Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των αγώνων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟΚ – Κεραυνός Αιγίου 67-62

Δάφνη Δαφνίου – Πορφύρας 83-69

Καλαμάτα – Αχαγιά ’82  66-74

Γλαύκος – Έσπερος ΑΟΠΑ 70-72

Ακράτα – Ίκαρος Καλλιθέας  91-68

Ερμιόνη – Πεύκη  83-77 (69-69 κ.α.)

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Ένωση Ιλίου

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΟΚ-Κεραυνός Αιγίου 67-62

Δεκάλεπτα: 16-14, 41-30, 52-44, 67-62

Διαιτητές: Αναστασίου, Φασόλης

ΚΑΟΚ (Γκόφας): Μαγγώνης 10 (2), Κωνσταντίνου 7, Σακελλαράκης, Κατσαμάκης 7 (1), Κεφάλας 22 (1), Παβλίσεβιτς 9(1), Μπακέας, Θωμόπουλος 1, Σταυρόπουλος 4 , Μακρής 6 (1), Ράπτης, Δανιήλ 1.

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 2,  Δούρος 6, Χριστοδουλόπουλος 5 (1), Κάντας 11 (1), Φωτίου 14 (2), Ζύγας , Σκλάβος 12,  Κουκουλομάτης 2, Σκόνδρας 6, Καραγιάννης 4.

 

Δάφνη Δαφνίου – Πορφύρας 83-69

Δεκάλεπτα: 24-20, 42-36, 68-50, 83-69.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Αργυρούδης

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Κωνσταντώνης 6, Παλαντζάς, Γκίνης 21 (3), Αθανασάκης 4, Μιχόπουλος 10 (2), Φιλιππόπουλος 21, Τσελεμπής 10, Θεοδοσίου 3 (1), Ρώης 8 (2), Παπαδόπουλος, Μαυροειδής, Πατάτας.

Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου 8 (1), Στεφανής 14 (2), Παπαφωτίου 2, Βούλγαρης 24 (4), Πασμά, Καλαμαράς 5 (1), Ντόκος 4, Σίμος 4, Πρέκας, Μπαρμπαρής 2, Οικονόμου 6 (2), Κωνσταντίνου.

 

Καλαμάτα – Αχαγιά ‘82  66-74

Δεκάλεπτα: 14-17, 28-39, 44-51, 66-74.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ., Σκαλτσής

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 14, Κίσσας 3 (1), Τσικούρης 15 (1), Μαγιντόμπε 5 (1), Γεωργανάς 2, Σκοπέτος 5, Λουρμπέας 9, Δελής 6, Κουτίβας. Τριανταφύλλου 7 (1) , Μαλαπάνης

Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Δαβάνης 12, Λυκούδης , Χαμηλός 14 (2), Μοσχοβάκης 26 (2), Τσινόπουλος 2, Νικολόπουλος 7, Γατσούλης  11(2), Θεκλένης, Νικολάου 2, Λαμπρόπουλος

 

Γλαύκος – Έσπερος ΑΟΠΑ 70-72

Δεκάλεπτα: 21-17, 35-32, 46-52, 70-72

Διαιτητές: Νάστος, Τσιμπούρης

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος, Σερέτης 11 (1), Λαμπρόπουλος 31 (4), Πολυδωρόπουλος 3, Παπαβασιλόπουλος, Σταυράκης 5 (1), Κάλλης 2, Γιαλελής 2, Λιούρδης 8 (2), Αναγνωστόπουλος 8, Αδαμόπουλος.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Οικονομόπουλος 17, Διαμαντόπουλος, Φραντζής 10, Παπανικολόπουλος, Λαμπρόπουλος 13 (2), Θανόπουλος 9, Πελεκούδας, Λυμπέρης 9 (3), Αγγελόπουλος 8,Ροκανάς 2.

 

Ακράτα – Ίκαρος Καλλιθέας 91-68

Δεκάλεπτα: 22-20, 48-38, 69-56, 91-68

Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρίκας 12 (2), Λάπας 14, Ολύμπιος 2, Κατωπόδης 5, Μανταλβάνος Γ. 5, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος, Μαλλής 4 (1), Σακελλαρίου 3 (1), Βεσκούκης 19 (5), Λάφης 15, Μανταλβάνος Κ. 12.

Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 10 (2), Μπελίτσης 14 (2), Βάρσος 3 (1), Οικονομάκης 6 (2), Ζεγκίνογλου 3, Αλεξανδρόπουλος 3 (1), Καλεμτζάκης 5 (1), Μπουργάνος 6 (2), Αρναουτάκης 5, Σταθόπουλος 4, Τζέμης 9.

 

Ερμιόνη – Πεύκη 83-77 (69-69 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 28-18, 40-29, 53-45, 69-69, 83-77

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Ρίζος

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 5 (1), Αγγελής 17 (3), Θωμάς 12, Μαναριωτής, Γκολέμης 6 (2), Βανδώρος 5(1), Δεβελέκος, Κορίζης 7, Ευστρατίου Π. 13, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 15(2), Πουλής 3.

Πεύκη (Ζερβουλάκος): Τσιουμπρής 2, Τσάκος, Κυριαζόπουλος, Τσαμπής 24 (1), Χασάπης, Μελάς 18 (3), Σημαιόπουλος 10 (1), Πολύζος, Τάγαρης 10, Πλουτετσκι 3 (1), Κεχρής, Κουκάκης 10.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Ένωση Ιλίου 72-51

Δεκάλεπτα: 17-14, 37-27, 54-37, 72-51

Διαιτητές: Στρέμπας, Λύρας

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Γιαννακόδημος, Μελισσουργός 6 (2), Παπαδάκης 12 (2), Βελιζιώτης, Γραμματικός 19 (3), Καννάς, Βούζας 3, Δορκοφίκης 14 (1), Μιχαλόπουλος 12, Δαρμογιάννης 6, Πασπαλάς.

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 6 (2), Μπέλλας Ι. 6 (2), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 2, Πανουσόπουλος Θ., Τσολάκης 4, Σκαλωμένος 8, Μπέλλας Ο. 22 (1), Στρατομήτρος 1, Βαλσαμούλης, Γεωργιάδης 2.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 6

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 6

3. Αχαγιά ‘ 82 5

4. Ακράτα 5

5. Έσπερος ΑΟΠΑ 4

6. ΚΑΟΚ 4

7. Γλαύκος 4

8.Ίκαρος Καλλιθέας 4

9. Πορφύρας 4

10. Καλαμάτα 4

11. Ένωση Ιλίου 3

12. Ερμιόνη 3

13. Κεραυνός Αιγίου 3

14. Πεύκη 3

15. Άρης Πετρούπολης 2

* Έσπερος ΑΟΠΑ, ΚΑΟΚ, Ερμιόνη, Ένωση Ιλίου και Άρης Πετρούπολης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 30/10)

Πορφύρας – ΚΑΟΚ

 Αχαγιά 82 –  Δάφνη Δαφνίου

 Έσπερος ΑΟΠΑ – Καλαμάτα

 Ίκαρος Καλλιθέας – Γλαύκος

 Πεύκη – Ακράτα

 Ένωση Ιλίου – Ερμιόνη

 Κεραυνός Αιγίου – Άρης Πετρούπολης

Ρεπό: Ίκαρος Ν. Σμύρνης

 

 

2ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω – ΑΕ Σαντορίνης 98-33

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΣ Λοκρός Αταλάντης 81-67

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου – Πανναξιακός  ΑΟΝ 77-68

ΑΕ Πεντέλης – ΟΦΗ 63-59 

ΕΣ Κάδμος – Άρης Νικαίας ΓΝΟ 68-51

 ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου – Πόλις Καλλιθέας 69-76

Ρεπό: ΓΣ Έσπερος Λαμίας

 

Φύλλα αγώνα

ΕΣ Κάδμος Θήβας – Άρης Νικαίας ΓΝΟ 68-51

Δεκάλεπτα: 14-18, 29-32, 52-41, 68-51

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Κουτσοδήμος

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές, Πανταζής 2, Σιλβέστρος, Γκρινιάρης 17(1), Νικολάου, Χαράτσης 11(1), Τσαπρούνης 7(1), Γιάννου, Τσιριμώκος 7(2), Μπένος 22, Σπηλιώπουλος.

