Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής

Με συναρπαστικές αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Στον 1ο Όμιλο τα Μελίσσια επικράτησαν με 61-58 της Αγίας Παρασκευής και ο Σπόρτιγκ έκαμψε εκτός έδρας την αντίσταση της Ελευθερίας Μοσχάτου με 66-56.

Στον 2ο Όμιλο η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου νίκησε εκτός έδρας την ΑΕ Πυλαίας με 47-45, με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς να κάνει το ίδιο κερδίζοντας τον Ηρακλή με 56-52.

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ελευθερία Μοσχάτου – Σπόρτιγκ 56-66

Διαιτητές: Δελλαγραμμάτικας , Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-21, 21-28, 36-47, 56-66

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου):  Ξεπαπαδέα  6, Δεγαϊτη  6 (2),  Καλάγια,  Ζαχαράκη  10,  Μούλτση  3 (1),  Σπαθάρη 8 (1),  Χελιώτη 19 (1),   Καρανάσιου  4,  Σιγάλα

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ( Νανάκος,  Δήμου):   Εμμανουηλίδου  3 (1),  Δανούση  9 (3),  Μπρέλλου,  Βαφειάδη 15 (1),  Μουζάκη 5 ,  Χαλικιά 13,   Ιωαννίδου 10 ,  Σερέπα 3 (1),  Δανδουλάκη M.  8

ΣΔΥ Τρίπολης – Ίκαρος Καλ. 36-61

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς

Δεκάλεπτα : 11-18, 17-33, 23-45, 36-61

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Πολυζωγόπουλος): Στασινού, Ντρέβου, Μπέκα,  Μαρίνου 9(1), Αρβανίτη, Καραγιάννη, Μπαρουξή 12, Αλεξοπούλου, Τζάνη 9, Μοσχοπούλου 6, Κοσκινά,  Κωτσιοπούλου.

 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 5(1) , Στεφάνου 5, Ευμορφοπούλου 12, Παναγιωτοπούλου , Ρουμπελάκη 11, Ζαχαράκη 6, Μόκα 3(1) , Ζότοβα 7, Πολίτη , Λίτσι 8,Τσαφαρά 2.

Μελίσσια – Αγία Παρασκευή 61-58

Διαιτητές: Κονταράτος, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 12-20, 30-33, 48-42, 61-58

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 9, Τζουγκράκη 20 (3), Κοιλιαρίδη 16 (1), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 5 (1), Χριστακοπούλου 7, Βελούδου 1, Καλημέρη 3

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 7, Γκανιά 2, Καμμένου 11 (3), Κοντογιάννη 4, Κλείτσα 4, Ψωμά, Πολιτοπούλου 9 (1), Τριχά 6, Πετυχάκη 13, Κούκη  2

Άρης Πετρ. – Κυρίαρχοι 89-34

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος , Σιδερής

Δεκάλεπτα : 27-06, 56-19, 75-22,  89-34

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας) :  Γούλα , Ναβροζίδου 15(1) Ντακόλια 2 Μαρίνη 18(2) , Λουκάτου 12(1) Ντζαμαρία 3, Ντάνου 10(2) , Χιώτη 5,  Φάσουρα 6(1) , Τσέρου 10 Τσουμάνη 6 Στεφανίδου 2

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας):  Σπιριδονίδη,  Σταθάκη,  Κοκκίνη 1 Μπρούλια 4 Νεαρχάκου 19(4),  Παπαϊωάννου,  Ινσαμπούν,  Χατζηγεωργίου 4,  Καρακλή , Κοντοδιού,  Βόπη 2 Παπακωνσταντίνου 4

Αρκάδι Ρεθύμνου – Φάρος Κερ. 55-81

Διαιτητές : Χουγιάζος , Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα : 12-18, 22-40, 43-60, 55-81

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης) :Κουλούρη Μαίρη13(2) , Ρήγα , Μούκα  6, Ζουμπεράκη 11, Κουλούρη Στελίνα 10(1) Μιχελιδάκη 9(1), Καζά 6, Καλοκύρη ,  Μαρκοπούλου , Παναρετάκη

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης, Ρίμπας):  Λόξα 3(1), Βράκα 11(1) , Καρακασίδου, Αθανασίου 16(4),  Γκριτζά 11, Τσέρου 10, Κεχαγιά 19(2), Μωυσιάδου, Γιαννακοπούλου 2, Ακρίβου 2, Αλεξανδρίδου 2 Πετράκη 5.

Η βαθμολογία

1. Φάρος Κερ.  4  157-111
2. Ίκαρος Καλλιθέας   4       177-88
3. Άρης Πετρούπολης  3 141-90

4. Αγία Παρασκευή  3            133-98

5.Ελευθερία Μοσχάτου  3    119-108

6. Σπόρτιγκ  3      116-112

7. ΓΣ Ηλιούπολης  2     56-50

8. Μελίσσια  2     61-58

9. ΣΔΥ Τρίπολης  2        92-137

10. Αρκάδι Ρεθύμνου  2        92-156

11.Κυρίαρχοι  2   76-152

*Τα Μελίσσια και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Αγία Παρασκευή – ΓΣ Ηλιούπολης

Σπόρτιγκ – Αρης Πετρούπολης

Κυρίαρχοι – ΣΔΥ Τρίπολης

Ικαρος Καλλ. – Φάρος Κερ.

