Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτέλεσμα 11ης Αγωνιστικής

Με τη 11η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Στον 1ο Όμιλο η Ελευθερία Μοσχάτου σημείωσε σημαντική νίκη με 54-48 επί του Ικάρου Καλλιθέας.

Στον 2ο Όμιλο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου ξεπέρασε και το εμπόδιο της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 72-52.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα

Άρης Πετρούπολης – Φάρος Κερατσινίου 61-78
Ελευθερία Μοσχάτου – Ίκαρος Καλλιθέας 54-48
ΓΣ Ηλιούπολης – Κυρίαρχοι 58-33
Μελίσσια – Σπόρτιγκ 30-45
Αρκάδι Ρεθύμνου – ΣΔΥ Τρίπολης 58-43
Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Ελευθερία Μοσχάτου – Ίκαρος Καλλιθέας 54-48
Διαιτητές: Γαρίνη,Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 17-6, 28-11, 40-28, 54-48
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης-Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 15(2), Δεγαϊτη 1, Καλάγια , Ζαχαράκη Μ. 8, Μούλτση, Σπαθάρη 1, Χελιώτη 22, Σιγάλα, Καρανάσιου 7(1)
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη, Στεφάτου, Στεφάνου 4(1), Ευμορφοπούλου 15, Τσαφαρά, Ρουμπελάκη 11(2), Ζαχαράκη Ευ., Λίτσι 11, Ζότοβα 7(1).

Μελίσσια – Σπόρτιγκ 30-45
Διαιτητές: Ζερβούδης, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 9-7, 22-16, 28-35, 30-45
ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη, Τζουγκράκη 4, Δούρου 4 (1), Κοιλιαρίδη 12, Παπαδρόσου 2, Ζακυνθινού, Χριστακοπούλου, Καπερώνη 6, Νικολέτου, Καλημέρη 2
ΣΠΟΡΤΙΓΚ  (Νανάκος – Δήμου): Εμμανουηλίδου 7 (2), Δανούση, Μπρέλλου 4, Βαφειάδη, Κριμιτζά, Μουζάκη 4, Χαλικιά 10, Ιωαννίδου 11 (1), Σερέπα, Δανδουλάκη 9

Άρης Πετρούπολης – Φάρος Κερ. 61-78
Διαιτητές: Ραχιώτης, Αργυρούδης
Δεκάλεπτα : 07-26, 22-51, 34-67, 61-78
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. (Ορφανίδης, Κουτσούκος): Ναβροζίδου 14, Μαρίνη 3, Λουκάτου 2, Τζαμαρία 7(1), Ντάνου 14, Χιώτη 8, Φάσουρα 2, Τσέρου 8(2), Τσουμάνη 3, Στεφανίδου
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ(Λειβάδης, Καραπακλάς): Λόξα 3(1) , Βράκα , Σαλιάϊ 7 , Αθανασίου 17(5), Γκριτζά 6 , Τσέρου 10,  Κεχαγιά 24(3) , Ακρίβου 2, Καρακασίδου 2, Γιαννακοπούλου , Αλεξανδρίδου 4 Πετράκη 3.

Αρκάδι Ρεθύμνου – ΣΔΥ Τρίπολης 58-43
Διαιτητές: Μαυρέλης Παπαδόπουλος Χρ.
Δεκάλεπτα: 4-11, 24-19 (ημίχ.), 41-33, 58-43
ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ.  (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 23 (2), Ρήγα, Μούκα 4 (1), Ζουμπεράκη 15, Κουλούρη Σ. 8, Μιχελιδάκη 4, Καζά 2, Κανδεράκη, Παναγιωτάκη, Φοβάκη 2.
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή): Στασινού 6, Ντρέβου 3 (1), Μπέκα, Μαρίνου, Μπαρουξή 10, Μοσχοπούλου 19, Κοσκινά, Κωτσιοπούλου 1, Τζανή 4.

Ηλιούπολη – Κυρίαρχοι 58-33

Διαιτητές: Ισιγώνης , Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα: 11-11, 28-13, 44-23, 58-33
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Φέξης, Στανέλος ): Βαρελτζή 2, Γεωργούση 6, Μηνά , Κολοβού 15, Μπότση 6, Πριόνα 2, Λελεδάκη 3, Καλοπίτα 9, Λεντζάκη 4, Μπακαλέξη 2, Παππά, Θεοδώρου 9(1).
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου , Σταθάκη 6 , Κοκκίνη 2, Θεοφίλου, Νεαρχάκου 16(2) Παπαϊωάννου 4, Ιτσαμπούν 2, Χατζηγεωργίου, Καρακλή , Κοντοδιού Βόπη 3, Παπακωνσταντίνου.

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλλιθέας 16
2. Σπόρτιγκ 16
3.Φάρος Κερατσινίου 15
4. Αγία Παρασκευή 15
5. Ελευθερία Μοσχάτου 15
6. ΓΣ Ηλιούπολης 15
7. Μελίσσια 14
8. Άρης Πετρούπολης 13
9.Αρκάδι Ρεθύμνου 12
10. Κυρίαρχοι 10
11. ΣΔΥ Τρίπολης 9

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 18/1, εξ αναβολής)

Σπόρτιγκ – Αγία Παρασκευή
Κυρίαρχοι – Μελίσσια
Ίκαρος Καλλιθέας – ΓΣ Ηλιούπολης
Φάρος Κερατσινίου – Ελευθερία Μοσχάτου
ΣΔΥ Τρίπολης – Άρης Πετρούπολης
Ρεπό: Αρκάδι Ρεθύμνου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΟ Σερρών 70-67
ΠΑΣ Γιάννινα – Ασπίδα Ξάνθης 62-49
ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς 40-46
Τιτάνες Δράμας – Πιερικός/Αρχέλαος 53-60
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Ν.Ρ. 72-52
Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής 54-77

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα –Ασπίδα Ξάνθης 62-49
Διαιτητές: Τσιρόγλου, Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 14-16, 30-29, 43-42, 62-49
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 12(2), Σαρηγιαννίδου 10, Γιωτίτσα Ε. 11, Βαλέκα 4, Μεντεσίδου 21, Καννή 2, Κατσίδου, Σταματέλου 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 11(3), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 4, Παπαχρυσοβέργη 3, Καραλή 10, Σαρβάνη 7(1), Σουλιώτη 4, Σακουλάκη 2, Μαμαλίγκατζη 8.

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς 40-46
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μαλτέσιος
Δεκάλεπτα: 9-12, 16-21, 28-34, 40-46
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητραγκά 2, Ζωγράφου 6, Πετρίδου 8, Γρηγοριάδου, Κοκκίνου, Βατσιτσίδου 15(2), Ζιβώνη 2, Καρατζά 8, Γαλιτσιάνου 5(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 12(1), Ιγγλέζου, Παπαρέντη 2, Παλλάνη, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 6, Σολωμού 2, Καϊμακτσή 16(2).

Τιτάνες Δράμας – Πιερικός/Αρχέλαος 53-60
Διαιτητές: Τοκμακίδης, Πλατέλλα
Δεκάλεπτα: 16-17, 29-25, 44-38, 53-60
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 7(1), Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Σαμουλαδά 6(2), Αρσένογλου Κ. 10(2), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 18(1), Γιαντσιώρη 10, Κυριακίδου, Αθανασιάδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Ζουγκουρίδου 21(4), Φλώρου 24, Γκοτζαμάνη 4, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Κωτούλα 10, Δημητριάδου 1.

Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Ν.Ρ. 72-52
Διαιτητές: Παπαθωμά, Γκούτας
Δεκάλεπτα: 25-15, 37-29, 54-43, 72-52
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου, Αγαγιώτη , Σουλτάνη 28(1), Τότση, Αγαγιώτη, Ζέρβα 8, Ντελή, Ταντουρόφκσα 20(4), Νούλα 2, Δημητριάδου 12, Ζήτη, Αγκάνη 2, Κοτσιάφτη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 4, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 12(3), Ταυροπούλου, Τζίκου 16, Καζαντζή 4, Μούρτου 6, Ψαρρά 2, Παπαδάκη 2.

Ολύμπια Λάρισας- Ηρακλής 54-77
Διαιτητές: Ντόγκας-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 16-19, 27-39, 37-56, 54-77
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Ντριστέλα 2, Ράπτη, Σουλιώτη 10(2), Παπαστεργίου, Λιάσκου, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 14, Καλλίδη 22(3), Ντούρα. 
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου, Τσουμπερλή 6, Κωτούλα 22(4), Γιαννούδη, Τσακίρη, Τσαμπούρη 17(4), Μαργαρίτη 8, Κομνηνού, Γεροστεργίου 8, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 14, Καρακούλα.

ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΟ Σερρών 70-67
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 12-17, 37-29, 51-53, 70-67
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 19, Σαμαρά 11(1), Αντωνιάδου 4, Τσαμπάκου, Κωστανάκη 17(2), Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 6, Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 9(1).
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Μαραγκού 4, Τόγα 17(1), Μπακιρτζίδου Κ. 6, Μπακιρτζίδου Μ. 19, Τζιαμπάζη 10, Βλαχβέη 4, Νασιάκου 4, Λαδοπούλου Κ. 2.

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός Βόλου 20
2.Ηρακλής 19
3. Απόλλων Καλαμαριάς 18
4.Ολύμπια Λάρισας 17
5.ΑΕ Πυλαίας 15
6. Πιερικός/Αρχέλαος 15
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 14
8. ΕΟ Σταυρούπολης 14
9.Τιτάνες Δράμας 13
10. Ασπίδα Ξάνθης 13
11. ΠΑΣ Γιάννινα 12
12.ΑΟ Σερρών 9
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 18/1 εξ αναβολής)

ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας
Αναγέννηση Ν.Ρ. – ΕΟ Σταυρούπολης
Πιερικός/Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Πυλαίας
Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα