Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Δάφνη Δαφνίου 74-80

Άρης Πετρούπολης – Καλαμάτα 79-77

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος 62-45

Πορφύρας – Ακράτα 74-77

Αχαγιά’ 82 – Ερμιονίδα 72-62

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 59-61

Ίκαρος Καλλιθέας – Ένωση Ιλίου 62-75

Ρεπό: Πεύκη

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Δάφνη Δαφνίου 74-80

Δεκάλεπτα: 15-20, 39-34, 53-52, 74-80

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Τσιμπούρης

ΚΑΟΚ(Βουρνάς): Κωνσταντίνου 12 (2), Σακελλαράκης 11, Πράτης 12, Κεφαλάς 21, Σταυρόπουλος 13 (1), Μακρής 5 (1), Κατσαμάκης, Θωμόπουλος, Δανιήλ, Μπακέας.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Πατάτας, Παπαδόπουλος, Ρώης, Θεοδοσίου, Κωνσταντώνης 15 (1), Παλλάντζας, Γκίνης 13 (4), Αθανασάκης 4, Μιχόπουλος 13 (1), Κορρές 3, Φιλιππόπουλος 26, Τσελεμπής 6 (1).

 

Άρης Πετρούπολης – Καλαμάτα 79-77 (64-64 κ.α., 71-71 α’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 9-16,36-37,45-51, 64-64, 71-71, 79-77

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 7(1), Βενιτουράκης 20 (2), Δρακόπουλος 2, Σταύρου 4, Κωνσταντίνου 7 (1), Μπαζιώτης 9 (3), Μπούτρης 13 (1), Κωνσταντακόπουλος, Κυρίτσης 3 (1), Τασούλας 5, Μακρόπουλος 6, Βεντούρης 3.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 15 (4), Λουρμπέας 2, Σκοπέτος 1, Μαγιντόμπε 9 (1), Γεωργανάς 5, Μπάκας 15,  Τσικούρης 16, Δελής 8, Κουτίβας 6, Παθιάκης.

 

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος 62-45

Δεκάλεπτα: 21-11, 33-22, 51-31, 62-45

Διαιτητές: Κονταράτος, Λαζαρίδης

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Κουκουλομάτης, Στογιάνοβιτς, Δούρος, Χριστοδουλόπουλος 3 (1), Κάντας, Φωτίου 26 (5), Ζυγάς, Σκλάβος 11 (1), Αγγελόπουλος 17 (2), Καραγιάννης 3, Σκόνδρας 2.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος, Σερέτης 2, Γιαλελής, Λαμπρόπουλος 10, Αδαμόπουλος 9 (1), Πολυδωρόπουλος 6, Παπαβασιλόπουλος 2,Κάλλης 7 (2), Λιούρδης, Αναγνωστόπουλος 9 (1), Σταυράκης.

 

Πορφύρας – Ακράτα 74-77 (70-70 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 19-17, 34-33, 54-50, 70-70, 74-77

Διαιτητές: Ντάνος, Καρανικόλα

Πορφύρας (Παύλος): Πάλτογλου 16 (2), Στεφανής 11 (1), Παπαφωτίου 5 (1), Βούλγαρης 16 (1), Πρέκας, Ιορδάνου, Καλαμαράς 11 (2), Μπαρμπαρής 4, Οικονόμου 10 (2), Ντόκος 1.

Ακράτα (Ζωντός): Λάφης 11, Ολύμπιος 10 (2), Κατωπόδης 2, Μανταλβάνος Γ. 2, Μάλλης 15 (5), Βεσκούκης 21 (1), Λάππας 16.

 

Αχαγιά’ 82 – Ερμιονίδα 72-62

Δεκάλεπτα: 21-18, 33-35, 59-45, 72-62

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αντωνιάδης

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 6, Σταμόπουλος 2, Γατσούλης 1, Νικολάου 7 (1),  Χαμηλός 8 (2),  Τσινόπουλος 6 (1), Λυκούδης 9 (3), Δαβάνης 22 (2), Νικολόπουλος 11 (1).

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 4, Αγγελής 3 (1), Θωμάς 8 (1), Γκολέμης 5 (1), Βανδώρος 3, Δεβελέκος 10, Κορίζης 10, Ευστρατίου Π. 11, Διαμαντόπουλος 5, Πούλης 3.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 59-61

Δεκάλεπτα: 20-15, 37-34, 44-45, 59-61

20-15, 17-19, 7-11, 15-16.

Διαιτητές: Μακρής, Μπανασάκης

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 10 (1), Λαμπρόπουλος 11 (3), Ροκανάς 7 (1), Θανόπουλος 2, Παπαγεωργίου, Πελεκούδας, Δ. Λυμπέρης 7 (1), Αγγελόπουλος 4, Οικονομόπουλος 8, Παπανικολόπουλος 10.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Μελλισουργός 2, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 16 (2), Βούζας 5, Δορκοφίκης 10 (2), Μιχαλόπουλος 3, Δαρμογιάννης 8 (2), Παπαδάκης 6, Γιαννακοδήμος, Κανάς 9 (1).

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Ένωση Ιλίου 62-75

Δεκάλεπτα: 9-16, 29-39, 37-51, 62-75

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Ορφανός Εμ. 

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 8, Αλεξανδρόπουλος 3 (1), Μπουργάνος 13 (1), Ψάρας 11 (3), Καλεμτζάκης 9, Τσατάς 7 (1), Μπελίτσης 3 (1), Οικονομάκης, Τζέμης 4, Σταθόπουλος 4.

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 19 (3), Μπέλλας Ι. 12 (3), Αρχιμανδρίτης 4, Πανουσόπουλος Θ. 3, Τσολάκης 7, Σκαλωμένος 10 (1),  Μπέλλας Ο. 8, Πανουσόπουλος Κ. 2, Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 10, Τσιούμπρης, Τζορμπαντζόγλου.

 

Βαθμολογία 

1. Δάφνη Δαφνίου 27

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 26

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 24

4. ΚΑΟΚ 24 

5. Ένωση Ιλίου 23 

6. Γλαύκος 22

7. Ακράτα 22

8. Αχαγιά ‘ 82 20

9. Κεραυνός Αιγίου 20

10. Πορφύρας 19

11. Καλαμάτα 18

12. Ίκαρος Καλλιθέας 18

13. Ερμιόνη 18

14. Πεύκη 17

15. Άρης Πετρούπολης 17

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 05/02)

Άρης Πετρούπολης – Δάφνη Δαφνίου

Κεραυνός Αιγίου – Καλαμάτα

Πορφύρας – Γλαύκος

Αχαγιά’ 82 – Ακράτα

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ερμιονίδα

Ίκαρος Καλλιθέας – Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Πεύκη – Ένωση Ιλίου

Ρεπό: ΚΑΟΚ

 

 

2ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Σαντορίνη 93-70

Ιπποκράτης Κω – Πανναξιακός 78-44

Νίκη Αμαρουσίου – ΟΦΗ 80-79

Πεντέλη – Άρης Νικαίας 78-73

Κάδμος – Πόλις Καλλιθέας 65-59

Προμηθέας Χαλανδρίου – Έσπερος Λαμίας 52-69

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

 

Φύλλα αγώνα

Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΕ Σαντορίνης 93-70

Διαιτητές: Νάκας, Γεράνιος

Δεκάλεπτα: 24-30, 56-43, 74-58, 93-70

Διαγορας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 7(2), Εμίρης 13(3), Ζακυνθινός 4, Καραλής 5(1), Διαμαντόπουλος 9(1), Καράμπαμπας 15(2), Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 18(6), Παπαδολιάς 17(3), Σαμαράς 4, Ντιφαντής.

Σαντορίνη (Πεταλωτής): Νικολαΐδης 18(4), Σταύρου 1, Μπουραντάς 2, Δουλγεράκης 7, Κυριακόπουλος 14(1), Παπαδόπουλος 6, Βουρτζούμης, Σάκοτα 22.

 

Νίκη Αμαρουσίου – ΟΦΗ 80-79

Δεκάλεπτα: 26-22, 46-44, 63-62, 80-79

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Κοροπούλης 11, Οικονόμου 18(1), Κοντογιάννης 22(1), Σιμιτζής 2, Τσέκενης Γ., Σκούταρης 12(2), Τσέκενης Α. 5(1), Χοτζαλάρι 7(1), Αγγέλης 2, Σιδέρης 1.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 6, Κριθινάκης 15(3), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 15(1), Μπούμπαρης 2, Καρλάφτης 3, Αγαπιάδης 8, Πρωτογεράκης 1, Κυρίτσης 8, Μουλάς 21(2).

