Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 3ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Στον 1ο Όμιλο ο Ίκαρος Καλλιθέας πέτυχε τη νίκη της ημέρας επικρατώντας του Φάρου Κερατσινίου με 57-51.

Στον 2ο Ομιλο, ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 77-41 του Πιερικού/Αρχέλαου και ο Ολυμπιακός Βόλου με 64-52 της Ολύμπια Λάρισας και έχουν  τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Τέλος η αναμέτρησης ΑΟ Σερρών – ΑΕ Πυλαίας κατακυρώθηκε με 20-0 υπέρ των φιλοξενούμενων επειδή δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή – ΓΣ Ηλιούπολης 80-45

Σπόρτιγκ – Άρης Πετρούπολης 61-58

Κυρίαρχοι – ΣΔΥ Τρίπολης 59-51

Ίκαρος Καλλιθέας – Φάρος Κερατσινίου 57-51

Χθες

Αρκάδι Ρεθύμνου – Μελίσσια 38-51

Ρεπό: Ελευθερία Μοσχάτου

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Ίκαρος Καλλιθέας – Φάρος Κερατσινίου 57-51

Διαιτητές: Γρίβα, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 14-16, 30-32, 42-39, 57-51

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης-Παναγιωτόπουλος): Γιγουρτάκη 4, Στεφάτου 10(2), Στεφάνου 12(1), Ευμορφοπούλου 11, Παναγιωτοπούλου, Ρουμπελάκη  7(1), Ζαχαράκη, Ζότοβα 3(1), Λίτσι 10(2), Τσαφαρά.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης-Καραπακλάς): Βράκα, Σαλιάϊ 2, Αθανασίου , Γκριτζά 11, Τσέρου , Κεχαγιά 27(2), Γιαννακοπούλου 4, Χατζηλεοντή, Αλεξανδρίδου 2, Πετράκη 5(1).

Κυρίαρχοι – ΣΔΥ Τρίπολης 59-51

Δεκάλεπτα: 13-6, 27-19, 42-30, 59-51

Διαιτητές: Μαρουδιάς-Σωτηρχέλης

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας):  Σταθάκη 8(1) Κοκκίνη 3, Μπρούλια, Νεαρχάκου 14(2), Παπαϊωάννου 5, Ιντσαμπούν 9, Χατζηγεωργίου 7, Καρακλή 2, Κοντοδιού 5(1) , Βόπη, Παπακωνσταντίνου 4, Χασαπίδου 1.

ΣΔΥ Τρίπολης (Μπαρουξή, Μπαλής) : Στασινού 1, Ντρέβου 5(1), Μπέκα, Μαρίνου 6 , Αρβανίτη, Καραγιάννη, Μπαρουξή 11, Αλεξοπούλου, Μοσχοπούλου 24(2) , Κοσκινά, Κωτσιοπούλου 1, Τζάνη 3.

Σπόρτιγκ – Άρης Πετρούπολης 61-58

Διαιτητές: Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 12-11, 26-25, 43-45, 61-58

ΣΠΟΡΤΓΚ (Νανάκος): Χαλικιά 25(1), Εμμανουηλίδου 1, Δανούση 4, Μπρέλλου, Βαφειάδη 12(1), Μουζάκη 4, Ιωαννίδου 9, Δανδουλάκη 6, Σερέπα.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας):Καραμπάτσου 5(1), Ναβροζίδου 14, Μαρίνη 2, Λουκάτου 10(2), Ντάνου, Χιώτη 4, Φάσουρα, Τσέρου 12(2), Τσουμάνη 10, Στεφανίδου.

Αγ. Παρασκευή – Ηλούπολη  80-45

Διαιτητές: Αντωνίου, Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 21-14, 34-26, 58-35, 80-45

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος) : Μακρυνίκα 11, Γκάνια 4(1) , Καμμένου 10(3), Κοντογιάννη 8 , Κλείτσα 3(1) , Ψωμά 3, Πολιτοπούλου 19(3) , Τριχά 4, Πετυχάκη 14, Αμίτση 2, Καράμπελα 2, Κούκη

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερουδάκης , Στανέλος): Μπότση 5, Γεωργούση 11(1) , Μηνά , Κολοβού 8, Θεοδώρου 10, Πριόνα 3(1) , Λελεδάκη , Καλοπήτα 1, Λεντζάκη 3, Μπακαλέξη 4, Τζέμη , Παππά.

Βαθμολογία

1. Ίκαρος Καλλιθέας   6       174-139
2. Αγία Παρασκευή     5       213-143
3. Φάρος Κερατσινίου5       208-168
4. Σπόρτιγκ         5       177-170
5. Άρης Πετρούπολης           4       199-151
6. Μελίσσια        4       112-96
7. Κυρίαρχοι       4       135-203  
8. Ελευθερία Μοσχάτου      3       119-108
9. ΓΣ Ηλιούπολης         3       101-130
10. ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ       3       143-196
11. Αρκάδι Ρεθύμνου           3       130-207

*Τα Μελίσσια, η Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11)

Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκάδι Ρεθύμνου

Φάρος Κερατσινίου –Κυρίαρχοι

ΣΔΥ Τρίπολης – Σπόρτιγκ

Ελευθερία Μοσχάτου – Αγία Παρασκευή

ΓΣ Ηλιούπολης – Μελίσσια

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας 56-38

ΑΟ Σερρών – ΑΕ Πυλαίας 0-20(α.α.)

Αναγέννηση Ν.Ρ. – ΠΑΣ Γιάννινα 44-40

Πιερικός/ Αρχέλαος – Ηρακλής 41-77

Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης 61-35

Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου 52-64

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια

Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου 52-64

Δεκάλεπτα: 12-18, 28-43, 41-50, 52-64

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γραικός

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι-Αργυρακούλης): Γαλιατσάτου 7, Ντριστέλα 2, Ράπτη, Σουλιώτη 9(1), Κυριτσάκα 4, Σκαρλή 4(1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 19, Καλλίδη 7(1).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 5, Σαρακατσάνη, Παγκαλίδου 3(1), Ταντουρόφσκα 16(4), Αγαγιώτη, Ζέρβα 10, Σουλτάνη 21, Νούλα,  Δημητριάδου 3, Ζήτη 4, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 2.

ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμες 56-38

Δεκάλεπτα: 17-11, 28-20, 41-27, 56-38

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 8, Σαμαρά, Αντωνιάδου 2, Πολύχρου 8(2), Μητρακοπούλου, Τσαμπάκου 4, Κωστανάκη 8, Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 6, Πετρίδου 14(1), Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Καριώτη Κ. 1, Αρσένογλου Μ. 2, Σαμολαδά 6, Φούντα 3, Γαϊτάνη Ε. 21(1), Κυριακίδου 2, Αρσένογλου Κ., Παράσχου, Αθανασιάδου 1.

Πιερικός/Αρχέλαος – Ηρακλής 41-77

Δεκάλεπτα: 12-20, 23-32, 33-61, 41-77

Διαιτητές: Παζόλης-Παπαθωμά

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Ζουγκουρίδου): Πουρσανίδου, Δαβιτίδου , Ζουγκουρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 19, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Λεκάι 2, Μαλεζά, Κωτούλα 16(1), Δημητρίαδου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 13, Ξανθινίδου, Κωτούλα 7, Γιαννούδη 10(1), Τσακίρη 4, Τσαμπούρη 9(3), Μαργαρίτη 6, Κομνηνού 3, Γεροστεργίου 10, Τζιότζιου 4, Λογδανίδου 7, Καρακούλα 4.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης 61-35

Δεκάλεπτα: 20-7, 35-14, 49-30, 61-35

Διαιτητές: Γεωργούλης-Γιοβανίδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 10, Ιγγλέζου 5(1), Παπαρέντη, Τσίτσου 2, Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 6, Σολωμού 6, Φλώρου 13, Καϊμακτσή 13(1), Γραμματικού.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καρακώστα 5(1), Καραλίδου Σ. 9(1), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 5(1), Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή 4, Λαζαρίδου 4, Σαρβάνη, Σουλιώτη 2, Μαμαλίγκατζη 3, Καραλίδου Β. 2, Γκιρκίτζα.

Αναγέννηση Ν.Ρ. – ΠΑΣ Γιάννινα 44-40

Δεκάλεπτα: 17-9, 25-15, 36-27, 44-40

Διαιτητές: Θωμόπουλος-Χατζηκώστας

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού, Τζίκου 7, Καζαντζή 2, Αθανασιάδου, Καλομιτσίνη 7, Ψαρρά 5(1), Ταυροπούλου 4, Μούρτου 8, Παπαδάκη 9, Βασλαματζή, Αγαθαγγελίδου, Κουλακιώτη 2.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 23(2), Γιοτίτσα Ε. 2, Μεντεσίδου 7, Ξανθοπούλου 6, Στεργιούλα 2, Σταματέλου, Γιοτίτσα Δ., Κάννη, Μπουκουβάλα.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 6       200-129

2. Ηρακλής         6       191-125

3. Απόλλων Καλαμαριάς      5       157-122

4. ΑΕ Πυλαίας     5       112-84

5. Τιτάνες Δράμας       5       149-135

6. Ολύμπια Λαρισας   5       160-154

7. Αναγέννηση Ν.Ρ.      5       139-141

8. ΕΟ Σταυρούπολης   4       149-154

9. Πιερικός/Αρχέλαος4       141-186

10. ΠΑΣ Γιάννινα          3       137-167

11.Ασπίδα Ξάνθης       3       124-176

12. ΑΟ Σερρών   2       64-150

*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11)

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός/Αρχέλαος

Ηρακλής – Αναγέννηση Ν.Ρ.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών

ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης

Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου