Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική – 4η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο όμιλο της Β΄Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος ΄Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Κορωπί – Ζωγράφου                                      64-63

Ιωνικός Ν. – Κρόνος Αγ. Δημητρίου          87-70

Εργοτέλης – Πρωτέας Β.                                74-76

Μαρούσι – Απόλλων Σμύρνης                     81-62

Περιστέρι – Πανερυθραϊκός                       62-72

Πανελευσινιακός – ΚΑΠ                                91-76

Κηφισιά – Μανδραϊκός                                59-65

Τρίτων – Παπάγου                                           Αναβλήθηκε

 

Κορωπί – Ζωγράφου

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Ουσταμπασίδης

Δεκάλεπτα: 19-26, 33-41, 47-48, 64-63.

Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 1, Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 16 (3), Κερασοβίτης 11, Αμπαράς 15 (2), Αγγελόπουλος 6, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 2, Μαύρος 8

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 13 (1), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Καπετζόγλου 2, Βαρνάβας 6, Ξύδης, Καστανιώτης 5 (1), Λεγκίκας 23 (5), Γεωργιάδης, Νάκης.

 

Ιωνικός Ν.- Κρόνος Αγ. Δημητρίου 87-70

Διαιτητές: Ραχιώτης-Γρίβα

Δεκάλεπτα: 25-16, 43-36, 63-55, 87-70
Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Καπινιάρης 9 (1), Κοντραφούρης, Μπολάτογλου, Καλογερίας, Παλαιοχωρίτης 2, Βουγιούκας 6, Περδικάρης 12, Πάντσιος 29 (4), Περσίδης 16, Πετρόπουλος 13 (2)
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας 4, Στραγανιώτης 18(3), Ηλιόπουλος 3(1), Ξιούρας, Άρχος 2, Ζούκας 4, Κόης 3(1), Φρουσκλιάς 14(1), Μπέλη, Γιαννόπουλος 13(1), Γκαϊτάσοφ 3(1), Ματαλιωτάκης 6.

 

Εργοτέλης – Πρωτέας 74-76

Διαιτητές: Β. Λιότσος-Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 20-18, 37-44, 51-59, 74-76

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 15, Καρακωνσταντάκης 8(2), Μαχαιριανάκης, Βερτούδος 2, Χουχούμης 25(5), Σταράκης 3(1), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Δόσπρας 4, Σαρρής, Καραλής 17(2).

Πρωτέας Β. (Μανουσέλης): Αντωνόπουλος, Βλάχος, Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 13 (3), Αθηνιώτης 5 (1), Αυγενικός 11 (2), Βαρδαβάς 12, Σκουλούδης 10, Μόρφης 12 (1), Πλόχμης 7, Μούτσα 6. 

 

Μαρούσι – Απόλλων Σμύρνης

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 14-21 , 40-32, 60-50, 81-62
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο 8, Στασινός 11(2), Ξύδας  7(1), Χρονόπουλος 3 (1), Μπαλάφας 8(2), Κανέλλης 1, Στούκας 11(1), Σολωμός 10, Σουρλής 11(1),  Παπαγεωργόπουλος 11 (1), Κουτσούγερας, Καπετάνιος
Απόλλων Σμύρνης (Χαντζής): Μπάρδας 7(1), Σπυρόπουλος 4, Μπασδέκης 11, Δενδρινός 7, Αρναουτάκης 8(1), Παπουλίδης 21, Σιώμος 4, Χανιάς  Πανταζής, Νιότης, Παπουτσής, Κοντούδης, Κυπριτσόγλου

 

Περιστέρι – Πανερυθραϊκός 62-72

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ορφανός Ι.

Δεκάλεπτα: 17-17, 34-30, 44-49, 62-72

Περιστέρι  (Καραγιάννης): Παππάς 22(5), Ντακούλιας 6, Γοργόνης, Μαγκουνής 8, Πολυτάρχου 2, Παπαντωνάκος 4, Μάντζαρης 3(1), Λυκογιάννης, Κατιάκος 14, Γκιουζέλης 3, Δομπρογιάννης , Καπώνης.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 15, Προισκομάτης, Πρίτσος 2, Σοφρωνάς 3(1) Κούσουλας 23(2), Γιαουρτόγλου 16(1), Τοπάλης 7(1), Υφαντής, Αντωνίου 2, Γιανναλέτσος 4, Τσικόπουλος, Αλεξίου.

 

Πανελευσινιακός – ΚΑΠ 91-76

Διαιτητές: Μπούκας-Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 29-27, 46-45, 76-60, 91-76

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 12, Ντορμπάρης, Πέτρουλας 7, Μούκας, Μουμπάρακ 12 (1), Σιδέρης, Δούκας 3, Ρεκουνιώτης 17, Μαντζιώρης 23, Δρακωτός 2, Ζούμπος 15 (1).

