Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής (Εξ’ αναβολής)

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η εξ αναβολής 10η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Στον 1ο Όμιλο ο Ίκαρος Καλλιθέας μετά την νίκη του με 54-42 επί της Ηλιούπολης αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα. Στον 2ο Όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου αν και συνάντησε σθεναρή αντίσταση επικράτησε εκτός έδρας με 53-51 του Πιερικού/Αρχέλαου.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Σπόρτιγκ – Αγία Παρασκευή 59-64
Ίκαρος Καλλιθέας – Ηλιούπολη 54-42
ΣΔΥ Τρίπολης – Άρης Πετρούπολης 41-76
Φάρος Κερατσινίου – Ελευθερία Μοσχάτου 88-54
Κυρίαρχοι-Μελίσσια  44-64

Ρεπό: Αρκάδι Ρεθύμνου

Οι σημερινές αναμετρήσεις:

Σπόρτιγκ – Αγία Παρασκευή 59-64
Διαιτητές: Λιάκας, Αθανασόπουλος
Δεκαλεπτα: 22-24, 37-37, 51-47, 59-64
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Δανδουλάκη Α., Εμμανουηλίδου 14(1), Δανούση 12(3), Μπρέλλου, Βαφειάδη 4, Μουζάκη 8, Χαλικιά 12, Ιωαννίδου 3(1), Σερέπα, Δανδουλάκη Μ.6
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Μακρυνίκα 6, Καμμένου 24(5), Κοντογιάννη 9(1), Κλείτσα 7(1), Ψωμά 1, Γρύλλια, Πετυχάκη 4, Αμίτσι, Τριχά 9, Κούκι 4.

Ίκαρος Καλλιθέας – Ηλιούπολη 54-42
Διαιτητές Αυγερινός, Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 18-08, 35-17, 41-31, 54-42

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Στεφάτου 7, Στεφάνου 14(1), Ευμορφοπούλου 11(1) , Κορδαλή, Ρουμπελάκη 2, Ζαχαράκη, Μόκα, Ζότοβα 6, Πολίτη, Λίτσι 14(1), Τσαφαρά 
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλος): Μπότσι 8 , Γεωργούση 7(1) , Κολοβού 2, Θεοδώρου 10, Πριόνα 3, Λελεδάκη 2, Καλοπήτα 2, Λεντζάκη , Μπακαλέξη , Παππά, Βαρελτζή 8

ΣΔΥ Τρίπολης – Άρης Πετρούπολης 41-76
Διαιτητές: Ασημακάκη, Καββαδάς
Δεκάλεπτα: 10-26, 19-42, 31-62, 41-76
ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαλής): Μοσχοπούλου 15(1), Ντρέβου 9, Αρβανίτη, Καραγιάννη, Μπαρουξή 10, Κούρτη, Τζάνη 3, Μπέκα 2, Στασινού 2.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ορφανίδης, Κουτσούκος) : Γούλα Φ. 2, Ναυροζίδου 11(1), Γούλα Π. 3(1), Λίγκρη 2, Τζαμαρία 11, Χιώτη 16, Ντάνου 5(1), Κομματά , Τσέρου 11, Στεφανίδου 3, Τσουμάνη 12(1).

Φάρος Κερατσινίου – Ελευθερία Μοσχάτου 88-54
Διαιτητές: Κόλιας, Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 28-14, 48-30, 56-36, 88-54
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης, Καραπακλάς): Λόξα 3(1),  Βράκα 9,  Σαλιάϊ  9(1),  Αθανασίου 9 (3),  Γκριτζά 16, Τσέρου 2,  Κεχαγιά 18 (1), Γιαννακοπούλου 5,  Καρακασίδου 2,  Ακρίβου  3(1),  Αλεξανδρίδου 4,  Πετράκη 8(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ) :  Ξεπαπαδέα 12 (1), Πασχοπούλου 6(2),   Δεγαϊτη 2,  Καλάγια,  Ζαχαράκη,  Μούλτση 2,  Σταθάκη 3(1),  Χελιώτη 18 (1),  Σιγάλα,  Προέδρου,  Καρανάσιου 4 (1),  Κρίτσαλου 7.

Κυρίαρχοι – Μελίσσια 44-64
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 12-12, 29-39, 37-51, 44-64
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ  (Ζαχαρίας): Σταθάκη 1, Κοκκίνη 6 (2), Θεοφίλου, Νεαρχάκου 14 (1), Ιντσαμπούν 1, Χατζηγεωργίου, Καρακλή 6, Κοντοδιού 2, Βόπη 6, Παπακωνσταντίνου 8 (1)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 5, Τζουγκράκη 7 (2), Κουρούβανη, Δούρου 3, Κοιλιαρίδη 7, Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 9, Χριστακοπούλου 15 (3), Καπερώνη 9, Νικολέτου, Καλημέρη 9

