Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Εξ αναβολής αγώνες (2ος Όμιλος)

Σε εξ αναβολής αγώνες για τον 2ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Ανδρών σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

Ιπποκράτης – Πόλις Καλλιθέας 79-44

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αρης Νικαίας 86-73

Πεντέλη – Προμηθέας 70-43

 

Φύλλα αγώνα

Ιπποκράτης – Πόλις Καλλιθέας 79-44

Δεκάλεπτα: 20-9, 36-22, 60-28, 79-44

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Ντάνος

Ιπποκράτης (Καπλανίδης, Χατζηστέργος): Χατζηπυλιώτης, Κουκουράβας 10(2), Τρύπας 15(4), Πλευράκης 9(1), Χρήστου 5, Παπαδημητρίου 3(1), Ασημακόπουλος 9, Γκοράτσας, Χαρίσης 15, Χρύσης 9, Κατσούβας 2, Χατζηγιακουμής 2.

Πόλις Καλλιθέας (Καρβούνης): Μπογδανίδης 3 (1), Ζήσης, Κακαρέτας 2, Θεοδωράκος 5, Τσίκουρας, Τσελεκός 12 (2), Κυριλής 2, Ξιούρας 15 (1), Καρανδρέας 5.

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αρης Νικαίας 86-73

Δεκάλεπτα: 33-22, 53-40, 66-55, 86-73

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Τσολάκος

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης, Μακρής): Παπαποστόλου 6(2), Ζακυνθινός 6, Καραλής 4, Διαμαντόπουλος 6(2), Καράμπαμπας 12(1), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 12(4), Παπαδολιάς 9, Εμίρης 15(3), Γαλιλώτος 11, Ζένελι 3(1).

Αρης Νικαίας (Πανούλιας): Καρβούνης 10(1), Αγγελόπουλος, Σκιαθίτης 11(3), Θαλασσινός 2, Αγγελίδης 3, Κόλλιας 6, Γαλίτης, Στέφος 20, Καρυπίδης 21(2).

 

Πεντέλη – Προμηθέας 70-43

Δεκάλεπτα: 19-4, 25-19, 54-31, 70-43

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Μαυρέλης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Πατεράκης, Μάντζιος 5 (1), Γρατσιάτος 8 (1), Λίτσο 17 (3), Αποστολόπουλος 5 (1), Πορτελάνος 2, Καρούζος 5 (1), Κωνστυαντάκος 2, Καλογερόπουλος 8, Μπίγκος 8, Σαλτουρίδης 4, Μαλούκος 6.

Προμηθέας (Μελέτης): Γεμενής 9 (1), Σβάρνας, Παπαδημητρίου, Κορομηλιάς 3 (1), Γιαννάκης, Σαμιώτης 6, Τσιγκενόπουλος 9, Πέζος 5 (1), Στεφάνου 6 (2), Μάνδαλος 2, Σαρλής 3.

 

Βαθμολογία

1.Ιπποκράτης Κω 23

2.Διαγόρας Δρυοπιδέων 23

3.Λοκρός Αταλάντης 20

4.Πεντέλη 20

5.Έσπερος Λαμίας 19

6.Κάδμος Θήβας 19

7.Άρης Νικαίας 18

8.ΟΦΗ 17

9.Νίκη Αμαρουσίου 17

10.Σαντορίνη  15

11.Πανναξιακός  14

12.Πόλις Καλλιθέας 14

13.Προμηθέας Χαλανδρίου 13

*Ο.Φ.Η. και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει με -1 βαθμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 29/1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Σαντορίνη

Ιπποκράτης – Πανναξιακός

Νίκη Αμ. – ΟΦΗ

Πεντέλη – Αρης Νικαίας

Κάδμος – Πόλις Καλλιθέας

Προμηθέας – Εσπερος Λαμίας