Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (εξ αναβολής αγώνες )

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα σε εξ αναβολής αγώνες για τους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 12η αγωνιστική (εξ αναβολής)

Αποτελέσματα

Ένωση Ιλίου – Πορφύρας 86-76 (11/1)

Ακράτα – ΚΑΟΚ 59-63

Γλαύκος – Δάφνη Δαφνίου 60-88

Ερμιόνη – Άρης Πετρούπολης 73-66

Ίκαρος Ν. Σμ. – Κεραυνός Αιγίου 54-45

Πεύκης – ΑΟ Αχαγιά’ 82 73-56

Ίκαρος Καλ. – Έσπερος ΑΟΠΑ 75-72

Ρεπό: Καλαμάτα

 

Φύλλα αγώνα

Ακράτα – ΚΑΟΚ 59-63

Δεκάλεπτα: 15-15, 32-27, 45-42, 59-63

Διαιτητές: Πόντας, Χρηστίδης Ηλ.

Ακράτα (Ζίζηλας): Λαφης , Ολύμπιος 10 (1), Κατωπόδης 3, Μανταλβάνος Κ. 1, Μανταλβάνος Γ. 7, Μάλλης 2, Βεσκούκης 8, Λάπας 21 (1), Πολυδέρας 7(1).

ΚΑΟΚ (Βουρνάς): Κωνσταντίνου 11 (2), Σακελλαράκης 2, Πράτης 8 (1), Κεφαλάς 6, Παβλίσεβιτς 9, Σταυρόπουλος 4, Μακρής 16(1), Κατσαμάκης 7(1), Δανιήλ.

 

Γλαύκος – Δάφνη Δαφνίου 60-88

Δεκάλεπτα: 18-21, 32-35, 49-62, 60-88

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος 2, Σερέτης, Γιαλελής, Λαμπρόπουλος 12,Αδαμόπουλος 2, Πολυδωρόπουλος 11 (2), Παπαβασιλόπουλος 9,Καλλής 9 (1), Λιούρδης 2,Αναγνωστόπουλος 13 (1), Σταυράκης, Παλαδινός.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Πατάτας, Παπαδόπουλος , Ρώης 5 (1), Θεοδοσίου 6(2), Κωνσταντώνης 16 (1), Παλλάντζας 5, Γκίνης 24 (2), Αθανασάκης 6, Μιχόπουλος  7(1), Κορρές 1, Φιλιππόπουλος 13 (1), Τσελεμπής 5.

 

Ερμιόνη – Άρης Πετρούπολης 73-66

Δεκάλεπτα: 15-18, 36-36, 52-53, 73-66

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Λεκατσάς

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 17 (3), Αγγελής 10, Θωμάς 6, Αμπάλοφ , Γκολέμης 2, Βανδώρος 8 (1), Δεβελέκος , Κορίζης 3, Ευστρατίου 6, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 21, Πουλής.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 13 (3), Βενιτουράκης 6 (1), Δρικόγιας, Σταύρου 11 (3), Κωνσταντίνου 2, Μπαζιώτης 10 (1), Μπούτρης 12, Κωνσταντακόπουλος, Κυρίτσης, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 8, Βεντούρης 2.

 

Ίκαρος Ν. Σμ. – Κεραυνός Αιγίου 54-45

Δεκάλεπτα: 21-12, 32-19, 45-32, 54-45

Διαιτητές: Φάκαρος, Καρανικόλα

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 8 (2), Βελιζιώτης 4, Γραμματικός 27 (4), Βούζας 3 (1), Δορκοφίκης, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 3, Παπαδάκης 3 (1), Πασπαλάς.

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 5 (1), Δούρος, Χριστοδουλόπουλος, Κάντας, Φωτίου 8 (1), Σούλης, Σκλάβος 16 (2), Αγγελόπουλος 8 (2), Καραγιάννης 6, Σκόνδρας 2.

 

Πεύκης – ΑΟ Αχαγιά’ 82 73-56

Δεκάλεπτα: 19-14, 35-37, 53-44, 73-56

Διαιτητές: Λουκαράκης, Κώτσου

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 19 (1), Κυριαζόπουλος, Τσάκος, Κεχρής 2, Μελάς 11 (2), Σημαιόπουλος 13, Πολύζος, Κουκάκης 19, Χασάπης 2, Τάγαρης 7.

Αχαγιά ’82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 12, Σταμόπουλος, Γατσούλης 4, Νικολάου 1, Χαμηλός 3 (1), Τσινόπουλος 4, Λυκούδης, Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 11, Νικολόπουλος 21.

 

Ίκαρος Καλ. – Έσπερος ΑΟΠΑ 75-72

Δεκάλεπτα: 22-23, 41-42, 58-52, 75-72

Διαιτητές: Κοτσιμπός, Ντάνος

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 12, Αλεξανδρόπουλος 2, , Σάλεχ 13 (1), Ψάρας 3 (1), Καλεμτζάκης 9 (1), Τσατάς 9 (1), Μπελίτσης 6 (2), Αρναουτάκης 7 (1), Τζέμης 13, Σταθόπουλος 1.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 13 (2), Λαμπρόπουλος, Ροκανάς 9, Θανόπουλος 2, Παπαγεωργίου 2, Λυμπέρης 14 (4), Αγγελόπουλος 10, Οικονομόπουλος 15, Παπανικολόπουλος 7.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 25

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 22

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 21

4. ΚΑΟΚ 21 

5. Ένωση Ιλίου 20 

6. Γλαύκος 19

7. Ακράτα 18

8. Πορφύρας 17

9. Αχαγιά ‘ 82 17

10. Κεραυνός Αιγίου 17

11. Καλαμάτα 16

12. Ίκαρος Καλλιθέας 16

13. Ερμιόνη 15

14. Πεύκη 15

15. Άρης Πετρούπολης 14

* Δάφνη Δαφνίου και Πεύκη έχουν από 13 αγώνες.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 22/01)

Καλαμάτα – ΚΑΟΚ

Γλαύκος – Άρης Πετρούπολης

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου

Ερμιόνη – Πορφύρας

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Αχαγιά 82

Ένωση Ιλίου – Έσπερος ΑΟΠΑ

Πεύκη – Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

 

 

2ος Όμιλος 

Αποτελέσματα

Για την 9η Αγωνιστική

Ιπποκράτης Κω – Προμηθέας Χαλανδρίου 79-45

Για την 11η αγωνιστική

Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος Λαμίας  87-72

 

Φύλλα αγώνα

Ιπποκράτης Κω – Προμηθέας Χαλανδρίου 79-45

Δεκάλεπτα: 20-7, 37-15, 57-22, 79-45

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Γεράνιος

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Μποδούρ 6, Κουκουράβας 17(2), Τρύπας 5(1), Πλευράκης 2, Χρήστου 2, Παπαδημητρίου 4, Ασημακόπουλος 10, Γκοράτσας 3, Χαρίσης 10, Χρύσης 9, Κατσούβας 2, Χατζηγιακουμής 9(2).

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 5(1), Σβαρνάς 3, Μάνδαλος, Γιαννάκης 3(1), Σαμιώτης 13(3), Τσιγγενόπουλος 5(1), Κορομηλιάς 4, Στεφάνου 10(2), Σαρλής 2.

 

Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος Λαμίας 87-72

Δεκάλεπτα: 25-14, 36-38, 60-49, 87-72

Διαιτητές: Καμήτσος, Χριστινάκης

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Μπατής, Μαραγκίδης 3 (1), Κοροπούλης 9, Οικονόμου 19, Κοντογιάννης 22, Σιμιτζής 11 (2), Τσέκενης Γ. 6 (2), Χαραλάμπης 2, Σκούταρης 15 (2), Τσέκενης Α., Αγγέλης.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 9(2), Φραγκιαδάκης 2, Σέττος 6(2), Ξηρός, Παναγιωτίδης 12, Φύκας 8, Σοφογιάννης 14(3), Φούντας 4, Ζαχαράκης 3, Παπαργυρόπουλος 14.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 19

2. Ιπποκράτης Κω 19

3. Λοκρός Αταλάντης 18

4. Κάδμος 18                          

5. Έσπερος Λαμίας 17

6. Πεντέλη 16

7. Άρης Νικαίας 16

8. Νίκη Αμαρουσίου 15

9. Σαντορίνη 14

10. ΟΦΗ 14

11. Πανναξιακός 12

12. Πόλις Καλλιθέας 12

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 12

* Διαγόρας Δρυοπιδέων, Πεντέλη, Πανναξιακός, Πόλις Καλλιθέας, Άρης Νικαίας, Ιπποκράτης Κω έχουν 1 αγώνα λιγότερο. ΟΦΗ και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 22/1)

Λοκρός Αταλάντης – Σαντορίνη

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πανναξιακός

Ιπποκράτης Κω – ΟΦΗ

Νίκη Αμαρουσίου – Αρης Νικαίας

Πεντέλη – Πόλις Καλλιθέας

Κάδμος – Εσπερος Λαμίας

 

 

3ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – Βίκος Ζαγοροχώρια 60-48

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΣ Φαρσάλων 79-74

ΓΑΣ Μελίκης – Πρωτέας Γρεβενών 65-58

ΓΣ Ελίμειας – Εύαθλος Πολυκάστρου 79-66

Τιτάνες Παλαμά – Διόσκουροι Κοζάνης 68-59

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΠΣ Ευκαρπίας 73-70

Αιγινιακός – Νικόπολη Πρέβεζας 54-84

 

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς – Βίκος Ζαγοροχώρια 60-48

Δεκάλεπτα: 22-18, 36-31, 51-35, 60-48

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Δολγύρας

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Χατζημιχαηλίδης 9, Αποστόλου 9(1), Σουλούγκας 2, Κουκουλίδης 2, Αναστασίου 2, Δοξάκης 12(2), Στυλιανίδης 9(1), Χαντζίδης 15.

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πανταζής): Μιχαήλ 15(1), Πανταζής 6, Κιμισκίδης 3, Αντωνίου 2, Νικηφορίδης 2, Τάσσης 6, Λάμπρου 4, Γιωτάκης 10.

 

ΓΣ Ελίμειας – Εύαθλος Πολυκάστρου 79-66

Δεκάλεπτα: 23-14, 43-34, 61-40, 79-66

Διαιτητές: Πετανίδου, Γρεκός

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Σταυράκης, Μαδίκας 3(1), Μαλούτας 20(3), Δημόπουλος 2, Βλάχος 9(1), Τσαμπούρης 2, Πάπιστας, Κατσέλας 4, Τσιαούσης 6, Μαλλιούρας 11, Μακρής 15(4), Νικολάου 7(1).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 5(1), Ημερίδης 26(4), Βαρβούτας 4, Ζογκούλης 2, Βλέτσης, Ζωιτσούδης 4, Πολυχρονίδης 2, Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 15.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΣ Φαρσάλων 79-74

Δεκάλεπτα: 24-15, 44-35, 62-54, 79-74

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Τζιοπάνος Γ.

Αριστοτέλης Φλώρινας  (Μαυρουδίου): Τούζος 17 (1), Κέκελης 25 (6), Τέρπος, Μήλιος 4, Σκαρλάτος (13 (2), Παπαδόπουλος, Γυμνοπουλος 10 (1), Καραβατάκης 2, Βασιλείου 8, Δάμος.

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 9, Ντίνος, Ίντζογλου 20 (2), Αναγνωστόπουλος Χ. 10 (2), Ντόνας 9 (3), Τσιλούλης, Αναγνωστόπουλος Γ. 15 (1), Μακρής, Λούτας, Φούντας 11 (1), Κούργιας.

 

ΓΑΣ Μελίκης – Πρωτέας Γρεβενών  65-58

Δεκάλεπτα: 11-11, 37-25, 53-39, 65-58

Διαιτητές: Καρακώστας, Παπαθωμά

ΓΑΣ Μελίκης  (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (2), Κοτζαμπάσης 7, Κοτσαμπασόπουλος, Γιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Τζαφέρης Χρ., Στάκταρης, Σαζακλίδης 6, Κυριακού 6 (2), Παραπούρας 28 (4), Παπαρόσης, Ρογκότης.

Πρωτέας Γρεβενών   (Χασιώτης): Μητρόπουλος 3 (1), Ρίγκος 6 (1), Κολοβός 5 (1), Συλλάκος 4, Κιούρκας 17 (1), Μπόζιαρης 6, Λαφτσίδης, Τζήμου 17 (3

 

Αιγινιακός – Νικόπολη Πρέβεζας 54-84

Δεκάλεπτα: 18-22, 35-42, 47-66, 54-84

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Τοκμακίδης

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνοις 8 (2), Μωησίδης 10 (1), Παρίσης 4, Παουλεάνου 10, Αργυρόπουλος 12 (1), Κιρκιντζώτης 2, Κοντόπουλος 2, Τσουτσούκας 6, Πεχλιβάνος.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 14 (1), Αργυρός 6, Ροντόγιαννης 16 (3), Πολίτης 2, Νίκας 13 (1), Μαρκόπουλος 11 (1), Αγραπιδάκης 2, Μπάλλας 20, Βαβέτσης, Παπαμιχαήλ, Μενιουδάκης.

 

Τιτάνες Παλαμά – Διόσκουροι Κοζάνης  68-59

Δεκάλεπτα: 17-14, 34-34, 48-44, 68-59

Διαιτητές: Τζιοπάνος, Λουλουδιάδης

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης, Πανάρας 23(4), Αργύρης 2, Γεωργατζάς 10(2), Παπαϊωάννου 6, Δερμιτζάκης 13(1), Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου, Μούμογλου 12, Χατζής, Αποστολάκης 2.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμανης 5(1), Σκορδάρης 9(3), Ντόβας 14(1), Γκουτζιομήτρος 4, Μαυρίδης 18, Ζολώτας 3, Κυριαζάκος, Μανακίτσας, Καρανώτας Τ. 1, Καρανώτας Σ. 5.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΠΣ Ευκαρπίας  73-70

Δεκάλεπτα: 23-8, 39-33, 60-51, 73-70

Διαιτητές: Παζόλης, Λελούδας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 4, Γκουντουβάς, Μπαρτζώκας 4, Μουζακίτης 9(2), Τζίμας, Τσίγκας, Καρασίμος 7, Μάκης 11(1), Πρέντζας 14(4), Θώδης 2, Φίλιος 3(1), Αυγερινός 18(2).

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτόγκας 5, Πούλιος, Κολότσιος 14(2), Θεοδωρόπουλος 2, Κοσμίδης 3(1), Σιδηρόπουλος, Γαϊτάνης, Χολέβας 15, Απιδόπουλος 10(1), Ουλουσίδης 12(1), Γκαβέζος 11.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας 23  

2. ΓΣ Φαρσάλων 21

3. Τιτάνες Παλαμά 21

4. Νικόπολη Πρέβεζας  21 

5. Διόσκουροι Κοζάνης 20

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων  19

7. ΓΑΣ Μελίκης 19          

8. ΠΣ Ευκαρπίας  16    

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 16 

10. Απόλλων Καλαμαριάς  16 

11. Πρωτέας Γρεβενών 16       

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 15

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 14

14. Αιγινιακός   14          

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 22/1)

Απόλλων Καλαμαριάς – Αριστοτέλης Φλώρινας

ΓΑΣ Μελίκης – Νικόπολη Πρέβεζας

ΓΣ Ελίμειας – ΓΣ Φαρσάλων

Τιτάνες Παλαμά – Βίκος Ζαγοροχώρια

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Εύαθλος Πολυκάστρου

Αιγινιακός – Διόσκουροι Κοζάνης

Πρωτέας Γρεβενών – ΠΣ Ευκαρπίας

 

 

4ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μακεδονικός-ΠΚ Νεάπολης 108-72

Αστέρας Καβάλας-ΓΑΣ Κομοτηνή  71-73

Ιωνικός-Αγία Βαρβάρα  89-51

Ορφέας Ν. Σκοπού-Παναθλητικός-Πειραματικό 61-70

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Ικαροι Σερρών  51-79

Ζέφυρος-Μαντουλίδης 66-40

ΑΕ Κομοτηνής-Χαλκηδόνα   70-79

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Κομοτηνής – Χαλκηδόνα 70-79

Δεκάλεπτα: 26-21, 46-40, 62-63, 70-79

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Σαρακενίδης

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 8, Χονδρόπουλος 13(3), Λεχούδης 22(1), Βαχαρίδης 6(2), Κουτσοβασίλης 5, Καραμπέκης 10, Παλάκης 6(1), Λέφης, Μπορμπίδης.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 6(2), Μαρκίδης 5, Μαραπίδης 33(7), Παπαδόπουλος, Μπατάκος 7, Σεφερίδης 8(1), Κοτζαγιάννης 12, Χαρτόπουλος 8.

 

Ζέφυρος – Μαντουλίδης 66-40

Δεκάλεπτα: 18-8, 32-21, 50-28, 66-40

Διαιτητές: Τσούλης, Μαλτέσιος

Ζέφυρος (Βουλκίδης): Μυτιληναίος 7(1), Μυλωνάς 15, Αλεξανδρίδης 8(1), Ουρκέρογλου 3 (1), Τσιούντος 14(2), Καμπακάκης 2, Πατίκας 2, Τσιώγκας 10, Σταφυλάς, Μυστιλιάδης 5, Χατζηνικολάου.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 4, Ρόμπουκης 5(1), Τάκης, Τζιοβάρας, Μπέλος 2, Γκατίδης 11, Γιαννακός 3(1), Ρεφατλάρι 2, Γκαβέζος 6(1), Κουτουκτσίδης 5, Τσιριλάκης 1, Θώμος.

 

Ιωνικός – Αγία Βαρβάρα 89-51

Δεκάλεπτα: 18-14, 46-29, 68-43, 89-51

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χρυσάφης

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Ιγγλέζος 4(1), Παναγιώτου 14(3), Τουβεντσίδης 8, Δικταπανίδης 4, Γκούμας 11(1), Σιδηροηλίας 4, Παπαδόπουλος 14, Κουλαξής 6(2), Καλογεράτος 12(1), Κουτέ 10, Γεωργιάδης, Αντωνιάδης 2.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 9(2), Σιδεράς, Μητρούλης 5(1), Κοντογιαννόπουλος 3(1), Δάτσης 12, Συρόπουλος, Δανίκας 8, Παπακωνσταντίνου 5(1), Φασουλάς 9(1), Σκοπίδης.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Παναθλητικός Πειραματικό 61-70

Δεκάλεπτα: 18-16, 33-31, 52-50, 61-70

Διαιτητές: Παπανικολάου, Εκίζογλου

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 15 (4), Ιακωβίδης 5, Χατζηκυριακίδης 4, Χατζής 19 (1), Χατζηανδρέου 11, Ιωσηφίδης 7 (1), Αποστόλου, Τσανάκας, Γουλιανός, Καραμπατζιάκης.

Παναθλητικός-Πειραματικό (Γεροφώτης): Πράντζος 3, Τσεσμετζής 12, Μιχαηλίδης 4, Καλούτσικος 8, Κοϊμτζόγλου 15 (2), Μαυροματίδης 17 (1), Μπάκος 11 (1), Κάσουρας, Αρνίδης.

 

Αστέρας Καβάλας – ΓΣ Κομοτηνής 71-73

Δεκάλεπτα: 16-24, 31-40, 46-57, 71-73

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Πράτος

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 9, Μπόζης 3 (1), Μαρκόπουλος 1, Ιωαννίδης 2, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 23 (3), Αργυρίου, Χαριζάνης 11 (2), Μυζίου 9 (1), Ζαρωτιάδης 13. ΓΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Σκεμπή 12, Αθανασίου, Π. Καραμπέκης, Χατζηδημητρίου 25 (4), Καναράς 6 (1), Σιμάκης 12, Καλατζής 10 (2), Βελή 6, Χαλήλ 2.

 

Μακεδονικός – ΠΚ Νεάπολης 108-72

Δεκάλεπτα: 29-29, 52-42, 77-66, 108-72

Διαιτητές: Σιταρίδης, Βασιλόπουλος

Μακεδονικός  (Μύθου): Σκουφεζής Ε., Κοντσές 24, Ντσιλής 33 (7), Μπαρζού 11 (1), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 9, Σκουφεζής Α. 4, Πηλακούτας 18 (2), Λυχριδάς 5, Νταράκης, Μαργαρίτης 4.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος-Χατζηαναγνώστου): Νικολαΐδης Ν., Νικολαΐδης Π., Αποστολίδης 13, Φαρμάκης 2, Χύτας 2, Ζεϊμπέκης 14 (3), Χριστοφόρης, Καραγιαννάκης 5, Χριστοδούλου, Δημητρόπουλος 13 (3), Τσιώρας 2, Ταουκίδης 21.

 

Βαθμολογία

1. Παναθλητικός-Πειραματικό   23          

2. Ικαροι Σερρών 23       

3. Χαλκηδόνα   22 

4. ΑΕ Κομοτηνής 22 

5. Ζέφυρος 21   

6. Μακεδονικός 19

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 18 

8. Ιωνικός 17          

9. ΓΑΣ Κομοτηνή 17  

10. Αστέρας Καβάλας  16 

11. Μαντουλίδης 14 

12. ΠΚ Νεάπολης 14

13. Αγία Βαρβάρα   14

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 12

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 22/1)

Μακεδονικός – Αστέρας Καβάλας

Ιωνικός – Χαλκηδόνα

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΠΚ Νεάπολης

Ζέφυρος – Παναθλητικός – Πειραματικό

ΑΕ Κομοτηνής – Ικαροι Σερρών

Αγία Βαρβάρα – Μαντουλίδης

 

Περισσότερα σε λίγο…