Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ’ Εθνική: Εξ’ αναβολής αγώνας

 

Σε εξ’ αναβολής αγώνα για τον 1ο όμιλο Νότου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, ο Έσπερος ΑΟΠΑ νίκησε με 72-55 την Ερμιόνη.

Φύλλο αγώνα

Ερμιόνη- Έσπερος Α.Ο.Π.Α 55-72

Δεκάλεπτα: 19-12, 31-32, 43-48, 55-72

Διαιτητές:Χριστίδης Η., Κάρδαρης

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9 (1), Αγγελής 10, Θωμάς 3, Μαναριωτής, Γκολέμης, Βανδώρος, Δεβελέκος, Κορίζης 10, Ευστρατίου 6, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 17 (1), Πουλής.

Έσπερος Α.Ο.Π.Α (Γκοργκολής): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 5 (1), Παπανικολόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 7 (1), Ροκανάς, Θανόπουλος 21 (2), Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 9, Πελεκούδας 4, Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης 4, Αγγελόπουλος 17 (2).

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 6

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 6

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 6

4. Ακράτα 5

5. Αχαγιά ‘ 82 5

6. ΚΑΟΚ 4

7. Γλαύκος 4

8.Ίκαρος Καλλιθέας 4

9. Πορφύρας 4

10. Καλαμάτα 4

11. Ερμιόνη 4

12. Ένωση Ιλίου 3

13. Κεραυνός Αιγίου 3

14. Πεύκη 3

15. Άρης Πετρούπολης 2

* ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου και Άρης Πετρούπολης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Σε εξ’ αναβολής αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, ο ΑΓΣ Ιωαννίνων επικράτησε με 55-61  του Βίκου Ζαγοροχώρια

Φύλλο αγώνα

Δεκάλεπτα: 13-13, 25-25, 40-40, 55-61

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πάνου): Μχαήλ 6 (1), Πανταζής 11 (2), Κάκος 3, Βάτσιος, Αντωνίου 6, Ζήκος 3 (1), Τώνης, Εξαρχόπουλος 6, Τζοβάρας 8, Παπαγγέλης 4, Λάμπρου 2, Γιωτάκης 6

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Καρασίμος, Μπαρτζώκας 6, Καννής, Τζίμας, Μουζακίτης 15 (3), Μάντζιος 5 (1), Μάκης 7 (1), Πάτρας 17, Θώδης, Φίλιος, Αυγερινός 11 (1)

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας    4             

2. ΑΓΣ Ιωαννίνων       4             

3. Νικόπολη Πρέβεζας  4            

4. Πρωτέας Γρεβενών    3             

5. ΓΣ Φαρσάλων          3             

6. Διόσκουροι Κοζάνης    3             

7. Εύαθλος Πολυκάστρου      3             

8. Απόλλων Καλαμαριάς      3             

9. ΓΑΣ Μελίκης    3            

10. Αιγινιακός      3             

11. Τιτάνες Παλαμά       2             

12. ΠΣ Ευκαρπίας            2           

13. Βίκος Ζαγοροχώρια   2             

14. Αριστοτέλης Φλώρινας         2