Βαθμολογία
1.Ικαρος Καλλιθέας 18
2. Αγία Παρασκευή 17
3.Σπόρτιγκ 17
4. Φάρος Κερατσινίου 17
5. Ελευθερία Μοσχάτου 16
6. ΓΣ Ηλιούπολης 16
7.Μελίσσια 16
8. Άρης Πετρούπολης 14
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 12
10. Κυρίαρχοι 11
11. ΣΔΥ Τρίπολης 10
*Ο Αρης Πετρούπολης έχει ένα μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 22/1)
Αρκάδι Ρεθύμνου – Αγία Παρασκευή
ΓΣ Ηλιούπολης – Σπόρτιγκ
Ελευθερία Μοσχάτου – Κυρίαρχοι
Άρης Πετρούπολης – Ίκαρος Καλλιθέας
ΣΔΥ Τρίπολης – Φάρος Κερατσινίου

Ρεπό: Μελίσσια

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα 59-25
Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας 60-44
Πιερικός/Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου 51-53
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Πυλαίας 54-64
ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας 53-65
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΕΟ Σταυρούπολης 43-48

Οι σημερινές αναμετρήσεις:

Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα 59-25
Δεκάλεπτα: 18-7, 35-12, 49-17, 59-25
Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Θωμόπουλος
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 4(1), Κωτούλα 6, Γιαννούδη 9(1), Τσακίρη 2, Τσαμπούρη 11(3), Μαργαρίτη 4, Κομνηνού, Γεροστεργίου, Τζιότζιου 9, Λογδανίδου, Καρακούλα 12.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 2, Σαρηγιαννίδου 6(2), Γιωτίτσα Ε. 3, Βαλέκα, Μεντεσίδου 9, Κατσίδου 3(1), Σταματέλου, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα 2.

Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας 60-44
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 20-9, 40-20, 50-37, 60-44
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 5, Ιγγλέζου 7(1), Παπαρέντη, Παλλάνη 2, Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 12, Σολωμού 12, Καϊμακτσή 5, Γραμματικού 11(3).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 9, Παράσχου 6(2), Καριώτη Κ. 2, Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 13(1), Γιαντσιώρη 8, Κυριακίδου, Αρσένογλου Κ. 6(2).

Πιερικός/Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου 51-53
Διαιτητές: Φούντζηλας, Σελεβός
Δεκάλεπτα: 18-15, 28-30, 36-41, 51-53

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Ζουγκουρίδου 6(1), Φλώρου 10, Γκοτζαμάνη 9, Παπανικολάου 2, Μπαγκλαρίδου 5(1), Λεκάι, Κωτούλα 17(2), Δημητρίαδου 2.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 19, Τότσι, Χούτα, Ντελή, Ταντουρόφσκα 12(2), Δημητριάδου 10, Ζήτη 2, Ζέρβα 10, Νούλα, Κοτσιάφτη.

Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Πυλαίας 54-64
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Λάλα
Δεκάλεπτα: 8-18, 21-35, 39-47, 54-64
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 11, Κουτρουβέλη, Καρακώστα 1, Παπαχρυσοβέργη 3, Καραλή 4, Σακουλάκη 9(1), Σαρβάνη, Σουλιώτη 17, Μαμαλίγκατζη 9(1), Καραλίδου Β. 2.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα 1, Ζωγράφου 4, Πετρίδου 14, Γρηγοριάδου 4, Κοκκίνου 12, Βατσιτσίδου 15, Ζιβώνη, Καρατζά 1, Γαλιτσιάνου 13(2).

ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας 53-65
Δεκάλεπτα: 11-22, 27-35, 42-48, 53-65
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Μαραγκού 18(4), Τόγα 10, Μπακιρτζίδου Κ. 3, Μπακιρτζίδου Μ. 8, Τζιαμπάζη 12(3), Λαδοπούλου Κ. 2, Βλαχβέη, Νασιάκου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 13, Παπαστεργίου, Λιάσκου 2, Μαγδαλιανίδου 6, Κουτσουνούρη 35(3), Καλλίδη 9(2), Ντούρα. 

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΕΟ Σταυρούπολης 43-48
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Πλατέλλα
Δεκάλεπτα: 14-7, 26-17, 33-33, 43-48
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Κουλακιώτη 1, Μαραγκού, Καλομιτσίνη 12, Μούρτου 6(1), Τζικου 8, Ψαρρά, Παπαδάκη 16, Βασλαματζή, Αθανασιάδου.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 19, Σαμαρά 6, Αντωνιάδου, Πολύχρου, Τσαμπάκου 4, Κωστανάκη 15(1), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη, Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 2.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 22
2. Ηρακλής 21
3.Απόλλων Καλαμαριάς 20
4. Ολύμπια Λάρισας 19
5. ΑΕ Πυλαίας 17
6. Πιερικός Αρχέλαος 16
7. ΕΟ Σταυρούπολης 16
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 15
9. Τιτάνες Δράμας 14
10. Ασπίδα Ξάνθης 14
11. ΠΑΣ Γιάννινα 13
12. ΑΟ Σερρών 10
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 22/1)

Ολύμπια Λάρισας – ΕΟ Σταυρούπολης
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Σερρών
Τιτάνες Δράμας – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου
ΑΕ Πυλαίας – Πιερικός/Αρχέλαος
ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Καλαμαριάς
Ηρακλής – Ασπίδα Ξάνθη