Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα – ΚΑΟΚ 51-59

Γλαύκος – Άρης Πετρούπολης 98-72

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 82-70

Ερμιόνη – Πορφύρας 59-57

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Αχαγιά’ 82 70-55

Ένωση Ιλίου – Έσπερος ΑΟΠΑ 78-80

Πεύκη – Ίκαρος Καλλιθέας 63-51

Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

 

Φύλλα αγώνα

Καλαμάτα – ΚΑΟΚ 51-59

Δεκάλεπτα: 15-11, 23-27, 29-37, 51-59

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Χρηστίδης Π.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κίσσας, Λουρμπέας 4, Σκοπέτος , Μαγιντόμπε 14 (4), Γεωργανάς 2, Μπάκας 11,  Τσικούρης 10, Δελής 7, Κουτίβας 3 (1).

ΚΑΟΚ(Βουρνάς): Κωνσταντίνου 8, Σακελλαράκης 2, Πράτης 6 (1), Κεφαλάς 14 (2), Σταυρόπουλος 8 (2), Μακρής 10 (1), Κατσαμάκης 3 (1), Θωμόπουλος 8.

 

Γλαύκος – Άρης Πετρούπολης 98-72

Δεκάλεπτα: 26-17, 49-32, 76-48, 98-72

Διαιτητές: Ασημακάκη, Τσιμπούρης

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 20 (5), Γιαλελής, Λαμπρόπουλος 18 (50, Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος 7 (1), Παπαβασιλόπουλος 13 (3),Κάλλης 8 (2), Λιούρδης 4 (1),Αναγνωστόπουλος 19, Σταυράκης 3 (1), Παλαδινός 2.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 8 (2), Βενιτουράκης, Δρακόπουλος, Δρικόγιας 3, Σταύρου, Κωνσταντίνου 13, Μπαζιώτης 20 (4), Μπούτρης 9 (2), Κωνσταντακόπουλος 2, Τασούλας 3, Μακρόπουλος 4, Βεντούρης.

 

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 82-70

Δεκάλεπτα: 21-22, 39-38, 56-57, 82-70

Διαιτητές: Λογοθέτης, Καμήτσος

Ακράτα (Ζίζηλας): Λάφης 10, Ολύμπιος 12 (2), Κατωπόδης, Μανταλβάνος Κ. 10, Μανταλβάνος Γ. 2, Μάλλης 13 (3), Βεσκούκης 15 (1), Λάπας 20 (1), Πολυδέρας, Μπιτσάκος.

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 7 (2), Δούρος, Κόλιας, Χριστοδουλόπουλος 4, Κάντας, Φωτίου 13, Σούλης, Σκλάβος 27 (5), Αγγελόπουλος 12(1), Καραγιάννης 2, Σκόνδρας 5 (1).

 

Ερμιόνη – Πορφύρας 59-57

Δεκάλεπτα: 16-18, 39-27, 50-42, 59-57

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Κανελλόπουλος

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 4, Αγγελής 15 (1), Θωμάς 7 (1), Αμπάλοφ , Γκολέμης , Βανδώρος 5 (1), Δεβελέκος , Κορίζης 7, Ευστρατίου 8, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 13, Πουλής..

Πορφύρας (Παύλος): Σίμος 12 (1), Στεφανής 7 (1), Παπαφωτίου, Βούλγαρης 14 (1), Κωνσταντίνου, Κονταράκης, Καλαμαράς 10 (2), Μπαρμπαρής 8, Οικονόμου 6 (2), Τρίγκας, Ντόκος.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Αχαγιά’ 82 70-55

Δεκάλεπτα: 11-16, 35-30, 46-44, 70-55

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 7, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 29 (4), Βούζας 8 (1), Λάβαρης, Δορκοφίκης 13, Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης 4, Παπαδάκης 5 (1), Γιαννακόδημος.

