Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Ο Απόλλων Καλαμαριάς αναδείχθηκε νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για τον 2ο Όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών επικρατώντας με 49-43 του Ηρακλή.

Στον 1ο Όμιλο η Αγία Παρασκευή νίκησε με 63-55 τα Μελίσσια.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Καλλιθέας – ΣΔΥ Τρίπολης 71-51
Σπόρτιγκ – Ελευθερία Μοσχάτου 69-48
Φάρος Κερατσινίου – Αρκάδι Ρεθύμνου 67-52
Αγία Παρασκευή – ΚΑΟ Μελισσίων 63-55
Κυρίαρχοι-Άρης Πετρούπολης 35-68

Αναλυτικά οι αγώνες:

Αγία Παρασκευή – ΚΑΟ Μελισσίων 63-55
Διαιτητές: Λύρας, Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα: 19-12, 35-32, 41-45, 63-55
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 6, Καμμένου 23(4), Κοντογιαννη 13, Κλείτσα 8(2), Ψωμά 8, Πετυχάκη 2, Αμίτση 3(1), Τριχά, Κούκη.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 12, Τζουγκράκη 14(3), Δούρου 6, Κοιλιαρίδη 9(1), Ζακυνθικού 4, Καπερώνη 4, Καλημέρη 6, Χριστακοπούλου.

Κυρίαρχοι – Άρης Πετρ. 35-68
Διαιτητές: Γαρίνη, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα : 08-16, 13-32, 20-50, 35-68
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου, Κοκκίνη 2, Μπρούλια 3, Νεαρχάκου 4(1), Θεοφίλου 7, Ιτσαμπούν 4, Χατζηγεωργίου 2, Καρακλη 5(1), Βόπη 3, Παπακωνσταντίνου 5

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. ( Ορφανίδης, Κουτσούκος): Γούλα Π. Α , Ναυροζιδου 10(2), Ντακόλια 2, Μαρίνη 4, Λουκάτου 13, Τζαμαρία, Ντάνου 7(1), Χιώτη 15, Φάσουρα  8, Τσέρου 9(1), Στεφανίδου.

Ίκαρος Καλλιθέας – ΣΔΥ Τρίπολης 71-51
Διαιτητές: Σωτηρχέλης Κατσαπρακάκης
Δεκάλεπτα : 14-14, 34-26, 56-33, 71-51
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης , Χατζηαυγουστίδης): Γιγουρτάκη 3, Στεφάτου 10 , Στεφάνου 13(1) , Ευμορφοπούλου 1, Τσαφαρά 10(2) , Ρουμπελάκη 8 , Παπαθεοδώρου , Λίτσι 13(1) , Παναγιωτοπούλου 11, Τζουνοπούλου 2, Κορδαλή

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή , Μπαλής) : Ντρέβου 4, Μπέκα , Μοσχοπούλου 22(2) , Μπαρουξή 17 , Κούρτη , Κωτσιοπούλου , Τζάνη 8

Σπόρτιγκ – Ελευθερία Μοσχάτου 69-48
Διαιτητές: Γρίβα, Καλογριάς
Δεκάλεπτα :24-20, 40-29, 52-35, 69-48
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου):  Δανδουλάκη Αλ.,  Εμμανουηλίδου 4 (1),  Δανούση 15 (3),  Μπρέλλου ,  Βαφειάδη 6,  Κριμιτζά 4,  Μουζάκη 10,  Χαλικιά  15 (1),  Ιωαννίδου 7 ,  Σερέπα,  Δανδουλάκη M. 8

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου):  Ξεπαπαδέα 7,  Δεγαίτη 2,  Καλάγια 2,  Ζαχαράκη 7,  Μούλτση 2,  Σπαθάρη 8 (2),  Σιγάλα 3,  Κούτρα,  Χελιώτη 13,  Καρανάσιου 2,  Κρίτσαλου 2   .

Φάρος Κερατσινίου – Αρκάδι Ρεθύμνου 67-52
Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Μυλωνάς
Δεκάλεπτα: 20-13, 41-23, 54-35, 67-52
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λιβάδης, Καραπακλάς): Αθανασίου 6 (2), Κεχαγιά 17(3), Γκριτζά  4, Τσέρου 8, Πετράκη 10, Βράκα 11 (2), Αλεξανδρίδου 4, Γιαννακοπούλου 4, Λόξα 2, Ακρίβου 1, Σαλιάι, Καρακασίδου.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 9 (1), Μούκα 2, Ζουμπεράκη 22 (2), Κουλούρη Στ. 13, Μιχελιδάκη 2, Καζά 4, Κανδεράκη, Ρήγα, Παναρετάκη

Βαθμολογία
1.Ικαρος Καλλιθέας 22
2. Σπόρτιγκ 21
3.Φάρος Κερατσινίου 21
4.Αγια Παρασκευή 21
5.Ελευθερία Μοσχάτου 19
6. ΓΣ Ηλιούπολης 17
7.ΚΑΟ Μελισσίων 17
8. Άρης Πετρούπολης 17
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 14
10. Κυρίαρχοι 13
11. ΣΔΥ Πετρούπολης 12

