Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 3η αγωνιστικής

Πέντε ομάδες διατήρησαν το αήττητό τους στην τρίτη αγωνιστική της Α2 Ανδρών και ισάριθμες παρέμειναν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.
 
Αναλυτικά: 
 
Ηρακλής-ΓΣ Λαρισαίων 80-72 
Δεκάλεπτα: 21-21, 36-31, 60-41
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 13, Γιαννακίδης 6 (2), Τότσιος 14 (2), Ονάσογλου, Μαστροδημήτρης, Χρυσόπουλος 6 (1), Γκαγκαλούδης 12 (2), Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 13, Χείλαρης 5 (1), Δέσπος 11
ΓΣ Λάρισας (Μπουλιάκης): Τόζιος 7 (1), Νίκολιτς 11 (3), Τσουράκης 11 (1), Τσούμας, Κούτρας 13 (3), Μπέμπης 3 (1), Γκιουλέκας 9 (3), Σπυρόπουλος 18 (1)
 
ΑΕ Λάρισας-Αρκαδικός 90-56
Διαιτητές: Παντελίδης-Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου (Αγορογιάννης)
Δεκάλεπτα: 18-12, 44-27, 68-40, 90-56
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 8(2), Πολίτης 17(3), Σταμπουλής  7, Παπαχρήστος  11 (1), Δεληγεώργης 7, Κουτίνας 2, Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης  16 (1), Μαλτέσιος 4, Κουβελάς, Τσούτσος 9(1), Θορστέινσον  9(1)
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 3, Πίνης  3(1), Τσακαλέρης  3, Κουρέπης, Κοψαύτης 6 (1), Προδρόμου 8, Τζάτζας, Τσέλλος, Ρεντίκας  17(2), Γάρμπης 1, Σπυριδάκης, Τζουγκαράκης 15

 
Ηράκλειο-Δούκας 75-86
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Κοτσιμπός-Καρακάσης (Μπορμπαντωνάκης)
Δεκάλεπτα: 20-19, 39-44, 59-63, 75-86
Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδάκης 10, Τσερκιτσόγλου, Μαραγκάκης 6, Πετράκης 7 (1), Κουπίδης 14 (4), Πάνου, Λόλας 9, Λιανός 12 (1), Λάτοβιτς 13, Πάλλης 4
Δούκας (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 9 (3), Καυκής 6 (1), Μιλεντίγιεβιτς 8 (2), Κουκάς 2, Κυρίτσης 21 (3), Ράπτης 2, Καραμπάτσος, Κανονίδης 15 (2), Κομποδίετας 6, Τζιάλλας 2, Μολφέτας 2, Ρούμπιο 14

 
Παγκράτι-Εθνικός 80-81 (κεκλεισμένων των θυρών) 
Διαιτητές: Ψαριανός-Τσώνος-Τσαχάκης (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 28-21, 45-39, 69-62, 80-81 
Παγκράτι (Κατωπόδης): Σκούφης, Μπουρδάνος 9, Παύλος 12 (2), Καράβολας 19, Ψαρόπουλος 12 (2), Λυμπερόπουλος 17 (2), Λεκάκης 2, Ράντετιτς 3 (1), Εζόμο 2, Ραλλάτος 2, Μήτσιαλος 2
Εθνικός (Βλάχος): Παπαπέτρου 5, Mάρτζος 3, Αντωνάκης 21 (5), Κόκκαλης 16 (1), Λάανε 6 (1), Οικονομόπουλος 8, Μαχαίρας 20, Χάλαρης 2, Δρόσος

 
Ψυχικό-Πανιώνιος 66-82
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Θεοδωρόπουλος-Πολυχρόνης (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 14-22, 36-37, 49-59, 66-82 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 12 (2), Αχής 7 (1), Τσιότρας 4, Παπανικολάου 9 (1), Σακελλαρίου, Μουράτος 18 (2), Γιαννίκος, Μπάμπα 9 (1), Σίνης 5 (1), Τσιώκος 2
Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 11, Νοέας 11 (3), Πελεκάνος 10 (2), Μπάρλος 17 (2), Σακελλαρίου 14 (1), Καρύδας 10 (2), Μίχαλος, Μπιλλής, Ματαλών 7 (1), Δημητριάδης 2
 

 
Καβάλα-Φάρος Κερατσινίου 64-73
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Τζίμα-Τζιοπάνος (Μπακάλης)
Δεκάλεπτα: 20-20, 36-38, 44-58, 64-73
Καβάλα (Μωσαΐδης): Κελαϊδής 5 (1), Μάζουρτσακ 14 (2), Σαββίδης, Μανούσος 15, Κυριακού, Κουμλέλης, Γκέλιος 3, Μούκας 14 (3), Αναστασάκης 4, Σκλήβας 9
Φάρος (Τζήμας): Τζόρτζεβιτς 13, Κουντουράς, Καράμπουλας 15, Βασιλόπουλος 11 (1), Πετροδημόπουλος 8, Κακαρούδης 6 (1), Δημάκος 16 (3), Κατούφας 4, Παπαδόπουλος

 
Αίολος Αστακού-Αμύντας 71-69
Διαιτητές: Μπούσιας-Κωνσταντινόπουλος-Δημόπουλος (Τζιμογιάννης)
Δεκάλεπτα: 24-15, 39-29, 46-50, 71-69.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος, Κουμπούρας 14, Παπαδιονυσίου 7 (1), Γκάτζιας 8, Κακλαμάνος 15 (2), Κιτσούλης 14 (1), Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 5
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 10 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 10, Κουκουνιάς 5 (1), Βαρδιάνος 11 (3), Μανσαράι, Δορκοφίκης 9 (1), Μπάρμπας 16 (3),Βογιατζής 3, Καμπούρης 3
 

 
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Χολαργός 73-71
Διαιτητές: Παφίλης-Πιτσίλκας Β.-Ζαχαρής (Τζιοπάνος)
Δεκάλεπτα: 16-16, 33-36, 57-51, 73-71
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 7, Νικολόπουλος 5 (1), Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 11 (1), Καλαμπάκας 18, Ναούμης 8, Στόλης 6, Βάρδας, Τάταρης 3, Τζαουάρα 15
Χολαργός (Παπαμάρκος): Αγγελόπουλος 9, Μιλόσεβιτς 19 (1), Μποχωρίδης 2, Τζακόπουλος 3 (1), Καλλινικίδης 4, Μοτσενίγος 5 (1), Κουτρούλιας 8, Γκιζόγιαννης 13 (1), Τσιάκος 2, Γκίλχριστ 6

 
Βαθμολογία 
1. ΑΕ Λάρισας 6
2. Δούκας 6 
3. Πανιώνιος 6
4. Ηρακλής 6
5. Φάρος Κερατσινίου 6 
6. Εθνικός 5
7. Αίολος Αστακού 5
8. Παγκράτι 4
9. Ηράκλειο 4
10. ΓΣ Λάρισας 4
11. Αμύντας 4
12. Μαχητές 3
13. Καβάλα 3
14. Χολαργός 3
15. Ψυχικό 3
16. Αρκαδικός 3
 
Επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10)
Χολαργός-Αίολος Αστακού 
Αρκαδικός-Μαχητές Δόξας Πεύκων
ΓΣ Λαρισαίων-ΑΕ Λάρισας 
Δούκας-Ηρακλής 
Εθνικός-Ηράκλειο 
Πανιώνιος-Παγκράτι 
Ψυχικό-Καβάλα 
Αμύντας-Φάρος Κερατσινίου