Διαιτητές: Λεκατσάς, Καββαδάς

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος 2, Φραντζής 9 (2), Παπανικολόπουλος 13, Λαμπρόπουλος 5 (1), Ροκανάς 2, Θανόπουλος 16 (2), Παπαγεωργίου 4, Οικονομόπουλος 2, Πελεκούδας 4, Νάτσκος 2, Λυμπέρης 3, Αγγελόπουλος 6.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Π., Αγγελής 1, Θωμάς 9 (1), Αμπάλοβ, Γκολέμης 2, Βανδώρος 9 (1), Δεβελέκος 2, Ευστρατίου Παν. 10, Πούλης 3, Δημαράκης.

 

Ίκαρος Κ. – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 56-64

Δεκάλεπτα: 14-22, 32-32, 43-53, 56-64

Διαιτητές: Κονταράτος, Αντωνιάδης

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 2, Αλεξανδρόπουλος, Μπουργάνος 11 (2), Ψαράς, Καλεμτζάκης 10 (1), Τσατάς 4, Μπελίτσης 19 (1), Οικονομάκης 8 (2), Σταθόπουλος 2.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 11 (1), Γραμματικός 7, Βούζας 13, Δορκοφίκης 11, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 2, Παπαδάκης 12, Κανάς 2, Πασπαλάς.

 

Πεύκη – Ένωση Ιλίου 65-71

Δεκάλεπτα: 16-13, 31-32, 51-55, 65-71

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Φραγγούλη

Πεύκη (Κοντομηνάς): Τσάκος, Πατωνίδης 3, Τσαμπής 5 (1), Κυριαζόπουλος 3 (1), Χασάπης 3, Κεχρής 2, Μελάς 21 (1), Σημαιόπουλος 3, Πολύζος, Κουκάκης 14, Ίβκοβιτς, Τάγαρης 11.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 13 (2), Μπέλλας Ι. 4 (1), Αρχιμανδρίτης 3 (1), Φουντάς 8 (2), Πανουσόπουλος Θ. 1, Τσολάκης 9 (1), Σκαλωμένος 4,  Μπέλλας Ο. 13 (2), Πανουσόπουλος Κ. 2, Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 14.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 28

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 28

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 26

4. Ένωση Ιλίου 25 

5. ΚΑΟΚ 24

6. Γλαύκος 24

7. Ακράτα 23

8. Αχαγιά ‘ 82 22

9. Κεραυνός Αιγίου 22

10. Πορφύρας 20

11. Καλαμάτα 19

12. Ίκαρος Καλλιθέας 19

13. Ερμιόνη 19

14. Άρης Πετρούπολης 19

15. Πεύκη 18

* Ο ΚΑΟΚ έχει αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 12/02)

ΚΑΟΚ – Άρης Πετρούπολης

Δάφνη Δαφνίου – Κεραυνός Αιγίου

Καλαμάτα – Πορφύρας

Γλαύκος – Αχαγιά 82

Ακράτα – Έσπερος ΑΟΠΑ

Ερμιόνη – Ίκαρος Καλλιθέας

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Πεύκη

Ρεπό: Ένωση Ιλίου

 

 

2ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Σαντορίνης – Ιπποκράτης Κω 72-90

Πανναξιακός – Νίκη Αμαρουσίου 86-64

ΟΦΗ – Πεντέλη 74-69

Λοκρός Αταλάντης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-81

Άρης Νικαίας – Κάδμος 65-68

Πόλις Καλλιθέας – Προμηθέας Χαλανδρίου 66-78

 

Φύλλα αγώνα

Πόλις Καλλιθέας – Προμηθέας Χαλανδρίου 66-78

Δεκάλεπτα: 21-23, 42-45, 51-58, 66-78

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Δελαγραμμάτικας

Πόλις Καλλιθέας (Καρβούνης): Μπογδανίδης 3(1), Κακαριάς 4, Θεοδωράκος 5(1), Λιγκερίδης 14, Ευστρατίου 16(1), Τσελέκος 4, Κυρίδης 2, Λάμπος 2, Ξιούρας 16(2).

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 2, Σβάρνας 2, Ανδρικόπουλος 10, Παπαδημητρίου 15(1), Μάνδαλος, Γιαννάκης, Σαμιώτης 8(2), Τσιγγενόπουλος 16(1), Πέζος, Στεφάνου 22(6), Κορομηλιάς 3, Σαρλής.

 

Λοκρός Αταλάντης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-81

Δεκάλεπτα: 23-23, 47-46, 61-60, 78-81

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 9(2), Ρούζιος 5(1), Ρουμελιώτης 3(1),Κοσμετάτος 5, Ντέντα 15, Μπόλματης 5(1), Μάτος Αν. 24, Μάτος Αγγ. 12(2).

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 2, Εμίρης 8(1), Ζακυνθινός 9, Καραλής 20(5), Διαμαντόπουλος, Καράμπαμπας 23(2), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 11(2), Παπαδολιάς 2, Υφαντής 6.

 

ΑΕ Σαντορίνης – Ιπποκράτης Κω 72-90

Δεκάλεπτα: 18-20, 32-50, 51-70, 72-90

Διαιτητές: Λύρας, Χριστοδουλάκης

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Μιχαλάκης, Βαρβαρίγος 1, Σταύρου, Κατικαρίδης 3(1), Δουλγεράκης 11(1), Σιέχου 2, Κυριακόπουλος 13, Βουρτζούμης 5(1), Νικολαΐδης 4, Παπαδόπουλος 21(2), Πάπος, Σάκοτα 12.

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 10, Τρύπας 8(2), Χρήστου 13, Κυροχρίστος, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 25, Γκοράτσας, Χαρίσης 23, Χρύσης 11, Κατσούβας.

 

Πανναξιακός ΑΟΝ – Νίκη Αμαρουσίου 86-64

Δεκάλεπτα: 27-14, 51-33, 70-47, 86-64

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Χουγιάζος

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 14(3), Σβορώνος 8(2), Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης 12(2), Καραγιάννης, Τζίμης 18(2), Μάκαρης 2, Μάκος 2, Δαχρετζής 23(3), Καδηγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 5.

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Μαραγκίδης, Κοροπούλης 11, Οικονόμου 17(1), Κοντογιάννης 4, Σιμιτζής 9(1), Τσέκενης Γ. 9(1), Χαραλάμπης 3(1), Σκούταρης 11(2), Τσέκενης Α., Χοτζαλλάρι, Αγγέλης, Σιδέρης.

 

ΟΦΗ – Πεντέλη 74-69

Δεκάλεπτα: 15-13, 37-31, 57-51, 74-69

Διαιτητές: Καρακάσης, Λογοθέτης

ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Κριθινάκης 2, Μαϊστρέλης 6(2), Ξενάκης 17(1), Μπουμπάρης 13, Καρλάφτης 1, Αγαπιάδης 14(2), Πρωτογεράκης 11, Κυρίτσης 4, Μουλάς 6(1).

Πεντέλη (Κ. Χαρτοματσίδης): Κεκκής, Γρατσιάτος 14(4), Λίτσο 10(2), Αποστολόπουλος 2, Πορτελάνος, Καρούζος 18(1), Κωνσταντάκος 1, Μπίγκος 7(1), Σαλτουρίδης 11, Μαλούκος 7.

 

Βαθμολογία

1. Ιπποκράτης 25

2. Διαγόρας 25

3. Κάδμος 23

4. Έσπερος Λαμίας 21

5. Λοκρός 21

6. Πεντέλη 21

7. Νίκη Αμαρουσίου 20

8. ΟΦΗ 20

9. Άρης Νικαίας 19

10. Σαντορίνη 17

11. Πανναξιακός 17

12. Προμηθέας 15

13. Πόλις 15

* ΟΦΗ και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 12/2)

Ιπποκράτης Κω – Λοκρός Αταλάντης

Νίκη Αμαρουσίου – Σαντορίνη

Πεντέλη – Πανναξιακός

Κάδμος – ΟΦΗ

Προμηθέας Χαλανδρίου – Άρης Νικαίας

Έσπερος Λαμίας – Πόλις Καλλιθέας

Ρεπό: Διαγόρας Δρυοπιδέων

 

 

3ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΣ Ελίμειας 71-64

Αριστοτέλης Φλώρινας – Τιτάνες Παλαμά 63-80

ΓΣ Φαρσάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων 86-73

Βίκος Ζαγοροχώρια – Αιγινιακός  55-48 

Εύαθλος Πολυκάστρου – Πρωτέας Γρεβενών 58-41

Διόσκουροι Κοζάνης – Νικόπολη Πρέβεζας  74-55

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΑΣ Μελίκης 88-61

 

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΣ Ελίμειας 71-64

Δεκάλεπτα: 21-15, 28-30, 50-47, 71-64

Διαιτητές: Παζόλης, Κοντογιάννης

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης 3 (1), Αποστόλου 25 (4), Γαϊτανίδης 2, Σουλούγκας, Κουκουλίδης, Αναστασίου 9, Μωυσίδης, Δοξάκης 11 (2), Καλαμπόκης 2, Στυλιανίδης 10 (2), Χατζής, Χαντζίδης 9.

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιάννιδης): Τσιρέκας, Μαδίκας, Μαλούτας 16 (1), Δημόπουλος, Βλάχος 11, Τσαμπούρης, Πάπιστας, Κατσέλας 2, Τσιαούσης, Μαλιούρας 17 (1), Μακρής 11 (1), Νικολάου 7.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Τιτάνες Παλαμά 63-80

Δεκάλεπτα: 14-19, 38-37, 47-53, 63-80

Διαιτητές: Πετανίδου, Λουλουδιάδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 10(2), Νικολαΐδης, Τραϊανού, Κέκελης 8(1), Τέρπος, Συμεών 1, Σκαρλάτος 10, Μηλλιός, Γυμνόπουλος 14(1), Καραβατάκης, Βασιλείου 20, Δάμο.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 9(3), Πανάρας 20(2), Αργύρης, Γεωργατζάς 24(5), Παπαϊωάννου 2, Δερμιτζάκης 6, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 7(1), Μούμογλου 10, Χατζής, Αποστολάκης 2.

 

ΓΣ Φαρσάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων 86-73

Δεκάλεπτα: 19-16, 44-40, 70-56, 86-73

Διαιτητές: Σιταρίδης, Λουλουδιάδης

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 26 (1), Φούντας 18 (4), Ντόνας 4, Ίντζογλου 6, Αναγνωστόπουλος Χ. 11 (2), Αναγνωστόπουλος Γ. 14, Μακρής 2, Ντίνος 5 (1), Τσιλούλης, Λούτας.

ΑΓΣ Ιωαννίνων  (Τσουκανέλης): Γεωργίου 7 (1), Μπαρτζώκας 15, Τζήμας 2, Καρασίμος 9, Μάκης 8, Πρέντζας 10 (3), Αυγερινός 22 (5), Καννής, Φϊλιος.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Νικόπολη Πρέβεζας  74-55

Δεκάλεπτα: 22-14, 32-31, 56-45, 74-55

Διαιτητές: Πρέβεζας Δαμίγος, Τσιομπάνος Γ.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 8, Σκορδαρης 2, Ντόβας 27 (5), Γκουτζομήτρος 2, Μαυρίδης 14 (2), Ζολώτας, Καρανώτας Τ. 12, Καρανώτας Στ. 9 (1).

Νικόπολη Πρέβεζας  (Παπίρης): Αργυρός 10 (2), Τσιτσώνης 5 (1), Παπαμιχαήλ 1, Νίκας 9 (1), Μακρόπουλος 7, Μπάλας 23.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΑΣ Μελίκης 88-61

Δεκάλεπτα: 28-17, 54-34, 66-46, 88-61

Διαιτητές: Παριανόπουλος, Δολγύρας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χατζηπαππάς 9 (1), Σιδηρόπουλος, Κολότσιος 13 (1), Θεοωδοροπουλος, Κοσμίδης 5, Πούλιος, Γαϊτάνης 3 (1), Χολέβας 14, Βενετίδης,

Απιδόπουλος 14 (2), Ουλουσίδης 15 (2), Γκαβέζος 15 (1).

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 9 (1), Μαυριδης 19 (1), Κοτζαμπάσης 5 (1), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Τζαφέρης, Στάκταρης 2, Σαζακλίδης 6, Κυριακού, Παραπούρας 18 (1), Ρογγότης.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου – Πρωτέας Γρεβενών  58-41

Δεκάλεπτα: 20-11, 29-26, 40-35, 58-41

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Βασιλόπουλος

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 8 (2), Ημερίδης 21 (2), Ζεμπεκίδης 4, Χατζόπουλος 6 (2), Βλέτσης 5 (1), Τσελέκης 8, Κούτουλας 6, Βαρβούτας, Πολυχρονιδης, Σιδηρόπουλος, Παπαρίδης.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κλωνάρας Ν. 4, Ζήμπρας, Κλωνάρας Αλ. 8, Συλλάκος 4, Κιούρκας 8, Μπόζιαρης 7, Κώττας 2, Τζήμου 3, Χατζόγλου 5.

 

Βίκος Ζαγοροχώρια – Αιγινιακός 55-48

Δεκάλεπτα: 17-14, 30-28, 42-39, 55-48

Διαιτητές: Τσούλης, Κουκουλεκίδης

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 12 (2), Βάτσιος Α., Τάσσης 2, Βάτσιος Β., Νικηφορίδης, Ζήκος 2, Τώνης, Εξαρχόπουλος 5 (1), Τζοβάρας 15, Κιμισκίδης, Λάμπρου 6, Γιωτάκης 13

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης) Κατσιάνος 5 (1), Μωυσίδης 2, Παρίσης 3 (1), Παουλεάνου 17 (1), Αργυρόπουλος 11 (2), Κιρκιντζώνης 2, Πεχλιβάνος, Παππάς, Τσουτσούκας 2, Αναστασιάδης 6 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας 28

2. Τιτάνες Παλαμά  27

3. ΓΣ Φαρσάλων  25

4. Διόσκουροι Κοζάνης 25 

5. Νικόπολη Πρέβεζας 25

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 23

7. ΠΣ Ευκαρπίας 22    

8. Εύαθλος Πολυκάστρου  22

9. Απόλλων Καλαμαριάς 22 

10. ΓΑΣ Μελίκης  22

11. Πρωτέας Γρεβενών 20       

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 18

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 18  

14. Αιγινιακός   17          

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 12/2)

Τιτάνες Παλαμά – Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας

Αιγινιακός – ΓΣ Φαρσάλων

Πρωτέας Γρεβενών – Βίκος Ζαγοροχώρια

Νικόπολη Πρέβεζας – Εύαθλος Πολυκάστρου

ΠΣ Ευκαρπίας – Διόσκουροι Κοζάνης

ΓΣ Ελίμειας – ΓΑΣ Μελίκης

 

 

4ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Aποτελέσματα

Μακεδονικός – Ορφέας Ν. Σκοπού 0-20 (α.α.)

Αστέρας Καβάλας-ΠΟ Νέων Μουδανιών  79-43

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ζέφυρος 78-68

ΠΚ Νεάπολης-ΑΕ Κομοτηνής 62-74

Παναθλητικός Πειραματικό-Αγία Βαρβάρα 83-43

Ικαροι Σερρών-Χαλκηδόνα 68-68(κ.α.), 84-75

Μαντουλίδης-Ιωνικός  71-79

 

Φύλλα αγώνα

Αστέρας Καβάλας – Ν. Μουδανιά 79-43

Δεκάλεπτα: 19-13, 38-22, 65-35, 79-43

Διαιτητές: Σελεβός, Γραικός

 Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 13 (3), Μαραβέγιας 3, Μπόζης 3 (1), Μαρκόπουλος 6 (1), Ιωαννίδης 2, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 22 (3), Αργυρίου 6, Χαριζάνης 8, Μυζίου 4, Ζαρωτιάδης 7, Π. Τσάμης 5 (1).

Ν. Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Θ. Παπαδόπουλος 2, Βέτσος 6, Σούρλας, Τσιγγελίδης 11, Κ. Χαριστός 1, Σερέτης 2, Αντωνιάδης 4, Κοκκίνης, Κουτζούχας, Φιλοξενίδης 13 (1), Σ. Χαριστός, Δερλαμπάς 4.

