Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε σήμερα η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών. Ο Παναθλητικός έκανε το 2Χ2 επικρατώντας με 78-68 της Νίκης Λευκάδας, ενώ  ο Άρης έκαμψε την αντίσταση της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με 50-48.

Τέλος η Τερψιθέα Γλυφάδας επιβλήθηκε με 60-51 του ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνιδια:

Άρης-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 50-48

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα: 24-21, 33-35, 46-37, 50-48

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Ελ. 13(1), Αντωνιάδου, Καραβελή 1, Γράψα, ΜακΚένζι 13(2), Κουφογιάννη 4, Τράντα 5(1), Μοντγκόμερι 10(1), Γκλεζάκη 4, Τσινέκε Κ.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Βλάνη 3(1), Αλεξανδρή 2, Μανώλη 2, Αξιοπούλου 4, Γιαμπάνη 4, Τσέλσεκ 17, Τενενέ, Μπράουν 16(1).

Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας 78-68

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 30-17, 44-34, 54-47, 78-68

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 9(1), Αναστασιάδου 2, Κανταρά 5(1), Σύρρα, Σταυρίδου 13, Νάστου 7(1), Κυρατζή 2, Μπόικιν 18(16ρ.), Σούμπερτ 22(4/6β., 9/11δ., 6ρ.), Καλογρίδου.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 14 (10ρ.), Τελίδου 24(2), Καμπουράκη 13(1), Στάρα 9(1), Γούναρη 4, Ψυχογιού, Δεληγιάννη 4.

Τερψιθέα Γλυφ. -ΠΑΟΚ 60-51

Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 14-17, 32-30, 44-44, 60-51

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Δαμαλής): Βαλέτα 10(1), Ντεσρός 20, Κακαρά, Καναβάρου, Απέργη 16(1), Μπάμπη, Θεοδοσίου, Χάουαρντ 14(1).

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Σταμπουλίδπυ 6(1), Λύμουρα 8, Μαγαλιού 22 (2), Πανταζή 2, Κουλουμπή, Κατωποδη 2, Ταρπάγκου 7(1), Σο, Κάμπελ 4.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός       4          198-102

2. Παναθλητικός    4          149-129

3. Τερψιθέα Γλυφάδας 3            122-115

4. Δάφνη Αγ. Δημ. 3         104-97

5. Παναθηναϊκός   3          136-135

6. Πανιώνιος 3       130-129

7. Πρωτέας Βούλας 3       143-146

8. Νίκη Λευκάδας 3          145-150

9. Αθηναϊκός           3          106-112

10. Άρης       3          99-156

11. ΠΑΟΚ 2  112-131

12. Κρόνος Αγ. Δημ. 2      125-167

 

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 29-30/10)

ΠΑΟΚ-Πρωτέας Βούλας

Πανιώνιος – Αθηναϊκός

Παναθηναϊκός – Άρης

Δάφνη Αγ. Δημ. – Κρόνος Αγ. Δημ.

Ολυμπιακός – Νίκη Λευκάδας

Παναθλητικός – Τερψιθέα Γλυφάδας