Αχαγιά ’82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 6, Σταμόπουλος 5 (1), Γατσούλης 1, Νικολάου 5 (1), Χαμηλός 7 (1), Τσινόπουλος 3, Λυκούδης 3 (1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 2, Νικολόπουλος 23

 

Ένωση Ιλίου – Έσπερος ΑΟΠΑ 78-80 (67-67 κ.α., 73-73 α’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-16, 39-31, 50-44, 67-67, 73-73, 78-80

Διαιτητές: Λιότσος, Καρανικόλα

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 21 (3), Μπέλλας Ι. 6 (2), Αρχιμανδρίτης 2, Φουντάς 10 (2), Τσολάκης 13, Σκαλωμένος 5,  Μπέλλας Ο. 16 (3), Στρατομήτρος 3, Βαλσαμούλης 2.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 7 (1), Λαμπρόπουλος, Ροκανάς 12 (1), Θανόπουλος 2, Παπαγεωργίου, Λυμπέρης 14 (2), Αγγελόπουλος 7 (1), Οικονομόπουλος 17, Παπανικολόπουλος 21 (2).

 

Πεύκη – Ίκαρος Καλλιθέας 63-51

Δεκάλεπτα: 14-12, 29-30, 49-38, 63-51

Διαιτητές: Τσάτσης, Αργυρούδης 

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 9 (1), Κυριαζόπουλος 3 (1), Κεχρής, Μελάς 12 (1), Σημαιόπουλος 4, Πολύζος, Κουκάκης 12, Τάγαρης 23.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 1, Αλεξανδρόπουλος, Μπουργάνος 6, Ψάρας, Καλεμτζάκης 9 (2), Τσατάς 10 (1), Μπελίτσης 6, Οικονομάκης 3 (1), Τζέμης 10, Σταθόπουλος 6.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 25

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 24

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 23

4. ΚΑΟΚ 23 

5. Ένωση Ιλίου 21 

6. Γλαύκος 21

7. Ακράτα 20

8. Πορφύρας 18

9. Αχαγιά ‘ 82 18

10. Κεραυνός Αιγίου 18

11. Καλαμάτα 17

12. Ίκαρος Καλλιθέας 17

13. Ερμιόνη 17

14. Πεύκη 17

15. Άρης Πετρούπολης 15

* Η Πεύκη σε 14 αγώνες.

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 29/01/2017)

ΚΑΟΚ – Δάφνη Δαφνίου

Άρης Πετρούπολης – Καλαμάτα

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος

Πορφύρας – Ακράτα

Αχαγιά’ 82 – Ερμιονίδα

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Ίκαρος Καλλιθέας – Ένωση Ιλίου

Ρεπό: Πεύκη

 

 

2ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Ιπποκράτης Κω – ΟΦΗ 78-64

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

Λοκρός Αταλάντης – ΑΕ Σαντορίνη 95-71

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πανναξιακός 90-51

Πεντέλη – Πόλις Καλλιθέα 77-76

Νίκη Αμαρουσίου – Άρης Νικαίας 82-70

Κάδμος – Έσπερος Λαμίας 76-82 (παρ.)

 

Φύλλα αγώνα

Ιπποκράτης Κω – ΟΦΗ 78-64

Δεκάλεπτα: 20-16, 37-27, 54-47, 78-64

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Κατσώνης

Ιπποκράτης (Καπλανίδης): Χατζηπιλιώτης, Κουκουράβας 10(2), Τρύπας 11(1), Πλευράκης, Χρήστου 8(2), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 18, Γκοράτσας 3(1), Χαρίσης 17, Χρύσης 7(1), Κατσουβάς 2, Χατζηγιακουμής 2.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 3(1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 18(2), Μπουμπάρης 15, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 11(1), Πρωτογεράκης, Βλαχάκης 11(2), Κυρίτσης 3(1), Μουλάς 3(1).

 

Λοκρός Αταλάντης – ΑΕ Σαντορίνη 95-71

Δεκάλεπτα: 29-13, 56-31, 79-54, 95-71

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Καλογριάς

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 12(2), Ρούζιος 17(2), Κοσμετάτος 5(1), Ντέντα 6, Παπαηλίου 1, Νικολάου, Μπόλματης 4, Μάτος Αν. 23(2), Μάτος Αγγ. 24(3), Θώδος 3, Σωροπάνης.

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Δουλγεράκης 6, Σταύρου 2, Κατηκαρίδης 3(1), Λουίζι 5(1), Βουρτζούμης, Μπουραντάς 2, Παπαδόπουλος, Πάππος 12(1), Σάκοτα 35, Νικολαΐδης 6(1).

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πανναξιακός 90-51

Δεκάλεπτα: 20-12, 47-23, 69-35, 90-51

Διαιτητές: Κώτσου, Μαρουδιάς

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 2, Ζακυνθινός 2, Καραλής 12(1), Διαμαντόπουλος 11(2), Καραμπαμπάς 13(3), Μαυροειδής 4, Καρασταμάτης 13(4), Παπαδόλιας 9, Καλλίλας 3, Γαλιώτος 12, Εμίρης 9(3), Σαμαράς.

Πανναξιακός ΑΟΝ (Βάβουλας): Πολίτης 6(2), Γεωργιάδης 5, Τζίμης 12, Μάκαρης 8, Μάκος 3(1), Δαχρεντζής 6, Καδηγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 8.

 

Πεντέλη – Πόλις Καλλιθέας 77-76

Δεκάλεπτα: 26-22, 44-34, 60-50, 77-76

Διαιτητές: Φραγκούλη, Αντωνίου

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Κέκης 2, Πατεράκης, Γρατσιάτος 14(1), Λίτσος, Αποστολόπουλος 6, Πορτελάνος, Καρούζος 10(2), Κωνσταντακάτος, Καλογερόπουλος 15(1), Μπίκος 11(1), Ζαλτουρίδης 4, Μαλούκος 10.

Πόλις Καλλιθέα (Καρβούνης): Μπογδανίδης 11(3), Κακαργιάς, Θεοδωράκης, Καρανδρέας 2, Ευστρατίου 19(1), Αρκουμάνης 1, Τσελέκος 5, Καρδελάρης 4, Κυριλής 7(1), Ξιούρας 11(2), Λάμπος 6.   

 

Νίκη Αμαρουσίου – Αρης Νικαίας 82-70

Δεκάλεπτα: 24-16, 38-38, 53-54, 82-70

Διαιτητές: Φασόλης, Πλιάκας

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Μπατής, Κοροπούλης 9(1), Κοντογιάννης 18, Σιμιτζής 16(2), Τσέκενης Γ. 9(3), Χαραλάμπης 3, Σκούταρης 18(2), Τσέκενης Α., Αγγέλης 7(1), Σιδέρης 2.

Άρης Νικαίας (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος 1, Καρβούνης 4(1), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 5, Αγγελίδης 11(1), Γαλίτης, Κόλλιας 2, Στέφος 19, Δρίβας, Αντωνούσος, Καρυπίδης 28(2).

 

Κάδμος – Έσπερος Λαμίας 76-82 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-19, 27-35, 49-51, 68-68, 76-82

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Σκαλτσής

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 4, Πανταζής 11, Σιλβέστρο, Γκρινιάρης 20(3), Νικολάου, Παπαδάκης, Χαρατσής 9(1), Τσαπρούνης 4, Τσιριμώκος 12(4), Μπένος 14, Σπηλιόπουλος 2.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.): Ρόκας 6(2), Φραγκιαδάκης, Σέτος 19(3), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 12(1), Φήκας 2, Σοφογιάννης 16(2), Φούντας 4, Ζαχαράκης 6(2), Τσαπούρνας,  Παπαργυρόπουλος 17.

 

Βαθμολογία

1. Ιπποκράτης Κω 23

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 21

3. Λοκρός Αταλάντης 20

4. Κάδμος 19

5. Έσπερος Λαμίας 19

6. ΟΦΗ 18

7. Πεντέλη 18

8. Άρης Νικαίας 17

9. Νίκη Αμαρουσίου 17

10. Σαντορίνη 15

11. Πανναξιακός 14

12. Πόλις Καλλιθέας 13

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 12

* Ιπποκράτης Κω , Διαγόρας Δρυοπιδέων , Άρης Νικαίας, Πόλις Καλλιθέας, Προμηθέας Χαλανδρίου, Πεντέλη έχουν έναν αγώνα λιγότερο. ΟΦΗ και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 29/1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Σαντορίνη

Ιπποκράτης Κω – Πανναξιακός

Νίκη Αμαρουσίου – ΟΦΗ

Πεντέλη – Άρης Νικαίας

Κάδμος – Πόλις Καλλιθέας

Προμηθέας Χαλανδρίου – Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

 

 

3ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – Αριστοτέλης Φλώρινας 76-65

ΓΑΣ Μελίκης – Νικόπολη Πρέβεζας 60-69

ΓΣ Ελίμειας – ΓΣ Φαρσάλων 72-57

Τιτάνες Παλαμά – Βίκος Ζαγοροχώρια  93-36

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Εύαθλος Πολυκάστρου 74-85

Αιγινιακός – Διόσκουροι Κοζάνης  62-71

Πρωτέας Γρεβενών – ΠΣ Ευκαρπίας 74-78

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Μελίκης – Νικόπολη Πρέβεζας  60-69

Δεκάλεπτα: 13-16, 25-29, 38-40, 60-69

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Γραικός

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 15(2), Κοτζαμπάσης 11(1), Κοτσαμπασόπουλος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Τζαφέρης, Στάκταρης, Σαζακλίδης 2, Κυριακού, Παραπούρας 28(6), Παπαρόσης, Ρογκότης 4.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγένας 5(1), Αργυρός, Βαβέτσης, Τσιτσώνης 14(4), Ροντογιάννης 3(1), Πολίτης 3, Παπαμιχαήλ 4, Μενιουδάκης, Νίκας 15, Μακρόπουλος 8(1), Αγραπιδάκης, Μπάλλας 17.

 

Αιγινιακός – Διόσκουροι Κοζάνης 62-71

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-35, 48-59, 62-71

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Πράττος

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 5(1), Μωυσίδης 13(2), Παρίσης 3, Παουλεάνου 11(2), Αργυρόπουλος 10(1), Κιρκιντζώτης 10, Τσουτσούκας 10, Κοντόπουλος, Μανωλόπουλος, Μπλούσι.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 13(1), Σκορδάρης 8, Γκουτζιομήτρος 9(1), Μαυρίδης 18(1), Ζολώτας 4, Γκλιάνας 2, Καρανώτας Στ. 6, Κυριαζάκος, Καρανώτας Ι. 11, Μπαλτζής.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Αριστοτέλης Φλώρινας 76-65

Δεκάλεπτα: 19-18, 42-33, 56-50, 76-65

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Δολγύρας

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Χατζημιχαηλίδης 8(2), Αποστόλου 11(1), Γαϊτανίδης 5, Σουλούγκας 6(1), Κουκουλίδης, Αναστασίου 4, Μωυσίδης 6, Δοξάκης 14(2), Καλαμπόκης 5, Στυλιανίδης 13(1), Χατζής, Χαντζίδης 4.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 11(3), Νικολαΐδης, Τραϊανού, Κέκελης 13(3), Τέρπος 11(1), Μήλιος, Σκαρλάτος 25(1), Συμεών, Δάμου, Καραβατάκης, Γυμνόπουλος 5.

 

Πρωτέας Γρεβενών – ΠΣ Ευκαρπίας 74-78

Δεκάλεπτα: 17-19, 42-39, 61-60, 74-78

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Ζήμπρας, Κλωνάρας Α. 18(1), Μπαρτζώκας, Ρίγκος 11(1), Κολοβός, Συλλάκος, Κιούρκας 11(2), Μπόζιαρης 11(2), Κλωνάρας Ν. 7, Τζήμου 16(4).

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 8, Σιδηρόπουλος 2, Κολότσιος 12 (2), Θεοωδορόπουλος, Κοσμίδης 2, Χατζηπαππάς 4, Γαϊτάνης 7 (1), Χολέβας 18, Βενετίδης, Απιδόπουλος 6 (1) Ουλουσίδης 12, Γκαβέζος 7 (1).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Εύαθλος Πολυκάστρου 74-85

Δεκάλεπτα: 16-18, 37-40, 58-60, 74-85

Διαιτητές: Παζώλης, Γκέκας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 9(3), Μουζακίτης 12(1), Καρασίμος 7 , Μάκης 4, Πρέντζας 17(3), Φίλιος, Τζίμας, Καννής, Αυγερινός 26(3).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 14(4), Ημερίδης 25(5), Βαρβούτας, Κηρύκος, Χατζόπουλος 12(4), Βλέτσης, Τσελέκης 12(1), Σιδηρόπουλος 18(3), Κούτουλας 3.

