Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 12ης Αγωνιστικής

Ο Ίκαρος Καλλιθέας συνέχισε με νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, καθώς για τον 1ο Όμιλο επικράτησε εκτός έδρας με 58-48 του Άρη Πετρούπολης.

Στον 2ο Όμιλο ο αήττητος Ολυμπιακός Βόλου νίκησε άνετα με 75-47 τον ΑΟ Σερρών.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Άρης Πετρούπολης – Ίκαρος Καλλιθέας 48-58
Ελευθερία Μοσχάτου Κυρίαρχοι 61-36
Aρκάδι Ρεθύμνου – Αγία Παρασκευή 47-62
Ηλιούπολη – Σπόρτιγκ 52-63
Χθες: ΣΔΥ Τρίπολης – Φάρος Κερατσινίου 39-72
Ρεπό: ΚΑΟ Μελίσσιων

Τα σημερινά παιχνίδια

Άρης Πετρούπολης – Ίκαρος Καλλιθέας 48-58
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Ισιγώνης
Δεκάλεπτα : 06-19, 21-27, 39-46, 48-58
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. (Ορφανίδης): Φάσουρα, Ναβροζίδου, Τζαμαρία, Μαρίνη, Λουκάτου 9(1), Ντάνου 15(3), Χιώτη 7, Γούλα  Π-Α , Τσέρου 5, Τσουμάνη 12.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη, Στεφάτου 8(2), Στεφάνου 14, Ευμορφοπούλου 9, Τσαφαρά, Ρουμπελάκη 12(2), Ζαχαράκη 2, Λίτσι 10 Ζότοβα 3(1).

Aρκάδι Ρεθύμνου – Αγία Παρασκευή 47-62
Διαιτητές: Χουγιάζος, Ελ Ανί
Δεκάλεπτα:13-16, 25-31,36-46,  47-62
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καρλάφτης): Κουλούρη Μ. 10(2) Ρήγα, Μούκα 4, Ζουμπεράκη 15(1) Κουλούρη Σ. 8(1) Μιχαλιδάκη Καζά 10, Κανδεράκη, Παναγιωτάκη, Καλοκύρη Γιοβάκη Παναρετάκη.
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 10, Καμμένου 6(2) Κοντογθιάννη 1 Κλείτσα 4 Ψωμά , Πετυχάκη 27, Τριχά 2, Αμίτση , Κούκη 12

Ηλιούπολη – Σπόρτιγκ 52-63
Διαιτητές: Ορφανός Εμμ., Κόλιας
Δεκάλεπτα : 6-15, 24-26, 40-46, 52-63
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Φέξης): Μπότσι , Γεωργούση 11(2) Βαρελτζή 1, Κολοβού 2, Καβαδά , Πριόνα 9(1), Λελεδάκη, Καλοπίτα 4, Λεντζάκη, Μπακαλέξη 9, Παππά, Θεοδώρου 16(1).
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου): Δανδουλάκη Αλ., Εμμανουηλίδου 5(1), Δανούση 3(1), Μπρέλλου 4, Βαφειάδη 7(1), Κριμιτζά, Μουζάκη 6, Χαλικιά 11, Οικονομίδου, Ιωαννίδου 27(2), Σερέπα, Δανδουλάκη Μ.

Ελευθερία Μοσχάτου Κυρίαρχοι 61-36
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης Λαζόγκα
Δεκάλεπτα:  17-7, 34-21, 50-24, 61-36
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου):   Ξεπαπαδέα 15 (1),  Πασχοπούλου,  Δεγαίτη 3 (1),  Καλάγια 2,  Ζαχαράκη 8,  Μούλτση 6,  Σπαθάρη 7 (1), Σιγάλα 3,  Κούτρα 3,  Χελιώτη 12 ( 1),  Καρανάσιου 5.
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας):  Σπιριδονίδου,  Σταθάκη,  Κοκκίνη 2,  Μπρούλια,  Νεαρχάκου 10 (1),  Θεοφίλου 8,  Ιντσαμπουν,  Χατζηγεωργίου,  Καρακλή  3,  Κοντοδιού 1,  Βόπη ,  Παπακωνσταντίνου 12 (1).

