Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αναπτυξιακό: Basketball Camp Cadets FIBA Europe – EOK

Τουρνουά που εστιάζει στις μικρές  ηλικίες, σε παίκτες που έχουν γεννηθεί το 2002 και το 2003, θα διεξαχθεί στην Πρέβεζα 27-30 Οκτωβρίου από την ΕΟΚ, την ΕΣΚΑΒΔΕ και τη FIBA Europe. Τεχνικός υπεύθυνος είνια ο Κώστας Μίσσας, συντονιστής ο Δημήτρης Μπακογεώργος και θα συνεργαστούν οι ομοσπονδιακοί προπονητές Γιάννης Γιαννόπουλος, Γιώργος Λιμνιάτης και Γιώργος Δήμος.

Οι αθλητές που θα πάρουν μέρος στο καμπ είναι οι:

ΕΣΚΑ

Αναστάσης Σπυρόγλου 2002 1.86 ΑΕΚ

Αναστάσης Κωστόπουλος 2002 1.90 Δούκας

Βασίλης Καραμανλής 2002 1.89 Περιστέρι

Γιώργος Καλύβας 2203 1.90 Ηλυσιακός

Δημήτρης Κατσογιάννης 2003 1.86 ΣΚ Άνοιξης

Αλέξανδρος Ρεκουνιώτης 2003 1.70 DEREE

Σωτήρης Ναυπλιώτης 2003 1.87 BAC

Αρτέμης Αρτεμιάδης 2003 1.78 Τριπλή Κορώνα

Τηλέμαχος Βησσαρίου 2002 1.93 Περιστέρι

 

ΕΣΚΑΝΑ

Βασίλης Τόλιας 2002 1.93 Πανιώνιος

Γιώργος Ορφανουδάκης 2002 1.97 Ίκαρος Καλλιθέας

Αντώνης Φιλίππου 2002 1.96 Ολυμπιακός

Ιωσής Κολοβέρος 2002 1.83 Ολυμπιακός

Γιάννης Κωστούλας 2002 1.82 Έσπερος

Γιώργος Χατζηκυριάκος 2002 1.72 Ιωνικός Ν.

 

ΕΚΑΣΘ

Ανδρέας Καλόγηρος 2002 1.94 Μαντουλίδης

Αναγνώστης Παπασαβόγλου 2002 1.92 Δόξα Ελπίδας Εύοσμος

Αριστείδης Παπασαβόγλου 2002 1.94 Δόξα Ελπίδας Εύοσμος

Ανδρέας Περρής 2002 1.90 Δόξα Ελπίδας Εύοσμος

Στέργιος Πράπας 2002 1.92 Άρης

Γιώργος Φίλιος 2002 1.91 ΠΑΟΚ

Νίκος Χαριτόγλου 2002 1.91 ΠΑΟΚ

 

ΕΣΚΑΚ

Δημήτρης Μαντίκος 2002 1.889 Πήγαστος Άστρους

Βασίλης Φωτόπουλος 2002 1.81 Αργειακός Έσπερος

Στυλιανός Λειβαδίτης 2003 1.78 Κόρινθος

 

ΕΣΚΑΣΕ

Νικήτας Βαλάης 2002 1.79 ΑΕΕ Παναγίτσα Χαλκίδρας

Εμμανουήλ Κόνιαλης 2002 1.95 Ερμής Σχηματαρίου

Χάρης Παπαλέξης 2002 1.95 Αναγέννηση Λαμίας

 

ΕΚΑΣΚΕΜ

Ιωάννης Γιαννούλτσης 2002 1.94 Πανεδεσσαϊκός

Κωνσταντίνος Γκίτκος 2002 1.93 ΑΟΚ Βέροιας

Παντελής Χαραλαμπίδης 2002 1.95 ΑΣ Σκυδραϊκός

 

ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

Στρατής Συνοδινός 2002 1.88 Αίολος Μυτιλήνης

Γιώργος Μισαηλίδης 2003 1.80 Αίολος Μυτιλήνης

 

ΕΚΑΣΚ

Γιάννης Παντουβάκης 2002 1.91 Ηρόδοτος

Γιάννης Βαμβουκάκης 2002 1.86 Ηράκλειο

Δημήτρης Γεωργακάκης 2002 1.83 Κύδων

 

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Δημήτρης Χρονόπουλος 2002 1.77 ΣΔΥ Τρίπολης

Νίκος Τσολάκης 2003 1.95 ΓΣ Μεσσήνης

 

ΕΚΑΣΧ

Αστέριος Χασάπης 2003 1.88 ΑΟ Σιθωνίας Οι Σίθωνες

Κωνσταντίνος Φιλοξενίδης 2003 1.85 ΠΟ Ν. Μουδανιών

 

ΕΣΚΑΗ

Χρήστος Καφέζας 2002 1.86 Προμηθέας

Ελευθέριος Ματζούκας 2003 1.93 Προμηθέας

Ιωάννης Καρυδάκης 2002 1.85 ΑΣ Αραχωβίτικα-Ακταίου

Αθανάσιος Μπαζίνας 2003 1.81 ΑΣ Απόλλων

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Παναγιώτης Τσάμης 2002 1.97 ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας

Ευάγγελος Ξανθόπουλος 2002 1.87 ΑΕ Σέρρες

Χρήστος Αμοιράς 2002 1.79 ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης

 

ΕΣΚΑΒΔΕ

Δημήτρης Παπαχρήστος 2002 1.78 Άλφα 93

Δημ. Κυριάκος Παπαχρήστος 2002 1.80 Νικόπολη Πρέβεζα

Μιχαήλ Τζουβάρας 2002 1.78 ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

ΕΣΚΑΘ

Νικόλαος Τσάπραζης 2002 1.86 Ολυμπιακός Βόλου

Ιωάννης Θεολόγης 2002 1.84 ΑΣ Καρδίτσας

Κωνσταντίνος Δεμερλιώτης 2002 1.90 Ολυμπιακός Καρδίτσας

 

ΤΕ Χίου

Χαράλαμπος Καρατζάνος 2003 1.80 Ίωνες Χίου

 

ΤΕ Δωδεκανήσου

Γαβριήλ Κωσταντούρας 2002 1.85 Κολοσσός

Θεοδόσης Καπλανίδης 2002 1.81 Ιπποκράτης

 

ΕΚΑΣΔΥΜ

Γιώργος Παπαγιάννης 2002 1.81 ΑΕ Κοζάνης

Αλέξανδρος Σκαρκάλας 2002 1.83 ΑΕ Κοζάνης

Λεωνίδας Κολιός 2003 1.90 Άργος Ορεστικό

 

ΕΣΚΚ

Νικόλαος Σαμψωνίδης 2002 1.77 ΑΟ Ερμούπολης

 

Οι αθλητές των Ενώσεων της ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ, ΕΣΚΑΣΕ, ΕΚΑΣΚ ,ΕΣΚΚ, Τ.Ε

ΧΙΟΥ, και Τ.Ε ΛΕΣΒΟΥ, θα αναχωρήσουν με το λεωφορείο στις 27/10/2016, ώρα

11:00 από τα γραφεία της Ομοσπονδίας (ΟΑΚΑ, Κηφισίας 37, Μαρούσι).

Οι αθλητές των Ενώσεων ΕΣΚΑΚ, ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και ΕΣΚΑΗ θα

μετακινηθούν κατόπιν συνεννόησης με το Γραφείο Ανάπτυξης.

Οι αθλητές των Ενώσεων ΕΚΑΣΘ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ και ΕΚΑΣΧ θα αναχωρήσουν

με το λεωφορείο στις 27/10/2016, και ώρα 14.00 από τα γραφεία της ΕΚΑΣΘ.

( ΚΑΥΤΑΤΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ).

Oι αθλητές της ΕΚΑΣΔΥΜ της ΕΣΚΑΘ και της ΕΚΑΣΚΕΜ θα

μετακινηθούν κατόπιν συνεννοήσεως με το μέλος της Επιτροπής Ανάπτυξης της

Ε.Ο.Κ., Άρη Γραμμενίδη.

Οι αθλητές της ΕΣΚΑΒΔΕ θα μετακινηθούν προς Πρέβεζα με δική τους ευθύνη.

Παρακαλούνται όλοι οι αθλητές να βρίσκονται στο ξενοδοχείο στις 7μ.μ.

Η επιστροφή θα γίνει στις 30/10/2016 κατά τον ίδιο τρόπο.

Τηλέφωνα επικοινωνίας είναι : 210 – 6828241 και 6984764503 (Αντώνης Μάρης)