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 5/2)

ΓΣ Ηλιούπολης – Αγία Παρασκευή
Άρης Πετρούπολης – Σπόρτιγκ
ΣΔΥ Τρίπολης – Κυρίαρχοι
Φάρος Κερατσινίου – Ικαρος Καλλιθέας
Μελίσσια – Αρκάδι Ρεθύμνου
Ρεπό: Ελευθερία Μοσχάτου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής 49-43
Πιερικός – ΠΑΣ Γιάννινα 51-44
Αναγέννηση Ν.Ρ. –ΑΕ Πυλαίας 57-61
ΕΟ Σταυρούπολης – Ολυμπιακός Βόλου 54-73
Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 62-56 παρ. (51-51 κ.α.)
ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας 45-41

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής 49-43
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Γραικός
Δεκάλεπτα: 14-12, 27-23, 32-33, 49-43
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 2, Ιγγλέζου 5(1), Παλλάνη, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 8, Σολωμού 12(1), Καϊμακτσή 10(1), Γραμματικού 4.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Ελευθεριάδου 2, Κωτούλα 5, Γιαννούδη 2, Τσαμπούρη 10(2), Μαργαρίτη, Γεροστεργίου 8(1), Τζιότζιου, Λογδανίδου 8, Καρακούλα 4.

Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας
Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλα
Δεκάλεπτα: 11-17, 22-28, 31-44, 51-51(κ.α.), 62-56
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 22(1), Κουτρουβέλη, Καρκώστα 12, Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή, Σαρβάνη, Σουλιώτη 14, Μαμαλίγκατζη 6, Καραλίδου Β., Σακουλάκη 2.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Ντούρα, Σουλιώτη 11(1), Λιάσκου 4, Σκαρλή 5, Μαγδαλιανίδου 12, Κουτσουνούρη 12(1), Καλλίδη 12(1)

ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας 45-41
Διαιτητές: Θωμόπουλος, Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 18-16, 28-26, 39-29, 45-41
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Τόγα 18(2), Μπακιρτζίδου Μ. 10, Μπακιρτζίδου Α.,  Τζιαμπάζη 4(1), Βλαχβέη, Νασιάκου 11, Λαδοπούλου Κ. 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Σαμολαδά 8(1), Αρσένογλου Κ., Γαϊτάνη Ε. 20(2), Γιαντσιώρη 8, Κυριακίδου, Αθανασιάδου 2.

Πιερικός Αρχέλαος – ΠΑΣ Γιάννινα 51-44
Διαιτητές: Σελεβός, Πλατέλλα
Δεκάλεπτα: 11-14, 21-27, 36-36, 51-44
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 16 (3), Φλώρου 8, Γκοτζαμάνη 4, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Δαβιτίδου 9 (1), Ακριτίδου, Κωτούλα 4, Δημητριάδου 2.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Σαρηγιαννίδου 12, Γιωτίτσα Ε. 10, Μεντεσίδου 16, Κατσίδου, Ξανθοπούλου, Βαλέκα, Σταματέλου 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ολυμπιακός Βόλου 54-73
Διαιτητές: Σαραφενίδης, Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 16-27, 26-44, 39-55, 54-73
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 15, Σαμαρά 7(1), Αντωνιάδου, Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 10(2), Κανέλογλου 11, Τσανταλη 3, Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου 7(1), Αγαγιώτη 2, Ζέρβα 12, Σουλτάνη 11(1), Τότση 2, Δημητριάδου 6, Ζήτη, Διαμαντοπούλου 2, Ταντουρόφσκα 19(5), Κοτσιάφτη 10.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΑΕ Πυλαίας 57-61
Διαιτητές: Τσούλης, Καρκαλέτσης
Δεκάλεπτα: 9-18, 22-30, 41-42, 57-61
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 2, Καλομιτσίνη 10(2), Καζαντζή, Ταυροπούλου 2, Μούρτου 21(1), Ψαρρά 6, Τζίκου 9, Παπαδάκη 2, Αθανασιάδου 5.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα 3(1), Ζωγράφου 11, Πετρίδου 11, Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 7, Βατσιτσίδου 15, Καρατζά 4, Γαλιτσιάνου 10(1).

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 26
2. Ηρακλής 24
3. Απόλλων Καλαμαριάς 24
4. Ολύμπια Λάρισας 22
5. ΑΕ Πυλαίας 21
6. Πιερικός Αρχέλαος 19
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 18
8. Σταυρούπολης 18
9.Ασπίδα Ξάνθης 17
10. Τιτάνες Δράμας 16
11. ΠΑΣ Γιάννινα 15
12. ΑΟ Σερρών 13
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 5/2)

Τιτάνες Δράμας – ΕΟ Σταυρούπολης
ΑΕ Πυλαίας – ΑΟ Σερρών
ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Ηρακλής – Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς
Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας