Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ-Ερμιόνη 65-52

Δάφνη Δαφνίου-Ακράτα 74-68

Καλαμάτα-Γλαύκος 65-71

Άρης Πετρούπολης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης (11/01/2017)

Κεραυνός Αιγίου-Ένωση Ιλίου 82-78

Πορφύρας-Πεύκη 64-63

Αχαγιά ’82-Ίκαρος Καλλιθέας 80-68 

Ρεπό: Έσπερος ΑΟΠΑ

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Ερμιόνη 65-52

Δεκάλεπτα: 18-16, 33-28, 49-38, 65-52

Διαιτητές: Αναστασίου, Λύρας

ΚΑΟΚ (Βουρνάς): Κωνσταντίνου 8, Σακελλαράκης 4, Πράτης 19 (1), Κεφαλάς 14 (1), Παβλίσεβιτς 13 (1), Σταυρόπουλος 4, Θωμόπουλος, Κατσαμάκης 3, Μαγκώνης, Δανιήλ.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Παν. 4 (1), Αγγελής 2, Θωμάς 8, Μαναριωτής 7 (1) , Γκολέμης 3 (1), Βανδώρος, Κορίζης 9, Ευστρατίου 4 , Γιαννακόπουλος 3, Διαμαντόπουλος 12.

 

Δάφνη Δαφνίου – Ακράτα 74-68

Δεκάλεπτα: 20-9, 37-26, 61-42, 74-68

Διαιτητές: Φάκαρος, Μπανασάκης

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Παπαδόπουλος, Ρώης, Θεοδοσίου 3 (1), Κωνσταντώνης 9 (1), Παλλάντζας 1, Γκίνης 12 (2), Αθανασάκης, Μιχόπουλος 16 (2), Κορρές 2, Φιλιππόπουλος 21 (1), Τσελεμπής 10 (1).

Ακράτα (Ζίζηλας): Λαφης 8, Ολύμπιος 3 (1),  Κατωπόδης 11, Μανταλβάνος Κ. 4, Μανταλβάνος  Γ. 5,  Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 3 (1), Μάλλης 5 (1),  Βεσκούκης 11, Γιόβας, Λάπας 18 (1), Πολυδέρας.

 

Καλαμάτα – Γλαύκος  65-71

Δεκάλεπτα: 14-22, 26-41, 51-57, 65-71

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Ραχιώτης

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος):  Αντωνόπουλος, Κίσσας 12 (4), Λουρμπέας 10, Σκοπέτος 5 (1), Μαγιντόμπε 6 (2), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 4, Μπάκας 11,  Τσικούρης 9 (1), Δελής 8 (1), Κουτίβας.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος , Σερέτης 19 (2) , Λαμπρόπουλος 9,Πολυδωρόπουλος 4 (1), Παπαβασιλόπουλος 9 (3),Κάλλης 17 (3) , Γιαλελής 2, Λιούρδης 4, Αναγνωστόπουλος 7.

 

Κεραυνός Αιγίου – Ένωση Ιλίου 82-78 

Δεκάλεπτα: 22-19, 33-38, 59-56, 82-78

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ζιώγας

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 6 (1), Χριστοδουλόπουλος 5 (1), Φωτίου 30 (5), Σούλης, Σκλάβος 15 (3), Αγγελόπουλος 10 (1), Καραγιάννης 14, Σκόνδρας 2, Δούρος.

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 17 (2), Μπέλλας Ι. 17 (4), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 11 (3), Πανουσόπουλος Θ., Τσολάκης 18 (1), Μπέλλας Ο. 10 (1), Πανουσόπουλος Κ. 2, Στρατομήτρος 3 (1), Βαλσαμούλης, Γεωργιάδης.

 

Πορφύρας – Πεύκη  64-63

Δεκάλεπτα: 11-18, 40-28, 51-48, 64-63

Διαιτητές: Σκαλτσής, Καλογριάς

Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου 8 (2), Στεφανής 10, Παπαφωτίου, Οικονόμου 8 (1), Βούλγαρης 17 (2), Ιορδάνου, Καλαμαράς 5 (1), Σίμος 7, Μπάρμπαρης 6, Ντόκος 3, Τρίγκας.

