Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 14ης Αγωνιστικής

Ο Φάρος Κερατσινίου ήταν ο νικητής στο ντέρμπι του 1ου Ομίλου στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, καθώς για την 14η Αγωνιστική επικράτησε με 56-41 του Ικάρου Καλλιθέας.

Στον 2ον Όμιλο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου έκαμψε εύκολα με 81-56 την αντίσταση της Ολύμπια Λάρισας

Συνοπτικά τα αποτελέσματα

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 53-55
Άρης Πετρούπολης – Σπόρτιγκ 53-65 παρ.
Μελίσσια – Αρκάδι 58-40
ΣΔΥ Τρίπολης – Κυρίαρχοι 31-38
Φάρος Κερατσινίου – Ίκαρος Καλλιθέας 56-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Φάρος Κερ. – Ίκαρος Καλλιθέας 56-41
Διαιτητές: Ραχιώτης, Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-16, 30-25, 41-30, 56-41
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης , Καραπακλάς): Τσέρου 15, Κεχαγιά 25 (3),  Βράκα, Γκριτζά 7, Λόξα, Σαλιάϊ 7, Χατζηλεοντή, Αθανασίου, Πετράκη 2.
ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Ρουμπελάκης , Χατζηαυγουστίδης): Γιγουρτάκη, Στεφάτου 3(1), Στεφάνου 3, Ευμορφοπούλου 12, Τσαφαρά 3(1), Ρουμπελάκη 17(3), Λίτσι, Παναγιωτοπούλου, Μόκα, Ζαχαράκη 3(1).

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 53-55
Διαιτητές: Πλιάκας, Καλογριάς
Δεκάλεπτα : 18-10, 29-25, 42-41, 53-55
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης Στανέλος): Μπότσι , Γεωργούση 5 , Κολοβού 4, Χρι`στοδούλου, Πριόνα 7 , Βαρελτζή 10, Καλοπίτα 5(1) , Μπακαλέξη 7 , Καβαδά 1, Θεοδώρου 14(1)
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος):  Μακρυνίκα 9 , Καμμένου 6 , Κοντογιάννη 8, Κλείτσα 6,  Ψωμά, Πετυχάκη 18 , Αμίτση , Κούκη 2, Τριχά 6Α2 Γυναικών

ΣΔΥ Τρίπολης – Κυρίαρχοι 31-38
Διαιτητές Μακρόπουλος Λαμπίρης
Δεκάλεπτα : 10-18, 22-23, 28-28, 31-38
ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠ (Μπαλής): Στασινού 4, Ντρέβου, Μπέκα 2, Μπακοπούλου 2, Αρβανίτη, Μπαλή, Μπαρουξή 8, Μοσχοπούλου 6, Κωτσιοπούλου, Τζάνη 11
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σταθάκη 1, Κοκκίνη 2, Μπρούλια , Νεαρχάκου 5, Ιτσαμπούν 2, Χατζηγεωργίου 11, Καρακλή 9(3) , Θεοφίλου 1, Βόπη 8, Παπακωνσταντίνου

Μελίσσια – Αρκάδι 58-40
Διαιτητές: Ντάνος-Χαϊνά
Τα δεκάλεπτα: 12-7, 26-15, 39-29, 58-40
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 2, Τσουγκράκη 9 (3), Δούρου 7 (1), Κοιλαρίδη 6 (1), Ζακυνθινού 7 (1), Καπερώνη 7, Νικολέτου 2, Καλημέρη 18.
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ., Ρήγα 5 (1), Μούκα 4, Ζουμπεράκη 11, Κουλούρη Στ. 9 (1), Μιχελιδάκη 3, Καζά 8, Κανδεράκη, Παναρετάκη.

Άρης Πετρούπολης – Σπόρτιγκ 53-65 παρ.
Διαιτητές: Σιδερής, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 15-8, 24-26, 40-35, 52-52 (κ.α.), 53-65 (παρ.)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ορφανίδης): Φάσουρα, Ναυροζίδου 6, Τζαμαρία, Μαρίνη 4, Λουκάτου 11, Ντάνου 7(1), Χιώτη 11, Τσέρου 7, Τσουμάνη 7.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Εμμανουηλίδου 6, Δανδουλάκη Μ.2, Δανούση 10(1), Βαφειάδη 8, Μουζάκη 4, Χαλικιά 18(1), Ιωαννίδου 17(2), Σερέπα .