 

Τιτάνες Παλαμά – Βίκος Ζαγοροχώρια  93-36

Δεκάλεπτα: 24-8, 45-18, 62-25, 93-36

Διαιτητές: Τοκμακίδης, Μαλτέσιος

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 3(1), Πανάρας 12(4), Αργύρης 5(1), Γεωργατζάς 3(1),Παπαϊωάννου, Δερμιτζάκης 29(1), Αρχοντής 5(1), Φαλιάκης Σ. 5(1), Αντωνίου 5(1), Μούμογλου 18(2), Χατζής, Αποστολάκης 8.

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πανταζής): Κάκος, Βάτσιος, Εξαρχόπουλος 9(1), Τώνης, Λεωντίου, Τζοβάρας 3, Λάμπρου 7, Γιωτάκης 17.

 

ΓΣ Ελίμειας – ΓΣ Φαρσάλων 72-57

Δεκάλεπτα: 12-22, 32-30, 45-41, 72-57

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαδίκας, Μαλούτας 11(1), Βλάχος 22(1), Τσαμπούρης 4, Κατσέλας 3(1), Τσαούσης 9(1), Μαλλιούρας 2, Μακρής 5(1), Νικολάου 16(1).

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 14, Ίλτσογλου 4, Αναγνωστόπουλος Χ. 10(4), Ντόνας 11(2), Αναγνωστόπουλος Γ. 13(3), Μακρής, Φούντας 5, Κούργιας.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας 25    

2. ΓΣ Φαρσάλων  22 

3. Τιτάνες Παλαμά  23 

4. Νικόπολη Πρέβεζας  23

5. Διόσκουροι Κοζάνης 22

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 20

7. ΓΑΣ Μελίκης 20

8. ΠΣ Ευκαρπίας 18    

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  18

10. Απόλλων Καλαμαριάς 18

11. Πρωτέας Γρεβενών 17         

12. Αριστοτέλης Φλώρινας  16 

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 15    

14. Αιγινιακός 15        

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 29/1)

ΓΑΣ Μελίκης – Απόλλων Καλαμαριάς

ΓΣ Ελίμειας – Αριστοτέλης Φλώρινας

Τιτάνες Παλαμά – ΓΣ Φαρσάλων

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Βίκος Ζαγοροχώρια

Αιγινιακός – Εύαθλος Πολυκάστρου

Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης

Νικόπολη Πρέβεζας – ΠΣ Ευκαρπίας

 

 

4ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός – Αστέρας Καβάλας 90-70

Ιωνικός – Χαλκηδόνα 71-81

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-67

ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΠΚ Νεάπολης 68-92

Ζέφυρος – Παναθλητικός Πειραματικό 70-57

ΑΕ Κομοτηνής – Ικαροι Σερρών  65-71

Αγία Βαρβάρα – Μαντουλίδης  46-58

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Κομοτηνής – Ικαροι Σερρών 65-71

Δεκάλεπτα: 16-15, 30-32, 51-47, 65-71

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Αγραφιώτης Ι.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 5, Χονδρόπουλος 16(4), Βάκρινος 3, Λεχούδης 18, Βακχαρίδης, Κουτσοβασίλης 12(1), Καραμπέκης 6, Παλάκης 5(1), Λέφης, Σαριμπαλίδης.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 20(1), Γεωργιανός 9, Τράκας 16(2), Κουτζιάς 17, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 3(1), Θολιώτης 4, Φώτογλου 2.

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΠΚ Νεάπολης 68-92

Δεκάλεπτα: 13-21, 41-47, 51-70, 68-92

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλα

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 4, Βέτσος 9, Τεζετζίδης 4, Τσιγγελίδης 15(1), Σούρλας 2, Σερέτης 6(1), Αντωνιάδης 4, Κοκκίνης 5, Παπαγιάννης, Φιλοξενίδης 9(3), Δερλαμπάς, Παντελέρης 10.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης Ν. 9, Νικολαϊδης Π., Αποστολίδης 9(1), Φαρμάκης, Χύτας 24, Ζεϊμπέκης 18(1) Χριστοφόρης 9(3), Καραγιαννάκης 4, Χριστοδούλου 6, Δημητρόπουλος, Τσιώρας, Ταουκίδης 13.