Πεύκη (Κοντομηνάς): Κυριαζόπουλος 3 (1), Τσαμπής 17 (2), Μελάς 5 (1), Πατωνίδης 5 (1), Τάγαρης 9, Σημαιόπουλος 14 (2), Κουκάκης 8, Ίβκοβιτς, Χασάπης 2.

 

Αχαγιά ’82 – Ίκαρος Καλλιθέας 80-68 

Δεκάλεπτα: 26-12, 44-39, 57-56, 80-68

Διαιτητές: Μακρής, Καρανικόλα

Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 10, Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 8, Γατσούλης 6 (2), Νικολάου 12, Χαμηλός 4, Τσινόπουλος 12 (1), Λυκούδης, Δαβάνης 13, Νικολόπουλος 15, Σέρμπος.

Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 4, Αλεξανδρόπουλος, Οικονομάκης 8, Σάλεχ, Ψαράς, Καλεμτζάκης 4, Τσατάς 3, Μπελίτσης 18, Αρναουτάκης 8 (1), Τζέμης 7, Σταθόπουλος 11.

                  

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 21

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 18

3. ΚΑΟΚ 17

4. Γλαύκος 17 

5. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 16 

6. Ένωση Ιλίου 16

7. Ακράτα 15

8. Καλαμάτα 15

9. Αχαγιά ‘ 82 15

10. Πορφύρας 15

11. Ίκαρος Καλλιθέας 14

12. Κεραυνός Αιγίου 14

13. Ερμιόνη 12

14. Πεύκη 12

15. Άρης Πετρούπολης 11

* Οι Ίκαρος Ν. Σμύρνης και Άρης Πετρούπολης έχουν από δυο αγώνες λιγότερους. Οι Δάφνη Δαφνίου, ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Κεραυνός Αιγίου, Πορφύρας, Ακράτα, Αχαγιά’ 82, Ερμιόνη, Γλαύκος και Έσπερος ΑΟΠΑ έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 8/1/17)

Ακράτα – ΚΑΟ Κορίνθου

Γλαύκος – Δάφνη Δαφνίου

Ερμιόνη – Άρης Πετρούπολης

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Κεραυνός Αιγίου

Ένωση Ιλίου – Πορφύρας

Πεύκη – Αχαγιά ‘82

Ίκαρος Καλλιθέας – Έσπερος ΑΟΠΑ

Ρεπό: Καλαμάτα

 

 

2ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Λαμίας – Ιπποκράτης Κω 77-83

Άρης Νικαίας – Λοκρός Αταλάντη 66-57

ΟΦΗ – ΑΕ Σαντορίνη 89-88 (παρ.)

Πόλις Καλλιθέας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 54-78

Προμηθέας Χαλανδρίου – Νίκη Αμαρουσίου 62-78

ΕΣ Κάδμος – Πεντέλη 55-60

Ρεπό: Πανναξιακός

 

Φύλλα αγώνα

Πόλις Καλλιθέας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 54-78

Δεκάλεπτα: 16-17, 28-43, 48-65, 54-78

Διαιτητές: Τσάτσης, Σιδερής

Πόλις Καλλιθέας (Καρβούνης): Μπογδανίδης 7(1), Θεοδωράκος 12(1), Ευστρατίου 12, Αρκουμάνης 5(1), Τσελέκος 2, Κυρίζης 6, Ξιούρας 10.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 3(1), Εμίρης 10(2), Ζακυνθινός 4, Καραλής 2, Διαμαντόπουλος 14(1),Καραμπαμπας 9, Καρασταμάτης 3(1), Ντιφαντής 13, Μαυροειδάκος 4(1), Καλλήλας 1, Σαμαράς 2, Γαλιώτος 13

 

ΟΦΗ – Σαντορίνη 89-88

Δεκάλεπτα: 19-16, 42-36, 55-61, 82-82 (κ.α.), 89-88

Διαιτητές:  Μαραμής, Μαυρέλης

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 6(1), Κριθινάκης 9(1), Μαϊστρέλης 2, Ξενάκης 11(1) Μπουμπάρης, Αγαπιάδης 34(4), Πρωτογεράκης, Κυρίτσης 5(1), Μουλάς 19(1).

