Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (7η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής

1ος Όμιλος
ΕΦΑΟΖ –    Μαρούσι             68-62
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Περιστέρι     94-87
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός     60-44
Απόλλωνας Σμύρνης – ΑΕΝ Κηφισιάς     76-80
Πανερυθραϊκός – Αγία Παρασκευή     85-81
Μανδραϊκός – Κορωπί             55-60
ΑΣ Παπάγου – Εργοτέλης             73-64
Τρίτωνας – Ιωνικός Νικαίας         78-85

ΕΦΑΟΖ – Μαρούσι 68-62
Διαιτητές: Τσαχάκης – Γιακειμη
Δεκάλεπτα: 18-9, 31-28, 44-45, 68-62
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 14(2), Γκοντγουίν, Γκαβασιάδης 2, Γεωργοπαπαδάκος 17(5), Βαρναβάς 12, Κύδης 3, Καστανιώτης, Λέγκικας 20(1), Γεωργιάδης.
Μαρούσι: Στασινός 2, Ξυδας 8(2), Χρονόπουλος 2, Μπαλάφας 9(1), Καννέλης, Στούκας 3(1), Σολωμός 13, Σουρλής 17(2), Παπαγεωργόπουλος 8.

Μανδραϊκός – Κορωπί 55-60
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 7-8, 15-25, 36-43, 55-60
Μανδραίκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 17 (1), Κωτσόπουλος 5, Λυτόπουλος 8 (1), Κούρτης 6 (1), Ζαφείρης, Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 13 (1), Ντότσι, Βαφειάς, Ψυλέας 6 (1)
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 11 (1), Αγόρης 8 (2), Θεοδωράκος, Παναγιώτου 5 (1), Καραδολάμης 5 (1), Αμπαράς 15 (2), Αγγελόπουλος 4, Ντάλης, Σταθόπουλος 2, Μαύρος 10.

Πανερυθραϊκός – Αγ. Παρασκευή 85-81
Δεκάλεπτα: 24-16, 42-37, 58-57, 85-81
Διαιτητές: Αποστολίδης – Φραγκούλη
Πανερυθραϊκός (Χουχούλης): Δέλιος 6, Πρισκομάτης, Καλουδάς, Πρίτσος 12 (1), Σοφρωνάς 17 (3), Κούσουλας 5, Γιαουρτόγλου 13 (2), Τοπάλης 9 (1), Υφαντής, Αντωνίου 12 (4), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 11.
Αγ.Παρασκευή (Καρακώστας): Σκάνδαλος 11 (2), Γραμματίκας 11 (2), Κόκκας 1, Γαπκιάδης 16 (1), Πανταζής 2, Καρτέρης, Καραμπάς 21 (3), Ροδοστόγλου 13 (2), Μαλτέζος 6, Παπαθανασόπουλος, Μαργιέλης, Θεοδώρακης.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Περιστέρι     94-87
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Κάρδαρης
Δεκάλεπτα: 27-26, 51-50, 70-69, 94-87
Κρόνος Αγ.Δημ.(Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας, Στραγανιώτης 10,  Ξιούρας 3 (1), Άρχος 7 (1), Ζούκας 20, Κόης 8 (2), Φρουσκλιάς 26 (3), Ηλιόπουλος 3 (1), Γιαννόπουλος 5 (1), Γκαϊτάσοφ 4, Μπέλης 8.
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 9 (1), Ντακούλιας 16 (2), Γοργόνης 6, Μαγκουνής 21 (3), Παπαντωνάκος 6 (2), Μάντζαρης, Λυκογιάννης 5 (1), Κατιάκος 14, Kαπώνης 6 (1), Τασσόπουλος 2, Γκιουζέλης 2.

Τρίτωνας – Ιωνικός Νικαίας 78-85
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 20-25, 40-45, 58-69, 78-85
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Κούτουλας 20 (5), Πετρόπουλος 4, Κουκούνιας 2, Ντιπ 16 (2), Καλατζής, Θυμνιός 10, Γεωργίου 5, Γκαβανόπουλος 12 (2), Ανδρεόπουλος 5, Βερτούδος 4 (1).
Ιωνικός Ν. (Σκαραφίγκας): Βασιλόπουλος 6 (1),  Καπινιάρης 2, Παλαιοχωρίτης 7 (1), Βουγιούκας 16, Σπανός 11 (2), Περδικάρης, Βουρλιωτάκης 6, Πάντσιος 11 (1), Πετρόπουλος 16 (2), Περσίδης 10 (2).

Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός     60-44
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 18-14, 31-23, 47-38, 60-44
Πρωτάς Β. (Μανουσέλης): Πλουμής 2, Εμμανουηλίδης 19 (2), Αθηνιώτης 9 (2), Σκουλούδης 9, Βαρδαβάς 14, Μόρφης 5, Αυγενικός 2, Βλάχος.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Ματζιώρης 14 (1), Ζούμπος 8 (1), Δούκας 4, Πέτρουλας 3, Αβραμίδης 2, Ρεκουνιώτης 5, Μούκας 8 (2).

Παπάγος – Εργοτέλης     73-64
Διαιτητές: Φάκαρος-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 29-18,42-38,63-51, 73-64
ΑΣ Παπαγου( Σορωτος): Φωτητζογλου, Σιμοπουλος, Αποστολιδης, Δέδες 16(2), Ζωρζος 10(1), Αρσενης 1, Φακοπουλιδης 17(2), Καμπούρης 2, Γκατζο, Χαικαλης, Κακιούζης 27
Εργοτελης( Μακρακης): Γεωργούτσος 16, Καρακωνσταντακης 10, Βερτουδος 6, Χουχούμης 15(2), Σταματης 4, Σαρρης 5(1), Καράλης 8(1).

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΕΝΚ 76-80

Διαιτητές: 20-28, 39-44, 55-62, 76-80

Δεκάλεπτα: Πόντας – Μαγκουνής

Απόλλωνας (Σταθούλης): Μπάρδας 9 (2), Σπυρόπουλος 6, Μπασδέκης 14 (1), Αρναουτάκης 5 (1), Κυπριτζόγλου 2, Ζανιάς 4, Παπουλίδης 12, Δενδρινός 12 (1), Σιώμος 9, Παπουτσής 3 (1)

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Μοσχοβίτης 35 (2), Χατζηνικόλας 13 (2), Ψαρόπουλος 7, Καράμπελας 3 (1), Οικονομόπουλος 4, Καμαριανός 11, Κεφάλας 5 (1), Δρακάκης 2

 

Η βαθμολογία
 
1.Πανερυθραϊκός     13
2.Περιστέρι         12
3.Παπάγου         12
4.Μανραϊκός         11
5.Μαρούσι        11
6.Κορωπί        11
7.Νέα Κηφισιά        11
8.ΕΦΑΟΖ         11
9.Ιωνικός Νικαίας     11
10.Πανευσινιακός     10
11.Τρίτωνας         10
12.Κρόνος Αγ. Δημ.     10
13.Πρωτέας Βούλας    10
14.Εργοτέλης        9
15.Απόλλωνας Σμύρνης    8
16.Αγία Παρασκευή    8
 
Η επόμενη (8η) αγωνιστική (20/11)
 
Περιστέρι-Φιλαθλητικός
Πανελευσινιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ν. Κηφισιά-Πρωτέας Βούλας
Αγ. Παρασκευή-Απόλλων Σμύρνης
Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός
Μαρούσι-Παπάγος
Εργοτέλης-Τρίτωνας
Ιωνικός Νικαίας-Κορωπί

2ος Όμιλος
 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Στρατώνι-Αγρίνιο 92-69

Πιερικός Αρχέλαος-Πευκοχώρι 71-77

Καστοριά-Γέφυρα 86-58

Ερμής Αγιάς-Αίας Ευόσμου 64-53

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά 77-69

ΧΑΝΘ-Ανατόλια 80-68

Καρδίτσα-Ασπίδα Ξάνθης 84-75

Φίλιππος Βέροιας-Πολύγυρος 75-65

Οι αγώνες

Στρατώνι-Αγρίνιο 92-69

Διαιτητές: Τζίμα, Ξέρας

Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 70-47, 92-69

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 17 (4), Δελίδης 17 (4), Σουτζόπουλος 19 (1), Θωμαΐδης 2, Φλιάτης 2, Πολιτόπουλος 6, Δασκαλόπουλος 16, Γρηγοριάδης 3, Ζύγουρας 2, Σαμαράς 6, Πονόπουλος 2

Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 13 (1), Τασόπουλος 20 (1), Πουρνάρας, Τάσσος 6, Σταμούλης 2, Γκρέκας 6, Μήτσου 8, Γκόβας 10, Μακρής 4

Φίλιππος Βέροιας – Πολύγυρος 75-65

Διαιτητές: Μαντήλας και Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα : 19-14, 37-30, 50-51, 75-65

Φίλιππος (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Πάρος 3(1), Τσούκας 9(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 5(1), Παπαδόπουλος Νίκος 7, Γεωργιάδης 3, Κοθράς 24(1), Σιόλογκας 14(1), Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 2, Τσεσμετζίδης

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 17, Ζαγορίτης, Πετρίδης 1, Παπασαραφιανός , Αράπης 14(2), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 12, Νούκαρης 6, Ακριτίδης 1, Μίκιτς

Καρδίτσα – Ασπίδα Ξάνθης 84-75

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 14-21, 34-33, 57-55, 84-75

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής 6, Λάκκας, Μαυρογιάννης 13(2), Κ. Παππάς 2, Κουρέπης, Καμαριώτης 16(2), Παπαδόπουλος 12, Τριχόπουλος 17(3), Θέος 12(2), Παππάς Γ. 4

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 4, Γρούδος, Τσιόγκας, Στεφανίδης 4(1), Καραμπίνης, Τσιαβές 9(2), Κουτσογιάννης 12(4), Ασημάκης 18(2), Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 17(1), Πετς 11(1)

ΧΑΝΘ-Ανατόλια 80-68

Διαιτητές: Θεοδώρου, Τσιόκολης

Δεκάλεπτα: 20-25, 39-44, 55-52, 80-68

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου, Αμπατζάς 8(1), Βλάχος 9(3), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 6, Ζιάκας 19 (1), Ερμείδης 9(1), Γεωργάκης 7(1), Παπαζούδης, Μελίδης, Λευκαδίτης 22(2)

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 2, Βρεττάς, Σιώπης 6(1), Γαλανίδης 29(5), Τριανταφυλλίδης 4, Συμεωνίδης 5, Αζίζης, Σταματογιάννης 8(1), Τζουβάρας 8(2), Βεργίνης 3, Κοτσάνος 2

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά 77-69

Διαιτητές: Τσαρούχα-Κωνσταντινίδου

Δεκάλεπτα: 18-14, 29-33, 46-49, 77-69

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 11 (2), Βουρνάς 3, Παπαδιονυσίου 9 (2),Τοπουζίδης 13 (3),Μουράτογλου 17,Σταυρόπουλος,Παπαρέγκας 15 (4), Γεωργιάδης 9 (1),Μουρίκης

Ερμής Λαγκαδάς (Αγγέλης): Καϊκλής 7 (1), Ράπι, Ακεψεμαϊδης 18 (5), Μάρουσιτς 20 (1), Νώτης 2, Παρίτσης 2, Πιλκούδης, Ελευθεριάδης 3 (1), Καντάρκος 17

Καστοριά – Γέφυρα 86-58

Διαιτητές: Φακίτσας-Ζάχαρης

Δεκάλεπτα: 29-14, 53-28, 71-43, 86-58

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 24(6),Χονδρογιάννης 4, Ματενίδης 6, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 3(1), Μπέγος 2, Τερσενίδης 1, Τασιούδης 8, Τεπετίδης 8(1), Αντωνιάδης 4, Μπένας 20(1), Τσότσος 4

Γέφυρα (Τουλούμης): Ταραμάς 14(2), Δανάκης 6, Χαρτσόπουλος, Κολοκοτρώνης 3, Δέτσικας 5, Καζαμιας 2, Μυλωνίδης 8, Βογιατζής 14(3), Ιατρίδης, Μπίσκας 4, Καρούζος

Eρμής Αγιάς – Αίας Ευόσμου 64-53

Δεκάλεπτα: 14-11, 29-33, 45-39, 64-53

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Σαρακενίδης

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής, Μηλιώνης, Χαλκιάς 5(1), Κόμματος 17(2), Περρωτής 12, Τριανταφύλλου 17(1), Βαβάτσικος 11(1), Γούλας, Νταλός 2, Φαρμάκης Θ. , Φαρμάκης Β., Αγαπίου

Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμουτζιάς 12(3), Τσιμπής 18(3), Τεντζος, Καδής 3(1), Δεληγιάννης 2, Τσιακλαγκάνος, Σπύρας, Καραμανώλης 6(1), Δεμερτζής 5(1), Μπαλτζόπουλος, Σεκαδάκης, Κόκουρας 7.

Πιερικός – Πευκοχώρι 71-77

Δεκάλεπτα: 16-25, 31-48, 49-66, 71-77

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Δαμίγος

ΣΦΚ Πιερικός/Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τζιοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 11 (1), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 13 (2), Καραγκιολίδης 10, Χανέλλι, Τοπούζης 6, Κωνσταντινίδης 12, Τσιρογιάννης 18 (3), Τσιλιγγαρίδης, Παπαμιχαήλ

ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου (Καραμανλής): Αμπατζίδης 8 (2), Μητσάκης 2, Λεμονάκης, Μουρατίδης 21 (2), Μαυρίδης 16, Γαρέζος 5 (1), Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 10 (2), Σταύρου 15 (1), Μάρκου, Βαϊντερλής

Η βαθμολογία

(Σε 7 αγώνες)

1. Πευκοχώρι 13 (6-1)

2. Καστοριά 13 (6-1)

3. Ερμής Λαγκαδά 12 (5-2)

4. Γέφυρα 11 (4-3)

5. Αγρίνιο 11 (4-3)

6. Ανατόλια 11 (4-3)

7. Ερμής Αγιάς 11 (4-3)

8. Χαρίλαος Τρικούπης 11 (4-3)

9. Καρδίτσα 11 (4-3)

10. Ασπίδα Ξάνθης 10 (3-4)

11. ΧΑΝΘ 10 (3-4)

12. Στρατώνι 10 (3-4)

13. Φίλιππος Βέροιας 9 (2-5)

14. Πιερικός Αρχέλαος 9 (2-5)

15. Πολύγυρος 9 (2-5)

16. Αίας Ευόσμου 7 (0-7)

H επόμενη αγωνιστική (20/11):

Γέφυρα – Πιερικός Αρχέλαος
Αίας Ευόσμου – Καστοριά
Ερμής Λαγκαδά – Ερμής Αγιάς
Ανατόλια – Χαρίλαος Τρικούπης
ΧΑΝΘ – Καρδίτσα
Πευκοχώρι – Φίλιππος Βέροιας
Πολύγυρος – Στρατώνι
Αγρίνιο – Ασπίς Ξάνθης