Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής: 

1ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Γλαύκος 79-69

Δάφνη Δαφνίου – Καλαμάτα 79-54

Άρης Πετρούπολης – Ακράτα 68-70

Κεραυνός Αιγίου – Ερμιόνη 90-63

Πορφύρας – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 53-68

Αχαγιά 82 – Ένωση Ιλίου 74-77

Έσπερος ΑΟΠΑ – Πεύκη 66-56

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

 

Φύλλα αγώνα

Κόρινθος – Γλαύκος 79-69

Δεκάλεπτα: 25-20, 40-35, 60-52, 79-69

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Τσολάκος

ΚΑΟΚ (Βουρνάς):  Κωνσταντίνου 4, Σακελλαράκης 4, Πράτης 13 (1), Κεφαλάς 11, Παβλίσεβιτς 19 (2), Σταυρόπουλος 6 (1), Θωμόπουλος, Κατσαμάκης 10(1), Δανιήλ 12 (2).

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος , Σερέτης 14 (2) , Λαμπρόπουλος 17 (2),Αδαμόπουλος, Πολυδωρόπουλος 5 (1), Παπαβασιλόπουλος 4,Καλλής 10 (2), Λιούρδης 8, Αναγνωστόπουλος 8, Σταυράκης 3(1).

 

Δάφνη Δαφνίου – Καλαμάτα 79-54

Δεκάλεπτα: 29-14, 50-26, 66-36, 79-54

Διαιτητές: Ροδίτης, Σωτηρχέλης

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Πατάτας, Παπαδόπουλος, Ρώης 8, Θεοδοσίου 11(3), Κωνσταντώνης , Παλλάντζας 3 (1), Γκίνης 12 (2), Αθανασάκης 2, Μιχόπουλος 14 (2), Κορρές 14 (2), Φιλιππόπουλος 8, Τσελεμπής 7 (1).

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 6 (2), Λουρμπέας 3 (1), Σκοπέτος , Μαγιντόμπε 2, Παθιάκης, Γεωργανάς 4, Μπάκας 6, Τσικούρης 18 (2), Δελής 15.

 

Άρης Πετρούπολης – Ακράτα 68-70

Δεκάλεπτα: 13-10, 36-33, 49-58, 68-70

Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 9 (3), Βενιτουράκης 13 (3), Δρακόπουλος, Σταύρου 6, Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης 11 (3), Μπούτρης 7, Κωνσταντακόπουλος, Κυρίτσης, Τασούλας 8, Μακρόπουλος 13, Βεντούρης 1.

Ακράτα (Ζίζηλας): Λαφης 11, Ολύμπιος 10 (2),  Κατωπόδης 2, Μανταλβάνος Κ. 4, Μανταλβάνος  Γ. 2, Οικονομόπουλος, Μάλλης 5,  Βεσκούκης 20 (1), Λάπας 16 (1).

 

Κεραυνός Αιγίου – Ερμιόνη 90-63

Δεκάλεπτα: 25-11, 51-29, 70-46, 90-63

Διαιτητές: Αναστασίου, Αντωνιάδης

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 7 (1), Κόλλιας 3 (1), Χριστοδουλόπουλος 11 (3), Κάντας 1, Φωτίου 24 (4), Κουκουλομάτης 1, Σούλης 2, Σκλάβος 1, Αγγελόπουλος 19 (3), Καραγιάννης 8, Σκόνδρας 10, Δούρος 3 (1).

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Παν. 2, Αγγελής 6 (2), Θωμάς 2, Μαναριωτής, Γκολέμης 10 (2), Βανδώρος 11 (1), Κορίζης 8, Ευστρατίου 10, Τζουμάκας 1, Αμπάλοβ, Πουλής 3, Διαμαντόπουλος 10 (1).