Βαθμολογία
1.Ικαρος Καλλιθέας 23
2. Αγία Παρασκευή 23
3. Φάρος Κερατσινίου 23
4. Σπόρτιγκ 23
5. Μελίσσια 19
6. Ελευθερία Μοσχάτου 19
7.Αρης Πετρούπολης 18
8. ΓΣ Ηλιούπολης 18
9. Αρκάδι Ρέθυμνου 15
10. Κυρίαρχοι 15
11. ΣΔΥ Τρίπολης 13

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 12/2)
Αρκάδι Ρέθυμνου –Ίκαρος Καλλιθέας
Κυρίαρχοι – Φάρος Κερατσινίου
Σπόρτιγκ – ΣΔΥ Τρίπολης
Αγία Παρασκευή – Ελευθερία Μοσχάτου
Μελίσσια – ΓΣ Ηλιούπολης

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Συνοπτικά τα αποτελέσματα

Τιτάνες Δράμας – ΕΟ Σταυρούπολης 48-60
ΑΕ Πυλαίας – ΑΟ Σερρών 38-43
ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 52-48
Ηρακλής – Πιερικος Αρχέλαος 92-53
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς 28-57
Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας 81-56

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις

Ασπίδα Ξάνθης –Απόλλων Καλαμαριάς 28-57
Διαιτητές: Γιαννούλης, Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 6-9, 15-21, 18-40, 28-57
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3, Καραλίδου Σ. 2, Κουτρουβέλη, Καρακώστα 4, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 2, Λαζαρίδου, Σαρβάνη 2, Σουλιώτη 6, Σακουλάκη 1, Μαμαλίγκατζη 8(2).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή 9, Ιγγλέζου 11(1), Παλλάνη 10, Καλαντίδου, Ακσεχέρογλου 10, Σολωμού 6(1), Καϊμακτσή 3, Γραμματικού 9(1).

Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας 81-56
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 24-8, 49-17, 65-39, 81-56
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου, Παγκαλίδου 3, Αγαγιώτη, Νούλα, Ζέρβα 12, Σουλτάνη 25(3), Ντελή 2, Ταντουρόφσκα 27(5), Δημητριάδου 4, Ζήτη, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 8.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 15, Μπούρα, Παπαστεργίου 3, Λιάσκου 10(1), Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 8, Κουτσουνούρη 17, Καλλίδη 3. 

Ηρακλής – Πιερικός Αρχέλαος 92-53
Διαιτητές: Τσιρόγλου-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 21-12, 49-24, 70-40, 92-53
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 12, Ελευθεριάδου 7, Κωτούλα 15(4), Γιαννούδη 2, Τσακίρη, Τσαμπούρη 17(4), Μαργαρίτη 10, Γεροστεργίου 9, Τζιότζιου 4, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου, Καρακούλα 16.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Ζουγκουρίδου 12(2), Φλώρου 23(1), Γκοτζαμάνη 5(1), Παπανικολάου 2, Μπαγκλαρίδου 6, Λεκάι 1, Ακριτίδου, Δημητρίαδου 4.

ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 52-48
Διαιτητές: Γεωργούλης, Γκέκας
Δεκάλεπτα: 14-12, 29-28, 44-38, 52-48
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Γιωτίτσα Ε. 11(1), Σαρηγιαννίδου 19, Βαλέκα 2, Μεντεσίδου 4, Κατσίδου 15(3), Σταματέλου 1, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 9(1), Κουλακιώτη 4, Καλομιτσίνη 6, Καζαντζή 5, Μούρτου 4, Ψαρρά 6, Τζίκου 8, Παπαδάκη 6, Σαλαμάνη , Βασλαματζή .

Τιτάνες Δράμας – ΕΟ Σταυρούπολης 48-60
Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλα
Δεκάλεπτα: 10-16, 26-31, 39-50, 48-60
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Παράσχου 5(1), Καριώτη Μ. 1, Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 20(2), Γιαντσιώρη 12, Κυριακίδου 2, Αθανασιάδου 6.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 8, Σαμαρά 13(3), Αντωνιάδου 2, Μητρακοπούλου, Σεβασλιάν, Κωστανάκη 14(3), Κανέλογλου 4, Τσανταλη 12, Πλάτσα 3, Πεχλιβανίδου 4.

ΑΕ Πυλαίας – ΑΟ Σερρών 38-43
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 14-9, 26-24, 31-30, 38-43
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Πετρίδου 9(1), Γρηγοριάδου, Ζωγράφου, Κοκκίνου 2, Βατσιτσίδου 9(1), Ζιβώνη 2, Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 7(1).
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Κηρύκος): Τόγα 8(1), Μαραγκού 19(1), Νασιάκου, Μπακιρτιζίδου Κ., Μπακιρτζίδου Μ. 14, Λαδοπούλου Κ., Χατζηπαύλου, Στεφανίδου 2.

Βαθμολογία

1.Ολυμπιακός Βόλου 28
2.Ηρακλής 26
3. Απόλλων Καλαμαριάς 26
4. Ολύμπια Λάρισας 23
5.ΑΕ Πυλαίας 22
6. ΕΟ Σταυρούπολης 20
7. Πιερικός Αρχέλαος 20
8. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 19
9. Ασπίδα Ξανθης 18
10. ΠΑΣ Γιάννινα 17
11. Τιτάνες Δράμας 17
12. ΑΟ Σερρών 15
*Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 12/2)

Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς
Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Ηρακλής
ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννινα
ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΕ Πυλαίας
Ολυμπιακός Βόλου –Τιτάνες Δράμας