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλλιθέας 20
2. Αγία Παρασκευή 19
3. Σπόρτιγκ 19
4. Φάρος Κερατσινίου 19
5. Ελευθερία Μοσχάτου 18
6. Ηλιούπολη 17
7. ΚΑΟ Μελισσίων 16
8. Άρης Πετρούπολης 15
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 13
10. Κυρίαρχοι 12
11. ΣΔΥ Τρίπολης 11
*Ο Άρης Πετρούπολης ξεκίνησε με -1 βαθμό

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 29/1)
Ίκαρος Καλλιθέας – ΣΔΥ Τρίπολης
Κυρίαρχοι – Άρης Πετρούπολης
Σπόρτιγκ – Ελευθερία Μοσχάτου
Αγία Παρασκευή – Μελίσσια
Φάρος Κερατσινίου –Αρκάδι Ρεθύμνου
Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας – ΕΟ Σταυρούπολης 51-48
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Σερρών 75-47
Τιτάνες Δράμας – Αναγέννηση 34-54
ΑΕ Πυλαίας – Πιερικός/Αρχέλαος 65-57
ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Καλαμαριάς 39-49
Ηρακλής – Ασπίδα Ξάνθης 61-32

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολύμπια Λάρισας – ΕΟ Σταυρούπολης 51-48
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 19-14, 32-32, 36-42, 51-48
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 5, Κυριτσάκα , Λιάσκου, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 15(2), Κουτσουνούρη 18(3), Καλλίδη 13(1).
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 13(1), Σαμαρά 12(2), Αντωνιάδου,  Τσαμπάκου 3(1), Κωστανάκη 11(1), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 2,  Πεχλιβανίδου 5.

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Σερρών 75-47
Διαιτητές: Γεωργούλης, Γκούτας
Δεκάλεπτα: 25-14, 46-22, 64-42, 75-47
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 5 (1), Παγκαλίδου 7, Νούλα 4, Ταντουρόφσκα 17 (5), Σουλτάνη 19, Χούτα, Αγαγιώτου 8 (2), Αγκάνη, Δημητριάδου 3, Κοτσιάφτη 11
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Αγγειοπλάστη. Μαραγκού 12, Τόγα 8, Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 9 (3), Βλαχβέη 6 (1), Παπαδοπούλου 8, Στεφανίδου.

Ηρακλής – Ασπίδα Ξάνθης 61-32
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 14-4, 29-13, 44-26, 61-32
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου, Κωτούλα 18, Γιαννούδη 13(1), Τσακίρη, Τσαμπούρη 3(1), Μαργαρίτη 5, Ξανθυνίδου, Γεροστεργίου 5, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 4, Καρακούλα 9.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 6, Καραλίδου Σ. 4, Κουτρουβέλη, Καρακώστα 5, Παπαχρυσοβέργη 2, Καραλή, Σαρβάνη 2, Σουλιώτη 8, Σακουλάκη 1, Μαμαλίγκατζη 4.

ΑΕ Πυλαίας – Πιερικός/Αρχέλαος 65-57
Δεκάλεπτα: 19-17, 30-37, 44-48, 65-57
Διαιτητές: Παπαθωμά-Λελούδας
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα, Ζωγράφου 8, Πετρίδου 20 (6), Γρηγοριάδου, Κόκκινου 15, Ζηβώνη 3, Καρατζά 2, Γαλητσιάνου 6(1), Βατσιτσίδου 11(2).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 9 (1), Φλώρου 22, Γκοτζαμάνη, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 6, Διονυσίδου Κωνσταντινίδου, Ακριτίδου, Κωτούλα 20(2), Δημητριάδου.

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Καλαμαριάς 39-49
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-14, 21-24, 23-39, 39-49
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 12(1), Σαρηγιαννίδου 10, Γιωτίτσα Ε. 5(1), Βαλέκα, Μεντεσίδου 7, Κατσίδου 3(1), Σταματέλου 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή 7, Ιγγλέζου 7(1), Παλλάνη, Καλαντίδου 12, Ακσεχέρογλου 12, Σολωμού 6, Καϊμακτσή 2, Γραμματικού 4.

Τιτάνες Δράμας – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 7-21, 21-29, 31-39, 34-54
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 4(1), Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Τερτλίδου, Αρσένογλου Κ. 2, Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 22(1), Γιαντσιώρη 2, Κυριακίδου, Αθανασιάδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 13(1), Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 11(1), Καζαντζή, Ταυροπούλου 2, Τζίκου 8, Μούρτου 7, Ψαρρά 11(1), Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Αθανασιάδου.

Η βαθμολογία

1.Ολυμπιακός Βόλου 24
2. Ηρακλής 23
3. Απόλλων Καλαμαριάς 22
4. Ολύμπια Λάρισας 21
5. ΑΕ Πυλαίας 19
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 17
7. Πιερικός/Αρχέλαος 17
8. ΕΟ Σταυρούπολης 17
9. Τιτάνες Δράμας 15
10. Ασπίδα Ξάνθης 15
11. ΠΑΣ Γιάννινα 14
12. ΑΟ Σερρών 11
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 29/1)

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής
Πιερικός/Αρχέλαος – ΠΑΣ Γιάννινα
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΑΕ Πυλαίας
ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας
ΕΟ Σταυρούπολης – Ολυμπιακός Βόλου
Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας