Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Νίκη για το Αγρίνιο, η συνέχεια αύριο

Το Αγρίνο πήρε τη νίκη από τον Φίλιππο Βέροιας με 78-65, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 78-65

Διαιτητές: Μπούσιας-Καρακάσης

Δεκάλεπτα: 29-17, 46-33, 66-46, 78-65

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 19 (2), Μπερερής 15, Παπαντζόπουλος, Τάσσος, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 5 (1), Μήτσου 12 (3), Γκόβας 13 (3), Μακρής 12, Σαλπασίδας 2

Φίλιππος Β. (Γκίμας) : Πάρος 6, Τσούκας 12 (2), Τσιμίδης, Βάλλιος 3, Παπαδόπουλος Νίκος 12, Γεωργιάδης, Κοθράς 13 (1), Σιόλογκας 6, Θεοδωρίδης 10, Σταυριανίδης 3, Τσεσμετζίδης

Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες):

1. Καστοριά 10
2. Αγρίνιο 10
3. Ερμής Λαγκαδά 9
4. Ευρώπη Πευκοχωρίου 9

5. Ανατόλια 8
6. Καρδίτσα 8
7. Ερμής Αγιάς 8
8. Γέφυρα 8
9. Χαρίλαος Τρικούπης 7
10. Πολύγυρος 7
11. Ασπίς Ξάνθης 7
12. Πολύγυρος 7
13. ΧΑΝΘ 7
14. Φίλιππος Βέροιας 7
15. Πιερικός Αρχέλαος 6
16. Αίας Ευόσμου 5

*Αγρίνιο και Φίλιππος Βέροιας έχουν από έναν αγώνα επιπλέον

Το αυριανό πρόγραμμα

1ος Όμιλος

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Ζωγράφου Αναστόπουλος Αν.-Κρεσταινίτης (Ναλετάκης Γ.)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Μαγγουνής-Ορφανός Ιορ. (Γολεγού)

Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας Πόντας-Γιακείμη (Ντάβαρης)

2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Απόλλων Σμύρνης Καλογερόπουλος Φ.-Γρίβα (Αλετράς)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανερυθραϊκός Παπαθανασίου-Παυλόπουλος (Άκελ)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Μανδραϊκός Παπαφωτίου-Στρέμπας (Ορφανός)

ΔΑΚ Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Ν.-Παπάγου Μηλαπίδης-Μαραμής (Ελευθεριάδης)

Γ. Παπασιδερής 17.00 Κορωπί-Τρίτων Μπούκας-Ζακεστίδης (Τεφτίκης)

2ος Όμιλος

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

Πολυγυρου 17.00 Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος Σιμητόπουλος-Θεοδώρου (Σακελαρίου)

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη Πευκοχωρίου-Καστοριά Παπαγερίδης-Ντούρας (Θωμόπουλος)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ερμής Αγιάς Παπαδόπουλος Θ.-Μελανίδης (Αστρεινίδης)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Χαρίλαος Τρικούπης Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης (Ανδρίτσος)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου (Πολυχρονίδης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Καρδίτσα Ευφραιμίδης-Ταρανίδης Κ. (Λαδένης)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Στρατώνι Δημάδης-Παπαγεωργίου Κ. (Σαλικίδης)