 

Πορφύρας – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 53-68

Δεκάλεπτα: 21-15, 28-34, 39-53, 53-68

Διαιτητές: Λύρας, Σκαλτσής

Πορφύρας (Παύλος): Σίμος, Παλτόγλου 9 (1), Στεφανής 8, Παπαφωτίου, Οικονόμου 2, Βούλγαρης 21 (2), Πρέκας, Ιορδάνου, Καλαμαράς, Μπάρμπαρης 13, Ντόκος.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Μελισσουργός, Βελιζιώτης 8 (1), Γραμματικός 15 (3), Βούζας 15 (4), Δορκοφίκης 10, Μιχαλόπουλος 16, Δαρμογιάννης 2, Παπαδάκης 2.

 

Αχαγιά 82 – Ένωση Ιλίου 74-77

Δεκάλεπτα: 16-24, 39-41, 56-56, 74-77

Διαιτητές: Μαντήλας, Λεκατσάς

Αχαγιά ’82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 9, Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 2, Γατσούλης 9 (3), Νικολάου 2, Χαμηλός 6 (2), Τσινόπουλος 3 (1), Λυκούδης 3 (1), Δαβάνης 27, Νικολόπουλος 13 (1).

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 15 (2), Μπέλλας Ι. 7 (1), Φουντάς 2, Τσολάκης 31 (4), Σκαλωμένος 9,  Μπέλλας Ο. 6, Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος , Βαλσαμούλης 7.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Πεύκη 66-56

Δεκάλεπτα: 18-13, 33-29, 46-48, 66-56

Διαιτητές: Χουγιάζος, Καββαδάς

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 12 (1), Λαμπρόπουλος 3, Ροκανάς 2, Θανόπουλος 14 (2), Παπαγεωργίου 3, Πελεκούδας 3, Λυμπέρης 1, Αγγελόπουλος 9, Οικονομόπουλος 8, Παπανικολόπουλος 11 (1).

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης 2, Ε. Τσαμίτης 7 (1), Γ. Τσαμίτης, Κεχρής 1, Μελάς 12 (1), Σημαιόπουλος 13 (1), Πολύζος 2, Κουκάκης 10, Χασάπης 2, Τάγαρης 7.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 23

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 20

3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 20 

4. Ένωση Ιλίου 20

5. ΚΑΟΚ 19  

6. Γλαύκος 18

7. Ακράτα 17

8. Πορφύρας 17

9. Αχαγιά ‘ 82 16

10. Κεραυνός Αιγίου 16

11. Καλαμάτα 16

12. Ίκαρος Καλλιθέας 14

13. Ερμιόνη 13

14. Άρης Πετρούπολης 13

15. Πεύκη 13

* Οι Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Άρης Πετρούπολης, ΚΑΟΚ, Κεραυνός Αιγίου, Ακράτα, Αχαγιά’ 82, Ερμιόνη, Γλαύκος, Έσπερος ΑΟΠΑ και Ίκαρος Καλλιθέας έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 18/01/2017)

Ακράτα – Κόρινθος

Γλαύκος – Δάφνη Δαφνίου

Ερμιόνη – Άρης Πετρούπολης

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Κεραυνός Αιγίου

Πεύκη – Αχαγιά 82

Ίκαρος Καλ. – Έσπερος

 

 

2ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πανναξιακός – Λοκρός Αταλάντης 79-74

Άρης Νικαίας – Ιπποκράτης Κω 59-74

ΟΦΗ – Διαγόρας Δρυοπιδέων 60-85

Πόλις Καλλιθέας – Νίκη Αμαρουσίου 63-59

Έσπερος Λαμίας – Πεντέλη 87-67

Προμηθέας Χαλανδρίου – Κάδμος 58-50

Ρεπό: Σαντορίνη

 

Φύλλα αγώνων

Προμηθέας Χαλανδρίου – Κάδμος 58-50

Δεκάλεπτα: 13-15, 30-22, 44-38, 58-50

Διαιτητές: Μπανασάκης-Μυλωνάς

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 4(1), Σβαρνάς 10(2), Ανδρικόπουλος 3, Παπαδημητρίου 25(5), Κορομηλάς, Σαμιώτης 2, Τσιγγανόπουλος 6, Μάνδαλος, Γιαννάκης, Σαρλής3.

Κάδμος Θήβας (Αναστασίου): Σκεμπές 2, Πανταζής 13, Γκρινιάρης 18, Χαρατσής 4, Τσαπρούνης 3, Σπηλιώπουλος 4, Μπένος 6.

 

Έσπερος Λαμίας – Πεντέλη 87-67

Δεκάλεπτα: 15-18, 37-33, 56-54, 87-67

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Καρανικόλα

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 5(1), Φραγκιαδάκης 2, Σέττος 15(2), Παπαργυρόπουλος 10, Αργύρης 2, Ξηρός, Παναγιωτίδης 21(3), Φύκας, Σοφογιάννης 17(1), Φούντας 2, Ζαχαράκης 13(4), Σκαρμούτσος.

AE Πεντέλης (Χαρτοματσίδης): Kέκκης,  Μάντζιος 1, Γρατσιάτος 6(1), Λίτσος 11(1), Αποστολόπουλος 16(1), Πορτελάνος, Καρούζος 15(3), Καλογερόπουλος 5, Μπίγγος 8, Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 3.

 

Πανναξιακός – Λοκρός Αταλάντης 79-74

Δεκάλεπτα: 25-19, 37-39, 54-55, 79-74

Διαιτητές: Ορφανός Εμ., Αντωνίου

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 17(3), Σβορώνος 6(1), Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Τζίμης 26 (2), Μάκαρης 5, Μάκος 3(1), Δαχρεντζής 11(1), Καδηγιαννόπουλος 6, Μυλωνάς 5, Μαγγιώρος, Καλαβρός.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 15(1), Ρουμελιώτης 12(2), Κοσμετάτος, Ντέντας 13, Νικολάου, Παπαηλίου 5, Μπόλματης 2, Μάτος Αν. 12, Μάτος Αγγ. 13(3), Θώδος.

 

Άρης Νικαίας – Ιπποκράτης Κω 59-74

Δεκάλεπτα: 24-20, 40-46, 50-64, 59-74

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ., Τσολάκος

Άρης Νικαίας (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος 6, Καρβούνης 16(4), Σκιαθιτης 4, Θαλασιννός 2, Αγγελίδης 7, Γαλίτης, Κόλλιας, Στέφος 9, Δρίβας 6(2), Αντωνούσος , Καρυπίδης 9(1).

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 14(2), Τρύπας 6(2), Χρήστου , Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 25(3), Γκοράτσας 6(1), Χαρίσης 13, Χρύσης 7, Χατζηγιακουμής 3.

 

Πόλις Καλλιθέας – Νίκη Αμαρουσίου 63-59

Δεκάλεπτα: 13-14, 31-32, 48-46, 63-59

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Σιδέρης

Πόλις Καλλιθέας (Καρβούνης): Μπογδανίδης 6(2), Κακαργιάς 2, Θεοδωράκος 9(2), Λυγγερίδης 10, Ευστρατίου 19(1), Αρκουμάνης 3(1), Τσελέκος 7(1), Καβελάρης, Κυρίλης 5(1), Ξιούρας 2.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Κοροπούλης 7 (1), Οικονόμου 7, Κοντογιάννης 7, Σιμιτζής 6, Τσέκενης Γ. 3 (1), Χαραλάμπης 6 (2), Σκούταρης 10 (2), Τσέκενης Α. 3 (1), Αγγέλης 10 (2).

 

ΟΦΗ – Διαγόρας Δρυοπιδέων 60-85

Διαιτητές: Δημόπουλος, Καρπάνος

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 32-50, 49-68, 60-85

ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης 2, Μαϊστρέλης 2, Ξενάκης 13, Μπουμπάρης 6, Καρλάφτης 6(2,) Αγαπιάδης 14(1), Πρωτογεράκης 2, Βλαχάκης, Τζουλάκης, Κυρίτσης 8(2), Μουλάς 2.

Διαγόρας (Σπ. Σαμόλης): Παπαποστόλου 3(1), Ζακυνθινός 12, Καραλής 7(1), Διαμαντόπουλος 3, Καραμπαμπάς 3, Μαυροειδής 15(1), Καρασταμάτης 9(2), Παπαδόλιας 6, Γαλιώτος 15, Εμίρης 12(2).

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 19

2. Λοκρός Αταλάντης 18

3. Κάδμος 18

4. Ιπποκράτης Κω 17

5. Έσπερος Λαμίας 16

6. Πεντέλη 16

7. Άρης Νικαίας 16

8. ΟΦΗ 14

9. Σαντορίνη 14

10. Νίκη Αμαρουσίου 13

11. Πανναξιακός 12

12. Πόλις Καλλιθέας 12

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 11

* Διαγόρας Δρυοπιδέων, Έσπερος Λαμίας, Πεντέλη, Νίκη Αμαρουσίου, Πανναξιακός, Πόλις Καλλιθέας, Άρης Νικαίας έχουν 1 αγώνα λιγότερο. Ο Ιπποκράτης Κω έχει 3 αγώνες λιγότερους. ΟΦΗ και Προμηθέας έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 22/1)

Λοκρός Αταλάντης – Σαντορίνη

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πανναξιακός

Ιπποκράτης Κω – ΟΦΗ

Νίκη Αμαρουσίου – Αρης Νικαίας

Πεντέλη – Πόλις Καλλιθέας

Κάδμος – Εσπερος Λαμίας

 

 

3ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Φαρσάλων – Απόλλων Καλαμαριάς 100-73

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΓΑΣ Μελίκης  70-76

Βίκος Ζαγοροχώρια-ΓΣ Ελίμειας 60-81

Εύαθλος Πολυκάστρου-Τιτάνες Παλαμά 58-68

Διόσκουροι Κοζάνης-ΑΓΣ Ιωαννίνων  91-68

ΠΣ Ευκαρπίας-Αιγινιακός 90-70

Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών 69-49

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Φαρσάλων-Απόλλων Καλαμαριάς  100-73

Δεκάλεπτα: 29-28, 48-40, 75-57, 100-73

Διαιτητές: Δημάδης, Σαρακενίδης

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Φούντας 19 (5), Ίλτσογλου 9, Κούργιας 5, Λούτας 2, Ντίνος 6, Αναγνωστόπουλος Χρ. 7 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 30 (2), Παπακώστας 22, Τσιλούλης, Μακρής, Ντόνας.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαηλίδης, Αποστολου 8 (2), Γαϊτανίδης 2, Σουλούγκας 7 (2), Κουκουλίδης 6, Αναστασίου 5, Μωυσίδης 7 (1), Δοξάκης 7 (1), Καλαμπόκης 2, Στυλιανίδης 15 (1), Χατζής 4, Χατζίδης 10.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΑΣ Μελίκης 70-76

Δεκάλεπτα: 17-13, 30-39, 43-51, 70-76

Διαιτητές: Τσοκόλης, Λουλουδιάδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 8 (2), Νικολάου , Τραϊανου 6 (2), Κέκελης 7 (1), Μήλιος, Σκαρλάτος 13 (1), Γυμνόπουλος 21 (1), Μίχος 10, Καραβατάκης, Βασιλείου 5, Δάμου.

ΓΑΣ Μελίκης  (Ασλανίδης) : Λιόλιος 14 (1), Ρογκότης, Ζιάνας, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 6, Τζαφέρης Χρ., Στάκταρης, Παπαρόσης, Κυριακού 6 (2), Παραπούρας 35 (4), Κοτσαμπάσης 15 (2).