 

Πεντέλη – Άρης Νικαίας 78-73

Δεκάλεπτα: 30-25, 47-43, 63-58, 78-73

Διαιτητές: Φραγκούλη, Αντωνίου

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Κέκης, Μάτζιος, Πατεράκης, Γρατσιάτος 7(1), Λίτσο 6(1), Αποστολόπουλος 11(3), Πορτελάνος, Καρούζος 19(4), Κωνσταντάκος, Μπίγγος 16(2), Σαλτουρίδης 6, Μαλούκος 13.

Άρης Νικαίας (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος , Καρβούνης 9(5), Αγγελόπουλος, Σκιαθίτης 6(2), Θαλασσινός 20(2), Αγγελίδης, Γαλίτης 2, Κόλλιας 9, Στέφος 3, Δρίβας 3(1), Αντωνούσος, Καρυπίδης 21(2).

 

Ιπποκράτης Κω – Πανναξιακός 78-44

Δεκάλεπτα: 16-12, 28-18, 50-30, 78-44

Διαιτητές: Σιδέρης, Παπαδόπουλος

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χατζηπυλιώτης 2, Κουκουράβας 5(1), Τρύπας, Πλευράκης 3(1), Χρήστου 4, Παπαδημητρίου 10(3), Ασημακόπουλος 12, Γκοράτσας 2, Χαρίσης 18(1), Χρύσης 18(1), Μποδούρ, Χατζηγιακουμής 4.

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 13(3), Σβορώνος 6, Καλαβρός 2, Μαγγιώρος, Γεωργιάδης 9(3), Καραγιάννης 1, Τζίμης, Μάκαρης 2, Μάκος 3(1), Δαχρετζής 4, Καδηγιαννόπουλος, Μυλωνάς 4.

 

Προμηθέας Χαλανδρίου – Έσπερος Λαμίας 52-69

Δεκάλεπτα: 6-25, 25-30, 40-50, 52-69

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Ελ Ανύ

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 5(1), Σβαρνάς 4, Ανδρικόπουλος, Παπαδημητρίου 18(4), Γιαννάκης, Σαμιώτης 5, Τσιγγενόπουλος, Κορομηλιάς 8(2), Στεφάνου 10(2), Σαρλής 2, Πέζος, Μάνδαλος.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 3(1), Φραγκιαδάκης 6(2), Σέτος 13(2), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 11(1), Φήκας 4, Σοφογιάννης 5, Φούντας 2, Ζαχαράκης 2, Παπαργυρόπουλος 23.

 

Βαθμολογία

1. Ιπποκράτης 23

2. Διαγόρας 23

3. Κάδμος 21

4. Έσπερος Λαμίας 21

5. Λοκρός 20

6. Πεντέλη 20

7. Νίκη Αμαρουσίου 19

8. Άρης Νικαίας 18

9.ΟΦΗ 18

10. Σαντορίνη 16

11. Πανναξιακός 15

12. Πόλις 14

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 13

* ΟΦΗ και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 5/2)

Λοκρός Αταλάντης – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Σαντορίνη – Ιπποκράτης Κω

Πανναξιακός – Νίκη Αμαρουσίου

ΟΦΗ – Πεντέλη

Άρης Νικαίας – Κάδμος

Πόλις Καλλιθέας – Προμηθέας Χαλανδρίου

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

 

3ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΑΣ Μελίκης – Απόλλων Καλαμαριάς 77-85

ΓΣ Ελίμειας – Αριστοτέλης Φλώρινας 79-52 

Τιτάνες Παλαμά – ΓΣ Φαρσάλων 72-59

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Βίκος Ζαγοροχώρια 70-54

Αιγινιακός – Εύαθλος Πολυκάστρου 64-70

Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης 63-61

Νικόπολη Πρέβεζας – ΠΣ Ευκαρπίας  56-62

 

Φύλλα αγώνα

Νικόπολη Πρέβεζας – ΠΣ Ευκαρπίας 56-62

Δεκάλεπτα: 19-20, 32-31, 42-52, 56-62

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Τσιρόγλου

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 11, (3), Αργυρός, Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 1, Ροντογιάννης 3, Πολίτης 5 (1), Παπαμιχαήλ 6, Νίκας 10 (3), Μακρόπουλος 20 (3), Μπάλλας.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 2, Σιδηρόπουλος, Κολότσιος 8(1), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης, Πούλιος, Γαϊτάνης 7(2), Χολέβας 12(1), Βενετίδης 7 (1), Απιδόπουλος 6, Ουλουσίδης 1, Γκαβέζος 19(2).

 

Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης  63-61

Δεκάλεπτα: 16-14, 33-34, 43-51, 63-61

Διαιτητές:  Κοντογιάννης, Λελούδας

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης: Κλωνάρας Ν. 14, Ζήμπρας, Κλωνάρας Α. 8 (2), Μπαρτζώκας, Ρίγκος 5 (1), Κολοβός 5 (1), Συλλάκος, Κιούρκας 15 (3), Μπόζιαρης 9 (1), Τζήμου 7 (1).

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόιπουλος): Σισμάνης 13 (3), Σκορδάρης, Ντόβας 15 (3), Γκουτζιομήτρος 2, Μαυρίδης 11 (1), Ζολώτας 1, Γκλιάνας, Καρανώτας Στ. 4, Καρανώτας Τ. 15.

 

Αιγινιακός – Εύαθλος Πολυκάστρου 64-70

Δεκάλεπτα: 12-16, 32-35, 48-49, 64-70

Διαιτητές: Καρακώστας, Γεωργούλης

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 6 (1), Μωυσίδης 4 (1), Παουλεάνου 18 (3), Αργυρόπουλος 17 (5), Κιρκιντζώτης 13 (1), Τσουτσούκας 6, Παρίσης, Παππάς, Μανωλόπουλος, Κουμαδέρης, Μπλούσι.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 8 (2), Ημερίδης 23 (5), Ζεμπεκίδης 3 (1), Χατζόπουλος 3, Τσελέκης 15, Σιδηρόπουλος 13, Κούτουλας 5, Βαρβούτας, Κηρύκος, Βλέτσης, Πολυχρονιάδης, Παπαρίδης.

 

ΓΑΣ Μελίκης – Απόλλων Καλαμαριάς 77-85

Δεκάλεπτα: 11-24, 38-44, 56-66, 77-85

Διαιτητές: Ζιώγας, Ασημακάκη

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 18 (3), Μαυρίδης 12, Κοτσαμπάσης 16 (3), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 1, Τζαφέρης Χρ., Στάκταρης, Σαζακλίδης 8, Παραπούρας 20 (4), Ρογκότης 2, Κυριακού, Παπαρώσης,

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Χατζημιχαηλίδη2 6 (1), Αποστόλου 20 (3), Γαϊτανίδης 2, Σουλούγκας 13, Κουκουλίδης 5 (1), Αναστασίου 15, Μωυσίδης 2, Δοξάκης 3 (1), Καλαμπόκης, Στυλιανίδης 13 (1), Χατζής, Χατζίδης 4.

 

ΓΣ Ελίμειας – Αριστοτέλης Φλώρινας 79-52

Δεκάλεπτα: 17-11, 36-23, 57-42, 79-52

Διαιτητές: Εκιζόγλου, Λαδάς

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Τσιρέκας 1, Μαδίκας 4, Μαλούτας 11 (3), Δημόπουλος, Βλάχος 17 (2), Πάπιστας 3 (1), Τσέπουρας, Κατσέλας 4, Τσιαούσης 19 (3), Μαλλιούρας, Τσαμπούρης 5 (1), Νικολάου 15(1).

 

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 12 (2, Νικολαΐδης 2, Συμεών 2, Κέκελης 13(3), Τέρπος 2, Μήλλιος 2, Σκαρλάτος 8, Δάμο, Γυμνόπουλος 9(1), Καραβατάκης, Βασιλείου 2, Ελευθερίου.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Βίκος Ζαγοροχώρια 70-54

Δεκάλεπτα: 22-13, 38-27, 55-42, 70-54

Διαιτητές: Παπανικολάου, Ιορδανίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 10(1), Μπαζάκας, Μπαρτζώκας 5, Μουζακίτης, Τζίμας 2, Καννής, Καρασίμος 11, Μάκης 6 (2), Πρέντζας 11(2) Τσίγκας, Φίλιος 7(1), Αυγερινός 18(6).

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πανταζής): Μιχαήλ 6(1), Πανταζής, Κάκος, Βάτσιος 3(1), Αντωνίου 11, Τάσσης, Τώνης 6(2), Εξαρχόπουλος 14(3), Τζοβάρας 5, Ζήκος, Λάμπρου 9, Γιωτάκης.

 

Τιτάνες Παλαμά – ΓΣ Φαρσάλων  72-59

Δεκάλεπτα: 17-12, 32-25, 50-39, 72-59

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Δόλγυρας

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 2, Πανάρας 17(2), Αργύρης 5(1), Γεωργατζάς 24(4),Παπαϊωάννου 8, Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 5, Μούμογλου 7(1), Χατζής 2, Αποστολάκης.

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 17(1), Ντίνος 2, Ιλτσόγλου 8(2), Αναγνωστόπουλος Χρ., Ντονάς 2, Αναγνωστόπουλος Γ. 16, Μακρής 1, Λούτας, Φούντας 15(3), Κούργιας.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας 27

2. Τιτάνες Παλαμά 25

3. Νικόπολη Πρέβεζας 24

4. ΓΣ Φαρσάλων  23 

5. Διόσκουροι Κοζάνης 23 

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 22

7. ΓΑΣ Μελίκης 21         

8. ΠΣ Ευκαρπίας 20 

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 20

10. Απόλλων Καλαμαριάς 20

11. Πρωτέας Γρεβενών 19     

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 17

13. Αιγινιακός   16        

14. Βίκος Ζαγοροχώρια 16     

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα.

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 5/2)

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΣ Ελίμειας

Αριστοτέλης Φλώρινας – Τιτάνες Παλαμά

ΓΣ Φαρσάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Βίκος Ζαγοροχώρια – Αιγινιακός

Εύαθλος Πολυκάστρου – Πρωτέας Γρεβενών

Διόσκουροι Κοζάνης – Νικόπολη Πρέβεζας

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΑΣ Μελίκης

 

 

4ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ιωνικός – Μακεδονικός  81-70

Ορφέας Ν. Σκοπού – Αστέρας Καβάλας  76-71

ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΓΑΣ Κομοτηνή 61-68

Ζέφυρος – ΠΚ Νεάπολης 78-51

ΑΕ Κομοτηνής – Παναθλητικός Πειραματικό  64-59

Αγία Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών  55-81

Χαλκηδόνα – Μαντουλίδης 70-59

 

Φύλλα αγώνα  

Αγία Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών 55-81

Δεκάλεπτα: 16-21, 25-39, 41-65, 55-81

Διαιτητές: Μπακάλης, Κολοκυθάς

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 12 (4), Σιδεράς 5 (1), Παϊτάρης, Μητρούλης, Δαφτσής, Κοντογιαννόπουλος 3 (1), Δάτσης 2, Δανίκας 16, Καντζάλης, Παπακωνσταντίνου 6 (2), Φασουλάς 10, Σκοπίδης 1.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γιαννούλης, Π. Γρίψιος 19 (1), Παπαπασχάλης 2, Γεωργιανός 13(1), Τράκας 9(1), Παπαδόπουλος 2, Χ. Γρίψιος, Γκουτζιάς 7, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 8(2), Θολιώτης 6(1), Φώτογλου 15(1).

 

Χαλκηδόνα – Μαντουλίδης 70-59

Δεκάλεπτα: 10-15, 33-28, 57-39, 70-59

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Παπαθανασίου Χ.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 12 (3), Μαρκίδης 1, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 18 (4), Παπαδόπουλος 2, Λαϊδης 6 (2), Μπατάκος 4, Σεφερίδης 4, Χαρτόπουλος 12, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 11.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης 9 (1), Ροπούτης 7 (1), Τάκης 4, Τζιοβάρας, Μπέλλος, Γκαντίδης 6, Γιαννάκος 2, Ρεφατλάρι 17 (2), Γκαβέζος, Κουτουξίδης 6, Τσιριλάκης 8, Θώμος.

 

Ιωνικός – Μακεδονικός 81-70

Δεκάλεπτα: 26-21, 44-38, 68-56, 81-70

Διαιτητές: Δαμίγος, Πετανίδου

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Ιγγλέζος, Παναγιώτου 15(1), Τουβετζίδης 13, Δικταπανίδης, Γκούμας, Σιδηροηλίας 6, Παπαδόπουλος 9, Κουλαξής 14(1), Καλογεράτος 22(6), Κουτές, Γεωργιάδης 2.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε, Κοντσές 24, Ντσιλής 18(2), Μπαρζού 12(2), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 4, Σκουφεζής Α, Πηλακούτας Λυχριδάς 7(1), Νταράκης Μαργαρίτης 5.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Παναθλητικός Πειραματικό 64-59

Δεκάλεπτα 11-15, 32-28, 49-43, 64-59

Διαιτητές:  Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος ): Σταματέλος 10(2), Πολυχρονιάδης, Χόνδροπουλος 15(4), Βακρινός, Λεχούδης 7(1), Σαρημπαλίδης, Κουτσοβασιλης 7(1), Καραμπεκης 12(2), Βακχαρίδης, Παλακης 14, Λέφης.

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 7(2), Πράντζος 3(1), Τσεσμετζής 6, Χατζημιχαηλίδης 12, Καλούτσικος 11, Κοϊμτζόγλου 11(2), Μαυροματίδης 3, Μπάκος 6(2), Κασούρας.

 

Ζέφυρος – ΠΚ Νεάπολης 78-51

Δεκάλεπτα: 28-12, 33-22, 64-39, 78-51

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωαν., Πράττος

Ζέφυρος (Τσολάκης, Βουλκίδης): Μυτιληναίος 7(1), Μυλωνάς 14, Αλεξανδρίδης, Φωτιάδης 3, Ουρκέρογλου 10(2), Τσιούντος 12(1), Καπακάκης, Πατίκας 4, Τσιόγκας 8, Σταφυλάς 12, Μυστιλιάδης 7(1), Τσάμογλου.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης 7(1), Νικολαϊδης Π, Αποστολίδης 12, Φαρμάκης, Χύτας 9, Ζεϊμπέκης 2, Χριστοφόρης, Καραγιαννάκης 8, Χριστοδούλου 4, Δημητρόπουλος , Τσιώρας 1, Ταουκίδης 12.

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΓΑΣ Κομοτηνή 61-68

Δεκάλεπτα: 18-10, 28-32, 42-49, 61-68

Διαιτητές: Μαλτέσιος, Τοκμακίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος, Βέτσος 9(1), Τεζετζίδης 12, Τσιγγελίδης 5, Αντωνιάδης, Κοκκίνης 3(1), Φιλοξενίδης 19(3), Χαρίστος Σ 12, Παντελέρης, Σερέτης 1.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεμπής 4, Αθανασίου 7(1), Χατζηδημητρίου 10, Καναράς 7(1) Σιμάκης 17, Καλατζής 6, Καραμπέκης 2, Χαλίλ 15.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Αστέρας Καβάλας 76-71

Δεκάλεπτα: 21-21, 41-37, 61-54, 76-71

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πελχιβάνης 19(4), Ιακωβίδης 6,  Χατζής 11(2), Αποστόλου 3(1), Τσανάκας 4 (1), Καβαργύρης 16, Χατζηανδρέου 12, Ιωσηφίδης 3 (1), Σύρπας 2, Χατζηκυριακίδης.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 2, Μπόζης 13 (2), Μαρκόπουλος 2, Αθανασιάδης 17(1), Χαριζάνης 15(1), Μύζιου 6, Ζαρωτιάδης 16, Μαραβέγιας, Ιωαννίδης, Αργυρίου.

 

Bαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 27 

2. Χαλκηδόνα  26          

3. Παναθλητικός-Πειραματικό 25

4. Ζέφυρος 25  

5. ΑΕ Κομοτηνής  25

6. Μακεδονικός  22 

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 21

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 21 

9. Ιωνικός 20         

10. Αστέρας Καβάλας  18

11. Μαντουλίδης 17 

12. ΠΚ Νεάπολης 17

13. Αγία Βαρβάρα 16

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 14         

 

Eπόμενη αγωνιστική (15η, 5/2)

Μακεδονικός – Ορφέας Ν. Σκοπού

Αστέρας Καβάλας – ΠΟ Νέων Μουδανιών

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ζέφυρος

ΠΚ Νεάπολης – ΑΕ Κομοτηνής

Παναθλητικός Πειραματικό – Αγία Βαρβάρα

Ικαροι Σερρών – Χαλκηδόνα

Μαντουλίδης – Ιωνικός