 

Παναθλητικός Πειραματικό – Αγία Βαρβάρα 83-43

Δεκάλεπτα: 31-6, 55-19, 70-29, 83-43

Διαιτητές: Παπαθωμά, Λελούδας

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 8 (2), Πράντζος 4, Τσεσμετζής 3 (1), Φωτιάδης 4, Χατζημιχαηλίδης 3 (1), Καλούτσικος 6, Κοϊμτζόγλου 10 (2), Μαυροματίδης 9, Τσιακίρης 6 (1), Μπάκος 18 (4), Κασούρας 5, Μαδεμλής 7.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σιδεράς 4, Παϊτάρης 3, Μητρούλης 6 (2), Δαφτσής, Κοντογιαννόπουλος 6, Δάτσης 7, Δανίκας 17, Καντζάλης, Συρόπουλος, Σκοπίδης.

 

Μαντουλίδης – Ιωνικός 71-79

Δεκάλεπτα: 21-23, 35-42, 50-59, 71-79

Διαιτητές: Σιταρίδης, Πράττος

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου, Ρόπουτης 15 (2), Τάκης 11, Γκύζης, Μπέλλος 1, Καντίδης 17, Γιαννακός 4, Ρεφατλάρι 18 (4), Γκαβέζος, Κουτουκσίδης, Γεωργιάδης 2, Θώμος 3.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 7, Ιγγλέζος, Παναγιώτου 7, Τουβετζίδης 3, Δικταπανίδης , Γκούμας 5, Σιδηροηλίας 10, Παπαδόπουλος 19, Κουλαξής 6 (1), Καλογεράτος 22 (4), Κούτε, Γεωργιάδης.

 

Ικαροι Σερρών – Χαλκηδόνα 84-75 (68-68 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 24-16, 41-31, 56-47, 68-68, 84-75

Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 8 Π., Γεωργιανός 25 (2) Τράκας 20 (4), Γρίψιος Χ., Γκούντζιας 20 Σταματόπουλος, Παρχαρίδης, Θολιώτης 2, Φώτογλου 9 (1).

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 18 (3), Μαρκίδης 11, Μαραπίδης 15 (5), Μπατάκος 18, Χαρτόπουλος 3, Μακαλέκας 3 (1), Κοτζαγιάννης 7.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος 78-68

Δεκάλεπτα: 16-22, 38-39, 58-57, 78-68

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεμπής 6, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 16 (2), Καναράς 16 (2), Σιμάκης 17, Καλατζής 10 (2), Καραμπέκης 8, Χαλίλ 2, Μπίτατζης.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 1 2(4), Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης, Ουρκέρογλου 2, Τσιούντος 13 (1), Τσιόγκας 3, Σταφυλάς, Μυστηλιάδης 18 (3), Πάτικας, Φωτιάδης.

 

ΠΚ Νεάπολης – ΑΕ Κομοτηνής 62-74

Δεκάλεπτα: 21-22, 41-53, 55-58, 62-74

Διαιτητές: Ζιώγας, Μπιστιζάνος

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος): Νικολαϊδης 15, Χύτας, Ζειμπέκης 12, Χριστοφορής 8, Καραφέρας 1, Δημητρόπουλος 4, Ταουκίδης 4, Τσιώρας 9, Χριστοδούλου 4, Αποστολίδης 5.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 22(3), Κρίμπουρας , Χονδρόπουλος 9(2), Βάκρινος 4, Λεχούδης 8, Σαριμπαλίδης , Κουτσοβασίλης 13(4), Καραμπέκης 6, Μπορμπίδης, Βαχαρίδης , Παλάκης 12, Λεφής.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 29          

2. Παναθλητικός-Πειραματικό  27   

3. Χαλκηδόνα   27         

4. ΑΕ Κομοτηνής  27

5. Ζέφυρος 26  

6. Ορφέας Ν. Σκοπού 23

7. ΓΑΣ Κομοτηνή 23

8. Μακεδονικός  22

9. Ιωνικός 22 

10. Αστέρας Καβάλας  20

11. Μαντουλίδης  18

12. ΠΚ Νεάπολης 18 

13. Αγία Βαρβάρα 17

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 15

*Ο Μακεδονικός έχει έναν μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 12/2)

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Μακεδονικός

Ζέφυρος – Αστέρας Καβάλας

ΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνή

Αγία Βαρβάρα – ΠΚ Νεάπολης

Χαλκηδόνα – Παναθλητικός-Πειραματικό

Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ιωνικός