Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 4ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Στον 1ο Όμιλο ο ΓΣ Ηλιούπολης επικράτησε με 51-50 των Μελισσίων, ενώ ο Ίκαρος Καλλιθέας μετά και τη νέα νίκη του, αυτή κόντρα στο Αρκάδι Ρεθύμνου με 70-52 συνεχίζει να είναι στην κορυφή.

Στον 2ο Όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου πέρασε από την έδρα των Τιτάνων Δράμας με 63-37 και είναι στην κορυφή. Στην πρώτη θέση μαζί του συγκατοικεί ο Ηρακλής που νίκησε με 62-51 την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου.

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Τα σημερινά αποτελέσματα

Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκάδι Ρεθύμνου 70-52

Φάρος Κερατσινίου – Κυρίαρχοι 88-50

ΣΔΥ Τρίπολης – Σπόρτιγκ 47-68

Ελευθερία Μοσχάτου – Αγία Παρασκευή 58-38

ΓΣ Ηλιούπολης – Μελίσσια 51-50

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ελευθερία Μοσχάτου – Αγία Παρασκευή 58-38

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης , Καλογριάς

Δεκάλεπτα : 19-04 , 23-15 , 42-24 , 58-38

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.  ( Τσαραπατσάνης , Παπαναστασίου ) :  Ξεπαπαδέα 16 (1),  Πασχοπούλου ,  Δεγαϊτη 7 ,  Εντόνα ,  Ζαχαράκη 5 (1),  Μούλτση  7 (1),  Σπαθάρη 4 (1),  Σιγάλα ,  Καρανάσιου  4 (1),  Χελιώτη 15.   

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ. ( Αναγνωστόπουλος,  Στρατάκος ):  Μακρυνίκα  4,  Γκάνια ,  Καμμένου  5 (1),  Κοντογιάννη,  Κλείτσα 6,  Ψωμά 5 ,  Πολιτοπούλου 1,  Τριχά  11 (1),    Πετυχάκη  4,  Κούκη  2

ΣΔΥ Τρίπολης – Σπόρτιγκ 47-68

Διαιτητές: Ελ Ανύ , Καβαδάς

Δεκάλεπτα :11-21, 23-40, 35-53,  47-68

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή,Μπαλλής ): Στασινού , Ντρέβου 2, Μπέκα , Μαρίνου 12, Αρβανίτη 1, Καραγιάνη Μπαρουξή 15, Αλεξοπούλου , Μοσχοπούλου 9(1) Κοσκινά 3, Κωτσιοπούλου Τζανή 5

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου ): Σιδέρη , Εμμανουηλίδου 4, Δανούση 9(1), Μπρέλλου , Βαφειάδη 12(1) Κριμιτζά 1, Μουζάκη 2, Χαλικιά 13(1) , Λέρη , Ιωαννίδου 12(1) Σερέπα , Δανδουλάκη 15

Φάρος Κερ. – Κυρίαρχοι 88-50

Διαιτητές: Λυράς , Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα : 25-15, 40-24, 66-31, 88-50

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης Καραπακλάς) Λόξα 5(1) , Βράκα 9(2) , Σαλιάϊ 3(1) Αθανασίου 14(4) , Γκριτζά 6, Καρακασίδου 4, Κεχαγιά 19(1) , Μωυσιάδου 4, Γιαννακοπούλου 8 , Ακρίβου 3(1) Αλεξανδρίδου 3, Πετράκη 10

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας) : Σταθάκη 2, Κοκκίνη 1, Μπρούλια 9 , Νεαρχάκου 12(1) , Παπαϊωάννου 4, Ιντσαμπούν 6 , Χατζηγεωργίου 4, Καρακλή 3(1) , Κοντοδιού 2, Βόπη 2, Παπακωνσταντίνου 5

Ίκαρος Καλλιθέας –Αρκάδι Ρεθύμνου 70-52

Διαιτητές : Μαρουδιάς , Αντωνίου

Δεκάλεπτα : 20-14, 38-31, 54-43, 70-52

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης , Παναγιωτόπουλος): Γιγουρτάκη 6, Στεφάτου 11(3) , Στεφάνου 9(1) , Ευμορφοπούλου 5(1) , Παναγιωτοπούλου 2, Ρουμπελάκη 17(1) , Γιαννακοπούλου 2, Μόκα , Ζότοβα 4, Πολίτη , Λίτσι 10, Τσαφαρά 4(1)

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 13(2) , Ρήγα 3(1) , Μούκα 13(1) , Ζουμπεράκη 7(1) , Κουλούρη Στ. 6(1) , Μιχελιδάκη 3, Καζά 7, Κανδεράκη

ΓΣ Ηλιούπολη – Μελίσσια  51-50

Διαιτητές : Κονταράτος Τεφτίκης

Δεκάλεπτα : 14-16, 28-28, 37-37, 51-50

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης , Στανέλος) : Μπότση 7, Γεωργούση 13(2) , Μηνά , Κολοβού 4 , Θεοδώρου 12(2), Πριόνα  , Λελεδάκη , Καλοπήτα 7 , Λεντζάκη , Μπακαλέξη 8(1) , Τζέμη , Παππά

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα Οικονόμου) : Καραβέλη 6, Βαγδατλή , Τζουγκράκη 6(1) Κουρούβανη , Δούρου , Κοιλιαρίδη 6, Παπαδρόσου 2, Ζακυνθινού 2, Χριστακοπούλου 13(3) Βελούδου 8 , Νικολέτου Καλημέρη 7 

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλ.         8          244-291
2. Φάρος Κερ.         7          296-218
3. Σπόρτιγκ  7          245-217
4. Αγία Παρασκευή          6          251-201
5.Ελευθερία Μοσχάτου  5          177-146
6. Μελίσσια5          162-147
7. ΓΣ Ηλιούπολης   5          152-180
8. Κυρίαρχοι                        5          185-291
9. ΣΔΥ Τρίπολης     4          190-264
10. Αρκάδι Ρεθ.     4          182-277
11. Άρης Πετρούπολης    3          199-151

* *Τα Μελίσσια, ο Αρης Πετρούπολης, η Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 13/11)

Αγία Παρασκευή – Άρης Πετρούπολης

Σπόρτιγκ – Φάρος Κερατσινίου

Κυρίαρχοι – Ίκαρος Καλ.

Μελίσσια – Ελευθερία Μοσχάτου

Αρκαδι Ρεθύμνου – ΓΣ Ηλιούπολης

Ρεπό: ΣΔΥ Τρίπολης

2ος ΌΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 62-51

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικος/Αρχέλαος 55-46

Ηρακλής – Αναγέννηση Ν.Ρ.     62-51

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών 62-36

ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης 61-52

Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου            37-63

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις

ΑΕ Πυλαίας – Σταυρούπολη 61-52

Διαιτητές: Σελεβός, Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 15-10, 28-27, 44-40, 61-52

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Ζωγράφου, Πετρίδου 17(2), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 6, Βατσιτσίδου 16(3), Ζιβώνη 2, Νικολαϊδου 2, Καρατζά, Γαλιτσιάνου 4, Τζήμου 14.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 17, Σαμαρά 6, Αντωνιάδου, Πολύχρου 5, Τσαμπάκου 4, Κωστανάκη 11(1), Κανέλογλου 5, Τσάνταλη, Πετρίδου 4, Πεχλιβανίδου.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών 62-36

Διαιτητές: Ιορδανίδης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 18-8, 34-21, 43-29, 62-36

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 21(6), Γιωτίτσα Ε. 12, Μεντεσίδου 13, Κατσίδου, Ξανθοπούλου 12, Στεργιούλα, Σταματέλου 2, Γιωτίτσα Δ. 1, Κανή 3(1).

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Νασιάκου 7, Τόγα 7, Μπακιρτζίδου 3, Τζιαμπάζη 17(5), Λαδοπούλου Κ., Στεφανίδου, Βλαχβέη, Αγγειοπλάστη 2.

Ηρακλής – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 62-51

Δεκάλεπτα: 17-10, 31-28, 54-35, 62-51

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Μαλτέσιος

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Ελευθεριάδου 4, Κωτούλα 12(2), Γιαννούδη 6, Τσακίρη, Τσαμπούρη 8(2), Μαργαρίτη 2, Κομνηνού, Γεροστεργίου 7, Τζιότζιου, Λογδανίδου 19, Καρακούλα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 8(2), Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη, Καζαντζή, Ταυροπούλου 3, Μούρτου 7(1), Αγαθαγγελίδου 6, Ψαρρά 14(1), Τζίκου 7, Παπαδάκη 2, Αθανασιάδου 4, Βασλαματζή.

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος 55-46

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ., Λάλλα

Δεκάλεπτα: 19-15, 25-26, 38-36, 55-46

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καρακώστα 8, Καραλίδου Σ. 15(2), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 6, Παπαχρυσοβέργη 5, Καραλή 4, Σαρβάνη, Σουλιώτη 5, Μαμαλίγκατζη 12(2), Καραλίδου Β., Σαμαρά, Γκιρκίζα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Δαβιτίδου 4(1), Ζουγκουρίδου 10(1), Φλώρου 8, Γκοτζαμάνη 2, Παπανικολάου 6(2), Μπαγκλαρίδου 2, Μαλεζά, Κωτούλα 14.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 62-51

Διαιτητές: Γιαννούλης Α., Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 14-16, 25-24, 41-37, 62-51

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Ιγγλέζου  9(2), Σταμπή 7, Παπαρέντη 4, Τσίτσου 10, Καλαντίδου 8, Σολωμού 6, Φλώρου 8, Καϊμακτσή  10(1), Γραμματικού.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Γαλιατσάτου 6, Ντούρα, Σουλιώτη 6(1), Κυριτσάκα 12(1), Παπαστεργίου, Λιάσκου 3, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 10(1), Κουτσουνούρη 10, Καλλίδη 2, Κυλεριώτη 2

Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου 37-63

Δεκάλεπτα: 6-19, 16-24, 25-46, 37-63

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ.-Τζιοπάνος Γ.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Παράσχου, Καριώτη Μ. 2, Τερτλίδου, Βαρσάμη 2, Αρσένογλου Μ. 2, Σαμουλαδά 13(3), Γαϊτάνη Ε. 16, Αρσένογλου Κ., Κυριακίδου 2, Αθανασιάδου.

 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 20(3), Παγκαλίδου 3(1), Ταντουρόφκσα 17(3), Αγαγιώτη, Ζέρβα 4, Σουλτάνη 17, Τότση, Ντελή, Δημητριάδου, Ζήτη 2, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου.

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου      8          263-166
2. Ηρακλής  8          253-176
3. Απόλλων Καλ.    7          219-173
4. ΑΕ Πυλαίας         7          173-136
5. Ολύμπια Λαρ.    6          211-216
6. Τιτάνες Δράμας             6          186-198
7. Αναγέννηση Ν.Ρ.          6          190-203
8. ΠΑΣ Γιάννινα      5          199-203
9. ΕΣ Σταυρούπολης         5          201-215
10. Ασπίδα Ξάνθης           5              179-222
11. Πιερικός/Αρχέλαος   5              187-241 
12. ΑΟ Σερρών       3          100-212

* Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 13/11)

ΕΟ Σταυρούπολης – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΟ Σερρών – Ηρακλής

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Ασπίδα Ξάνθης

Πιερικός/Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕ Πυλαίας

Ολύμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας