Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Καλλιθέας 78-76

Δάφνη Δαφνίου – Πεύκη 95-71

Καλαμάτα – Ένωση Ιλίου 70-65

Γλαύκος – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 85-64

Ακράτα – Ερμιόνη 75-64

Άρης Πετρούπολης – Έσπερος ΑΟΠΑ 73-63

Κεραυνός Αιγίου – ΑΟ Αχαγιά 82 77-71

Ρεπό: Πορφύρας

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ – Ίκαρος Καλλιθέας 78-76

Δεκάλεπτα: 24-29,40-44, 54-67, 78-76

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη 

ΚΑΟΚ (Γκόφας): Κωνσταντίνου, Σακελλαράκης 5, Πράτης 11 (1), Κεφαλάς 28, Παβλίσεβιτς 18 (2), Δανιήλ 7 (1), Σταυρόπουλος 5 (1), Μαγγωνής , Μακρής 4, Θωμόπουλος.

Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Μπουργάνος 3,  Οικονομάκης 6(2), Ζεγκίνογλου 5, Ψαράς 7(1), Καλεμτζάκης 7, Τσατάς 4(1), Μπελίτσης 11(1), Αρναουτάκης 12(3),  Τζέμης 12, Σαλέχ 10(2).

 

Δάφνη Δαφνίου – Πεύκη 95-71

Δεκάλεπτα: 18-6, 55-27, 77-48, 95-71

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Δελαγραμμάτικας

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής 6, Παπαδόπουλος, Ρώης 8 (2), Θεοδοσίου7 (1), Κωνσταντώνης 9 (1), Παλαντζάς 3, Γκίνης 15 (3), Αθανασάκης 12, Μιχόπουλος 11 (2), Κορρές 11, Φιλιππόπουλος 7, Τσελεμπής 6.

Πεύκη (Ζερβουλάκος): Κυριαζόπουλος 17 (4), Τσαμπής 3 (1), Μελλάς 22 (4), Σημαιόπουλος 6, Τάγαρης 11, Κεχρής 2, Κουκάκης 4, Μαντζανάς, Ίβκοβιτς 5, Πολύζος 1, Χασάπης, Τσάκος.

 

Καλαμάτα – Ένωση Ιλίου 70-65

Δεκάλεπτα: 23-12, 40-24, 51-44, 70-65

Διαιτητές: Καμήτσος, Καββαδάς

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 4, Παθιάκης, Τσικούρης 15 (1), Μαγιντόμπε 12 (1), Σπηλιώτης, Γεωργανάς, Σκοπέτος 4, Μπάκας 13, Τρινταφυλλόπουλος 13 (2), Δελής 9, Κουτίβας.

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 8 (1), Μπέλλας Ι. 2, Φουντάς 21 (2), Τσολάκης 5, Σκαλωμένος 8, Μπέλλας Ο. 17 (3), Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 4.

 

Γλαύκος – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 85-64

Δεκάλεπτα: 17-18, 41-35, 64-49, 85-64

Διαιτητές: Μαυρατζάς, Τσιμπούρης

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλλελής 2, Σερέτης 21 (3), Βεργανελάκης, Λαμπρόπουλος 28 (3), Αδαμόπουλος, Πολυδωρόπουλος 5 (1), Παπαβασιλόπουλος 10 (1), Λιούρδης 2, Αναγνωστόπουλος 14, Παλαδινός 3 (1).

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Μελισσουργός 2, Γραμματικός 25 (2), Καφαντάρης 1, Πασπαλάς 4, Δορκοφίκης 8, Μιχαλόπουλος 8, Δαρμογιάννης 13 (1), Παπαδάκης 3 (1).

 

Ακράτα – Ερμιόνη 75-64

Δεκάλεπτα: 24-15, 48-33, 56-51, 75-64

Διαιτητές:  Γιακείμη, Σκαλτσής

Ακράτα (Ζίζηλας): Λάππας 20 (4), Λάφης 2, Ολύμπιος, Κατωπόδης 4, Οικονομόπουλος 8 (2), Γ. Μανταλβάνος, Μπιτσάκος 3 (1), Κ. Μανταλβάνος 4, Μαλλής 3 (1), Σακελλαρίου 5 (1), Βεσκούκης 26 (5), Πολύδωρας.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 4, Αγγελής 9 (2), Θωμάς 10 (1), Μαναριωτής 2, Γκολέμης 6, Βανδώρος 9 (1), Δεβελέκος, Κορίζης 8, Ευστρατίου Π. 14, Τζουμάκας, Γιαννακόπουλος 2, Πουλής.

 

Άρης Πετρούπολης – Έσπερος ΑΟΠΑ 73-63

Δεκάλεπτα: 13-14, 37-32, 50-46, 73-63

Διαιτητές: Μακρής, Κώτσου

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 9 (2), Βενιτουράκης 12 (1), Δρακόπουλος 3 (1), Δρικόγιας 5 (1), Κωνσταντίνου, Μπαζιώτης 5 (1), Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Κυρίτσης 9 (3), Τασούλας 8, Μακρόπουλος 16, Βεντούρης 3 (1).

Έσπερος Α.Ο.Π.Α (Γκοργκολής): Φραντζής 6, Πετρόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 1, Ροκανάς, Πελεκούδας , Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης 14 (2), Αγγελόπουλος 10, Οικονομόπουλος 13, Παπανικολόπουλος 17 (3), Παπαγεωργίου.

 

Κεραυνός Αιγίου – ΑΟ Αχαγιά ’82 77-71 (68-68 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 11-12, 22-28, 39-46, 68-68, 77-71

Διαιτητές: Καρακάσης, Τσακαλογιάννης

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 5 (1), Χριστοδουλόπουλος, Κάντας 4, Φωτίου 20, Σούλης, Σκλάβος 19 (1), Αγγελόπουλος 18 (2), Καραγιάννης 6, Σκόνδρας 5.

Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 11 (1), Σταμόπουλος 6, Γατσούλης 11 (3), Χαμηλός 5 (1), Τσινόπουλος 11, Δαβάνης 8, Νικολόπουλος 19 (2).

        

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 14

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 12

3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 11

4. Γλαύκος 11

5. Ακράτα 11

6. Καλαμάτα 11

7. Πορφύρας 10

8. Ένωση Ιλίου 10 

9. ΚΑΟΚ 10

10. Αχαγιά ‘ 82 10

11. Κεραυνός Αιγίου 8

12. Ίκαρος Καλλιθέας 8

13. Άρης Πετρούπολης 7

14. Πεύκη 7

15. Ερμιόνη 7 

* ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη και Πορφύρας έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

Πεύκη – ΚΑΟΚ

 Ένωση Ιλίου – Δάφνη Δαφνίου

 Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Καλαμάτα

 Ερμιόνη – Γλαύκος

 Ίκαρος Καλλιθέας – Άρης Πετρούπολης

 Έσπερος ΑΟΠΑ – Κεραυνός Αιγίου

 Αχαγιά ’82 – Πορφύρας

Ρεπό: Ακράτα

 

 

2ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΕΣ Κάδμος – Λοκρός Αταλάντης 63-64

Προμηθέας Χαλανδρίου – ΑΕ Σαντορίνης  83-91

Έσπερος Λαμίας – Πανναξιακός 85-60

Πόλις Καλλιθέας – ΟΦΗ 64-72

ΑΕ Πεντέλης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 80-91

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου – Ιπποκράτης Κω 61-87

Ρεπό: Άρης Νικαίας

 

Φύλλα αγώνα

ΕΣ Κάδμος – Λοκρός Αταλάντης 63-64

Δεκάλεπτα: 11-17, 30-30, 48-49, 63-64

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Ντάνος

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 6(2), Πανταζής 5, Σιλβέστρος ,2 Γκρινιάρης 10(1), Νικολάου, Χαράτσης 10(1), Τσαπρούνης 11, Τσιριμώκος 8(2), Μπένος 11, Σπηλιώπουλος.

Λοκρός (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 6(2), Ρούζιος 4, Ρουμελιώτης 6(1), Κοσμετάτος, Ντέντας 16, Νικολάου, Παπαηλίου 2, Μπολμάτης 2, Αν. Μάτος 22(2), Αγ. Μάτος 3, Σμάγκιν 3.

 

Νίκη Αμαρουσίου – Ιπποκράτης Κω 61-87

Δεκάλεπτα: 14-19, 35- 41, 47-63, 61-87

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Λεκάτσας

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Μαραγκίδης 3 (1), Σιδέρης 3 (1), Οικονόμου, Κοντογιάννης 17 (1), Σιμιτζής 8 (2), Τσέκενης Γ. 2, Χαραλάμπης 4, Σκούταρης 10 (2), Τσέκενης Α. 7 (1), Αγγέλης 7, Ευαγγελούλης.

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 11 (1), Τρύπας 11 (3), Πλευράκης, Παπαδημητρίου 2, Ασημακόπουλος 19 (1), Γκοράτσας 1, Χαρίσης 21 (1), Χρύσης 20 (3), Κατσουβάς, Χατζηγιακουμής 2.

 

ΑΕ Πεντέλης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 80-91

Δεκάλεπτα: 22-29, 43-52, 66-71, 80-91

Διαιτητές: Αποστολίδης, Ορφανός Εμ.

ΑΕ Πεντέλης (Χαρτοματσίδης): Κέκης, Γρατσιάτος 10,Αποστολόπουλος 16(2), Καρούζος 21(4) Λίτσο 3(1), Καλογερόπουλος 15, Μπίγγος 10(1), Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 3.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 2, Εμίρης 3 (1), Ζακυνθινός 18, Καραλής 13 (2), Διαμαντόπουλος 5(1), Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 8 (2), Παπαδολιάς 16, Γαλιώτος 18, Ντιφαντής 4.

 

Πόλις Καλλιθέας – ΟΦΗ 64-72

Δεκάλεπτα: 11-15, 33-36, 51-54, 64-72

Διαιτητές: Λογοθέτης, Κουτσοδήμος

Πόλις Καλλιθέας (Μουρικίδης): Μπογδανίδης, Βένιος 10, Κακαβιάς 13 (1), Θεοδωράκος 5 (1), Λυγγερίδης 12, Ευστρατίου 6, Ακουμάνης, Τσελέκος 2, Κυριλής 7 (1), Τσούρας 9 (1).

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 3, Κριθινάκης 12 (4), Μαϊστρέλης 7 (1), Μπουμπάρης 4, Καρλάφτης 3 (1), Αγαπιάδης 21 (3), Πρωτογεράκης 15, Κυρίτσης 3, Μουλάς 4.

 

Έσπερος Λαμίας – Πανναξιακός 85-60

Δεκάλεπτα: 17-11, 39-37, 60-50, 85-60

Διαιτητές: Φασόλης, Λαζαρίδης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 4(1), Φραγκιαδάκης, Σέττος 11(2), Αργύρης 7(1), Στογίλκοβιτς 3(1), Παναγιωτίδης 11(1), Φύκας Π. 6, Σοφογιάννης Μ., 16 (3),  Φούντας 5, Ζαχαράκης 3, Τσαπούρνας 4, Παπαργυρόπουλος 15.

Πανναξιακός ΑΟΝ (Βάβουλας): Πολίτης 2, Σβορώνος 9 (1), Καλαβρός, Μαγγιώρος, Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Τζίμας 12, Μάκαρης 6, Μάκος, Δαχρεντζής 16 (2), Καδηγιαννόπουλος 6 (1), Μυλωνάς 9.

 

Προμηθέας -ΑΕ Σαντορίνης 83-91

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Προμηθέας (Μελέτης): Σβαρνάς 5, Ανδρικόπουλος 34(4), Γεμενής 12(2), Τσιγγενόπουλος 3, Πεζός 4, Στεφάνου 19(5), Πανταζής 6.