Αγία Παρασκευή (Καρακώστας): Σκάνδαλος 12 (2), Γραμματίκας, Κόκκας 6, Γαπκιάδης 8, Πανταζής, Καρτέρης 9, Καραμπάς 17 (3), Ροδοστόγλου 17 (3), Μαλτέζος 7, Θεοδωράκης, Μπάρτζης, Μαργέλης.

 

Κηφισιά – Μανδραϊκός59-65

Διαιτητές: Μαραμής-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 25-24, 36-36, 50-48, 59-65

Διαιτητές: Μαραμής, Τσολάκος

Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 4, Μοσχοβίτης 5 (1), Κεφαλάς 6, Χατζηνικόλας 5 (1), Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 14, Αρακάκης 4, Ψαρόπουλος 14 (1).

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 3 (1), Λυτόπουλος 7, Κούρτης 11 (3), Ζαφείρης 7, Μουστόπουλος 9, Ψυλέας 22 (2), Γεωργοπαπαδάκος 6 (1)

 

Η βαθμολογία:

1. Περιστέρι 7

2. Μανδραϊκός 7

3. Πανερυθραϊκός 7

4. Κηφισιά 6

5. Ιωνικός Νικαίας 6

6. Κορωπί 6

7. Πανελευσινιακός 6

8. *Παπάγου 5

9. *Τρίτωνας 5

10.Απόλλωνας Σμύρνης 5

11.Φιλαθλητικός 5

12.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 5

13.Πρωτέας Βούλας 5

14.*Εργοτέλης 5

15.*Μαρούσι 4

16.**Αγία Παρασκευή 2

 

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

** ‘Εχει δύο αγώνες λιγότερους

 

Η επόμενη (5η) αγωνιστική (30/06)

Ζωγράφου – Ιωνικός Ν.

Κρόνος Αγ. Δημ. – Εργοτέλης

Πρωτέας Β. – Μαρούσι

Απόλλων Ν.Σμ. – Περιστέρι

Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός

ΚΑΠ – Κηφισιά

Παπάγου – Κορωπί

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος        72-51

Αγρίνιο – Καστοριά                                       66-73

Πολύγυρος – Ερμής Αγιάς                             94-96 (β’ παρ.)

Πευκοχώρι – Χαρίλαος Τρικούπης             77-75

ΚΣ Γέφυρας – ΧΑΝΘ                                        77-72  (παρ.)

Αίας Ευόσμου – Ανατόλια                            56-68

Ερμής Λαγκαδά – ΑΣ Καρδίτσας                 74-69

Στρατώνι – Φίλιππος Βέροιας                      79-54

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 66-73
Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας
Δεκάλεπτα:17-22, 35-40, 48-63, 66-73
Αγρίνιο (Μυριούνης):Τασόπουλος 5(1), Μπερερής 6(1), Τάσσος 11, Πουρνάρας 2, Σταμούλης 6(2),Γκρέκας 9(1), Μήτσου 12(2), Γκόβας 13(3), Μακρής 2, Κουσιαντζάς, Πατσαντζόπουλος
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 13(3), Ματενίδης 1, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 20(2),Χότζα, Τερσενίδης 7(1), Τασιούδης, Μπένας 6, Τσότσος 6, Αντωνιάδης 11(3), Τεπετίδης 5(1)
 
 
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 77-75 
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντούρας 
Δεκάλεπτα: 19-19, 33-41 55-44, 77-75 
Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης,Νητσάκης 12(2),Λεμονάκης 4,Μουρατίδης 21(3),Μαυρίδης 2,Γαρέζος 12(2),Κιγμέτογλου 13(1),Σταύρου 13(1),Βαιντέρλης. 
Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 3(1),Βουρνάς 2,Παπαδιονυσίου 15(2),Τοπουζίδης 11(3),Μουράτογλου 12(2),Σταυρόπουλος 5,Παπαρέγκας 3(1),Γεωργιάδης 2,Μουρίκης 11,Ψάλτου 11.
 
 
ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 79-54
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 21-15, 42-27, 63-37, 79-54
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 5 (1), Γρηγοριάδης 3, Ζυγούρας 3 (1), Συμεών, Δελίδης 21 (6), Σουτζόπολος, Σαμαράς 4 (1), Φλιάτης Ι. 4, Θωμαϊδης 12, Πον΄λοπουλος, Πολιτόπουλος 7, Δασκαλόπουλος 19
Φίλιππος Β. (Γκίμας): Πάρος 2, Τσούκας 4, Παπαδόπουλος Ν., Τσιμίδης 3 (1), Βάλλιος 6 (1), Παπαδόπουλος Ν. 7, Γεωργιάδης 6, Μόρας 2, Σιόλογγας 7, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 13 (1).
 

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 74-69

Διαιτητές: Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 17-21, 33-34, 57-50, 74-69
Ερμής Λ. (Αγγέλης): Μέλιος 3 (1), Ακεψιμαΐδης 12 (2), Μάρουσιτς 21 (3), Νώτης 3 (1), Παρίτσης 10, Πιλκούδης 2, Ράπι, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 5 (1), Μήνου, Καντάρκος 18.
Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 2, ΜΑυρογιάννης 5 (1), Παππάς Κ. 3, Καμαριώτης 4 (2), Παπαδόπουλος 9, Τριχόπουλος 10 (2), Θέος 17 (2), Παππάς Γ. 9 (1).

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 56-68

Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 12-12, 26-28, 45-48, 56-68

Αίας Ευόσμου (Μπεχλιβανης): Αμουτζιας 4, Τσιμπης 16 (4), Τεντσος, Καδης, Δεληγιαννης 8 (2), Τσιακλαγκανος 7 (1), Σπυρας, Καραμανώλης 4, Δεμερτζης 2, Σικαλιδης 9 (1), Σεκαδακης, Κοκουρας 6

Ανατολια (Γκαιτατζής) : Ζαφειρούδης, Πρωτουλης 2, Βρεττας 4, Σιώπης 9 (1), Γαλανιδης 20 (4), Συμεωνιδης 27(1), Αζιζης, Σταματογιαννης 1, Τζουβαρας 1, Βεργίνης 3, Γραβανης 1.

ΓΕΦΥΡΑ-ΧΑΝΘ 77-72

Διαιτητές: Λόρτος-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 23-17, 39-35, 56-58, 68-68 (κ.δ.), 77-72.

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 17, Δανάκης 9, Βάσκος 2, Κολοκοτρώνης 7, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 18 (3), Βογιατζής 9 (1), Ιατρίδης, Ταραμάς, Μπίσκας 6, Καρούζος 7 (1).

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 5 (1), Αμπατζάς 16 (2), Βλάχος 2), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 15 (1), Ζιάκας 13 (4), Ερμείδης 5, Γεωργάκης 2, Παπαχρήστου 2, Λευκαδίτης 11 (3), Καραθάνάσης.

AΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 72-51

Διαιτητές: Δημάδης – Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 17-10, 31-28, 48-42, 72-51

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Μασμανίδης, Παπαδάκης, Γρούδος 2, Τσιώγκας, Στεφανίδης 12 (2), Καραμπίνης, Τσιαβές 17 (1), Κουτσογιάννης 8, Ασημάκης 9 (2), Παπαθανασίου 6 91), Μανδαλάκης 18 (1), Πετς, Ιωαννίδης.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Χατζηλάμπρου, Γκοντόπουλος 10 (1), Καλτσουνάς 1, Γκογκίδης 3 (1), Καραγκιολίδης 11 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 1, Κωνσταντινίδης 15, Τσιρογιάννης 4, Παπαμιχαήλ 6, Ζιώγας.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 94-96

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 19-19, 37-40, 52-58, 70-70 (κ.δ.), 84-84 (Α’ παρ.), 94-96

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος – Πεγιάς): Πιπιλιάρης 30, Ζαγορίτης, Πετρίδης 6, Παπασαραφιανός 7 (1), Αράπης 15 (2), Βούλγαρης 5 (1), Χρηστίδης, Νησιώτης 26, Νουκάρης, Ακριτίδης 5, Νίκιτς.

Ερμής Αγιάς (Γιάσαρης): Αγαπίου, Τσιαμπαλής 12 (2), Φαρμάκης, Μηλιώνης 13 (3), Ντάλος 1, Χαλκιάς 1, Κόμματος 3, Περρωτής 23, Τριανταφύλλου 8 (1), Βαβάτσικος 22, Βούλας 13 (3).

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Ερμής Λαγκαδά 8 (4-0)
2. Καστοριά 8 (4-0)
3. Ερμής Αγιάς 7 (3-1)
4. Πευκοχώρι 7 (3-1)
5. Αγρίνιο 6 (2-2)
6. ΑΣ Καρδίτσας 6 (2-2)
7. Στρατώνι 6 (2-2)
8. Πολύγυρος 6 (2-2)
9. Ανατόλια 6 (2-2)
10. Χαρίλαος Τρικούπης 6 (2-2)
11. ΚΣ Γέφυρας 6 (2-2)
12. Ασπίς Ξάνθης 5 (1-3)
13. Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
14. ΧΑΝΘ 5 (1-3)
15. Πιερικός Αρχέλαος 5 (1-3)
16. Αίας Ευόσμου 4 (0-4)

 

H επόμενη (5η) αγωνιστική (30/10)
Πιερικός Αρχέλαος-Αγρίνιο
Καστοριά-Πολύγυρος
Ερμής Αγιάς-Πευκοχώρι
Χαρίλαος Τρικούπης-Γέφυρα
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου
Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά
Καρδίτσα-Στρατώνι
Φίλιππος Βέροιας-Ασπίδα Ξάνθης