 

Αγία Βαρβάρα – Μαντουλίδης 46-58

Δεκάλεπτα: 13-11, 17-20, 30-36, 46-58

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 5(1), Σιδεράς 2, Μητρούλης 9(3), Κοντογιαννόπουλος, Δάτσης 6, Δανίκας 15, Ντάτσης, Παπακωνσταντίνου, Φασουλάς 7, Σκοπίδης 2.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης 10, Ροπούτης 16(3), Τάκης 2, Μπέλλος 4(1), Γκαντίδης 10, Γιαννάκος, Ρεφατλάρι 14(4), Γκαβέζος, Τσιριλάκης, Θώμος 2.

 

Μακεδονικός – Αστέρας Καβάλας 90-70

Δεκάλεπτα: 22-16, 47-35, 66-54, 90-70

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Μακεδονικός (Μύθου): Μ. Σκουφεζής, Κοντσές 16, Ντισλής 25(4), Μπαρζού 14, Παπαγρηγορίου, Χαλάτσης 14(2), Α. Σκουφεζής 8(2), Πηλακούτας 6, Λυχριδάς, Ρίζος 5, Νταράκης, Μαργαρίτης 2.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 12, Μαραβέγιας 4, Μπόζης 12(2), Μαρκόπουλος 4, Ακιόζογλου, Ιωαννίδης, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 18(1), Χαριζάνης 2, Μυζίου 8(1), Ζαρωτιάδης 10, Μανδάλης.

 

Ιωνικός – Χαλκηδόνα 71-81

Δεκάλεπτα: 18-27, 35-49, 49-66, 71-81

Διαιτητές: Πετανίδου, Σελεβός

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος Γ. 14, Κουλαξής 2, Παναγιώτου 17(3), Τουβετζίδης 11(1), Καλογεράτος 14(1), Γεωργιάδης 8, Γκούμας 2, Σιδηροηλίας 3.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μπατάκας 16, Μαραπίδης 12(3), Κοτζαγιάννης 20, Τουλούμης 17(4), Λαϊδης 6(2), Μαρκίδης 2, Χαρτόπουλος 5, Σεφερίδης.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-67

Δεκάλεπτα: 10-13, 26-30, 48-40, 65-67

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Βασιλόπουλος

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 21(3) Ιακωβίδης 4, Κουτζιάντζης, Χατζηκυριακίδης, Χατζής 19(2), Αποστόλου 2, Τσανάκας , Καβαργύρης 15, Χατζηανδρέου 4, Ιωσηφίδης.

ΓΑΣ Κομοτηνή: Σαββίδης, Σκεμπής 8 (1), Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 14 (3), Καναράς 5 (1), Σιμάκης 16, Καλατζής 9 (1), Βελή 7, Καραμπέκης 2, Χαλίλ 6.

 

Ζέφυρος – Παναθλητικός-Πειραματικό 70-57

Δεκάλεπτα: 13-12, 28-28, 46-38, 70-57

Διαιτητές: Δαμίγος, Παπαδόπουλος Χ.

Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουρκίδης): Μυτιληναίος 6(2) Μυλωνάς 12, Αλεξανδρίδης 5(1), Φωτιάδης, Ουρκέρογλου 7(1), Τσιούντος 14, Πατίκας, Τσιόγκας 7, Τσάμογλου, Μυστιλιάδης 18(4), Χατζηνικολάου.

Παναθλητικός-Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 3(1), Πράντζος 3, Τσεσμετζής 10(1), Μαδέμλης, Χατζημιχαηλίδης 10, Καλούτσικος 8, Κοϊμτζόγλου 7, Μαυροματίδης 12(2), Τσιακίρης, Μπάκος 4, Κάσουρας, Βαρύτης.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 25

2. Παναθλητικός-Πειραματικό  24

3. Χαλκηδόνα  24         

4. Ζέφυρος 23    

5. ΑΕ Κομοτηνής 23 

6. Μακεδονικός  21 

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 19

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 19

9. Ιωνικός 18          

10. Αστέρας Καβάλας  17 

11. Μαντουλίδης 16

12. ΠΚ Νεάπολης 16

13. Αγία Βαρβάρα 15

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 13

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 29/1)

Ιωνικός – Μακεδονικός

Ορφέας Ν. Σκοπού – Αστέρας Καβάλας

ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΓΑΣ Κομοτηνή

Ζέφυρος – ΠΚ Νεάπολης

ΑΕ Κομοτηνής – Παναθλητικός-Πειραματικό

Αγία Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών

Χαλκηδόνα – Μαντουλίδης