Σαντορίνη (Πεταλωτής): Νικολαΐδης 18(4), Σταύρου 4, Κατηκαρίδης, Δουλγεράκης 6, Λουίζι 4, Κυριακόπουλος 6, Βουρτζούμης 2, Παπαδόπουλος 22(2), Πάππος, Σάκοτα 25.

 

Έσπερος Λαμίας – Ιπποκράτης Κω 77-83

Δεκάλεπτα: 22-18, 32-43, 56-54, 77-83

Διαιτητές: Ορφανός Ι., Λαζαρίδης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.): Ρόκας 2, Φραγκιαδάκης 1, Σέτος 20(4), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 24(4), Σφήκας, Σοφογιάννης Μ. 7(1), Φούντας 8, Ζαχαράκης 9(3), Παπαργυρόπουλος 6.

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 6(2), Τρύπας 16(3), Χρήστου 2, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 18(1), Γκοράτσας 2, Χαρίσης 13, Χρύσης 26.

 

Άρης Νικαίας – Λοκρός Αταλάντης 66-57

Δεκάλεπτα: 16-21, 37-36, 51-43, 66-57

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Μαραγκάκης

Άρης Νικαίας (Κωνσταντινίδης, Κάκκας): Γεωργουσόπουλος 4, Καρβούνης 10(1), Σκιαθίτης 2, Θαλασσινός 5(1), Αγγελίδης 3, Γαλίτης, Κόλλιας 15, Στέφος 12, Δρίβας 11(3), Αντωνούσος, Καρυπίδης 4.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 3(1), Ρούζιος 4, Ρουμελιώτης 5, Κοσμετάτος 4, Ντέντα 10, Παπαηλίου 3(1), Μπόλματης 6(1), Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 3(1), Σμάγκιν 2.

 

Προμηθέας Χαλανδρίου – Νίκη Αμαρουσίου 62-78

Δεκάλεπτα: 20-16, 31-39, 47-54, 62-78

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Καρακωνσταντόπουλος

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 7(1), Σβαρνάς 14(1), Ανδρικόπουλος 13(2), Γιαννάκης, Σαμιώτης 2, Τσιγγενόπουλος 14, Πεζός, Στεφάνου 11(3), Πανταζής, Σαρλής 1.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Μπατής, Μαραγκίδης, Κοροπούλης 22(2), Οικονόμου 3, Κοντογιάννης 15, Σιμιτζής 2, Τσέκενης Γ., Χαραλάμπης 6, Σκούταρης 12(2), Τσέκενης Α., Ευαγγελούλης, Αγγέλης 18(1).

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 17

2. Κάδμος 17

3. Λοκρός Αταλάντης 15

4. Πεντέλη 14

5. Έσπερος Λαμίας 14

6. Ιπποκράτης Κω 13(6-1)***

7. Άρης Νικαίας 13

8. ΟΦΗ 12

9. Νίκη Αμαρουσίου 12

10. Σαντορίνη 12(2-8)

11. Πόλις Καλλιθέας 10

12. Προμηθέας Χαλανδρίου 9

13. Πανναξιακός 8

* Διαγόρας Δρυοπιδέων, Λοκρός Αταλάντης, Έσπερος Λαμίας, Νίκη Αμαρουσίου, Πόλις Καλλιθέας, Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν 1 αγώνα λιγότερο. Πεντέλη, Άρης Νικαίας και ΟΦΗ έχουν 2 αγώνες λιγότερους. Πανναξιακός, Ιπποκράτης έχουν 3 αγώνες λιγότερους. ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 08/01/17)

Λοκρός Αταλάντης – ΟΦΗ

ΑΕ Σαντορίνης – Πανναξιακός

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Άρης Νικαίας

Ιπποκράτης Κω – Πόλις Καλλιθέας

Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος Λαμίας

Πεντέλη – Προμηθέας Χαλανδρίου

Ρεπό: Κάδμος

 

 

3ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Aποτελέσματα

Εύαθλος Πολυκάστρου – Απόλλων Καλαμαριάς 72-61

Βίκος Ζαγοροχώρια – Αριστοτέλης Φλώρινας 51-66

ΓΣ Φαρσάλων – ΓΑΣ Μελίκης 77-55

Διόσκουροι Κοζάνης – ΓΣ Ελίμειας 54-62

ΠΣ Ευκαρπίας – Τιτάνες Παλαμά, 79-62

Νικόπολη Πρέβεζας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 101-84

Πρωτέας Γρεβενών – Αιγινιακός 70-51

 