 

Νικόπολη Πρέβεζας – Πρωτέας Γρεβενών 69-49

Δεκάλεπτα: 20-15, 33-26, 52-39, 69-49

Διαιτητές: Παζώλης, Λελούδας

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 6 (1), Αργυρός 15 (1), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 5 (1), Ροντογιάννης 9 (1), Πολίτης 4, Παπαμιχαήλ, Μενιουδάκης, Νίκας 8 (1), Μακρόπουλος 8, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 14

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος 2, Ρίγκος 8 (1), Κολοβός 12 (1), Συλλάκος 4, Κιούρκας 4, Μπόζιαρης 10 (1), Λαφτίδης, Τζήμου 9 (3).

 

Βίκος Ζαγοροχώρια – ΓΣ Ελίμειας 60-81

Δεκάλεπτα: 11-23, 29-44, 40-56, 60-81

Διαιτητές:  Ξέρας, Γκέκας

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 6, Κιμισκίδης, Κάκος, Βάτσιος 4, Αντωνίου 3, Τάσσης, Τώνης, Εξαρχόπουλος 17 (2), Τζοβάρας 16 (1), Νικηφορίδης 2, Λάμπρου 2, Γιωτάκης 10.

ΓΣ Ελίμειας (Τσεπούρας): Μαδίκας, Μαλούτας 3 (1). Δημόπουλος 25 (4), Βλάχος, Γιαπίστας, Τσεπούρας 4, Κατσέλας 2, Τσιαούσης 8 (1), Μαλιούρας 6 (1), Μακρής 15 (1), Νικολάου 18.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΓΣ Ιωαννίνων 91-68

Δεκάλεπτα: 28-19, 58-35, 79-51, 91-68

Διαιτητές: Πετανίδου, Αγραφιώτης Ι.

Διόσκουροι Κοζάνης  (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος 3 (1), Σισμανης 18 (5), Σκορδάρης 6 (2), Ντόβας 11 (2), Γκουτζιομήτρος 8 (1), Μαυρίδης 14, Ζολώτας 14, Γκλιάνης 5 (1), Κυριαζάκος 2, Μανακίτσας, Καρανώτας Τ. 1, Καρανώτας Σ. 9

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 8, Τσίγκας, Μπαρτζώκας 13, Μουζακίτης 11 (2), Τσίμας, Καννής, Καρασίμος 10 (1), Θώδης 4, Μάκης, Πρέντζας 2, Φίλιος 3, Αυγερινός 13 (2).

 

Εύαθλος Πολυκάστρου – Τιτάνες Παλαμά 58-68

Δεκάλεπτα: 16-23, 32-32, 40-55, 58-68

Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Χ., Τσιοπάνος Ι.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 11 (2), Ημερίδης 12 (1), Βαρβούτας, Ζεμπεκίδης, Κηρύκος 3 (1), Χατζόπουλος 4, Βλέτσης, Πολυχρονιάδης, Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος 5, Γιαμπατζίδης, Κούτουλας 14 (2).

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 2, Πανάρας 25 (3), Αργύρης 8 (1), Γεωργαντζάς 12 (1), Παπαϊωάννου 14, Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου, Μούμογλου 5, Χατζής.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – Αιγινιακός 90-70

Δεκάλεπτα: 24-16, 43-40, 67-60, 90-70

Διαιτητές:  Παργιανόπουλος, Δολγύρας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 9 (3), Πούλιος, Κολότσιος 4, Θεοδωρόπουλος 5 (1), Κοσμίδης 13 (1), Χατζηπαππάς 2, Γαϊτάνης 13 (3), Χολέβας 20, Βενετίδης 2, Απιδόπουλος 4, Ουλουσίδης 8, Γκαβέζος 10.

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 26 (3), Μωυσίδης 2, Παρίσης, Παουλεάνου 15 (2), Αργυρόπουλος 12 (2), Κιρκιντζώτης 4, Πεχλιβάνος, Τσουτσούκας 11, Κοντόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας  21        

2. ΓΣ Φαρσάλων 20  

3. Τιτάνες Παλαμά 19   

4. Διόσκουροι Κοζάνης 19    

5. Νικόπολη Πρέβεζας  19

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 17 

7. ΓΑΣ Μελίκης 17    

8. ΠΣ Ευκαρπίας 15   

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  15

10. Πρωτέας Γρεβενών 15     

11. Απόλλων Καλαμαριάς 14

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 13

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 13    

14. Αιγινιακός   13       

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 18/1)

Απόλλων Καλαμαριάς – Βίκος Ζαγοροχώρια

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΣ Φαρσάλων

ΓΑΣ Μελίκης – Πρωτέας Γρεβενών

ΓΣ Ελίμειας – Εύαθλος Πολυκάστρου

Τιτάνες Παλαμά – Διόσκουροι Κοζάνης

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΠΣ Ευκαρπίας

Αιγινιακός – Νικόπολη Πρέβεζας

 

 

4ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μακεδονικός 70-66

Αστέρας Καβάλας – Ιωνικός 91-82

ΠΚ Νεάπολης – Ορφέας Ν. Σκοπού 59-70

Παναθλητικός Πειραματικό – ΠΟ Νέων Μουδανιών 80-29

Ικαροι Σερρών – Ζέφυρος 66-61

Μαντουλίδης – ΑΕ Κομοτηνής50-61

Χαλκηδόνα – Αγία Βαρβάρα 79-40

 

Φύλλα αγώνα

Παναθλητικός Πειραματικό – ΠΟ Νέων Μουδανιών  80-29

Δεκάλεπτα: 20-4, 41-6, 65-17, 80-29

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γιαννούλης

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 6(2), Πράντζος 6 , Τσεσμετζής, Χατζημιχαηλίδης 8(1), Καλούτσικος 16, Κοϊμτζόγλου 1, Μαυροματίδης 6, Τσιακίρης 6, Μπάκος 4, Κασούρας 8, Βαρίτης 17(3), Ζάχαρης 2.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος-Μαλαματίνος 2, Βέτσος 6, Τεζετζίδης 6, Τσιγγελίδης, Χαριστός Κ. 8, Σερέτης, Κοκκίνης 3(1), Σούρλης, Φιλοξενίδης 2, Χαριστός Στ.

 

Ικαροι Σερρών – Ζέφυρος 66-61

Δεκάλεπτα: 18-8, 24-25, 45-41, 66-61

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 5, Γεωργιανός 15 (2), Τράκας 20 (3),  Σταματόπουλος 2, Παρχαρίδης 1, Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Αλεξανδρίδης 9 (1), Ουρκέρογλου 1, Τσούντος 13 (2) Καμπακάκης , Πατίκας 5 (1), Τσιόγκας 5, Μυστηλιάδης 14 (1), Μυλωνάς 11,  Μυτιληναίος 3 (1), Σταφυλάς, Φωτιάδης.

 

Μαντουλίδης – ΑΕ Κομοτηνής 50-61

Δεκάλεπτα: 16-16, 31-31, 44-47, 50-61

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Χατζηχαρίσης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 1, Ρόπουτης 20 (2), Γκίζης 3, Μπέλος 2, Καντίδης 2, Ρεφατλάρι 10 (2), Κουτουξίδης, Θώμος 8 (2), Τσιριλάκης 4, Τσανακτσίδης, Γκαβέζος.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος):  Σταματέλος 4, Χονδρόπουλος 9 (2), Βάκρινος 1, Λεχούδης 8, Παχαρίδης, Κουτσοβασίλης 14 (3), Καραμπέκης 17, Παλάκης 8, Λεφής, Πολυχρονιάδης, Μπορμπίδης, Σαριμπαλίδης.

 

ΠΚ Νεάπολης – Ορφέας Ν. Σκοπού 59-70

Δεκάλεπτα: 16-20,32-37,46-55, 59-70

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Θωμόπουλος

ΠΚ Νεάπολης (Μπούμπας-Τασόπουλος): Νικολαίδης 4, Αποστολίδης 17, Φαρμάκης 4, Χύτας 7, Ζεϊμπέκης 11 (3), Χριστοφόρης 7 (1), Χριστοδούλου 5, Δημητρόπουλος, Τσιώρας 1, Ταουκίδης 3.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 26 (5), Ιακωβίδης 14 (2), Κουσιαντζας, Χατζηκυριακίδης 1, Χατζής 11, Αποστόλου 2, Τσανάκας, Καβαργύρης 16, Χατζηανδρέου, Ιωσηφίδης, Σύρλας.

 

Αστέρας Καβάλας – Ιωνικός 91-82

Δεκάλεπτα: 24-24, 59-40, 69-59, 91-82

Διαιτητές: Καρακώστας, Γεωργούλης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 25 (4), Μπόζης 2, Μαρκόπουλος 8, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 26 (5), Ιωαννίδης 14 (1), Χαριζάνης 2, Μυζίου 2, Ζαρωτιάδης 12.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Παναγιώτου 15 (1), Τουβεντσίδης 13 (1), Δικταπανίδης 2, Γκούμας 4, Σιδηροηλίας 6, Παπαδόπουλος 8, Κουλαξής 19 (3), Καλογεράτος 15 (2), Γεωργιάδης.

 

Χαλκηδόνα – Αγία Βαρβάρα 79-40

Δεκάλεπτα: 25-8, 45-18, 64-31, 79-40

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 10 (3), Μαρκίδης 12, Μαραπίδης 9 (3), Παπαδόπουλος 7 (1), Λαϊδης 8 (2), Μπατάκος 6, Σεφερίδης 4, Μηντζαρίδης 8, Μακαλέκας 3 (1), Κοτζαγιάννης 5, Χαρτόπουλος 7.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 12 (2), Σιδεράς, Δαφτσής, Μητρούλης 9 (3), Κοντογιαννόπουλος, Δάτσης 3, Συρόπουλος, Δανίκας 13 (1), Ντάτσης, Παπακωνσταντίνου 3 (1).

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μακεδονικός 70-66

Δεκάλεπτα: 13-24, 35-39, 53-52, 70-66

Διαιτητές:  Μπακάλης, Λάλα

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σκεμπής 3, Αθανασίου , Χατζηδημητρίου 12 (1), Καναράς 7, Σιμάκης 15, Καλατζής 6, Καραμπέκης , Χαλίλ 11, Βελή 16 (1).

Μακεδονικός (Τσούρμας): Κοντές 7, Ντσιλής 27 (3), Μπαρζού 2, Παπαγρηγορίου, Χαλάτσης 6(2), Σκουφετζής Α, Πηλακούτας 19 (2), Λυχριδάς 5 (1), Μαργαρίτης.

 

Βαθμολογία

1. Παναθλητικός-Πειραματικό  21         

2. Ικαροι Σερρών 21      

3. ΑΕ Κομοτηνής 21      

4. Χαλκηδόνα 20         

5. Ζέφυρος 19         

6. Μακεδονικός 17

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 17

8. Ιωνικός 15          

9. ΓΑΣ Κομοτηνή 15     

10. Αστέρας Καβάλας 15       

11. Μαντουλίδης  13         

12. ΠΚ Νεάπολης  13         

13. Αγία Βαρβάρα 13          

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 11  

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 18/1)

Μακεδονικός – ΠΚ Νεάπολης

Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή

Ιωνικός – Αγία Βαρβάρα

Ορφέας Ν. Σκοπού-Παναθλητικός – Πειραματικό

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Ικαροι Σερρών

Ζέφυρος – Μαντουλίδης

ΑΕ Κομοτηνής – Χαλκηδόνα