Άρης Νικαίας (Κωνσταντινίδης): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 3(1), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 4, Αγγελίδης 18, Γαλίτης 4, Κόλλιας 4, Στέφος 4, Δρίβας 5(1), Αντωνούσος 1, Καρυπίδης 8.

 

ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω – ΑΕ Σαντορίνης 98-33

Δεκάλεπτα: 23-8, 50-18, 71-22, 98-33

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Καλαϊτζάκης

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χατζηπυλιώτης 4, Κουκουράβας 7(1), Τρύπας 4, Πλευράκης 6(1), Σκούφης 13(1), Παπαδημητρίου 9(1), Ασημακόπουλος 9(1), Χρήστου 11(1), Χαρίσης 13(1), Χρύσης 22(1), Γκοράτσας, Τσιλιγκίρης.

Α.Ε. Σαντορίνης (Κωνσταντινίδης): Μιχαλέλης, Παντζιαρίδης, Σταύρου 2, Κατικαρίδης, Δουλγεράκης 3, Λουίζι 2, Κυριακόπουλος, Πάππος, Πετράκης 1, Μπουραντάς 1, Δαμίγος, Σάκοτα 24.

 

ΑΕ Πεντέλης – ΟΦΗ 63-59

Δεκάλεπτα: 20-19, 29-37, 49-49, 63-59

Διαιτητές: Φάκαρος, Ντάνος

ΑΕ Πεντέλης (Χαρτοματσίδης): Μάντζιος, Γρατσιάτος 12(1), Λίτσο 5(1), Αποστολόπουλος 9(1), Πορτελάνος 4, Καρούζος 2,Κωνσταντάκος, Καλογερόπουλος 9, Μπίγγος 5, Σαλτουρίδης 9, Μαλούκος 8.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 5, Κριτσινάκης 3(1), Μαϊστρέλης 2, Ξενάκης 4, Καρλαύτης 2, Μπουμπάρης, Αγαπιάδης 10,  Πρωτογεράκης 11(1), Πλακάκης 2, Κυρίτσης, Μουλάς 20(2).

 

Νίκη Αμαρουσίου – Πανναξιακός 77-68

Δεκάλεπτα: 13-10, 29-34, 43-52, 77-68

Διαιτητές: Κώτσου, Χατζημάρκος

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Μπατής, Μαραγκίδης, Κοροπουλής 18(1), Οικονόμου 18, Κοντογιάννης 21(1), Σιμιτζής 10(2), Τσεκένης Ι., Ευαγγελούλης, Σκούταρης 5 (1), Τσεκενής Αν., Χοτζουλάρι 3(1), Αγγελής 2.

Πανναξιακός ΑΟΝ (Βάβουλας): Πολίτης 12(1), Μάκος 8(2), Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης 3(1), Καραγιάννης 2, Τζίμης 10(2), Μάκαρης 10(1), Σβορώνος 7, Δαχρετζής 16(1), Καδηγιαννόπουλος, Μυλωνάς. 

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Λοκρός Αταλάντης 81-67

Δεκάλεπτα: 19-12, 37-34, 54-48, 81-67

Διαιτητές: Χριστινάκης, Καρανικόλα

Διαγόρας (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Καλλίλας, Ζακυνθινός 12, Καραλής 13(3), Διαμαντόπουλος, Καράμπαμπας 15(2), Μαυροειδάκος 3, Καρασταμάτης 6, Παπαδολιάς 12, Σαμαράς, Γαλιώτος 14, Εμίρης 6.

Λοκρός (Ζαρονικόλας): Ρούζιος 7, Ρουμελιώτης 13(1), Κοσμετάτος 2, Ντέντα 7, Γολμάτης 2, Αν. Μάτος 19(1), Α.Μάτος 9(2), Θώδος 2, Σμάγκιν 6.

 

Προμηθέας Χαλανδρίου – Πόλις Καλλιθέας 69-76

Δεκάλεπτα: 19-18, 42-41, 58-58, 69-76

Διαιτητές: Αποστολίδης, Αντωνιάδης

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 4, Σβαρνάς 2, Ανδρικόπουλος 27(5), Κατσούλης 10(2),Σαμιώτης 12, Τσιγγανόπουλος 5, Πέζος, Στεφάνου 9(3), Σαρλής.

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 6(1), Τσικούρας 2, Θεοδωράκος 9(1), Λυγκερίδης 18, Ευστρατίου 5, Αρκουμάνης 6, Τσελέκος, Κυριλής 3(1), Καρανδρέας, Ξιούρας 16(2), Τακαργιάς 11.

 

Βαθμολογία

1. Ιπποκράτης Κω 4

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 4

3. Κάδμος 4

4. Πεντέλη 4

5. Πόλις Καλλιθέας 3

6. Νίκη Αμαρουσίου 3

7. Έσπερος Λαμίας 2

8. ΟΦΗ 2

9. Πανναξιακός 2

10. Άρης Νικαιας 2

11. Σαντορίνη 2

12. Λοκρός Αταλάντης 1

13. Προμηθέας Χαλανδρίου 1

* Έσπερος και Λοκρός έχουν ένα αγώνα λιγότερο. Προμηθέας και ΟΦΗ έχουν ξεκινήσει λόγω τιμωρίας από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

ΑΣ Λοκρός Αταλάντης – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω

ΑΕ Σαντορίνης – ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΕ Πεντέλης

ΟΦΗ – ΕΣ Κάδμος

Άρης Νικαίας ΓΝΟ – ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου

Πόλις Καλλιθέας – ΓΣ Έσπερος Λαμίας

 

 

3ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ελίμεια – Απόλλων Καλ. 75-67

Τιτάνες Παλαμά – Αριστοτέλης Φλώρινας 81-60

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΓΣ Φαρσάλων 95-91

Αιγινιακός – Βίκος Ζαγοροχώρια 69-58

Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος 83-61

Νικόπολη Πρεβέζης – Διόσκουροι Κοζάνης 66-61

Μελίκη – Ευκαρπία 68-65

 

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Μακ. Πολ. 83-61

Δεκάλεπτα: 25-8, 38-21, 21-15, 83-61

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Σελεβός

Πρωτέας (Χασιώτης): Λαφτσίδης, Ζήμπρας 5 (1), Κλωνάρας Αλ. 25 (2), Μπαρτζώκας 2, Ρίγκος 14 (1), Κολοβός, Σκυλλάκος, Κιούρκας 16 (2), Μπόζιαρης 8 (1), Ασλανίδης 5 (1), Τζήμου 8 (1), Χατζόπουλος.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Ημερίδης 24 (5), Βαρβούτας 4, Ζεμπεκίδης, Κύρηκος 2, Χατζόπουλος 2, Βλέτσης 8, Παμπατσίδης, Τσελεκης 6, Σιδηρόπουλος 9, Βακιρλής 4, Ανδρεόπουλος.

 

Αιγινιακός – Βίκος Ζαγοροχώρια 69-58

Δεκάλεπτα: 18-11, 31-29, 42-49, 69-58

Διαιτητές: Τσούλης, Γρέκος

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 6, Μωυσίδης 3, Παουλεάνου 15 (2), Αναστασιάδης 13 (2), Αργυρόπουλος 12 (2), Κιρκιντζώτης 2, Καρκάρας 8, Τσουτσούκας 10, Παρίσης, Κοντόπουλος, Παππάς, Κολοξίδης.

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πάνου): Μιχαήλ 21 (2), Κάκος 3 (1), Πανταζής 3 (1), Αντωνίου 2, Εξαρχόπουλος 17 (1), Τζοβάρας 3, Παπαγγελής 5, Γιοτάκης 4, Βάτσιος, Τάσσης, Τώνης, Λάμπρου.

 

Τιτάνες Παλαμά – Αριστοτέλης Φλώρινας 81-60

Δεκάλεπτα: 24-17, 42-34, 56-42, 81-60

Διαιτητές: Παζόλης, Χατζηχαρίσης

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης, Πανάρας 17 (3), Αργύρης 10 (1), Γεωργαντζάς 4, Παπαϊωάννου 15, Δερμιτζάκης 6, Αντώνιου 6 (1), Σ. Φαλιάκης, Αρχοντής 3 (1), Μούμογλου 14, Χατζής, Αποστολάκης 6.

Αριστοτέλης (Μαυρουδίου): Τούζος 12 (4), Γκατζόπουλος, Παπαδόπουλος, Κέκελης 12 (4), Τέρπος 4, Μήλλιος, Συμεών, Βίτκας 5 (1), Μίχος 15, Καραβατάκης, Βασιλείου 4, Γυμνόπουλος 8.

 

Μελίκη – Ευκαρπία 68-65

Δεκάλεπτα: 21-23, 36-38, 52-54, 68-65

Διαιτητές: Εκίζογλου, Γιαννούλης

Μελίκη (Χασιώτης): Λιόλιος 21 (2), Κοτζαμπάσης 17 (2), Δημητριάδης 6 1), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Τζαφέρης Χρ., Στάκταρης, Παπαρόσης, Κυριακού 3 (1), Παραπούρας 17 (2), Σαζακλίδης 4, Ρογκότης. 

Ευκαρπία (Γκένογλου): Ψευτογκάς 2, Πούλιος, ΚΟλότσιος 11 (1), Θεοδωρόπουλος, Μπαρούτας, Μπάρκος 2, Γαϊτάνης 7 (1), Χολέβας 15 (1), Βενετίδης 9 (3), Απιδόπουλος 11 (1), Ουλουσίδης 8, Γκαβέζος.

 

Ιωάννινα – Φάρσαλα 95-91

Δεκάλεπτα: 29-15, 49-39, 67-56, 95-91

Διαιτητές: Τσοκόλης, Παπαθανασίου 

Ιωάννινα (Αλεξίου): Γεωργίου 11, Μουζακίτης 15, Καρασίμος 7, Τζίμας 2, Μάκης 13, Πάτρας 15, Φίλιος 1, Μπαρτζώκας 18, Αυγερινός.

Φάρσαλα (Αλεξίου): Φούντας 14, Ίλτσογλου 11, Ψύρρας 11, Ντίνος, Τσιλούλης, Κούργιας 10, Ντόνας, Αναγνωστόπουλος Χρ. 11, Αναγνωστόπουλος Γ. 15, Μακρής, Παπακώστας 19.

 

Νικόπολη Πρέβεζας – Διόσκουροι Κοζάνης 66-61

Δεκάλεπτα: 13-21, 30-28, 49-43, 66-61

Διαιτητές: Καμήτσος, Γεράνιος

Νικόπολη (Παπίρης): Αργυρός 16, Παπαδημητρίου, Κιτσαντάς 5, Τσιτσώνης 10, Κωνής, Πολίτης, Παπαμιχαήλ 2, Βαγενάς 7, Μενιουδάκης, Μακρόπουλος 9, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 17.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 4, Σκορδάρης 5, Ντόβας 13, Γκουτζιομήτρος 14, Μαυρίδης 16, Ζολώτας, Γκλιάνας, Μανακίτσας, Μπαλτζής, Καρανώτας Τ. 2, Καρανώτας Σ. 7.

 

Bαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας 4            

2. Νικόπολη Πρέβεζας 4

3. Πρωτέας Γρεβενών 3

4. ΓΣ Φαρσάλων 3  

5. Διόσκουροι Κοζάνης 3    

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 3

7. Απόλλων Καλαμαριάς 3 

8. ΓΑΣ Μελίκης 3

9. Αιγινιακός 3        

10. Τιτάνες Παλαμά 2

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 2

12. ΠΣ Ευκαρπίας 2    

13. Αριστοτέλης Φλώρινας 2

14. Βίκος Ζαγοροχώρια 1

* Βίκος Ζαγοροχώρια και ΑΓΣ Ιωαννίνων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο. Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα.

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Παλαμά

Αριστοτέλης Φλώρινας – Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων

Γ.Σ. Φαρσάλων – Αιγινιακός

Βίκος Ζαγοροχώρια – Πρωτέας Γρεβενών

Εύαθλος Μακ. Πολύκαστρου – Νικόπολη Πρέβεζας

Διόσκουροι Κοζάνης – Π.Σ. Ευκαρπίας

Μελίκη – Γ.Σ. Ελίμειας

 

 

4ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ορφέας Ν. Σκοπού – Μακεδονικός 58-67

Ν. Μουδανιά – Αστέρας Καβάλας 74-79

Ζέφυρος 02 – ΓΑΣ Κομοτηνή 73-47

ΑΕ Κομοτηνής – ΠΚ Νεάπολης 73-62

Αγ. Βαρβάρα – Παναθλητικός 40-73

Χαλκηδόνα – Ικαροι Σερρών 56-58

Ιωνικός Ιωνίας – Μαντουλίδης 68-55

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Κομοτηνής – ΠΚ Νεάπολης  73-62

Δεκάλεπτα: 14-13, 33-35, 56-47, 73-62

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Χατζημπαλίδης

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 2, Σαριμπαλίδης, Χονδρόπουλος 10 (1), Βάκρινος, Λεχούδης 16 (1), Βαχαρίδης, Κουτσοβασίλης 15 (3), Καραμπέκης 22, Λιβησιανός, Χατζηπαυλίδης, Παλλάκης 8, Λεφής.

ΠΚ Νεάπολης (Μπούμπας): Νικολαΐδης 14, Κατσαρός, Αποστολίδης 12 (1), Καραγιαννάκης 9, Χύτας 6, Ζεϊμπέκης, Χριστοφορής, Φαρμάκης 4, Καραφέρας, Δημητρόπουλος 8 (2), Τσιώρας 3, Ταουκίδης 4.

 

Νέα Μουδανιά – Αστέρας Καβάλας 74-79

Δεκάλεπτα: 15-22, 36-38, 53-59, 74-79

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Τζιοπάνος Γ.

Νέα Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 4, Δέτσος 8, Σερέτης 10 (1), Τσιγγελίδης 15 (1), Ε. Χαρίστος, Κουτσούχας 6, Κοκκίνης, Φιλοξενίδης, Τεζετζίδης 8 (1), Μουλίκας, Σ. Χαρίστος 10, Ταντελέρης 13.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 16 (3), Ακιόζογλου, Μπόζης 4, Μαρκόπουλος 8 (2), Μαραβέγιας, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 27 (3), Αργυρίου 2, Χαριζάνης 8, Μυζίου 14 (2), Καγιάς, Μυτικόπουλος.

 

Αγία Βαρβάρα – Παναθλητικός Συκεών 40-73

Δεκάλεπτα: 14-21, 23-44, 33-60, 40-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 8 (2), Σιδεράς, Δαφτσής, Μητρούλης 8 (2), Ζωτίδης 3 (1), Παϊτάρης 2, Δάτσης 6 (1), Δανίκας 5, Ντάτσης, Παπακωνσταντίνου 5 (1), Φασουλάς 3, Σκοπίδης.

Παναθλητικός (Γεροφώτης): Βογιατζής, Πράντζος 2, Τσεσμετζής 3, Αρνίδης 8 (1), Χατζημιχαηλίδης 10 (2), Καλούτσικος 11, Κοϊμτζόγλου 2, Μαυροματίδης 11, Τσιακίρης 3 (1), Μπάκος 13 (1), Κάσουρας 8, Βαρίτης 2.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Μακεδονικός 58-67

Δεκάλεπτα: 24-27, 36-43, 53-50, 58-67

Διαιτητές: Ρούκας, Ζαχαριάδης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 7 (1), Ιακωβίδης7(1), Αποστόλου 12(4), Χατζηκυριακίδης7, Χατζής 5(1), Κουτσιαντζής, Τσανάκας3(1), Καβαργύρης, Χατζηανδρέου 10, Ιωσηφίδης 7(1), Σύρπας, Καραμπατζάκης.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφέζης Μ., Κοντσές 13, Ντισλής 30(3), Μπάρζου 4, Παπαγρηγορίου, Κομματάς, Χαλάτσης 10, Σκουφέζης Α., Πηλακούτας 7(1), Λυχρίδας 3(1), Ρίζος, Μαργαρίτης.

 

Ιωνικός – Μαντουλίδης 68-54

Δεκάλεπτα:  19-13, 26-27, 47-44, 68-54

Διαιτητές: Πετανίδου, Εμμανουήλ

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 4, Κουλαξής 13 (1), Παναγιώτου 15 (1) Τουβελτσίδης 2, Δικταπανίδης, Γκούμας, Σιδηροηλίας 8, Παπαδόπουλος 18, Πολυχρονιάδης, Καλογεράτος 8 (2), Κούτε, Πολυχρονιάδης Θ.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 3, Ρόπουτης 8 (1), Τάκης 4, Θώμος 5 (1), Μπέλλος 10, Γκαντίδης 8, Γιαννάκος 7, Ρεφατλλάρι, Τσιριλάκης 10, Φόρογλου, 2, Γκαβέζος Α.

 

Ζέφυρος – ΓΑΣ Κομοτηνή 73-47

Δεκάλεπτα:  19-9, 37-21, 58-29, 73-47

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Ζέφυρος (Τσολάκης) : Μυτιληναίος 11 (3),Μυλωνάς 9, Αλεξανδρίδης 13 (1), Φωτιάδης, Ουρκέρογλου 8 (2), Τσιουντος 15 (2),Καμπακάκης, Τσιόγκας, Σταφυλλάς 10, Μυστιλιάδης 2,Τσάμογλου.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Καραγιώργος 4, Σκεμπης 7, Λουλούδης,  Χατζηδημητρίου 8, Καναράς 2, Σημάκης 15, Καλαντζής, Καραμπέκης 5, Μπίτατζης, Χαλίλ, Κουκίδης.

 

Βαθμολογία

1. Παναθλητικός-Πειραματικό 4

2. Ικαροι Σερρών 4 

3. Ζέφυρος 4  

4. Μακεδονικός 4 

5. Ιωνικός 3        

6. Αστέρας Καβάλας 3

7. Χαλκηδόνα 3             

8. Ορφέας Ν. Σκοπού 3 

9. ΑΕ Κομοτηνής 3

10. ΓΑΣ Κομοτηνή 3 

11. ΠΟ Νέων Μουδανιών 2

12. ΠΚ Νεάπολης 2 

13. Μαντουλίδης 2

14. Αγία Βαρβάρα 2            

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Μακεδονικός – Ν. Μουδανιά

Αστέρας Καβάλας – Ζέφυρος 02

ΓΣ Κομοτηνής – ΑΕ Κομοτηνής

ΠΚ Νεάπολης – Αγ. Βαρβάρα

Παναθλητικός – Χαλκηδόνα

Ικαροι Σερρών – Μαντουλίδης

Ιωνικός Ιωνίας – Ορφέας Ν. Σκοπού