Φύλλα αγώνα

Βίκος Ζαγοροχώρια-Αριστοτέλης Φλώρινας 51-66

Δεκάλεπτα: 11-25, 29-39, 44-52, 51-66

Διαιτητές: Παζόλης, Παπαθωμά

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 12 (1), Πανταζής 2, Κάκος, Βάτσιος, Αντωνίου 2, Ζήκος, Τώνης, Εξαρχόπουλος (1), Τζοβάρας 8, Νικηφορίδης, Λάμπρου, Γιωτάκης 16

Αριστοτέλης Φλώρινας: Τούζος 8 (2), Γυμνόπουλος 10, Τραϊανού, Κέκελης 14 (4), Γκατζόπουλος, Μηλλιός, Σκαρλάτος 18 (4), Παπαδόπουλος, Μίχος 11, Καραβατάκης 3 (1), Βασιλείου 2 , Δάμο.

 

Νικόπολη Πρέβεζας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 101-84

Δεκάλεπτα: 21-19, 47-38, 79-58, 101-84

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Νικόπολη Πρέβεζας(Παπύρης): Βαγενάς 16(2), Αργυρός 19(2), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 14(3), Ροντογιάννης 12(1), Πολίτης, Βαβέτσης, Παπαδημητρίου, Νίκας 15(3), Μακρόπουλος, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 19.

ΑΓΣ Ιωαννίνων(Τσουκανέλης): Γεωργίου 7, Μπαρτζώκας 28, Μουζακίτης 8(2), Τζήμας 8, Καννής, Καρασίμος 1, Μάκης 2, Πρέντζας 6(2), Θώδης 4, Φίλιος 5, Αυγερινός 15(3).

 

ΠΣ Ευκαρπίας – Τιτάνες Παλαμά 79-62

Δεκάλεπτα: 18-13, 48-28, 68-45, 79-62

Διαιτητές: Εκίζογλου, Χρυσάφης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 3 (1), Πούλιος, Κολότσιος 9 (1), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 9, Παλιογιάννης, Γαϊτάνης 9 (1), Χολέβας 18 (1), Βενετίδης 4, Απιδόπουλος 2, Ουλουσίδης, Γκαβέζος 25 (1).

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 11 (3), Πανάρας 16, Αργύρης, Γεωργαντζάς 6 (1), Παπαιωάννου 4, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ, Φαλιάκης Β., Μούμογλου 6, Χατζής, Αποστολάκης 19.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Αιγινιακός 70-51

Δεκάλεπτα: 22-9, 42-18, 52-35, 70-51

Διαιτητές: Πετανίδου, Μαλτέσιος

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος , Ζήμπρας, Κλωνάρας Α. 9 (2), Μπαρτζώκας 3 (1), Ρίγκος 7, Συλλάκος 4, Κιούρκας 16 (1), Μπόζιαρης 5 (1), Λαφτσίδης 2, Τζήμου 20 (4), Χατζόπουλος 4.

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 13 (2), Μωυσίδης 11 (2), Παρίσης 2, Παουλεάνου 7 (1), Κοντόπουλος 3, Αργυρόπουλος 6, Καρκάρας 9.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – ΓΣ Ελίμειας 54-62

Δεκάλεπτα: 17-22, 33-38, 41-45, 54-62

Διαιτητές: Θεοδώρου, Δαμίγος

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 10, Σκορδάρης 3 (1), Ντόβας 11 (2), Γκουτζιομήτρος 4 (1), Μαυρίδης 16 (1), Ζωλότας 4, Γκλιάνας, Καρανώτας Στ. 6 (2)

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης) Μαλούτας 16 (2), Βλάχος 18 (2), Τσαμπούρης, Κατσέλας, Τσιαούσης 2, Μαλλιούρας 2, Μακρής 15 (1), Νικολάου 9 (1).

 

Εύαθλος Πολυκάστρου – Απόλλων Καλαμαριάς 72-61

Δεκάλεπτα: 13-21, 37-40, 60-54, 72-61

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 21 (6), Ημερίδης 19 (2), Βαρβούτας 6, Ζεμπεκίδης 3, Τσελέκης 3, Σιδηρόπουλος 17 (2), Κούτουλας 3, Βλέτσης, Χατζόπουλος, Βακιρλής

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Χατζημιχαηλίδης 2, Αποστόλου 23 (1), Σουλούγκας 5 (1), Κουρκουλίδης 3, Αναστασίου 11, Μωυσίδης 1, Χατζής 4, Χατζίδης 12.

 

ΓΣ Φαρσάλων – ΓΑΣ Μελίκης  77-55

Δεκάλεπτα: 17-8, 40-27, 60-39, 77-55

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Τοκμακίδης

ΓΣ Φαρσάλων  (Λιάγκας): Παπακώστας 11, Ντίνος, Τσιλούλης, Ιλτσόγλου 8, Αναγνωστόπουλος Χρ. 2, Ντόνας 9 (1), Ψύρας 3, Αναγνωστόπουλος Σ. 12, Μακρής 7 1), Λούτας 4, Φούντας 16 (2), Μούριας 5 (1).

ΓΑΣ Μελίκης  (Ασλανίδης): Λιόλιος 18 (2), Μπούθας, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Στάκταρης, Παπαρόσης, Κυριακού, Παραπούρας 28 (1), Ρογκότης 6, Κοτσαμπάσης 3.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας 19 

2. ΓΣ Φαρσάλων 18

3. Τιτάνες Παλαμά  17

4. Διόσκουροι Κοζάνης 17

5. Νικόπολη Πρέβεζας 17 

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 16

7. ΓΑΣ Μελίκης 15      

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 14 

9. Πρωτέας Γρεβενών 14    

10. Απόλλων Καλαμαριάς  13

11. ΠΣ Ευκαρπίας 13 

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 12  

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 12

14. Αιγινιακός   12          

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 8/1/17)

Απόλλων Καλαμαριάς – Βίκος Ζαγοροχώρια

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΓΣ Φαρσάλων

ΓΑΣ Μελίκης – Πρωτέας Γρεβενών

ΓΣ Ελίμειας – Εύαθλος Πολυκάστρου

Τιτάνες Παλαμά – Διόσκουροι Κοζάνης

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΠΣ Ευκαρπίας

Αιγινιακός – Νικόπολη Πρέβεζας

 

 

4ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναθλητικός – Πειραματικό-Μακεδονικός 54-58

ΠΚ Νεάπολης – Αστέρας Καβάλας 85-80

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ιωνικός 62-65

Ικαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού 79-58

Μαντουλίδης – ΠΟ Νέων Μουδανιών 71-57

Χαλκηδόνα – Ζέφυρος 76-60

Αγία Βαρβάρα – ΑΕ Κομοτηνής 41-85

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ιωνικός 62-65

Δεκάλεπτα: 21-15, 34-35, 49-53, 62-65

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεμπής 16, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 4, Καναράς 3(1), Σιμάκης 13, Καλατζής 8(2), Καραμπέκης 4, Χαλίλ 14.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 4, Παναγιώτου 18(2), Τουβεκσής 8(1), Γκούμας 5(1), Παπαδόπουλος 8, Κουλαξής 17(2), Καλογεράτος 5(1), Κουντές, Γεωργιάδης.

 

Χαλκηδόνα – Ζέφυρος 76-60

Δεκάλεπτα: 17-18, 33-33, 52-41, 76-60

Διαιτητές: Σιταρίδης, Παπαδόπουλος Χαρ.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 24(4), Μαρκίδης 2, Μαραπίδης 21(5), Παπαδόπουλος Ι. 1, Μπατάκος 5, Σεφερίδης 5(1), Κοτζαγιάννης 15, Χαρτόπουλος 3.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος, Μυλωνάς 15, Αλεξανδρίδης 8(2), Ουρκέρογλου 1, Τσιούντος 14(2), Καμπακάκης, Πατίκας, Τσιόγκας 2, Σταφυλάς, Μυστιλιάδης 20(3)

 

Αγία Βαρβάρα – ΑΕ Κομοτηνής 41-85

Δεκάλεπτα: 7-13, 13-41, 31-65, 41-85

Διαιτητές: Μπακάλης, Ζαχαριάδης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 2, Σιδεράς 5 (1), Δαφτσής 1, Μητρούλης 6 (2), Καντζάλης, Κοντογιαννόπουλος 2, Συρόπουλος, Δανίκας 11, Ντάτσης 2, Παπακωνσταντίνου 12 (4), Φασουλάς, Σκοπίδης.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 16 (4), Κριμπούρας 3 (1), Χονδρόπουλος 18 (5), Βακρινός 2, Λεχούδης 8 (2), Σαρημπαλίδης, Πολυχρονιάδης, Δ. Καραμπέκης 21 (1), Μπορμπίδης, Βαχαρίδης 5, Παλλάκης 10 (1), Λέφης 2.

 

Παναθλητικός Πειραματικό – Μακεδονικός 54-58

Δεκάλεπτα: 21-14, 36-24, 46-45, 54-58

Διαιτητές: Τσοκόλης, Παπαθανασίου

Παναθλητικός-Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 3(1), Πράντζος 8(2), Τσεσμετζής, Αρνίδης 4, Χατζημιχαηλίδης 2, Καλούτσικος 12, Κοϊμτζόγλου 2, Μαυροματίδης 19(1), Τσιακίρης, Κασούρας 2, Βαρύτης.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε , Κοντσές 6(1), Ντισλής 7(1), Μπαρζού 1, Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 17(3), Σκουφεζής Α 2, Πηλακούτας 16(3), Λυχριδάς , Μαργαρίτης 9.

 

Ικαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού 79-58

Δεκάλεπτα: 29-16, 44-34, 64-41, 79-58

Διαιτητές: Τζίμα, Καρκαλέτσης

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 12(2), Γεωργιανός 20(2) Τράκας 18(3), Γκούτζιας 11, Φώτογλου 18(2), Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Γκουντίδης, Σταματόπουλος, Πρχαρίδης, Θολιώτης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 9(1) Ιακωβίδης 4, Χατζηκυριακίδη;ς 1, Χατζής 11, Τσανάκας 6(2)Καβαργύρης 22, Ιωσηφίδης 3(1), Σύρπας, Καραμπατζάκης , Ταντσουρίδης, Αποστόλου 2.

 

ΠΚ Νεάπολης – Αστέρας Καβάλας 85-80

Δεκάλεπτα: 26-15, 45-35, 66-60, 85-80

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

ΠΚ Νεάπολης (Μπούμπας-Τασόπουλος): Νικολαΐδης 4, Αποστολίδης 8(1), Φαρμάκης 2, Χύτας 5, Ζειμπέκης 13(3), Χριστοφόρης 23 (4), Καραγιαννάκης 12(2), Χριστοδούλου 5, Δημητρόπουλος 3(1), Ταουκίδης 10.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης) : Παπαζώτος 22(4), Μπόζης 2, Μαρκόπουλος, Μαραβέγιας, Σουλίδης, Αθανασιάδης 19(2), Αργυρίου 4, Χαριζάνης 11, Μύζιου 14, Ζαροτριάδης 8.

 

Βαθμολογία

1. Παναθλητικός-Πειραματικό 19         

2. Ικαροι Σερρών 19

3. ΑΕ Κομοτηνής 19 

4. Χαλκηδόνα 18    

5. Ζέφυρος 18        

6. Μακεδονικός 16

7. Ορφέας Ν. Σκοπού  15

8. Ιωνικός 14 

9. ΓΑΣ Κομοτηνή 13

10. Αστέρας Καβάλας 13 

11. Μαντουλίδης   12        

12. ΠΚ Νεάπολης  12         

13. Αγία Βαρβάρα12        

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 10         

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 8/1/17)

Μακεδονικός – ΠΚ Νεάπολης

Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή

Ιωνικός – Αγία Βαρβάρα

Ορφέας Ν. Σκοπού – Παναθλητικός-Πειραματικό

ΠΟ Νέων Μουδανιών – Ικαροι Σερρών

Ζέφυρος – Μαντουλίδης

ΑΕ Κομοτηνής – Χαλκηδόνα