ΑΕ Σαντορίνης (Σφήκας): Νικολαΐδης 25(4), Κατηκαρίδης 3, Δουλγεράκης 8, Μπουραντάς 2, Βουρτζούμης 5(1), Πάππος 9(1), Παπδόπουλος 6, Σάκοτα 33.

 

Βαθμολογία

1. Κάδμος 11

2. Ιπποκράτης Κω 10

3. Πεντέλη 10

4. ΟΦΗ 9

5. Έσπερος Λαμίας 9

6. Διαγόρας Δρυοπιδέων 9

7. Λοκρός Αταλάντης 8

8. Νίκη Αμαρουσίου 8

9. Άρης Νικαίας 7

10. Σαντορίνη 7

11. Προμηθέας Χαλανδρίου 6

12. Πόλις Καλλιθέας 6

13. Πανναξιακός 6

*ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν -1 βαθμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 27/11)

Λοκρός Αταλάντης – Προμηθέας Χαλανδρίου

ΑΕ Σαντορίνης – Έσπερος Λαμίας

Πανναξιακός – Πόλις Καλλιθέας

ΟΦΗ – Άρης Νικαίας

Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΕΣ Κάδμος

Ιπποκράτης Κω – ΑΕ Πεντέλης

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου

 

 

3ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – Απόλλων Καλαμαριάς 67-70

Νικόπολη Πρέβεζας – Αριστοτέλης Φλώρινας  70-55

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΣ Φαρσάλων 79-82

Διόσκουροι Κοζάνης – Βίκος Ζαγοροχώρια 72-38

Εύαθλος Πολυκάστρου – ΓΑΣ Μελίκης 66-74

Αιγινιακός – ΓΣ Ελίμειας 49-72

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Τιτάνες Παλαμά 60-66

 

Φύλλα αγώνα

ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΣ Φαρσάλων 79-82

Δεκάλεπτα: 19-26, 36-57, 58-66, 79-82

Διαιτητές:  Ρούκας, Μπακάλης

ΠΣ Ευκαρπίας (Γκένογλου): Ψευτόγκας, Πούλιος, Κολότσιος 13 (1), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 7, Μπάρκος, Γαϊτάνης 8 (2), Χολέβας 11, Βενετίδης 2, Απιδόπουλος 10 (2), Ουλουσίδης 14 (2), Γκαβέζος 14 (4).

ΓΣ Φαρσάλων  (Αλεξίου): Παπακώστας 29 (1), Ντίνος 3 (1), Τσιλούλης, Ιλτσόγλου, Αναγνωστόπουλος Χ. 5 (1), Ντόνας, Μάρκος, Αναγνωστόπουλος Γ. 21 (4), Μακρής 6 (2), Ψύρρας 3 (1), Φούντας 6 (2), Κούργιας 9.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Βίκος Ζαγοροχώρια 72-38

Δεκάλεπτα: 18-13, 35-23, 59-27, 72-38

Διαιτητές: Δαμίγος, Τζιοπάνος Γ.

Διόσκουροι Κοζάνης  (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος 5 (1), Σισμάνης 12 (2), Σκορδάρης, Ντόβας 6 (2), Γκουτζιομήτρος 11 (1), Μαυρίδης 8, Ζολώτας 5 (1), Γκλιάνας 4, Μπαλτζής, Χαρακτσής, Καρανώτας Τ. 8, Καρανώτας Στ. 13 (1).

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πάνου): Μιχαήλ 4, Πανταζής 2, Κάκος, Βάτσιος, Αντωνίου 6, Τάσης, Εξαρχόπουλος 11 (1), Τζόβαρας 5 (1) Ζήκος, Λάμπρου 8, Γιωτάκης 2.

 

Αιγινιακός – ΓΣ Ελίμειας 49-72

Δεκάλεπτα: 13-18, 23-42, 34-56, 49-72

Διαιτητές: Σιταρίδης, Βασιλόπουλος

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 9 (1), Μωυσίδης 6 (1), Παουλεάνου 3 (1), Αναστασιάδης 10 (2), Αργυρόπουλος 13 (2), Κιρκιντζώτης 2, Πεχλιβάνος 2, Κοντόπουλος 2, Τσούκας 2, Παρίσης, Καρκάρας, Παππάς.

ΓΣ Ελίμειας  (Καραγιαννίδης): Μαδήκας 2, Μαλούτας 16 (4), Δημόπουλος 2, Βλάχος 6, Τσαμπούρης 6, Πάπιστας , Κατσέλας, Τσιαούσης 8, Μαλλιούρας 8, Μακρής 17 (2), Νικολάου 7.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Αριστοτέλης Φλώρινας  70-55

Δεκάλεπτα: 10-9, 30-27, 47-43, 70-55

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Γεράνιος

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 6, Αργυρός 3, Κιτσαντάς 2, Τσιτσώνης 12, Ροντογιάννης, Πολίτης 13, Παπαμιχαήλ 5, Μενιουδάκης, Νίκας 4, Μακρόπουλος 16, Παπαδημητρίου, Μπάλλας 9.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 15, Νικολαϊδης, Γκατζόπουλος, Κέκελης 2 Τέρπος 8, Μήλλιος 2, Σκαρλάτος 2, Βίτκας 8, Δάμο, Καραβατάκης, Βασιλείου 6, Γυμνόπουλος 12.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Απόλλων Καλαμαριάς  67-70

Δεκάλεπτα: 19-18, 32-28, 45-48, 67-70

Διαιτητές: Κέτουλας, Δόλγυρας

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κλωνάρας Ν. 15, Μητρόπουλος Β, Ζήμπρας, Κλωνάρας Αλ. 5(1), Μπαρτζώκας 3(1), Ρίγκος 12(1), Συλλάκος 6, Κιούρκας 10(1), Μπόζιαρης 7, Χατζόβουλος, Ασλανίδης, Τζήμου 9(1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Χατζής, Αποστόλου 9, Γαϊτανίδης 5, Σουλούγκας 2, Χατζημιχαϊλίδης 3 (1), Αναστασίου 10(1), Μωυσίδης 2, Ρέμπελος, Καλαμπόκης, Στυλιανίδης 11(2), Δοξακης 13 (1), Χατζίδης 15.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου – ΓΑΣ Μελίκης 66-74

Δεκάλεπτα: 15-19, 26-32, 41-50, 66-74

Διαιτητές:   Κατωτικίδης, Παπανικολάου Γ.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Ημερίδης 39 (3), Βαρβούτας 2, Ζεμπεκίδης, Κυρήκος 2, Χατζόπουλος 3, Βλέτσης 2, Γιαμπατζίδης, Τσελέκης 6, Σιδηρόπουλος 8, Βακιρλής, Κούτουλας 4.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 20 (1), Κοτσαμπασόπουλος, Δημητριάδης 20 (4), Γιαννόπουλος, Τζαφέρης Χρ., Στάκταρης, Παπαδόπουλος 3, Σαζακλίδης 6, Κυριακού, Παραπούρας 21 (3), Παπαρόσης, Ρογκότης 4.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Τιτάνες Παλαμά 60-66

Δεκάλεπτα: 16-19, 31-44, 48-54, 60-66

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.,  Λουλουδιάδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Καρασίμος, Μπαρτζώκας 13, Καννής, Τζίμας 2, Μουζακίτης 15(3), Μάντζιος 8, Μάκης, Πάτρας 12, Θώδης, Φίλιος, Αυγερινός 10(1)

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης, Πανάρας 21(4), Αργύρης 3(1),Γεωργατζάς 13(2), Παπαϊωάννου 9(1), Δερμιτζάκης 8, Αρχοντής, Φαλιάκης, Μούμογλου 1, Χατζής 4, Αποστολάκης 7.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Φαρσάλων 11

2. ΓΣ Ελίμειας 11  

3. Νικόπολη Πρέβεζας 11

4. Διόσκουροι Κοζάνης 10

5. Τιτάνες Παλαμά 10

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 10

7. Πρωτέας Γρεβενών 9   

8. Απόλλων Καλαμαριάς 9 

9. ΓΑΣ Μελίκης 9          

10. Αιγινιακός 8          

11. Εύαθλος Πολυκάστρου 7 

12. ΠΣ Ευκαρπίας 7    

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 7     

14. Αριστοτέλης Φλώρινας 6         

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 27/11)

Απόλλων Καλαμαριάς – Νικόπολη Πρέβεζας

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΠΣ Ευκαρπίας

ΓΣ Φαρσάλων – Διόσκουροι Κοζάνης

Βίκος Ζαγοροχώρια – Εύαθλος Πολυκάστρου

ΓΑΣ Μελίκης – ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΓΣ Ελίμειας – Πρωτέας Γρεβενών

Τιτάνες Παλαμά – Αιγινιακός

 

 

4ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αγία Βαρβάρα – Μακεδονικός 50-70

Χαλκηδόνα – Αστέρας Καβάλας  87-62

Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνή  65-66

Ικαροι Σερρών – ΠΚ Νεάπολης 79-55

Παναθλητικός Πειραματικό – Ιωνικός 73-64

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν. Σκοπού 69-62

Ζέφυρος – ΠΟ Νέων Μουδανιών 96-52

 

Φύλλα αγώνα

Ζέφυρος – ΠΟ Νέων Μουδανιών 96-52

Δεκάλεπτα: 25-20, 46-31, 72-42, 96-52

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Παπαθωμά

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 12(4), Μυλωνάς 18, Αλεξανδρίδης 11 (2), Φωτιάδης 4, Ουρκέρογλου, Τσιούντος 15 (1), Καμπάκαης 9 (3), Πατίκας 6 (2), Σταφυλάς 8, Μυστιλιάδης 11 Νασιούδης 2.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Μπέτσος 9, Τεζετζίδης , Σιγγελίδης 12 (2), Χαριστός Κ, Σεγέτης 2, Κουτζούχας 4, Κοκκίνης 2, Σούρνας 5 (1), Φιλοξενίδης 4, Χαριστός Σ 12, Μουρίκας.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν. Σκοπού 69-62

Δεκάλεπτα: 21-11, 36-24, 52-43, 69-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Παπαθανασίου

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 9 (1), Χονδρόπουλος 12 (2), Βάκρινος 2, Βαχαρίδης 1, Κουτσοβασίλης 15 (3), Καραμπέκης 24 (3), Παλάκης 6, Λέφης, Μπορμπίδης.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 35 (6), Ιακωβίδης 5, Χατζής 8 (2), Καβαργύρης 4, Χατζηανδρέου 5, Τσανάκας 5 (1), Σύρπας, Ιωσηφίδης, Γουλιανός, Χατζηκυριακίδης, Καραμπατζιάκης.

 

Χαλκηδόνα – Αστέρας Καβάλας 87-62

Δεκάλεπτα: 30-23, 47-41, 69-52, 87-62

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζηχαρίσης

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 8 (1), Μαρκίδης 6, Πολούσιος, Μαραπίδης 15 (5), Παπαδόπουλος 2, Λαϊδης 3 (1), Μπατάκος 20, Σεφερίδης 4, Μηντζαρίδης 2, Μακαλέκας 3 (1), Κοτζαγιάννης 9, Χαρτόπουλος 15 (2).

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 8 (2), Τεμεκονίδης, Μπόζης 9 (1), Καγιάς, Μαραβέγιας 1, Γ. Σουλίδης 3 (1), Αθανασιάδης 21 (5), Αργυρίου 4, Χαριζάνης 6, Μυζίου 6 (1), Ζαρωτιάδης 4, Μυτικόπουλος.

 

Ικαροι Σερρών – ΠΚ Νεάπολης  79-55

Δεκάλεπτα: 22-13, 40-32, 58-42, 79-55

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Βουρλίδας 1, Γρίψιος 16 (2), Γεωργιανός 20, Τράκας 16 (2), Γκούτζιας 2, Σταματόπουλος 4, Παρχαρίδης 2, Θολιώτης 4, Φώτογλου 10 (1), Γρίψιος Χ., Γκουντίδης, Παπαπασχάλης.

ΠΚ Νεάπολης (Μπούμπας- Τασόπουλος): Νικολαΐδης 4, Χριστοδούλου 3, Αποστολίδης 11 (2), Καραγιαννάκης 10 (2), Χυτάς, Ζειμπέκης, Χριστοφορής 2, Φαρμάκης 1, Δημητρόπουλος 14 (3), Ταουκίδης 10.

 

Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-66

Δεκάλεπτα: 15-12, 30-31, 48-46, 65-66

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης, Ρόπουτης 9 (2), Τάκης 5, Τσιριλάκης 2, Μπέλλος 18 (2), Καντίδης 5, Γιαννακός 7 (1), Ρεφατλάρι 12 (4), Γάκης, Κουτουκτσίδης 2, Γεωργιάδης, Θώμος 5 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνή Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Σκέμπη 3, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 16 (3), Καναράς 16 (3), Σιμάκης 9, Καλατζής 11 (1), Καραμπέκης 3, Χαλίλ 6.

 

Παναθλητικός Πειραματικό – Ιωνικός 73-64

Δεκάλεπτα: 22-12, 38-30, 56-50, 73-64

Διαιτητές : Γαζέτας, Σελεβός

Παναθλητικός Πειραματικό ( Γεροφώτης ): Βογιατζής 9(3), Τσεσμετζής 3(1), Πράντζος, Χατζημιχαηλίδης 7(1), Καλούτσικος 17, Κοϊμτζόγλου 9(1), Μαυροματίδης 11, Τσιακίρης, Μπάκος 11(1), Κάσουρας 6, Μαδεμλής.

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης ): Μητακίδης 2, Παναγιώτου 17(5), Τουβεντσίδης 5, Δικταπανίδης, Γκούμας 6, Σιδηροηλίας 4, Παπαδόπουλος 9, Κουλαξής 5(1), Καλογεράτος 12(4), Κουτε 2, Γεωργιάδης 2, Πολυχρονιάδης.

 

Αγία Βαρβάρα – Μακεδονικός 50-70

Δεκάλεπτα: 11-18, 23-43, 31-55, 50-70

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 7 (1), Σιδεράς, Κοντογιαννόπουλος 5 (1), Μητρούλης 9 (3), Ζωτίδης 8 (2), Παϊτάρης, Δάτσης 7 (1), Δανίκας, Ντάτσης 4, Παπακωνσταντίνου 2, Φασουλάς 6, Σκοπίδης 2.

Μακεδονικός  (Μύθου): Μ. Σκουφεζής 6 (1), Κοντσές 12, Ντισλής 6, Μπαρζού 4, Παπαγρηγορίου 5 (1), Κομματάς, Χαλάτσης 13 (3), Α. Σκουφεζής 2, Πηλακούτας 13 (1), Λυχριδάς 9 (1), Ρίζος, Μαργαρίτης.

 

Βαθμολογία

1. Παναθλητικός-Πειραματικό 12

2. Ζέφυρος 12       

3. Ικαροι Σερρών 11  

4. ΑΕ Κομοτηνής 11 

5. Χαλκηδόνα 10    

6. Μακεδονικός 10 

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 9

8. Ιωνικός 8 

9. Αστέρας Καβάλας 8   

10. ΓΑΣ Κομοτηνή 8        

11. ΠΚ Νεάπολης 7         

12. Μαντουλίδης 7         

13. Αγία Βαρβάρα 7       

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 6             

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 27/11)

Μακεδονικός – Χαλκηδόνα

Αστέρας Καβάλας – Μαντουλίδης

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ικαροι Σερρών

ΠΚ Νεάπολης – Παναθλητικός-Πειραματικό

Ιωνικός – Ζέφυρος

Ορφέας Ν. Σκοπού – Αγία Βαρβάρα

ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΑΕ Κομοτηνής