Αρκάδι Ρεθ. – Μελίσσια

Ρεπό: Ελευθερία Μοσχάτου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Πυλαίας – Αναγέννηση Ν.Ρ. 45-47

Διαιτητές: Τοκμακίδης-Μαλτέσιος

Δεκάλεπτα: 9-16, 19-27, 38-40, 45-47

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Πετρίδου 10(2), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 5, Κωστούλη, Νικολαϊδου 4, Βατσιτσίδου 9(1), Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 4, Τζήμου 11.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού, Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 13(2), Καζαντζή, Ταυροπούλου 8, Τζίκου 2, Μούρτου 4, Αγαθαγγελίδου 3(1), Ψαρρά 15(4), Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Αθανασιάδου.

Ολυμπιακός Βόλου – ΕΟ Σταυρούπολης 61-44

Δεκάλεπτα: 15-18, 31-25, 42-34, 61-44

Διαιτητές: Παπαθωμά-Γεωργούλης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 11 (1), Ντελή, Παγκαλίδου, Ταντουρόφσκα 11 (1), Σουλτάνη 4, Χούτα, Αγαγιώτη, Ζέρβα 21, Ζήτη 2, Αγκάνη, Δημητριάδου 3, Κοτσιάφτη 9.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μιγδαλιά 12, Σαμαρά 7 (1), Αντωνιάδου, Σιαλδά, Τσαμπάκου 2, Πολύχρου 5 (1), Κωστανάκη 6, Κανενόγλου 5, Τσαντάλη, Πετρίδου 4, Μπεχλιβανίδου 3 (1), Αλ Μπακρί.

Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 53-41

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Θωμόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-4, 31-17, 42-24, 53-41

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Γαλιατσάτου 7(1), Ντριστέλα 1, Ράπτη, Σουλιώτη, Κυριτσάκα 8(1), Παπαστεργίου, Λιάσκου 2, Σκαρλή 5, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 17(1), Καλλίδη 11(2).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 6(1), Καραλίδου Σ. 11(2), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή, Καρακώστα 4, Σαρβάνη 3, Μαμαλίγκατζη 5(1), Σουλιώτη 8, Σαμαρά

ΠΑΣ Γιάννινα – Πιερικός/Αρχέλαος 62-63

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 13-15, 30-23, 39-51, 62-63

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 12(1), Γιοτίτσα Ε. 9(1), Βαλέκα 2, Μεντεσίδου 12(1), Κατσίδου 5(1), Ξανθοπούλου 14(1), Στεργιούλα, Σταματέλου 2, Γιοτίτσα Δ. 6, Κάννη, Μπουκουβάλα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Ζουγκουρίδου): Πεζή 5, Πουρσανίδου, Δαβιτίδου , Ζουγκουρίδου 13(1), Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 19, Γκοτζαμάνη 3(1), Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Λεκάι, Μαλεζά, Κωτούλα 21, Δημητριάδου.

Ηρακλής – Απόλλων Καλαμαριάς 52-56

Δεκάλεπτα: 15-9, 27-17, 36-24, 52-36

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Καρκαλέσης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 2, Τσουμπερλή 2, Κωτούλα 17(2), Γιαννούδη 9, Τσαμπούρη 13(3), Μαργαρίτη 2, Κομνηνού 1, Τζιότζιου 6, Καρακούλα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου-Γκογκάκης): Σταμπή 3, Ιγγλέζου, Παπαρέντη 3(1), Τσίτσου 1, Καλαντίδου 5, Ακσεχέρογλου, Σολωμού 8, Φλώρου 8, Καϊμακτσή 8.

Τιτάνες Δράμας –ΑΟ Σερρών 55-31

Διαιτητές: Λάλα-Γιαννούλης

Δεκάλεπτα: 15-3, 32-7, 49-21, 55-31

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 4, Παράσχου 5(1), Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Τερλίδου, Αρσένογλου Μ., Φούντα, Γαϊτάνη Ε. 22, Γιαντσιώρη 16, Σαμολαδά 4, Κυριακίδου, Αθανασιάδου 2.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Νασιάκου 13, Τόγα 4, Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 5, Λαδοπούλου Κ. 3, Χατζηπαύλου, Βλαχβέη 2, Στεφανίδου, Αγγειοπλάστη.

Η βαθμολογία

1.  Ολυμπιακός Βόλου  4  136-77

2. Τιτάνες Δράμας  4          111-79

3. Ηρακλής  4           114-84

4. Ολύμπια Λάρισας         4          108-90

5. Απόλλων Καλαμαριάς  3          96-87

6. ΑΕ Πυλαίας         3          92-84

7. Αναγέννηση Ν.Ρ.          3          95-101

8. Πιερικός/Αρχέλαος  3  100-109

9. ΕΟ Σταυρούπολης  2     93-116

10. ΠΑΣ  Γιάννινα   2          97-123

11. Ασπίδα Ξάνθης           2          89-115

12. ΑΟ Σερρών 2   64-130

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας

ΑΟ Σερρών – ΑΕ Πυλαίας

Αναγέννηση Ν.Ρ.- ΠΑΣ Γιάννινα

Περικός/Αρχέλαος – Ηρακλής

Απολλων Καλ. –Ασπίδα Ξάνθης

Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου